Veel geschreeuwweinig wol Prijs nieuwe appelrassen loopt terug Stichting blijft vechten voor AGO miljoenen Provincie bezorgd over sociaal-ekonomische situatie op Schouwen-Duiveland Aquarellen en zijde-kollages van Maya Wildevuur op Flevohof Kursus kwaliteitszorg voor het middenkader Publikatie over vriesbranden voor identificeren van paarden Flevohof start kunstgalerie-aktiviteit Nieuw type KOOI-AAP voor het laden en lossen van hout en plaatmateriaal Met de regelmaat van de klok verschijnen er in de Nederlandse dagbladen artikelen anti-jacht. Meestal leest u zoiets in het na jaar of winter want dan is er de oogst voor de jagers in Neder land, en dan valt dit openbare werk gewoon op!! Artikelen anti-jacht geschreven door Nederlanders die veelal geen snars van jagen afweten!! Wat mij als jager en natuurbe schermer het meest grieft is dat er zo ongenuanceerd wordt geschet terd in de media. Totaal géén weloverwogen oordeel: direct grof geschut, veelal dom gepraat. Waarom, waarvoor??? - Ons land heeft een voortreffe lijke jachtwet waarin het mogen en moeten van de jager voortref felijk is geregeld. Veel landen zijn jaloers op deze wet. - De jagers zelf stellen meestal correcties voor t.a.v. bijv. de jacht op ganzen - waterwild - pa trijzen en adviseren hun leden bij extreme kou de jacht te staken nog voor dat dit strikt noodzake lijk is. - Geen enkele jager is zo gek om het laatste stuk wild weg te schie ten want dan valt er volgend jaar niet meer te jagen. - Ontstellend veel tijd wordt er door de jagers gestoken in beheer en jachtveldverzorging en dit wordt niet betaald uit de staatsruif!!! - Wanneer u als niet-jager zoveel geld bezit dat u wilt gaan jagen komt u van een koude kermis thuis; eerst het jachtdiploma ha len en dan pas kunt u om de jacht- acte mits u over de nodige gron den kunt beschikken. Om hier aan te komen valt niet mee!!! - Ten slotte, als u m.b.t. de jacht afwijkend denkt of in uw kennis senkring iemand tegenkomt met een afwijkende mening en dat mag, ga dan eerst eens praten met een jager of jagers. Bel de mensen eens op voor een af spraak en laat u eerst eens voor lichten en u zult bemerken dat het aardige mensen zijn die voor de natuur erg veel over hebben en hoe vreemd het ook klinkt, ook de fauna beschermen en NIET b.v. direct als gekken gaan strooien met voer als het één nacht gevroren heeft.... Laat u niet meeslepen als toe komstig anti-jacht schrijver of aanhanger met eventueel uw naam onder een artikel maar in formeer eerst, praat eerst, en laat argument uitkomen tegen een an der argument, de mening van an deren tegen die van de jager en andersom. De ervaring heeft geleerd dat vele tegenargumenten omdraaien als een blad aan de boom. ONBE KEND MAAKT ONBEMIND!!! Het houdt niet over bij de appelen, indien men de prijzen van december '88 met de prijzen van de twee voor afgaande jaren vergelijkt. Het aan bod van appelen in december was met 23 min kilo 33% groter dan vo rig jaar. Bij de appelen waren Cox's O.P., Schone van Boskoop en Elstar de belangrijkste rassen. De Boskoop werd in vergelijking met vorig jaar slechts betaald (1988: 55 cent, 1987: 111 cent), maar zal in vergelijking met 1986 op hetzelfde nivo. De aan- voergegevens waren als volgt: 1988: 3,9 min, 1987: 2,6 min en 1986: 5,1 min. Opvallend zijn de prijsdalingen voor de nieuwe rassen Elstar en Jonagold met respektievelijk 34 en 35% (prijs Elstar 1988: 110 cent en Jonagold: 82 cent). Dit kan een gevolg zijn van een grotere aanvoer (aanvoer Elstar 1988: 3 min, 1987: 2,1 min, Jona gold 1988: 2,2 min, 1987: 1,5 min). De peren gaven een positiever beeld te zien; weliswaar een kleiner aan bod, maar de prijzen waren aanmer kelijk beter dan vorig jaar. Doyenné du Cornice bracht ruim tweemaal zoveel op; 1988: 59 cent per kilo te gen 138 cent per kilo in 1987. De aanvoer met 1,3 min kilo was dan ook veel kleiner dan in 1987 3 min kilo). Ook voor Conference gol den goede prijzen, namelijk 127 cent per kilo (1987: 72 cent). Dit was ech ter niet direkt een gevolg van een kleiner aanbod, daar dit niet veel verschilde met het aanbod van 2,5 min kilo in december 1987 (1988: 2,3 min). Bij het invoeren of meer konkretise- ren van kwaliteitszorg binnen een bedrijf speelt het middenkader een cruciale rol. Uit een onderzoek is ge bleken dat dit nivo vaak moeite heeft om het beleid van het manage ment te vertalen in een praktische aanpak. Om het middenkader vertrouwd te maken met de deelgebieden en de technieken van kwaliteitsbeheer or ganiseert RTD Quality Services in het voorjaar 1989 een 6-daagse (3 blokken van 2 dagen) kursus Kwali teitszorg voor het middenkader. De kursus leidt onder meer tot effi ciënter werken, kostenbesparing, be tere kommunikatie en betere samen werking. Voor nadere informatie RTD Quali ty Services b.v., afd. Opleidingen, Postbus 10065, 3004 AB Rotterdam, tel. 010-4150200. De in Oudenbosch gevestigde Stich ting oud-AGO-verzekerden zet haar gevecht na een verloren proces voor de Haagse rechtbank voort tegen Vereniging Aegon over de terugbeta ling van het vermogen van de voor malige AGO Onderlinge aan haar le den. Het gaat om de kernvraag van wie in 1978 het vermogen van AGO Onderlinge was; de Vereniging Ae gon stelt dat het van niemand was, maar volgens de Stichting was het gewoon van de leden. De Stichting wil de zaak nu voorleg gen aan de ondernemingskamer, waar geen verjaring geldt, om uit spraak te doen over de vermogens rechten van de leden/verzekerden. Het vermogen van de leden/verze kerden bedraagt momenteel meer dan ƒ1.000 miljoen (1 miljard gul den). Eind 1978 waren er ca. 500.000 leden/verzekerden, wat neerkomt op een gemiddeld uitkeringsbedrag van ƒ2.000,per lid/verzekerde. Bovendien behoeft over het ontvan gen bedrag geen belasting betaald te worden. Volgens insiders zou er voor boeren en tuinders een bedrag van ƒ100 miljoen boven water kun nen komen. Om een verzoekschrift voor een uitspraak te kunnen indie nen bij de ondernemingskamer moet dit, volgens de wet, worden on dersteund door 300 leden/verze kerden. Leden/verzekerden zijn alle perso nen die op 23 november 1978 een le vensverzekering (hiertoe behoren ook de volksverzekeringen) hadden bij: De Algemeen Friesche Levens verzekering Maatschappij, de Olveh van 1879 of de AGO Onderlinge Le vensverzekering Maatschappij. Om dit vermogen van de leden/ver zekerden boven water te krijgen, moet iedereen die in het bezit is van een dergelijke polis, een fotokopie maken van het voorblad en opsturen naar: Stichting oud-AGO- verzekerden, Eikenlaan 29, 4731 CP Oudenbosch, met vermelding van naam, adres en woonplaats. Rabobank Nederland vestigt mechant bank in Singapore Rabobank Nederland heeft haar ak- tiviteiten in het Verre Oosten uitge breid met een eigen merchant bank onder de naam Rabobank Asia Ltd. Deze bank is met ingang van het nieuwe jaar van start gegaan en ge vestigd in Singapore. Voor een goede uitvoering van een fokbeleid, voor preventie en trace ring van besmettelijke dierziekten en voor een goede handelsgarantie is een betrouwbaar identifikatie- systeem noodzakelijk. Op verzoek van de Kommissie van Overleg voor de Paardenhouderij is door het PR Lelystad onderzoek gedaan naar de mogelijkheden van identificeren van paarden door middel van vriesbran den. De resultaten hiervan zijn be schreven in de publikatie 'Gebruiks waarde van vriesbranden voor het identificeren van paarden'. Deze publikatie is verkrijgbaar door overmaking van ƒ12,50 op gironum mer 2307421 van het proefstation PR te Lelystad, met vermelding van Publikatie no. 59. Vrijdag 13 januari 1989 Op vrijdag 20 januari a.s. vindt de officiële opening plaats van de kunstekspositie van aquarellen en zijdekollages van de kunstena res Maya Wildevuur, Hooghalen (Dr,). Deze ekspositie met kunstwerken van Maya Wildevuur is de eerste in een reeks van 10 kunsteksposi- ties die dit jaar op Flevohof wor den gehouden. Daarvoor is op Flevohof een speciale ruimte in gericht die een onderdeel uit maakt van de totale eksposi- tiering. begeleidingskommissie voor het on derzoek en toegezegd is, dat een be roep kan worden gedaan op de des kundigheid van het stafburo onder zoek en datavoorziening van de pro vinciale griffie. Als uit het onderzoek maatregelen voortvloeien, die de ekonomie van de twee regio's kan versterken, zijn gedeputeerde staten bereid daaraan medewerking te verlenen. Zij wijzen de ondernemerscentrale erop, dat die medewerking alleen in voorwaar denscheppende zin mogelijk is, ge zien de beperkte invloed, die de pro vinciale overheid op het ekonomi- sche beleid kan uitoefenen. Dat geldt temeer nu de rijksoverheid de bijdrage voor het regionaal ekono- misch beleid heeft gekort. Zilvermeeuw, kokmeeuw en spreeuw in 1989 en 1990 gedeeltelijk onbeschermd Minister Braks heeft besloten de zil vermeeuw en de kokmeeuw van 1 ja nuari jl. tot en met 31 december 1990 buiten de broedtijd onbe schermd te verklaren. De broedtijd loopt in beide jaren van 15 april tot en met 15 juli. Tevens heeft de be windsman besloten ook de spreeuw in 1989 en 1990 in de periodes van 1 juni tot en met 30 november onbe schermd te verklaren. De minister heeft hiermee de situatie voor 1987 en 1988 verlengd. De zilver- en de kokmeeuw veroor zaken schade in de landbouw, op mosselbanken en in eendenfokkerij en. Slechts jachtgerechtigden in het bezit van de benodigde dokumenten zijn bevoegd om in deze gevallen op te treden. In de periode, waarin de spreeuw onbeschermd verklaard is, richt deze soort voornamelijk in de fruitteelt belangrijke schade aan. Achterliggende gedachte van de ze nieuwe aktiviteit is dat Flevo hof de komende jaren bij de in richting en uitbreiding van akti- viteiten in het park nog meer de nadruk gaat leggen op elementen als natuur, landschap, planten en dieren. De tentoonstelling is te bezichti gen vanaf woensdag 18 januari tot en met zondag 19 februari en is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De entree geeft te vens toegang tot Flevohof. De officiële opening vindt plaats op vrijdag 20 januari om 16.00 uur. Het dagelijks bestuur van de provin cie deelt de zorgen van de Zierikzee- se Ondernemers Centrale over de sociaal-ekonomische situatie op Schouwen-Duiveland. In een brief aan de ondernemerscentrale schrijft het kollege van gedeputeerde staten het onderzoek naar de opzet van een regionaal werkgelegenheidsbeleid voor Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland te ondersteunen. Het onderzoek is een initiatief van de intergemeentelijke sociale dienst op Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland. Het provinciaal bestuur is ambtelijk vertegenwoordigd in de Daar er voor het vervoer van hout en plaatmaterialen steeds meer vraag komt naar betere en snellere losme thoden, is er de nieuwe 4-weg- KOOI-AAP ontwikkelt. Het grote voordeel is dat de KOOI- AAP in 4 richtingen kan rijden: vooruit - achteruit - links - rechts. Bij het lossen van lange lasten, varië rend van ±2-5 meter, hebt u geen hinder meer dat de straten, opslag terreinen of deuren te smal zijn om de last af te leveren. Bij het lossen van de vrachtwagen neemt u de last op de vorken, de wie len van de KOOI-AAP doet u hy draulisch in de lengte-richting en u rijdt in de lengterichting bij de vrachtauto vandaan. De totale breedte van de KOOI-AAP met de last is nu 2300 mm, ongeacht of de last nu 2 meter of 5 meter lang is.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 14