SI Het werkt Brandverzekering: let op verzekerde som! Levensverzekeringen van levensbelang verzekeringen zlm Nog veel gevallen van onderverzekering Ruime keus in verzekeringsvormen Samenwerking met reparateurs Officieel orgaan van de Onderlin ge Verzekering Maatschappij van de ZLM w.a., Postbus 70 - 4460 BA Goes Frans den Hollanderlaan 10 - 4461 HN Goes Redaktie: J. Folmer Telex: 5537 Telefax: 01100 - 15341 Telefoon Schademelding: Dag en nacht bereikbaar Polismutatie- verwerking: Verkoop en Advies: Boekhouding: Algemeen: 01100-38888 01100-38880 01100-38850 01100-38221 01100-38000 Vertegenwoordigers Walcheren: BV v/h Mak. en Ass. Knt Fa. J. Don, Kromme Weele 16, 4331 PB Middelburg, 01180-15151. Schouwen-Duiveland: Hanse Verzekeringen, Haringvlietplein 8, 4301 XG Zierikzee, 01110-14275. Midden-Zeeland: Verzekeringen ZLM, Fr. den Hollanderlaan 10, 4461 HN Goes, tel. zie boven. Z. Vlaanderen Oost: Ass. Knt. Boidin BV, Glacisweg 48, 4561 HG Hulst, 01140-12220. Z. Vlaanderen West: Ass. Knt. Boidin BV, Markt 7, 4501 CJ Oostburg, 01170-2355. Z. Vlaanderen Midden: Ass. Knt. D.J. Dees B.V., Beethovenhof 43, 4536 AE Terneuzen, 01150-94469. Tholen e.o.: J.W. van Dijke, Bur- gemeet 25, 4693 CJ Poortvliet, 01662-2509. J.P.M. Overbeeke, Ten Ankerweg 72, 4691 GX Tholen, 01660-2888. West-Nrd. Brabant: A.C. Schoo- nen, Zevenbergen, 01680-25656. F.J. Duine, Kamperfoeliestraat 53, 4621 GE Bergen op Zoom, 01640-56000. Midden-Nrd.Brabant: A.M. Verbrugge, Pr. Hendrikstr. 39, 4941 JT Raamsdonksveer, 01621-12924. Oost-Nrd.Brabant: J.J. Bolier, Boordseweg 41, 5671 AP Nuenen, 040-831469. Werkendam: Rabobank Werken dam, Merwestraat 10, 4251 CR Werkendam, 01835-2700. Melkhandelaren: AVM, Raad huisstraat 39, 5056 HC Berkel Enschot, 013-339100. Eén dezer dagen gaan de prolongatienota's met betrekking tot de brandverzekering weer de deur uit. Op deze nota staan behalve de te betalen premies ook de verzekerde bedragen per 1 mei 1989 vermeld. Wij hebben u de laatste jaren al vele malen op het gevaar van onder- verzekering gewezen. Toch blijkt nog vaak, meestal pas in geval van schade, dat de verzekerde bedragen onder de waarde van het verze kerde objekt (in dit geval huis, inboedel of bedrijfsgebouw) liggen. Bij het afsluiten van een opstal-/in- boedelverzekering wordt uitgegaan van de dan aanwezige goederen. In de loop der jaren zal de waarde van met name de inboedel maar soms ook die van de opstal vermeerderen door de aanschaf van nieuwe goede ren, zoals nieuwe (muziek)appara- tuur, duurdere meubels en verbou wingen, bijvoorbeeld een inbouw- keuken. Dergelijke aanschaffingen dient u zich goed te realiseren en er de verzekeringsmaatschappij van in kennis te stellen, zodat de verzeker de bedragen, kunnen worden aange past. Op die manier komt u in geval van schade niet voor onnodige on aangename verrassingen te staan. Wanneer geen wijzigingen worden W. de Fouw doorgegeven worden de verzekerde bedragen door de verzekeringsmaat schappij verhoogd middels een be paalde indexering. Hierdoor worden slechts de jaarlijkse prijsstijgingen ingekalkuleerd. Wees attent Diefstal en inbraak zijn aan de orde van de dag. We worden ermee ge- konfronteerd in de krant, de omge ving of de kennissenkring. Het komt steeds dichterbij. Naast materiële schade geeft het bovendien een ake lig gevoel wanneer vreemden in uw woning hebben rondgesnuffeld. Wij adviseren u de volgende tips ter har te te nemen om inbraak in uw wo ning te voorkomen. - zorg voor een goed sleutelbeheer - voorkom 'zichtbare afwezigheid' - huur of koop een kluis waarin u waardevolle spullen (papieren) opbergt - voorzie uw deuren en ramen van goede sloten - merk uw waardevolle spullen met postkode en huisnummer Toch een akelig gevoel als vreemden in uw huis hebben rondgesnuffeld - noteer uw bezittingen met merk, type- en serienummers De mate van beveiliging hangt uiter aard af van de hoogte van het verze kerd bedrag. Wilt u uw verzekerd bedrag aanpassen of iets meer weten over preventie, neem dan kontakt op met onze afdeling brand, telefoon 01100 - 38216/38215. Zoals u misschien al wist kan Verzekeringen ZLM ook levensverzeke ringen voor u regelen. Een levensverzekering is een nogal veelomvat tend begrip. Elke persoonlijke situatie is anders en de levensverzeke ringsmaatschappijen hebben daarop ingespeeld door voor de meeste situaties een passende verzekeringsvorm te kreëren. Wie aan een levensverzekering denkt, denkt aan de toekomst Levensverzekeringen kunnen af gesloten worden met het doel om te sparen voor bijvoorbeeld de 'oude dag', voor de VUT, voor studie van de kinderen, voor de hypotheek (op levenbasis), en, wanneer u als zelf standige werkzaam bent, voor de Fiskale Oudedagsreserve (FOR), en zovoorts. Ook kan men een levens verzekering afsluiten om tijdelijke financiële risiko's in te dekken, bij voorbeeld een hypotheekschuld (niet op levenbasis), het overlijden van ouders zolang de kinderen nog thuis zijn en andere schulden, zoals on derhandse leningen. Een levensver zekering kan worden afgesloten op gelijkblijvend nivo, maar het nivo kan ook dalen (lineair of annuïteits- gewijs) en op één of twee levens. Ook kunnen bepaalde risiko's le venslang verzekerd worden, bijvoor beeld een levenslange overlijdens- of begrafenisverzekering. De hiervoor genoemde verzekeringen zijn levens verzekeringen waarbij gegarandeerd wordt dat na een bepaalde gebeurte nis (overlijden of een vooraf bepaal de einddatum) een bepaald bedrag (kapitaal) wordt uitgekeerd. Hierte genover staat premiebetaling gedu rende een bepaalde tijd. De aanleiding tot een levensverze kering Een modaal gezin (vader, moeder, twee kinderen) kan overgaan tot het sluiten van een levensverzekering in de volgende situaties: - Bij aankoop van een eigen huis, om dé hypotheekschuld geheel of ge deeltelijk te kunnen aflossen wan neer één van de ouders overlijdt. - Wanneer er kinderen komen, om het wegvallen van de inkomstenbron in te dekken ingeval de werkende ouder (vader) komt te overlijden of ter financiering van gezinshulp inge val de opvoeder (moeder) komt te overlijden. - Wanneer de kinderen de studieleef tijd bereiken, om een bepaald kapi taal te verzekeren zodat ze vanaf hun achttiende een (dure) vervolgop leiding financiëel kunnen afmaken. - Tijdig voor het bereiken van de VUT- of pensioengerechtigde leef tijd dient u na te gaan of de pensi- A.J. Hoondert oenvoorziening vanuit uw betrek king voldoende zal zijn; zo niet dan kunt u hiervoor een aanvullende pensioen verzekering afsluiten. - Zelfstandige ondernemers dienen te denken een voorziening voor de zogenaamde Fiskale Oudedagsreser ve (FOR). Het reserveren voor deze voorziening heeft een aangename bijkomstigheid: het verlaagd uw hui dige belastbaar inkomen. De nu niet betaalde belasting wordt pas bij uit kering in rekening gebracht. Passen oplossing U ziet dat door het afsluiten van een levensverzekering financiële steun geboden kan worden in moeilijke si tuaties waarin ieder gezin terecht kan komen. Het is van groot belang dat men zich op voorhand tegen der gelijke situaties indekt. Verzekerin gen ZLM kan u voor elke situatie een passende oplossing bieden. In sommige gevallen kunnen soms twee risiko's met één verzekering worden afgedekt en tevens kennen onze ad viseurs de diverse fiskaal aantrekke lijke mogelijkheden op het gebied van premiebetaling. Bij Verzekerin gen ZLM kunt u tercht voor een goe de levensverzekering, passend bij uw situatie en voor een betaalbare pre mie. Voor meer informatie kunt u ons bellen: 01100 - 38850 of uw ver tegenwoordiger. Reisverzekering nieuw produkt van Verzekeringen ZLM Hoe plezierig vakantie houden ook is, er kunnen vervelende dingen ge beuren, zoals ziek worden of betrok ken raken bij een ongeval, waarbij ook de auto kan uitvallen. Ook ver lies of diefstal van bagage kan de va kantievreugde temperen. Erg wordt het pas, indien vóór het vertrek niet zorgvuldig is nagegaan of men wel voldoende tegen dergelij ke risiko's is verzekerd. Met een ge rust gevoel op vakantie kan bijna niet zonder een goede reisverzeke ring. Binnenkort brengt Verzekerin gen ZLM in samenwerking met Uni- garant een eigen reisverzekering op de markt. Een polis met vele voorde len en een aantrekkelijke premie. In ons volgende nummer komen we hier uitgebreid op terug. Tijd ver vooruit Wekelijks komen op de schade- akseptatie afdeling van Verzeke ringen ZLM tussen de 350 en 400 schade-aangifteformulieren bin nen. Het omschrijven van de toe dracht van het ongeval vormt voor veel verzekerden nog een probleem en leidt soms tot komi sche verhalen. Zo ook onze ver zekerde die zijn tijd zelfs vooruit was. Op zijn schade-for muiier vulde hij in: 'Ik heb aanstaande zaterdag een aanrijding gehad'. Toen we dit formulier vandaag ontvingen hebben we gisteren een ekspert ingeschakeld. Het doet deugd om te kunnen vaststellen dat de samenwerking met repara teurs van de grond begint te komen. Inmiddels hebben wij al met een behoor lijk aantal schadebedrijven overeenkomsten gesloten en het ziet er naar uit dat er nog verschillende bij zullen komen. Zoals we in ons vorig artikel be loofden geven we u hierbij de namen en adressen van de bedrijven die op dit moment met ons samenwerken. Bij al deze bedrijven kunt u verzekerd zijn van kwaliteit: reparatie overeenkomstig het expertiserapport. De reparatie nota hoeft U niet te betalen en U krijgt een vervangende auto mee voor 20 ct. per km. (de kosten die u ook met de eigen auto maakt). Voor uw gemak hebben we een geografische indeling gemaakt. Schouwen-Duiveland. Walcheren: Zeeuws- Vlaanderen: Zuid-Beveland: West-Brabant: Midden-Brabant: Oost-Brabant: Kort Banninklaan 8, Zierikzee; Van Lint Industrie weg 14, Zierikzee. V.D. Berg, Cruquisstr. 35, Vlissingen; Bosselaar, Karreveld 1, Koudekerke; Joosse, Gildeweg 20, Vlis singen; V.D. Ree, Kleverkerkseweg 3-5, Middelburg; Castel, Oude Veerseweg 22, Middelburg. Geve, Lange Reksestraat 11, Terneuzen; Meyers, Watervlietseweg 12, IJzendijke; Dekker, Industrie weg 6, Oostburg. Van Mill, van Doornestraat 11, Goes; Steketee, Zanddijk 4a, Yerseke; V.D. Endt, Ooststraat 8, Kapelle. Hoppenbrouwers, Van Konijnenburgweg 41, Bergen op Zoom; Van Gils, Franseweg 108, Steenbergen; Wijnen, Fortuinstraat 2a, Roosendaal. Van Ham, Kanaalstraat 23, Oosterhout; Janson, In dustrieweg 35, Giesen; Heystek, Bruningstraat 9, Werkendam. Bekkers, Hallenweg 11a, Eindhoven. Wij houden u op de hoogte van de verdere ontwikkelingen. H. Meeuwsen Vrijdag 14 april 1989

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 8