verzekeringen zlm ver/tondig verzekeren BM Rechtsbijstand voor gezin en agrarisch bedrijf Samenwerking tussen DAS en Verzekeringen ZLM biedt nieuwe mogelijkheden verzekeringen zim Rechtsbijstandsverzekering Officieel orgaan van de Onder linge Verzekering Maatschappij van de ZLM w.a., Postbus 70 - 4460 BA Goes Frans den Hollanderlaan 10 - 4461 HN Goes Redaktie: J. Folmer Telex: 5537 Telefax: 01100 - 15341 Telefoon Schademelding: Polismutatie- verwerking: Verkoop en Advies: Boekhouding: Algemeen: 01100-38888 01100-38880 01100-38850 01100-38221 01100-38000 Vertegenwoordigers Walcheren: BV v/h Mak. en Ass. Knt. Fa. J. Don, Kromme Weele 16, 4331 PB Middelburg, 01180-15151. Schouwen-Duiveland: Hanse Verzekeringen, Haringvlietplein 8, 4301 XG Zierikzee, 01110-14275. Midden-Zeeland: Verzekeringen ZLM, Fr. den Hollanderlaan 10, 4461 HN Goes, tel. zie boven. Z. Vlaanderen Oost: Ass. Knt. Boidin BV, Glacisweg 48, 4561 HG Hulst, 01140-12220. Z. Vlaanderen West: Ass. Knt. Boidin BV, Markt 7, 4501 CJ Oostburg, 01170-2355. Z. Vlaanderen Midden: Ass. Knt. D.J. Dees B.V., Beethoven- hof 43, 4536 AE Terneuzen, 01150-94469. Tholen e.o.: J.W. van Dijke, Burgemeet 25, 4693 CJ Poort vliet, 01662-2509. J.P.M. Overbeeke, Ten Anker- weg 72, 4691 GX Tholen, 01660-2888. West-Nrd. Brabant: A.C. Schoo- nen, Zevenbergen, 01680-25656. F.J. Duine, Kamperfoeliestraat 53, 4621 GE Bergen op Zoom, 01640-56000. Midden-Nrd.Brabant: A.M. Verbrugge, Pr. Hendrikstr. 39, 4941JT Raamsdonksveer, 01621-12924. Oost-Nrd.Brabant: J.J. Bolier, Boordseweg 41, 5671 AP Nue- nen, 040-831469. Werkendam: Rabobank Wer kendam, Merwestraat 10, 4251 CR Werkendam, 01835-2700. Melkhandelaren: AVM, Raad huisstraat 39, 5056 HC Berkel Enschot, 013-339100. Als gevolg van het drukke tele foonverkeer komt het regelmatig voor dat verzekerden dienen te wachten alvorens ze door de tele foniste worden te woord gestaan. Wachten doen we niet graag, maar met wat begrip van uw kant voor de situatie redden we het sa men wel. Neem de klant die via de centrale te horen kreeg dat er nog een aantal wachtenden voor hem waren. Telefoon neergelegd en vijf minuten later maar terug gebeld. Meteen kreeg hij de tele foniste aan de lijn. "Goedenmid- dag, met Verzekeringen ZLM". Met gevoel voor humor sprak de man: "Dat is snel". Antwoord van de telefoniste: "Dank u wel". Uit beide hoorns klonk ge lach. Waar vijf minuten wachten toe kan leiden! Behoefte aan een rechtskundig advies heeft een ieder van tijd tot tijd in zijn of haar leven. Adviezen kunnen op verschillende plaatsen ver kregen worden. Instituten zijn bijvoorbeeld bureaus voor rechtshulp, vakbonden, standsorganisaties, deurwaarders en advokaten. Vaak ook wordt advies gevraagd aan een goede kennis waarin men ver trouwen heeft. Zodra er grotere belangen op het spel staan en er een NOODZAAK is dat u op de juiste wijze wordt bijgestaan, wordt de kwaliteit van de adviseur erg belangrijk. In zo'n situatie wenst ieder een het beste van het beste. Kwaliteit kost geld en procedures die ge voerd moeten worden kosten doorgaans heel veel geld. Gelukkig kan men zich hiervoor verzekeren. Reeds beperkte verhaalsbijstand Verzekeringen ZLM biedt al jaren bijstand aan haar leden met een mo torrijtuigenverzekering voor het ver halen van schade veroorzaakt door derden. Deze vorm van beperkte rechtsbijstand wordt gegeven zonder dat er een extra premie voor gere kend wordt. Bij een andere verzeke raar kost zo'n extra dekking gauw enkele tientjes per jaar. Steeds meer mensen krijgen behoef te aan een VOLLEDIGE rechts- bijstandsverzekering voor hun gezin of het bedrijf. Verzekeringen ZLM en ook haar vertegenwoordigers ad viseren dan een verzekering af te sluiten bij een specifieke rechts- bijstandsverzekeraar (ARAG, DAS, SRK, etc.). Rechtsbijstandsverzeke- raars voeren geen andere branches dan die van rechtsbijstand en wel om deze reden dat zij geen belangenkon- flikt wensen. Immers in zeer veel ge vallen zal de tegenpartij verzekerd zijn tegen aansprakelijkheid en treedt een verzekeraar als belangen behartiger op voor verzekerden. H. Doeleman Hierin ligt de reden opgesloten dat Verzekeringen ZLM niet zelf de rechtsbijstandpolis gaat tekenen. Samenwerking met de DAS Verzekeringen ZLM zal met ingang van 1 januari 1989 een rechts- bijstandsverzekering voor het gezin of het agrarisch bedrijf gaan afgeven waarbij het risiko volledig gedragen wordt door de DAS. De hulp bij ver haal van motorrijtuigenschade blijft Verzekeringen ZLM zelf doen, om dat onze efficiënte organisatie daar op is ingesteld. Verzekerde heeft daarbij het recht de behandeling van de zaak te laten uitvoeren door de DAS wanneer Verzekeringen ZLM tegelijk de verzekeraar is van de te genpartij Lage premie Een belangrijk voordeel voor onze leden is dat de uitgebreide rechts- bijstandsverzekering voor gezin of bedrijf tegen een relatief lage premie kan worden aangeboden. En zoals u weet is dat de primaire doelstelling van uw onderlinge verzeke ringsmaatschappij. Voorts bent u verzekerd van deskundige hulp. De DAS geeft goede raad en stelt waar nodig een daad. Op het specifieke terrein van rechtsbijstand beschikt de DAS over zeer veel kennis. De sa menwerking tussen DAS en Verze keringen ZLM maakt het u mogelijk ook voor rechtsbijstand verstandig verzekerd te zijn. H. Doeleman Hnz., direkteur Recht hebben en recht krijgen zijn twee verschillende dingen. Ieder mens wil zijn rechten en bezittingen beschermen tegen invloeden van buitenaf. Al snel zitten we met wetten en regels zodat bijna niemand zijn rechten kent, laat staat dat hij zijn recht kan halen. Hij moet daarvoor de juiste weg weten én de juiste argumenten gebruiken. En hij moet zeker weten dat hij gelijk heeft volgens de bestaande wetten en regels. Deskundigheid is dus noodzakelijk. Zelf brieven schrijven of telefoneren heeft vaak niet het gewenste resultaat. Dreigen met een advokaat is leuk, maar de kosten zijn dan wel voor eigen rekening. Voor dit alles bestaat een afdoende oplossing: Verzekeren bij Verze keringen ZLM. Een voordelige manier om hulp en deskundig advies achter de hand te hebben, waarbij de hoge kosten van advokaten ei rechtzaken gelijk meeverzekerd zijn. Rechtsbijstandsverzekering is een onderdeel van de gezinspolis. Verze keringen ZLM kent de volgende ver zekeringsmogelijkheden. A) Verkeersrechtsbijstand Deze verzekeringsvorm is bestemd voor alle partikuliere deelnemers aan weg- en waterverkeer en eigena ren/gebruikers van partikuliere mo torrijtuigen. Verzekerd zijn de ver zekeringnemer en zijn gezinsleden of partner. Bovendien is de gemachtig de bestuurder en zijn de passagiers van motorrijtuigen en voertuigen van een verzekerde, verzekerd. Dek king wordt verleend voor rechts bijstand voor geschillen uit de akti- viteiten: - deelnemen aan het weg- en water verkeer - zijn van passagier in een lucht vaartuig - verwerven, vervangen, voorhan den hebben en onderhouden van voertuigen. Het inwinnen van externe adviezen etc. is meeverzekerd (zonder maxi mum kostengrens). Het verzeke- ringsgebied is Europa en de landen rond de Middellandse Zee voor ver haal van schade, strafzaken, ver- voersovereenkomsten, sleep- en re paratieovereenkomsten. De volledi ge dekking is in Nederland van kracht mits het Nederlandse recht van toepassing is en de Nederlandse rechter bevoegd is voor alle overige zaken. Deze polis is passend ge maakt op de ZLM-auto-verzekering. De verhaalsbijstand bij motorvoer- tuigenschade wordt en blijft Verze keringen ZLM zelf verlenen. Dus geen dubbele dekking en daardoor een lager tarief. De opbouw van de premie is als volgt: Verkeersrechtsbijstand 115,per jaar Korting verhaalsbijstand Verzeke ringen ZLM 35,per jaar Uw premie 80,per jaar De korting voor een alleenwonende is 20,per jaar. B) Gezinsrechtsbijstand Deze verzekering is bestemd voor al le partikulieren. Verzekerd zijn de verzekeringnemer, zijn gezinsleden of partner als partikulier en eigena ren/gebruikers van partikuliere mo torrijtuigen, voertuigen alsmede (Iucht-)vaartuigen tot 200.000,— nieuwwaarde. Bovendien de ge machtigde bestuurder en passagiers daarvan. Het inwinnen van externe adviezen enz. is meeverzekerd tot 25.000,Er is geen maximum grens voor interne kosten. Het verzekeringsgebied is als volgt te verdelen: 1) Europa en de landen rond de Middellandse Zee voor verhaal van schade, strafzaken, vervoersover- eenkomsten en sleep- en reparatie overeenkomsten van voertuigen. 2) Nederland, mits het Nederlandse, Westduitse, Belgische of Luxem burgse recht van toepassing is en de rechter bevoegd is voor overige kon- traktuele geschillen. 3) Nederland, mits het Nederlandse recht van toepassing is en de Neder landse rechter bevoegd is voor alle overige zaken. Enkele voorbeelden: - de geschillen zoals eerder genoemd onder de verkeersdeelnemerspolis - geschillen over de aankoop of re paratie van konsumentenartikelen - een geschil met de overheid over een vergunning - een geschil met de werkgever - een geschil met mede-erfgenamen over een erfenis - een geschil met een bedrijfsvereni ging over een uitkering - een geschil met de verhuurder van de eigen woning - een geschil met een verzeke ringsmaatschappij over een schade vergoeding - een geschil met een buurman over een erfgrens - een geschil met een reisorganisator over een mislukte vakantie Mogelijkheden: Er zijn verschillende verzeke ringsmogelijkheden waarbij de dub bele dekking voor verhaalsbijstand eruit gehaald is. Daardoor is een la gere premie mogelijk. Op de Gezins- rechtsbijstandspolis kan de eigen zelfbewoonde woning meeverzekerd worden. (Toeslag van 50,per jaar). "Voor f 80,00 per jaar heb je al een verkeersrech tsbijstands verzekering". 1) Gezinsrechtsbijstand f 170, 2) Gezinsrechtsbijstand met eigen woning 220, 3) Gezinsrechtsbijstand alleenwo nende 150, 4) Gezinsrechtsbijstand alleenwo nende met eigen woning 200, De ZLM-korting van 35,is reeds verwerkt in dit tarief. Tenslotte: De rechtsbijstand wordt verleend door DAS-rechtsbijstand, welke een goede naam heeft in de verzekerings wereld. Zij hebben de nodige specia listische kennis in huis en treden op als onafhankelijke instelling. U on derhoudt een rechtstreeks kontakt met de specialist van DAS ingeval van benodigde rechtshulp. Informa tie over de rechtsbijstandsverzeke ring voor agrariërs volgt binnenkort. Wilt u meer informatie of als u ge bruik wilt maken van een van deze verzekeringsmogelijkheden dan kunt u kontakt opnemen met de af deling Advies Verkoop van Verze keringen ZLM (01100-38850) of met uw eigen vertegenwoordiger. (Tele foonnummers in linkerkolom). A.W.E. Wesdorp Vrijdag 13 januari 1989

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 6