Veel geslaagden Groene School Kapelle Diplomering leerlingstelsel akkerbouw en groenvoorziening Diploma uitreiking fruitteelt vakschool Diplomering MAS Dordrecht 'Keer de geldstroom' thema in vijfde Aktieweek Honger Hoeft Niet Zelfs de grote zaal van de "Vroone" te Kapelle was te klein om alle be langstellenden te herbergen die de diplomering van de Groene School te Kapelle wilden meemaken. Vice- voorzitter W. v.d. Zee opende deze bijeenkomst met de konstatering dat een zeer groot aantal geslaagden het diploma mocht ontvangen. Ongeveer 30% gaat naar het Middel baar Agrarisch Onderwijs, 40% gaat een opleiding in het leerlingstelsel volgen, 10% stapt over naar een an dere beroepsopleiding en de rest is blij nu al werk te hebben. Hij bracht de dank over van het bestuur aan de leraren die dit mooie resultaat met de leerlingen hebben bereikt. Ook werd een groot aantal melkdi ploma's uitgereikt aan enthousiaste jonge veehouders! Natuurlijk deelde direkteur L. Burger ook de LBO- diploma's uit. Sommigen kregen zelfs een boekenbon, beschikbaar gesteld door het hoofdbestuur van de ZLM, de beheerskommissie van de school en de kringen Walcheren, Noord-Beveland, West- en Oost Zuid-Beveland van de ZLM. De NCB bleef niet achter en had een presentje voor de grootste pechvo gel. Tot slot namen veel blije leerlin gen afscheid van hun leerkrachten. Het was feest van de school met de leerlingen en hun ouders. Geslaagden Groene School te Kapel le: Kees van Breda te Westkapelle, Frank de Bruijn te Hulst, Kees Do- minicus te Wemeldinge, John van Goudswaard te Kats, Benny van der Horst te Arnemuiden, Martin Jaco- busse te Goes, Sjaak Peter Joossen te Oostdijk, Ab Kievit te Kruinin- gen, Lau Koster te Waarde, Peter Mesu te Nw. en St. Joosland, Rian- ne Mieras te Wemeldinge, Johan Poppe te Oostkapelle, Jacco Slabbe- koorn te Goes, Frederik Snoep te Wemeldinge, Barrie Sonke te Waar de, Mark Verdonk te Nieuwdorp, Esther Verdurmen te Absdale, John ny Verton te 's Heer Arendskerke, Lia v.d. Woestijne te Aagtekerke, Jimmy v.d. Zande te Colijnsplaat, Koos in 't Anker te Veere, Werner Boonman te Nisse, Inge Bots te Bre da, Adwin Eversdijk te Kapelle, Pe ter Every te Vlissingen, Marko Geel hoed te Middelburg, Fernand v.d. Have te Renesse, Brenda Kamp te Nw. en St. Joosland, Pieter Koeman te Wolphaartsdijk, Martin Leeuwe te Noordwelle, Peter Marinissen te Middelburg, Norbert de Mol te Ka pelle; Talitha Ritsema te Middel burg, Marcel Rop te Kapelle, Ro nald van Schaik te Kapelle, Niels de Schipper te Kapelle, José Simonse te Aagtekerke, Gerd Jan Traas te 's Gravenpolder, Jacob Verhage te Hoedekenskerke, John Verhage te Koudekerke, Peter Weststrate te Waarde, Richard Boonman te Nieuwdorp, Erwin de Bruine te Borssele, Jacques de Buck te Oost kapelle, Charlotte Carbaat te Kam perland, Jerry van Daalen te Koude kerke, Wisse Dekker te Lewedorp, Solange van Dijk te Goes, Caio Dijksman te Kwadendamme, André Harthoorn te Oostdijk, Kees Henne- key te Krabbendijke, Dave Kamp huis te Westkapelle, Sjaak Moreauw te Oudelande, Sonja Oele te Middel burg, Marieke Proost te Baarland, Aniel Ritoe te Middelburg, Ester Verstegen te Middelburg, Peter de Vos te Wemeldinge, Kamiel de Vries te Waterlandkerkje, Jos Willemsen te Veere, Martin Wisse te Kamper land, Harald Davidse te Middel burg, Sandra de Jong te Oost- Souburg, Theunis Klink te Zierik- zee, Margreet Koeman te Kapelle, Dick van Nieuwlcerk te Kruiningen, Monique Pul te Middelburg, Ingrid Schinkel te Oost Souburg, Hans de Vrieze te Renesse, Marcel van Wan- rooy te Goes, Kelly de Wilde te h- De geslaagde leerlingen van de Groene School, met links vooraan directeur L. Burger. Hansweert, Mart de Witte te West kapelle, Jan Willem Bruel te Goes, Benny Lips te Vlissingen, Wim Lou- werse te Serooskerke, Cor Offer mans te 's Gravenpolder, Maurits Pipping te Zierikzee, Peter Roelse te Middelburg, Steven Westerweel te Zonnemaire, Richard Westplate te Wolphaartsdijk, Ilse van Baaien te Goes, Marcel Dieleman te Oost Sou burg, Raph van Galen te Burgh- Haamstede, Dirk J. v.d. Heijde te Wemeldinge, Jan Kees Hieftje te Yerseke, Simone Kögeler te Middel burg, Cock v.d. Ster te Oost Souburg. Geslaagden l.a.s.: A. Kil, Kapelle; J. Ots, Rilland; M. Doornbos, Oost Souburg; R. Joos, Kloosterzande; R. van Maaren, Kapelle; J. de Valk, 's Heer Arendskerke; R. Vlonk, Baarland. Het was vol in hotel de Zwaan in Ka pelle op 27 juni, veertien jonge ak kerbouwers kregen hun vakbe kwaamheidsdiploma. Zij kregen hun opleiding via het leerlingstelsel akkerbouw aan de Groene School te Kapelle. Daarnaast waren er ook veertien groen verzorgers die hun be wijs van vakbekwaamheid in ont vangst namen. Voorzitter A.J. Doeleman kon ver heugd konstateren dat velen hun fa milie en bekenden meegebracht had den om dit heuglijke feit te vieren. Hij onderstreepte nogmaals het be lang van deze opleidingen. In de toe komst zullen hoge eisen aan de wer kers in de land- en tuinbouw worden gesteld, het is daarom verheugend dat de school in Kapelle daarin haar bijdrage wil leveren. De kursisten werden ook toegesproken door ZLM-kringvoorzitter C. Hamelink, die evenals de dag ervoor, aan de beste kandidaat de bekende ZLM- stropdas uitreikte. Een trotse direkteur, L. Burger, kon aan de volgende geslaagden een di ploma uitreiken: Leerlingstelsel akkerbouw: E. Boe- ding, Hengstdijk; M. Boone, Yerse ke; L.J.P. Goud, Waarde; P. Ize- boud, Rilland-Bath; J.P.M. Mas seurs, Oud Gastel; R.A.T. Matthijs, Koewacht; H.G. Meerman, Bieze- linge; P.E.M. Patijn, Biervliet; J.D. Rouw, Kapelle; J.P.F. Temmer man, Hoofdplaat; P. Varekamp, Tinte; M. Wassinkmaat, Ede; M. Paauwe, Yerseke; A.J. Zandijk, Waarde. Leerlingstelsel akkerbouw-assistent: D.J. Hanse, Oosterland. Leerlingstelsel groenverzorging-b primair: J.P.M. Bernaards, Bergen op Zoom; C.J.M. Blom, Heerle; J.F. Cornelis, Breskens; J.D. Eegge- been, Goes; P. Hoogesteger, Oost- Souburg; W. Jobse, Rilland-Bath; F.P. Krijnsen, Goes; W.P. Meesters, Rilland-Bath; W.D.M. Passchier, Biervliet; J.H. Simpelaar, Oostburg; C. Verhage, Middelhar- nis; L. den Otter, Nieuwerkerk; E. v. Mourik, 's Heer H^ndrikskinde- ren; P.J. v.d. Velde, Terneuzen; B. v.d. Voorde, Middelburg. Op 26 juni kregen fruittelers het di ploma. Het was voor de eerste keer dat het diploma verkregen werd via een opleiding volgens het leer lingstelsel. Voorzitter A.J. Doeleman kon dan ook konstateren dat dit een heuglijk moment was omdat ook hij er van overtuigd was dat een praktijkoplei ding daar dient plaats te vinden waar de man of vrouw wordt opgeleid; dus in de praktijk. Hij konstateerde dat er een zeer goed resultaat werd bereikt, 22 trotse leerlingen ontvin gen hun begeerde papiertje, uit han den van de direkteur L. Burger, on der wie vier vrouwelijke kursisten. De geslaagden zijn: Voor 102 jongeren uit de wijde om geving van Dordrecht was 29 juni een heugelijke dag. Op deze dag na melijk, kregen zij het diploma uitge reikt, dat zij met een succesvolle beëindiging van hun studie aan de Dordtse Middelbare Agrarische School hadden verdiend. De geslaagden zijn: A-3-Akkerbouw. J. Brooymans, De Heen; M. Caste- lijns, Heinenoord; A. Colijn, 's- Gravendeel; B.J. van Daal, Rotter dam; L. Dane, Willemstad; P. Dors man, Barendrecht; H. van Driel, Goudswaard; J. van Gilst, Numans- dorp; L. Kats, Numansdorp; H. de Koning, Klaaswaal; K. Lagestee, Zwijndrecht; A. Molendijk, Zuid- Bei jerland; C. Neelen, Zevenberg- schen hk; H. van der Net, Dor drecht; A. Pais, Lage Zwaluwe; A. Schreuders, Willemstad; J. van der Slik, Middelharnis; M. van der Sluijs, Sommelsdijk; W. van Staal duinen, Maasland; P. Troost, Strij- en; E. Veghet, O'Kerk a/s IJssel; P.H. Visser, Zuid-Beijerland; L. Vos, Zuid-Beijerland; C. van der Weyde, Dordrecht; C. van der Wiel, Klundert. A-3-Tuinbouw B. Batenburg, Strijen; L. Bresser, Rhoon; H. Duifhuizen, Oud- Beijerland; M. Haakman, Oost- voorne; F. Heijkoop, Oud-Alblad; H. Kool, Lekkerkerk; E. Koopman, Papendrecht; A. Kortleve, Oud- Alblas; P. van der Meijden, Krim pen a/d IJssel; A. van Os, Krimpen a/d IJssel; T. Penning, Ridderkerk; P. Reiche, Ridderkerk; R. Tukker, Giessenburg; M. van Twist, Zierik zee; A. Willemstein, Ridderkerk. Vrijdag 7 juli 1989 A-3-Rundveehouderij S. Baan, Dordrecht; M. Bak, Rot terdam; M. Beider, Strijen; F. van Bergeijk, Barendrecht; A. Bok, Hoogvliet; J. Daalhuizen, Hendr- Ido-Ambacht; S. de Goey, Rotter dam; L. de Groot, Giessenburg; N. Haandrikman, Zwijndrecht; Y. Hendrike, Hendr-Ido-Ambacht; M. Hofstede, Schipluiden; J. Mellegers, Krabbendijke; J. Rietveld, Alblas- serdam; J. Schoemakers, Dor drecht; C. van Swieten, Hendr-Ido- Ambacht; E. Warnar, Dordrecht; T. van wijk, Oud-Alblas. B-3-Akkerbouw J. van Beek, Hoeven; E. Biesheuvel, Oudenhoorn; W. Bijl, Puttershoek; E. Bos, Strijen; M. Both, 's- Gravendeel; B. Brouwers, Stand- daarbuiten; M. van Chastelet, Dor drecht; R. van Dam, Zuid- Beijerland; P. Daniels, Wagenberg; M. Groeneveld, Rockanje; M. van den Hoek, 's-Gravendeel; A. La- grouw, Nieuwendijk; J.W. van der Lee, 's-Gravendeel; K. Leenheer, Zuid-Beijerland; P. Moree, Helle- voetsluis; L. Oomen, Wouw; J. van der Pligt, Heinenoord; P. Rehorst, Vierpolders; C. Roks, Halsteren; D. Schipper, Puttershoek; R. Snijders, Vlaardingen; R. Stam, Strijensas; J. Stout, Papendrecht; M. de Vree, Steenbergen; R. van der Zee, Dor drecht. B-3-Tuinbouw I. Briggeman, Rockanje; M. Enden dijk, Ridderkerk; R. Heikoop, Tricht; R. Martooimedjo, Rotter dam; H. Molenaar, Werkendam; E. de Ruiter, Ridderkerk; A. Teijn, Hellevoetsluis; G. Vlot, Brandwijk; D. van wijngaarden, Spijkenisse; I. Van 7 t/m 16 oktober houden ruim 40 milieu-, Derde Wereld-, land bouw, vrouwen- en kerkelijke orga nisaties de Aktieweek Honger Hoeft Niet. In deze periode werken deze groepen op landelijk en plaatselijk niveau samen om een breed publiek aandacht te vragen voor het thema 'keer de geldstroom'. Op dit mo ment komt voor iedere gulden die van Noord naar Zuid gaat, ander halve gulden terug van Zuid naar Noord. Die gelduitstroom blokkeert de totstandkoming van een wereld wijde duurzame voedselproduktie, die rekening houdt met mens en mi lieu. Honger Hoeft Niet belicht de geldstroom vanuit de schuldenpro blematiek, de mondiale handel en de EG-landbouw. Honger Hoeft Niet blijft de rol van de konsument vooropstellen door het 'kritisch konsumeren', waarmee je rekening houdt met de omstandig heden waaronder een produkt is ge- Zijdemans, Dordrecht; E. Zwartbol, Dordrecht. B-3-rundveehouderij L. fransens, Rotterdam; M. van Geenen, Delft; L. Jonker, Numans dorp; I. Mies, Roosendaal; J. Schil- peroord, Strijen; L. Valk, Dor drecht; A. Vilders, Ridderkerk; A. de Vos, Dordrecht; E. Zweistra, Nieuw-Lekkerland produceerd. Dit jaar richten de ak- ties zich op BST-melk, hardhout, koffie en bananen. De Aktieweek wordt op zaterdag 7 oktober geopend met een sympo sium over schulden en milieu, dat in samenwerking met NOVIB wordt georganiseerd. De week wordt af gesloten op maandag 16 oktober met een symposium met het Landbouw schap over landbouw en milieu, waarvoor prins Claus als spreker is uitgenodigd. In de Aktieweek heeft ook de jurering en prijsuitreiking plaats van de landelijke affiche- wedstrijd voor het middelbaar on derwijs. Duizenden leerlingen zijn dan na de zomervakantie op kreatie- ve wijze aan de slag geweest met het thema 'keer de geldstroom'. Geslaagden aan de Leeuwtjes Lager Huishoud- en Nijverheidson derwijs: Yvonne Dieleman Ter- neuzen. MDGO-aktiviteitenhegeleiding: Co- rina de Caluwé, Hoofdplaat; Marco Dieleman, Hoek; Daphne de Meij, Sas van Gent; Marlien Perdaen Sluiskil; Violetta Pironti, Sas van Gent; Angela Snelders, Sas van Gent; Tanja v.d. Waart, Hulst; In grid van Waterschoot, Hulst; An- nuska de Wilde, IJzendijke; Annus- ka v.d. Zwart, Terneuzen. Leerlingstelsel fruitteelt: M.W.J.M. Akkermans, Stampersgat; P.A.I. Baas, Nieuw- en St. Joosland; J.J. Dobbelaar, Lewedorp; C.D. Hame link, Wemeldinge; A.A. Harthoorn, 's Gravenpolder; D.J.J. Kardux, Steenbergen; W.J. Kersten, Middel burg; J.M. Louisse, Kapelle; J.J. Luteyn, Nieuwvliet; J. Maas, Bieze- linge; B.J.M. Meersschaert, St. Gillis-Waes (B.); D.J. Moelker, Ou delande; M.C. Steijn, Hoedekens kerke; B.E.I. Thomaes, Hoofd plaat; H.G. Vrijlandt, Numans dorp; J.J. Wielaard, Stavenisse; N. J. Wolfert-aan den Wiel, Ossenis- se; C.J.A.M. de Jongh, Kruisland; C.P. de Putter, Hoedekenskerke; M. v.d. Valk-Nederlof, Burgh- Haamstede. Leerlingstelsel fruitteelt-assistent: S.M.E. ten Doeschate, Rotterdam. PHLO-kursus 'besturen en organiseren' Op 24 en 25 oktober en 9 november wordt in Wageningen de PHLO- kursus 'besturen en organiseren' ge geven. Deelnemers dienen ongeveer vijf jaar ervaring te hebben in een funktie waarin leiding wordt gege ven. Inschrijven kan tot 26 septem ber, tel. 08370-84093. Aanvullend examen LHN0 "Oranjezon" Geslaagd voor aanvullend examen l.h.n.o. aan de Chr. School voor L.H.N.O. 'Oranjezon', Oostkapelle (programmaverbetering Nederland se Taal). Coby van Helleman, Middelburg; Liesbeth den Hollander, Aagteker ke; Corina Koppejan, Meliskerke; Ineke de visser, Koudekerke; Gerda Wattel, Middelburg. PHLO-kursus filosofie en landbouw Op de middagen van 3, 10, 17 en 24 november wordt in Wageningen de PHLO-kursus 'Filosofie, landbouw en landbouwwetenschappen' gege ven. Het doel hiervan is de vaak filo sofische of intuïtieve vooronderstel lingen over de toepassing van de landbouwwetenschap en de verhou ding tot de praktijk systematisch in beeld te brengen. Inl. tel. 08370-84093. 19

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 19