Pannevis Zaden 125 MEIJERS Caribo is een hybride in het type Rijnsburger geschikt voor de zeer lange bewaring Flevo® is een middelvroege hybride met een hoge opbrengst, goede bewaarbaarheid en heldere kleur Jaar 1864 1989 Lekkeriander en Prior AUTOSCHADEBEDRIJF Watervlietseweg 12 IJZENDIJKE Voor al uw autoplaat- en spuitwerk snijdpn een balk grond los, waarin zich de witlofwortels bevinden. Door kooirollen wordt deze grond- balk fijn gemaakt en worden de wit lofwortels op een transportband ge deponeerd. Hier worden de wortels verder van grond ontdaan en naar de voorraadbunker getransporteerd. Zodra de bunker vol is wordt deze in een container aan de kant van het te rooien perceel gelost. Hiervoor is een draaibare bunkerbodem en een brede afvoerband gemonteerd. De machine wordt bediend vanuit een grote, modern ingerichte cabine. De machinisten beschikken over luchtgeveerde stoelen. De stuurk- nuppels zijn vast aan de stoel ge monteerd om de bediening zo ge makkelijk mogelijk te laten verlo pen. Zowel de besturing als de rijs nelheid kunnen met één hand wor den bediend. De aandrijving ge schiedt hydrostatisch, de besturing volledig elektronisch. De snelheid van de transport/zeefbanden is trap loos instelbaar. Hierdoor wordt be schadiging van de wortels voorko men en komt toch de juiste reiniging tot stand. Uit veiligheidsoverwegin gen wordt de witlofrooier bediend door twee machinisten. Vernieuwde Amac- voorraarirooier De afdeling Land- en Tuinbouwme- chanisatie van Cebeco-Handelsraad heeft al geruime tijd de Amac VR-U- voorraadrooier in het programma. Deze is nu in twee uitvoeringen le verbaar: het type VR-U dat speciaal geschikt is voor het op zwad rooien van uien die zijn geteeld op het zoge naamde rijpadensysteem en het type VR-A voor het tweefasenrooien van aardappelen. Opvallend bij deze rooimachines is de eenvoudige konstruktie, met montage achter de trekker, waar door een wendbare kombinatie ont staat. De rooier heeft een goede zwadlegging op goed aangedrukte grond. Door de geringe valhoogte treedt geen rooibeschadiging op. De rooier is geschikt voor alle bodem en rooiomstandigheden door toepas sing van onder andere een schud- schaar (extra leverbaar) en een grote zeefkapaciteit (zeefoppervlakte 3,6 m2 door twee spijlenbanden, elk voorzien van een verstelbare klopper. Extra leverbaar bij beide types zijn een schudschaar, een zwadlegger met rol 90 cm en twee diepteregelen- de wielen. Bij de VR-A is bovendien een rooi-as als extra leverbaar. Eind oktober heeft Rumptstad B.V. een unieke witlofrooimachine afge leverd aan de fa. NIBO te Gouda. Deze machine rooit in één gang zes rijen witlof en transporteert de ge rooide witlofwortels naar een voor raadbunker op de machine. Een voorop de machine gemonteer de hakselaar hakselt het witlofloof grof af. Daarna volgt een in hoogte regelbare snijder, die per rij het restant loof zö afsnijdt, dat de juiste kophoogte op de witlofwortel over blijft. Rooischijven en lichtmessen Als kwaliteit weer telt I C.W. Pannevis' Zaadteelt en Zaadhandel B.V., Westeinde 62, Postbus 2,1600 AA Enkhuizen. Tel. 02280-11211. Telex 57076 pavis m. Fax. 02280-12818. 22 TOON v/d HEEFT DE IDEALE SHOVEL Met Lekkertander en de Prior (aju.) als vroege aard appelrassen arajd succes. 0 In de teelt een milieu-vriendelijk gewas. Zeer vroeg rooibaar. lang houdbaar, hoge opbrengsten. Sterk tegen alle ziekten en knolgebreken. Een Lekkerlander of een Priorvekj hoeft u niet of nau welijks te sproeien tegen phytophthora-rot. (en de Prior is bovendien onvatbaar voor aardappelmoeheid) Bijde handel Izeer geliefd. Want ze zijn voor veel be stemmingen geschikt Bij de consument een feestmaal. Want beide zijn werkelijk overheerlijk van smaak. Ze schillen gemakkelijk, zonder pitten. Voldoende bloemig en toch vast in de kook, bakken prachtig geel. De Lekkerlander knollen zijn ovaal, die van de Prior zijn lang (voor hele lange frites). Zijn ook erg geliefd bij volks- tuirtders om hun probleemlo ze teelt zonder bestrijdings middelen. Pootgoed, in iedere maat, is nü beschikbaar bij uw poot goed leverancier ^r^ppejenaküB^e^^ rassenbijlage 1989

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 46