verzekeringen zlm ver/tondig verzekeren PI Algemene Ledenvergadering Uit het jaarverslag Verslag van de direktie per 1 januari 1990 verzekeringen zlm Êl Officieel orgaan van de Onderlin ge Verzekering Maatschappij van de ZLM w.a.. Postbus 70 - 4460 BA Goes Frans den Hollanderlaan 10 - 4461 HN Goes Redaktie: J. Folmer Telex: 5537 Telefax: 01100 - 15341 Telefoon Schademelding: Dag en nacht bereikbaar Polismutatie- verwerking: Verkoop en Advies: Boekhouding: Algemeen: 01100-38888 01100-38880 01100-38850 01100-38221 01100-38000 Vertegenwoordigers Walcheren: BV v/h Mak. en Ass. Knt Fa. J. Don, Kromme Weele 16, 4331 PB Middelburg, 01180-15151. Schouwen-Duiveland: Hanse Verzekeringen, Haringvlietplein 8, 4301 XG Zierikzee, 01110-14275. Midden-Zeeland: Verzekeringen ZLM, Fr. den Hollanderlaan 10, 4461 HN Goes, tel. zie boven. Z. Vlaanderen Oost: Ass. Knt. Boidin BV, Glacisweg 48, 4561 HG Hulst, 01140-12220. Z. Vlaanderen West: Ass. Knt. Boidin BV, Markt 7, 4501 CJ Oostburg, 01170-2355. Z. Vlaanderen Midden: Ass. Knt. D.J. Dees B.V., Beethovenhof 43, 4536 AE Terneuzen, 01150-94469. Tholen e.o.: J.W. van Dijke, Bur- gemeet 25, 4693 CJ Poortvliet, 01662-2509. J.P.M. Overbeeke, Ten Ankerweg 72, 4691 GX Tholen, 01660-2888. West-Nrd. Brabant: A.C. Schoo- nen, Zevenbergen, 01680-25656. F.J. Duine, Kamperfoeliestraat 53, 4621 GE Bergen op Zoom, 01640-56000. Midden-Nrd.Brabant: A.M. Verbrugge, Pr. Hendrikstr. 39, 4941 JT Raamsdonksveer, 01621-12924. Oost-Nrd. Brabant: J.J. Bolier, Boordseweg 41, 5671 AP Nuenen, 040-831469. Werkendam: Rabobank Werken dam, Merwestraat 10, 4251 CR Werkendam, 01835-2700. Melkhandelaren: AVM, Raad huisstraat 39, 5056 HC Berkel Enschot, 013-339100. Aan de leden Uitnodiging tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering van de Onderlinge Verzekering Maatschap pij van de ZLM w.a., die gehouden zal worden op 20 juni 1989 om 13.30 uur in Hotel van Tilburg, Burg. van Loonstraat 87 te Steenbergen. Hoogachtend, L.W. van Nieuwenhuyzen, voor zitter H. Doeleman Hzn., sekretaris/di- rekteur Agenda 1. Opening. 2. Notulen van de Algemene Le denvergadering van 28 juni 1988 (bijlage I). 3. Ingekomen stukken. 4. Jaarverslag 1988 De balans en verlies- en winstreke ning met toelichting zijn afgedrukt in het Land- en Tuinbouwblad van 2 juni 1989. Ter vergadering zullen verschillende posten nader worden toegelicht. 5. Verslag Financiële Commissie. 6. Voorstel bestemming batig saldo Voorgesteld wordt om het batig sal do als volgt te verdelen: aToevoeging aan de algemene re serve een bedrag van 1.711.328,—. b. Toevoeging aan de egalisatiere serve een bedrag van 975.646, 7. Benoeming Financiële Com missie Ingevolge art. 21 van de Statuten dient voor het nazien van de jaarstukken 1988 een financiële commissie van drie personen te wor den benoemd. Het bestuur stelt voor de zittende leden, de heren M.J. Vinke te Axel en A. Dingemanse te Middelburg te herbenoemen en in de vakature J.C. Geluk te benoemen de heer P. Risseeuw te Cadzand. 8. Mededelingen van de direktie over ontwikkelingen in de markt en bij de maatschappij in 1989. 9. Statutenwijziging In bijlage II wordt voorgesteld het bestuur te laten bestaan uit mini maal zeven en maximaal vijftien per sonen (artikel 16 lid 1) en lid 2 van artikel 16 te wijzigen als op bijlage II is weergegeven. 10. Wijziging reglementen Voorgesteld wordt het Reglement Landbouwwerktuigenverzekering, het Reglement voor de Caravanver zekering en het Reglement Arbeids ongeschiktheidsverzekering goed te keuren conform het door de Com missie Uniformering Polisvoorwaar den van de vijf OVM's samengestel de tekst (bijlage III). 11. Verkiezing bestuursleden Volgens rooster zijn aftredend de heren K. Dees te Biezelinge, C.J. Gaakeer te St. Michielsgestel en S. Oudkerk te Goes. Allen zijn herkies baar. De voordracht van het hoofd bestuur van de ZLM luidt als volgt: 1. a. K. Dees te Biezelinge; b. C. Ha melink te Wemeldinge en 2. a. C.J. Gaakeer te St. Michielsgestel; b. H.J. Juin te Heeswijk. De heer Oud- kerk is door het hoofdbestuur van de ZLM overeenkomstig artikel 16 lid 1 van de statuten herbenoemd. Wegens het bereiken van de statutai re eindleeftijd zijn aftredend en niet herkiesbaar de heren C.J. Almekin- ders te Retranchement en A.C. Tim mermans te Raamsdonk. De heer E.L. de Koeyer te Burgh-Haamstede treedt vrijwillig terug. Het bestuur stelt voor deze zetels niet opnieuw te bezetten. 12. Benoeming Beroepscommissie Wegens het bereiken van de statutai re eindleeftijd is de heer J. Nieuwen- huyse te Lewedorp aftredend en niet herkiesbaar. Het bestuur stelt voor de zittende leden, mr. B.J. van Put ten te Meliskerke en de heer J.H. Hartgers te Doeveren te herbenoe men en in de plaats van de heer Nieuwenhuyse te benoemen mevr. C. Dees te Waarde. 13. Aanwijzing accountant. 14. Afscheid van de heren C.J. Al- mekinders, E.L. de Koeyer, J. Nieu wenhuyse en A.C. Timmermans. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. Leden die geen persoonlijke uit nodiging hebben ontvangen en de vergadering wensen te bezoe ken, worden verzocht dit vóór 15 juni te melden bij het direktiese- kretariaat. De verzekeraars in Nederland heb ben over het algemeen een goed jaar achter de rug. Mede door de gunsti ge weersomstandigheden bleef de schadelast beperkt. Zorgelijk blijven de branches ziektekosten en motor rijtuigen. De fusiekoorts heerst alom. Velen zijn zoekend naar het juiste pad dat leidt naar 1992. Voor- en nadelen van samengaan zijn niet altijd gemakkelijk vast te stellen. Afstand moeten doen van eigen identiteit is moeilijk. Te grote (of ge meende) kultuurverschillen belem meren in veel gevallen het verwachte succes. Samenwerking Verzekeringen ZLM heeft in 1988 besloten haar samenwerking met de regionaal werkende onderlinge ver zekeraars OVVM te Groningen, DLG te Assen, OLM te Zwolle en Sterpolis te Arnhem te willen inten siveren. Primaire doelstelling is het extern gericht beleid te koördineren. In 1989 zal nadere invulling worden gegeven aan de oprichting van een overkoepelend beleidsbepalend or gaan. Onze financiële resultaten mo gen bevredigend genoemd worden. De sterke toename van het gemiddel de schadebedrag heeft ertoe geleid dat het schadereserveringsbeleid van Verzekeringen ZLM werd aange past. Hierdoor werd de schadereser- ve aanzienlijk verhoogd. De toena me met 30% is ten laste gebracht van het afgelopen jaar, waardoor het uiteindelijke resultaat gedrukt werd. Om ook in de komende jaren vol doende te kunnen reserveren werden de premies voor motorrijtuigen ver- H. Doeleman hoogd. Verzekeringen ZLM wenst haar tarieven adequaat te houden, opdat enerzijds geen marktversto ring optreedt en anderzijds zij haar sterke reservepositie op peil kan houden. Nieuwe produkten Er werden maatregelen genomen om ons verzekeringspakket te verbete ren. De aansprakelijkheidsverzeke ring voor agrarische bedrijven werd uitgebreid met de mogelijkheid het milieurisiko mee te verzekeren. In samenwerking met DAS- Rechtsbijstand werd de bedrijfspolis ontwikkeld, waarvan de rechts- bijstandsverzekering voor agrariërs eenbelangrijk onderdeel is. Een aanzet werd gegeven het produkt Arbeidsongeschiktheidsverzekering te verbeteren. Voor onze partikuliere verzekerden kreëerden wij de gezinspolis, be staande uit de aansprakelijkheids-, de gezinsongevallen- en de gezins- rechtsbijstandsverzekering. In 1989 hopen wij in samenwerking met Uni- garant Verzekeringen de ZLM- reisverzekering te introduceren. Schade service Kwaliteitszorg heeft bij voortduring onze aandacht. Alle schadekor- respondenten beschikken nu over een specifiek tekstverwerkingspro gramma. Een aangegane samenwer king met schadeherstelbedrijven ga randeert de kwaliteit van de repara ties en zal op den duur kostenbespa ringen opleveren. Eind december 1988 werd onze alarm-service opera tioneel. Verzekeringen ZLM is nu dag en nacht bereikbaar voor nood gevallen. De toenemende omvang van het bedrijf heeft tot gevolg dat alle aktiviteiten tesamen niet meer voor iedereen te overzien zijn. Het duidelijk struktureren en vastleggen van procedures wordt noodzakelijk geacht om ontsporingen te voorko men. Besloten werd alle interne pro cedures door te lichten en vast te leg gen. De afdeling automatisering zal worden uitgebreid. Door een extern adviesbureau werd een zogenaamd statusrapport over onze automatise ring uitgebracht. Een her-oriëntatie vindt thans plaats. Nieuw kantoorpand In het vorige verslag maakten wij reeds bekend dat besloten was een nieuw kantoorpand te bouwen. Lo- katie en ontwerp werden vastgesteld. Begin 1989 is een aanvang gemaakt met de bouw. Wij menen dat het Ar- chitektenbureau Rothuizen en 't Hooft erin geslaagd is een bijzonder fraai pand te ontwerpen. De forse groei van de afgelopen jaren noopt ons tot enige voorzichtigheid. Daar om is in 1989 onze aandacht primair gericht op de interne kwaliteit. Groei is mooi, maar mag niet ten koste gaan van kwaliteit en rendement. Daarnaast zal onze aandacht gericht zijn op de bundeling van krachten middels nauwere samenwerkingsver banden met andere verzekeraars, zo dat onze positie in Zuid-West- Nederland versterkt kan worden. De gewijzigde omstandigheden wel ke in de loop der jaren zijn opgetre den, vragen om een herziening van onze statuten. Hierbij zal rekening gehouden worden met de ingevoerde struktuurregeling voor grotere on derlinge verzekeringsmaat schappijen. Grote inspanning Onze medewerk(st)ers hebben in het afgelopen jaar wederom een grote inspanning geleverd. De omstandig heden waaronder de prestaties gele verd worden zijn niet altijd even ge makkelijk. De nu toch wel krappe behuizing en een regelmatig tekort aan goed ingewerkte mensen zijn faktoren die oplosbaar zijn. Belang rijk is te mogen konstateren dat onze leden doorgaans erg tevreden zijn. Dit aspekt motiveert ons allen in bij zondere mate. Een betere wisselwer king tussen leden en medewerkers in een onderlinge is niet denkbaar. Ons streven is erop gericht dit zo te houden. H. Doeleman Hzn, direkteur genaamde "werkrisiko" is duidelijk omschreven wat gedekt is. artikel 3C De zekerheidsstelling is overeenkomstig de voorwaarden voor de motorvoertuigen en over eenkomstig wat in de markt gebrui kelijk is opgetrokken tot 50.000,—. artikel 3E Een uitbreiding is in feite de vergoeding van de hier genoemde kosten, omdat deze boven het verze kerde bedrag worden betaald. Dit zal echter bijna nooit voorkomen. Bijzondere voorwaarden casco artikel 2Ae De dekking bij eigen ge brek is beperkt tot vier jaar. artikel 2B Hier een uitbreiding met kosten van bewaking enz. evenals bij de motorrijtuigen, artikel 3A In het oude reglement wordt een aftrek nieuw voor oud toegepast. Hier staan de percentages aangegeven, hetgeen duidelijkheid verschaft naar de verzekerden. De Bijzondere Voorwaarden Ver- haalsbijstand blijven onveranderd van kracht. Ingangsdatum: 1 januari 1990. Reglement caravanverzekering De algemene voorwaarden van de caravan verzekeringen liepen bij Ver zekeringen ZLM parallel met de al- VKRVOLG PAG. 7 Vrijdag 2 juni 1989

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 6