Wie kleurt er mee? Hallo jongens en meisjes, Het eierenvrouwtje Eieren versieren: Kamerstukje voor twee dames De tekenaar van onze krant heeft weer voor een mooie kleurplaat gezorgd. Meneer de Haas heeft naast de gebruikelijke eieren ook een boeket schitterende voorjaars bloemen meegebracht voor mevrouw Kip. Geven jullie nu eens de prachtigste kleuren aan deze plaat. Dit kun je doen met kleurpotloden, met waterverf en met aniline-inkt. Maar het gemakkelijkst is natuurlijk om er viltstiften voor te gebruiken. Mijn naam is: Plaats: Adres: Leeftijd: jaar. jij: Hier is dan weer de Kinderkrant. Met een kleurplaat en een doolhof Eerst even de kleurplaat. :j:j jft Jullie weten ondertussen wel dat je de kleurplaat zo mooi mogelijk moet inkleuren. Boven de teke- ning je naam, adres, woonplaats en leeftijd vermelden en dan opsturen naar: Redaktie ZLM-blad, •jij Postbus 2116, 4460 MC Goes. Er zijn deze keer boekenbonnen te winnen, vier in totaal. Dus wie ft :jij weet, als je je best doet en een mooie tekening instuurt :j: •jij Dan het doolhof de aap heeft z Ti banaan laten vallen. Hoe kan hij nu, zonder bij de leeuw te :j: jjij komen, weer z'n banaan te pakken krijgen? Heel veel plezier en sukses gewenst. En een prettige paasvakantie! struif via de puntige kant uit het ei komt. Vang het struif op en bak er later lekker pannekoeken van. Je moet de eieren wel zorgvuldig uitblazen, zodat het ei helemaal leeg is. Nu kan het versieren be ginnen. Dat kan op verschillende manieren: met verf beschilderen, met plakkertjes beplakken, met verschillende kleuren zilver/goud papier versieren, met droog- bloempjes beplakken. Te veel om op te noemen, maar verzin zelf ook 'ns iets moois! ft Zoek uit de tuin (eerst aan je :j:j ouders vragen!) een mooie forsythia-tak uit en hang de eie- ren in de tak die in een vaas met :jij water staat. Als je door het ei een jiji draadje doet met aan de onder- :jij kant een kraaltje, dan kun je zo jiji je eigen 'paas'-boom versieren. En als je de eieren na pasen voor- zichtig in kranten verpakt en in jij: een stevige doos wegzet, dan kun :jij je ze volgend jaar weer ge- ft: bruiken! ft: jij Voordat je de eieren versiert, kun ij: je ze het beste uitblazen. Dat is j:j wel even een karweitje dat je heel :j: voorzichtig moet doen, maar dan iji kun je de eieren ook jaren jij bewaren. iji Wat heb je er voor nodig? Onge- j:j kookte eieren en een stopnaald, ft Aan de bolle kant van het ei iji maak je een klein gaatje en aan jij de puntige kant een iets groter iji gaatje. Blaas het ei uit, zo dat het Dit kamerstukje voor 2 dames werd gevonden tussen het oud papier. Jans, met een mandje eieren: 'Heeft de juffrouw ook nog eie ren nodig vandaag?' Griet: 'Ja, ik wil er wel 100 van je hebben Jans, maar je hebt u een vorige keer vergist met tellen, want ik meen, dat er 10 tekort waren'. Jans: 'Wat zegt u, lieve juf frouw, 10, maar het is haast niet mogelijk, zou de meid er ook ge bruik of eenige gebroken hebben?' Griet: 'Nu dat is wel mogelijk Jans, maar 't zekerste is dat je ze mij mar voortelt'. Jans: 'O, dat wil ik graag juf frouw (terzijde: Ik zal haar toch wel zien te foppen) (luid): Houdt uw mandje asjeblieft maar eens op'. Griet: (een mandje bij houdende) 'Zie zoo, tel ze dan hier maar in. Jans: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 (sprekende) uw vriendin is ook de bruid heb ik gehoord hè?' Griet: 'Ja Jans, ze doet een goed huwelijk'. Jans: 'Ja dat geloof ik wel, maar ze is zeker nog heel jong nietwaar?' Griet: 'Jong dat is te zeggen, ze is 20 jaar'. Jans: 'Ha zoo! Nu dat is niets te jong twintig (tellend) 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 (sprekend) uwe ouders zijn reeds 40 jaar getrouwd, is 't niet juffrouw?' Griet: 'Neen, al 42 is het'. Jans: 'Twee en veertig, wel, wel, wat een tijd. 42 (tellend) 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 (sprekende) Ja, ja, 't is maar een zeldzaam voor recht, 42 jaar getrouwd te zijn maar de oom van den neeft van mijn zusters melkboer 's oudsten knecht heeft het tot 55 jaar ge bracht'. Griet: 'Hoe is die 55 jaar ge trouwd geweest? Wel, wel, wat een tijd hè?' Jans: 'Ja, een gezegende tijd, zooveel jarentellende 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 (sprekende) Mijn man las onlangs in de krant van een 65-jarige echtvereenig, 't is haast ongelooflijk'. Griet: "t Is een verbazend cijfer, zoolang getrouwd te zijn maar de menschen zullen 't niet advertee- ren als 't niet waar is'. Jans: 'Dat zou ik ook denken, maar 't komt weinig voor 65 (tel lende) 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 (sprekende) Dominee Zulsman moet zeker 't huwelijk van uwe vriending inzegenen, is 't niet juffrouw?' Griet: 'Ik denk het wel, hij is een vriend des huizes en een respek- tabel oud man'. Jans: 'Ja wel respektabel, wat sprak de man verleden zondag aandoenlijk over de eerlijkheid en de getrouwheid. Ik dacht zoo bij mijzelf, daar kan menigeen wat van in den zak steken'. Griet: 'Ja Jans, daar viel voor ons allen wel iets uit te leeren en wat gaat hem nog vlug af, de man is toch al 79 jaar'. Jans: 'Wat zegt u, al zoo oud? Dat had ik toch niet gedacht al 79 (tellend) 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 (sprekende) toch, niet zoo oud als een oom van mij, die is 90 jaar geworden'. Griet: 'Ja, enkele menschen be reiken een zeldzaam en hoogen ouderdom, een vriendin van mij had een tante dien in den ouder dom van 92 jaar overleed'. Jans: 'Och, ach, hoe is 't moge lijk, wat zien wij niet honderde menschen op jeugdigen leeftijd heengaan en dan zoo'n mensch 92 (tellende) 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 en een is 100. (sprekende) Ziet u juffrouw'. Griet: 'In orde Jans, hoeveel geld?' Jans: '3'/2 cent het stuk, dus dat is ƒ3,50 juffrouw'. Griet: (haar het geld gevende): 'Ziedaar Jans'. Jans: 'Dank u vriendlijk juf frouw,' als u weer noodig heeft verzoek ik om de gunst (terzijde: ieder is een dief in zijne nering, ik heb tenminste een schaaitje van 100 twee en twintig en een halve cent gemaakt). Dag juffrouw'. Griet: 'Dag Jans, wacht ik zal even mijne eieren wegbrengen (onder 't heengaan), 't Is toch treurig dat men die menschen zoo op de handen moet zien wil men niet bedrogen worden'. Vrijdag 24 maart 1989

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 26