LIGTERMOET Verslag ledenvergadering P.J.Z. Fijnaart e.o. gehouden op 24 februari 1989 Cabaretavond P.J.Z. Noord-Beveland groot sukses! LIGTERMOET Dit koppel staat voor "totaal- onkruidbestrijding" in uien. Stomp - kort na zaai - werkt lang èn breed. Lironion - na opkomst - bestrijdt klein onkruid. Samen zorgen zij voor langdurige onkruidbestrijding. Stomp - in verlaagde dosering - kunt u kombineren met propachloor. Lironion kunt u gesplitst toepassen. Ga zorgvuldig om met gewas beschermingsmiddelen. Lees voor het gebruik altijd het etiket. 'Gemeentetempo' Tweede dag Na het verstrijken van "Het Fen- derts Kwartiertje" opende de voor zitter om 20.15 uur de vergadering. Hij heette alle leden welkom, en in het bijzonder de afgevaardigden van de Plattelandsvrouwen Fijnaart en de Z.L.M. Fijnaart. De opkomst van de leden was redelijk. De vergadering werd aan de hand van de agendapunten afgwerkt. Jan Noteboom werd tot nieuw kas- commissielid benoemd. In de pauze werd de leden, die betaald hadden voor de langlaufaktiviteit, de mogelijkheid geboden dit geld te rug te ontvangen. Koning Winter had ons lelijk in de steek gelaten door het niet te laten sneeuwen in de Belgische Ardennen. Wij hopen dat we volgend jaar weer op zo'n grote opkomst voor de langlaufaktiviteit mogen rekenen. Na de pauze kwam de bestuursver kiezing aan de orde. Aftredend en niet herkiesbaar waren: Jack Schreuders, Bas Dane, Leo van de Hil en Arie Driesprong. Zij werden door de vice-voorzitster bedankt voor hun werkzaamheden in de af gelopen jaren. Bas en Jack vonden beiden dat het erg leerzaam en leuk werken was geweest in het bestuur en raden het een ieder aan zich ook eens op deze manier in te zetten voor de vereniging. Aftredend en herkies baar waren Otto Maris en Petra van der Slikke-Maris. Zij werden herko zen als bestuurslid en aanvaardden beiden hun taak. Kiesbaar hadden zich gesteld Ab Nieuwkerk en Anton Bom. Ook zij werden overtuigend in het bestuur gekozen en aanvaardden hun taak. Na het afsluiten van het officiële ge deelte van de avond volgde een spel "Hints" genaamd. Drie leden vorm den een panel, drie leden vormden de jury en alle andere leden beeldden beurtelings spreekwoorden en gezeg den uit. Degene die het leukste uit beeldde en die de meeste punten had verzameld door het juiste antwoord te geven kregen als prijs een foto in deze Z.L.M.-krant (zie foto). Dit waren Robert Moerland en José Maas (uitbeelden) en Joianda Son neveld (raden). Het was een erg ge zellig spel waar veel om gelachen kon worden. Ook werden er veel nieuwe spreekwoorden gekreëerd. Een verloting van een drietal prijzen volgde als afsluiting van de avond. Na nog wat nagepraat te hebben over onder andere de op hand zijnde (inmiddels voorbije) akties, van met name de akkerbouwers, tegen de eventuele te nemen besluiten in Den Haag keerden we huiswaarts. Hopelijk is de trekkerestafette geslaagd te noemen en was er een massale opkomst (op woensdag) in Den Haag (bij het schrijven van dit verslag was dit nog niet bekend). Namens het P.J.Z.-bestuur Sandra Kok Vlnr: Robert Moerland, Joianda Sonneveld en José Maas. Vrijdagmiddag 24 februari 17.00 uur dorpshuis Wissenkerke. De spelers komen aan in het dorps huis, waar het deze allemaal zal gaan gebeuren. Sommigen zitten rustig op een stoel en lezen nog eenmaal hun teksten door. Anderen lopen maar op en neer, praten veel, maar zeggen eigenlijk toch niet veel. En degene, die nog eten door de keel kreeg, deed zich te goed aan de broodjes. Intussen waren de grimeuzes be gonnen met het aanbrengen van de basis schmink. Een hele klus om 13 spelers op gelijke wijze te schminken, wat ongeveer 2 uur in beslag nam. Klaar met de schmink, dan een stoel opschui ven naar een team van drie kapsters van kapsalon De Kam om iedereen goed gekapt ten to nele te laten verschijnen. Maar niet alleen in de schminkkamer begonnen de zenuwen te spelen. Ook ten huize van een van onze regisseurs werd het dagelijks le ven iets gespannender. Was het niet zo dat hij beloofd had om om zeven uur te komen? Maar het had net zes uur gesla- STOMP EN LIRONION: een sterk koppel »>r Ligtermoet Chemie B.V., Postbus 1048 4700 BA Roosendaal, Tel. 01650-97200 Stomp is een geregistreerd handelsmerk van American Cyanamid Company. Lironion is een geregistreerd handelsmerk van Ligtermoet Chemie B.V. gen en daar kwam Kees van Damme aan. Als gevolg daarvan toch nog even een paar stukjes op het toneel oefenen om er ze ker van te zijn dat alles goed zou verlopen. Maar deze kleine oefe ning werd afgebroken, want de eerste bezoekers kwamen om tien voor zeven binnen, om er zeker van te zijn dat ze een goed uit zicht zouden hebben. Om half acht was iedereen binnen die een kaart besteld had. Iets over de 200 leden en donateurs was het publiek voor onze eerste avond. Eindelijk was daar het moment waar we allemaal naar toegeleefd hadden. Het aftellen was begon nen. De zaallichten gingen uit en enkele spots beschenen het doek waar iedereen achter opgesteld stond. Na de officiële opening door de voorzitter werd het ope ningslied aangekondigd door Annelies Steendijk. Dertien spe lers zongen hoe het vroeger was op Noord-Beveland en wat het wel niet gaat worden in 1992. De kop was eraf. De kleren die eerst nog netjes opgevouwen en in de juiste volgorde lagen werden on dersteboven gehaald, want het volgende kostuum bleek dus toch niet bovenop te liggen. Maar alles verliep vlot achter de schermen zodat iedereen altijd op tijd klaar stond voor een vol gend stuk. Nadat Bram zijn verhaal over het werktempo bij gemeente als ge meentewerkman had gedaan kwam het publiek goed los. Ver schillende sketches kwamen goed laag over. Een vrije vakature moet worden opgevuld door een vrouw, emancipatie alom. En Fi les hebben we nooit gehad op Noord-Beveland, maar dankzij Smit-Kroes horen wij er nu ook bij. Maar er waren ook vrolijke klanken met de liedjes, o.a. over jewannes en z'n hometrainer, of het vrolijke koninginnelied door Adri Koole gezongen. Ook de serieuze stukjes ontbra ken niet zoals uut' nisje hevlohe of het fotografisch geheugen van Jeanet Kallewaard. En van en quêteren op een dorpsplein is on ze enquetrice niet veel wijzer van geworden. Droge humor ontbrak ook deze maal niet. Coba en Wullem bijvoorbeeld of het suk- sesnummer 'de Klopbanke'. En dan was het zover om af scheid te nemen. Door middel van een fantastisch slotlied beslo ten we deze eerste avond en dat het publiek het mooi vond bleek wel toen iedereen opstond en spontaan meeklapte. Grandioos. Maar toen kwamen de twijfels over de tweede voorstelling. Hoeveel mensen zouden er ko men: vijftig, honderd, een opti mist dacht wel 130. Wederom om zeven uur stonden er al mensen voor de deur. Het publiek bleef maar binnenkomen. Zelf dona teurs die vrijdagavond geweest waren zaten nu weer in de zaal dat was fantastisch voor de spe lers. Om half acht was het dan zover voor de tweede voorstel ling. Het doek ging open en wat bleek. Weer zaten er tussen 180 en 190 man in de zaal. We mogen dus terugzien op een geslaagd ca baretprogramma. Op 25 maart zal een aangepast programma door ons opgevoerd worden tijdens de prijsuitreiking op het juweel van het toneelsei zoen 88/89. We hebben al verno men dat er mensen zijn die het dan drie keer willen zien. En mensen die het nog niet gezien hebben, hebben veel gemist of niet, afin 't is mè oe ajet ziet. Vrijdag 3 maart 1989 21

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 21