verzekeringen zlm uer/tandig verzekeren Schade-Service SCHADESERVICE verzekeringen zlm Rechtsbijstand ft wensen U prettige kerstdagen J| Bestuur, direktie en personeel van Verzekeringen ZLM m en een gelukkig nieuwjaar Dag en nacht bereikbaar A UTO-STICKER Nieuw produkt ft SI Waarschijnlijk zult u het zich niet meer herinneren, maar eerder schreven wij op deze plaats dat wij ons dit jaar o.a. ten doel stelden onze afdeling schade-acceptatie zodanig te organiseren dat wij dag en nacht, het gehele jaar door, bereikbaar zouden zijn. Na kantoortijd moest dit gelden voor noodgevallen. Welnu, ons doel is bereikt en het is met enige trots dat wij u nu kunnen berichten dat het ons gelukt is ook aan dit stukje service nog wat extra's toe te voegen. Hierover straks meer. Eerst de noodgevallen. Noodgevallen Hieronder verstaan we die situaties waarbij uw voertuig na een schade geval niet meer kan rijden. Wat moet u dan doen en waar heeft u recht op? Allereerst, u krijgt in de loop van deze maand weer uw jaar lijkse nota. Hierbij ingesloten zit een instruktiefolder op handig formaat, zodat u deze gemakkelijk bij uw au topapieren kunt opbergen. U heeft dan alle informatie bij de hand. Daarnaast ontvangt u een sticker met daarop het bekende telefoon nummer voor schademelding 01100-38888. Wij verzoeken u deze sticker links onder aan de binnen kant van de achterruit te plakken. (Wat zal het mqoi worden in Zee land en Brabant met al die groene stickers). Heel in het kort toch even de voorwaarden. Hierbij dienen we onderscheid te maken tussen schade gevallen die in het binnen- en buiten land plaats vinden. Binnenland Mocht na een schadegeval in het bin nenland uw auto niet meer kunnen rijden dan belt u 01100 - 38888 en al les wordt geregeld. Dikwijls hoeft u zelf niet eens te bellen. De politie en de bergers kennen dit nummer ook en zullen veelal kontakt met ons op nemen. U heeft recht op vergoeding van de kosten die moeten worden ge maakt voor berging, stalling en het vervoer naar een door u aan te wij zen reparateur. Daarnaast worden vergoed de kosten die u en uw passa giers) moeten maken om de plaats van bestemming binnen Nederland te bereiken. Dit op basis van open baar vervoer, zonodig per taxi. Buitenland In principe geldt voor het buitenland hetzelfde. Behalve voor onze leden die in het bezit zijn van een zoge naamde I.R.K. (Internationale Reis- en Kredietbrief) van de ANWB. Er bestaat een goede samenwerking tus sen ons en de ANWB en we hebben afgesproken dat deze instantie de buitenlandhulp verzorgt voor de ver zekerden die in het bezit zijn van de ze I.R.K. Dan belt u dus na het in ternationaal toegangsnummer: 31-70-141414. In een volgend artikel zullen we speciaal aandcht aan dit dokument wijden. Nu willen we al vast wel kwijt dat u eigenlijk niet zonder kunt als u naar het buiten land gaat. Terzijde willen we ook nog opmerken dat onze in 1989 te in troduceren reisverzekeringen precies aansluiten bij deze I.R.K. Samenvattend: Bij een schadegeval in het buitenland zijn er twee moge lijkheden. Heeft u een I.R.K. dan belt u de ANWB. Zo neen, dan weer het bekende nummer 01100-38888. Het ekstra stukje Waaruit bestaat nu dat ekstra stuk je? Welnu, omdat wij gekozen heb ben voor een eigen organisatie, die bemand wordt door eigen mensen kunnen we meer inhoud geven aan het begrip 'Schade-Service'. Dit be tekent dat u straks niet alleen in noodgevallen een beroep op deze service kunt doen, maar gewoon in alle gevallen waarmee u problemen heeft op schadegebied. Dat er toch enkele logische beperkingen zijn volgt uit het verdere verhaal. Hoe werkt de organisatie? Om de logica van deze beperkingen aan te tonen is het dienstig de orga nisatie wat nader uit te leggen. Hoe werkt één en ander in de praktijk? We beginnen dan met het telefoon nummer. Nog maar weer eens: 01100-38888. Tijdens kantooruren krijgt u dan één van onze medewer kers op kantoor aan de lijn. Zij kun nen u vanzelfsprekend bij alle pro blemen behulpzaam zijn. (Voör alle duidelijkheid: voor inlichtingen over bestaande schadegevallen blijft u na tuurlijk rechtstreeks de behandelen de schadekorrespondent bellen). Na kantoortijd belt u hetzelfde num mer; u wordt dan doorverbonden met één van onze medewerkers thuis. We hebben hiervoor ^zelfs een speciale man aangetrokken, t.w. de heer Driesse uit Oostkapelle. Het feit dat u, zonder dat u dat overigens merkt, met een huisadres wordt ver bonden, houdt in dat wij u dan niet kunnen inlichten oVer lopende scha degevallen. In feite is dit ook de enige beper king. Wel is het de bedoeling dat u na kantoortijd alleen voor dringende zaken belt. Dat zult u begrijpen. Bij de prolongatienota ontvangt u een instruktiefolder en een sticker. Wij verzoeken u deze sticker links onder aan de binnenkant van de achterruit te plakken. Het nummer 01100-38888 is dag en nacht bereikbaar voor schade- service. Wat u verder nog moet weten Tot nu toe werden al deze kosten reeds vergoed als u 'all-risks' verze kerd was. U moest het alleen zelf or ganiseren. Dat verandert nu dus.* Bovendien geldt deze dekking vanaf 1 januari a.s., de datum waarop we van start gaan, ook voor uitsluitend W.A.-verzekerde voertuigen. Niet alleen dat u een beroep kunt doen op onze 'Schade-Service', ook de bergings- en transportkosten worden vergoed. Een belangrijke uitbreiding van de dekking dus. Omdat we met eigen mensen werken is onze 'Schade-Service' niet alleen beschik baar voor autoschades. Ook voor andere soorten schades kunt u hier van gebruik maken. We denken bij voorbeeld aan brandschades. Ook hier geldt: Na kantoortijd alleen voor dringende zaken. Tenslotte: Soms moet je eens even stilstaan en eens achterom kijken. December is daar bij uitstek geschikt voor. Als we dit doen dan konstateren we dat we zachtjes-aan een polis ontwik keld hebben die qua service uniek is in Nederland. Denkt u, naast deze 'Schade-Service' ook maar eens aan de gratis Verhaalsbijstand. Het i^ goed om dan vast te stellen dat het verstandig verzekeren is bij Verzeke ringen ZLM. Overigens dit stilstaan moet niet lang duren. Er is nog ge noeg te doen. Daarover volgend jaar meer. Eerst gaan we 'december' vie ren. Wij willen besluiten met u pret tige feestdagen te wensen en u te be danken voor de vele plezierige kon takten die er in het afgelopen jaar zijn geweest. H. Meeuwsen Kent u dat gevoel van ergens recht op hebben en daarover met een ander van mening verschillen? Kunt u voor uw rechten opkomen en welke prijs wilt u daarvoor betalen? Dat zijn vragen die gemakkelijk opgelost kunnen worden door een rechtsbijstandverzekering. Laten we eens kijken naar het nut van deze verzekering. Heeft een rechtsbijstandverzekering wel nut? Dat is een veel gehoorde vraag. Rechtshulp-verlening vindt tegen woordig plaats door een groot aan tal instanties. Naast de officiële noe men we de konsumentenorganisa- ties, vakbonden, juridische advies bureaus, rechtswinkels etc. etc. Ieder met hun eigen belangen- doelstelling naast uw belang. Is er wel plaats voor een rechtsbijstand verzekering als we de wettelijke rege ling voor rechtsbijstand aan minder draagkrachtigen erbij betrekken. De juiste naam is "Wét Rechtsbijstand aan on- en mindervermogenden", ofwel WROM. De WROM treedt in werking bij hen wier financiële draagkracht vaak te kort schiet voor het betalen van de gewenste juridi sche bijstand. Vaak wordt gedacht dat een beroe^doen op de WROM betekent dat men gratis behandeling kan verlangen. Dat is een groot mis verstand. Allereerst wordt van de aanvrager een eigen bedrage ver- Vrijdag 9 december 1988 langd variërend van 50,— tot 560,— (1988). De hoogte van de bijdrage is afhankelijk van het netto-inkomen en het vermogen van de aanvrager. Daarnaast moet men het griffierecht betalen. Ook moeten de door de advocaat gemaakte on kosten volledig of gedeeltelijk ver goed worden. Daarnaast is het risiko van verliezen van een procedure voor rekening van de aanvrager. In dat geval mag hij opdraaien voor (een deel) van de kosten van eventu ele getuigen en deskundigen. Op de vraag "Heeft een rechtsbijstandver zekering wel nut?" kunnen we met een gerust hart Ja zeggen. Verzekeringen ZLM Vanaf 1 januari 1989 gaat Verzeke ringen ZLM voor partikulieren twee vormen van rechtsbijstandverzeke ringen voeren. Zij geven eveneens dekking voor de kosten van getuigen en deskundigen (met maximum van 25.000,—). A. Verkeersrechtsbijstand De vorm is hier beperkt tot alle ge- Rechtsbijstand voor agrariërs Voor de agrarische sektor komen we met een speciale polis waarop de rechtsbijstand voor Land- en Tuin bouwbedrijven verzekerd is. Mo menteel zijn we bezig met de invul ling van de details. Binnenkort volgt meer informatie over de agrarische rechtsbijstandverzekering Uw voordeel De rechtsbijstand wordt verleend door DAS - rechtsbijstand, welke een goede naam heeft in de verzeke ringswereld. Zij hebben de nodige specialistische kennis in huis en tre den op als onafhankelijke instelling. U onderhoudt een rechtstreeks kon- takt met de specialist van DAS inge val van benodigde rechtshulp. De polis is passend gemaakt op de ZLM-autoverzekering. Dus geen dubbele dekking en daardoor een la gere premie. De verhaalsbijstand bij motorvoertuigenschade blijft Verze keringen ZLM zelf verzorgen. Is zo wel de tegenpartij als uzelf verzekerd bij Verzekeringen ZLM en er ont staan geschillen in de schaderegeling (ZLM - ZLM) dan heeft u het recht de schadebehandeling voor te leggen aan de DAS. De hoogte van de pre mie en andere bijzonderheden wor den in het volgende verzekerings nummer van het Land- en Tuin bouwblad bekend gemaakt. A.W.Ë. Wesdorp zinsleden van de verzekeringnemer voor alle gebeurtenissen die samen hangen met het deelnemen aan het verkeer. Dat kan zijn met de auto of met de bromfiets maar ook als fiet ser en voetganger. Op de polis is ver zekerd verhaalsrechtsbijstand, straf- rijbewijs-, kontraktsrechts- bijstand, zekerheidstelling en onver- mogenheidsdekking. B. Gezinsrechtsbijstand Deze polis gaat veel verder dan de verkeersrechtsbijstand. We noemen rechtsbijstand in de arbeidsrechtelij ke sfeer maar ook op het terrein van de sociale wetgeving, burenrecht, erf dienstbaarheden en bij kontraktue- le geschillen. Voorts adviesrechts bijstand op vele niet genoemde ge bieden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 7