verzekeringen zlm ver/tondig verzekeren Kentekenbewijs inleveren bij technisch total loss Zij ref lektoren verhogen veiligheid auto's Wanneer kan men met een schade naar het waarborgfonds Goed voorbeeld doet goed volgen Grootschalige campagne in Noord-Brabant Autogordel dragen, dat redt je leven Om handel in gestolen auto's tegen te gaan Het Regionaal Orgaan voor de Verkeersveiligheid (ROV) en Veilig Verkeer Nederland (VVN) in de provincie Brabant is momenteel be zig met een grootschalige campagne om deze provincie verkeersveili ger te maken. Aan deze aktie verleent ook het politie-apparaat haar medewerking. Automobilisten worden gedurende de campagne o.a. gewezen op het nut van het dragen van de veiligheidsgordel. Uit cijfers is gebleken, dat Noord- Brabant de meest verkeersonveilige provincie van Nederland is en daar wil men middels diverse campagnes verandering in brengen. Verder wordt er op het gebied van voorlich ting en promotie veel werk verzet waarbij ook scholen en rijschool houders betrokken worden. Veiliger Wie tijdens de campagne wordt aan gehouden en de autogordel draagt, krijgt een prijsvraagformulier waar mee o.a. een weekend Parijs gewon nen kan worden. Overtreders worden geverbaliseerd indien de politie tijdens een kontrole aanwezig is. De automobilist is dus gewaarschuwd en ook een gewaar schuwd automobilist telt voor twee. Uiteraard is het de bedoeling dat au tomobilisten ook na de campagne de autogordel konsequent blijven dra gen. Met z'n allen strijden we voor een veiliger Noord-Brabant en Zee land (en de rest van ons land) want het dragen van een autogordel kan jaarlijks enkele honderden slachtof fers in het verkeer schelen. Autogor del dragen, dat klikt. JF Net als de (verplichte) zijreflektoren bij rijwielen zijn er nu ook zijreflek toren voor auto's te koop. Zij zijn zelfs universeel: geschikt voor ieder merk auto, toepasbaar op alle wiel- maten en ze zijn door iedere leek in een handomdraai aan te brengen. De oplossing daarvoor is kinderlijk een voudig; het betreft hier eigenlijk re- flekterende ventieldoppen. Op iede re ventieldop is een reflekterend me talen schijfje van ruim vier centime ter doorsnede gemonteerd, gemaakt van hoogwaardig aluminium (roest vrij) materiaal. De nieuwe zijreflektoren voor auto's zijn eenvoudig en zonder gereed schappen te monteren. Nadat de be staande ventieldopjes zijn verwij derd, kunnen de reflektoren be vestigd worden. Het vast- en los draaien van de reflecterende ventiel- dop gaat even gemakkelijk als bij een normale ventieldop, zodat men geen problemen heeft met het perio diek kontroleren van de ban denspanning. De reflekterende cirkels, die ont staan als de rijdende auto van opzij Eén van de dames van het promotie-team deelt hier folders uit in het centrum van Tilburg. Krachtens de Wet Aansprakelijkheidsverzekering Motorrijtuigen (WAM) is een Waarborgfonds Motorverkeer ingesteld. Het doel van het Waarborgfonds is om schadevergoeding te verlenen in bepaalde gevallen, waarbij met een motorrijtuig schade wordt tc ebracht, die de benadeelde niet van degene die aansprakelijk is, of van diens ver zekeraar kan vorderen. Vijf gevallen Benadeelde kan zich uitsluitend in de volgende 5 gevallen tot het Waar borgfonds wenden: - wanneer niet kan worden vast gesteld, wie de aansprakelijke per soon is. - wanneer de schuldige zijn verzeke ringsplicht niet is nagekomen en de schuldige niet vermogend is de scha de zelf te vergoeden. - in geval van onvermogen van de verzekeraar- - wanneer de schade is veroorzaakt door een vrijgestelde gemoedsbe- zwaarde, die niet voldoende vermo gend is om de schade zelf te betalen. - wanneer de schade is veroorzaakt door iemand die het motorrijtuig heeft gestolen of door geweldpleging in zijn bezit heeft gekregen. (Verze keraar kan n.l. een beroep doen op een krachtens de WAM toegestane uitsluiting). Iedere benadeelde zal zich in le in stantie altijd moeten wenden tot de aansprakelijke persoon Indien de aansprakelijke partij niet bekend is, dient hij aan te tonen alle Vrijdag 11 november 1988 mogelijke moeite te hebben gedaan om diens identiteit te achterhalen. Aangifte bij de politie is daarbij on ontbeerlijk, alsmede getuigenbewijs. Pas als aan deze vereisten voldaan is, kan hij bij het Waarborgfonds terecht. JF Waarborgfonds biedt uitkomst voor 30.000 gedupeerden Het komt in de praktijk steeds meer voor dat automobilisten na een aan rijding doorrijden zonder hun iden titeit kenbaar te maken. Dit blijkt uit cijfers van het Waarborgfonds Motorverkeer van de gemeenschap pelijke automobielverzekeraars. Als oorzaken van het doorrijden na een ongeval worden genoemd, het alco holgebruik of het hebben van een hoge no-claim korting. Het Waarborgfonds keerde in 1987 hiervoor meer dan 43 miljoen gulden uit. Ruim 30.000 gedupeerden kon den met succes een beroep doen op het Waarborgfonds. belicht wordt, verhogen in het don ker de veiligheid aanzienlijk. Een set van vier van deze reflekte rende ventieldoppen kost 14,95 (adviesprijs) en is bij o.m. warenhui zen (alle V&D-filialen) verkrijgbaar. Ook geschikt voor caravans, aan hangers etc. Kantoor Zevenbergen Per 1 december 1988 zal het kan toor Zevenbergen operationeel zijn, voor het gebied Noord- West Brabant. U kunt dus vanaf deze datum met Uw verzeke ringsproblemen terecht op Wa termolen 14 te Zevenbergen, tele foon 01680-25656. Privé gaat de heer A. Schoonen per 22 decem ber in Zevenbergen wonen. De nieuwe zij reflectoren voor auto's zijn eenvoudig en zonder gereedschap te monteren. Nadat de bestaande ventieldopjes zijn verwijderd, kunnen de re flectoren bevestigd worden. De reflecterende cirkels die ontstaan als de rij dende auto's van opzij verlicht worden, verhogen in het donker de veiligheid aanzienlijk. De Nederlandse Vereniging van Automobielassuradeuren (NVVA) heeft recentelijk besloten dat eigenaren van auto's, die door een aan rijding technisch total loss zijn verklaard het kenteken voortaan bij hun verzekeringmaatschappijen moeten inleveren. Nadat dit is ge beurd ontvangt men een schade-uitkering. Wrakkenprobleem De verzekeringmaatschappij zorgt dan voor het onklaar maken van het chassisnummer en stuurt vervolgens het kenteken naar de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Deze maatre gel moet de toenemende schade-last als gevolg van de handel in gestolen auto's terugdringen. Verzekering maatschappijen kampen al enige tijd met het wrakkenprobleem. Zo wor den autowrakken van total- lossauto's tegen hoge prijzen opge kocht. Het chassisnummer en kente ken van deze auto's (inkl. bijbeho rende papieren) wordt gebruikt voor het "omkatten" (of "witten") van gestolen auto's van hetzelfde merk en type. Het wrak heeft uiteraard geen waarde meer als het chassis nummer en de papieren van het wrak zijn ontdaan. Dan rest alleen nog een sloopwaarde en is het niet bruikbaar meer voor het "witten". maar deze aanpassing vindt in de loop van 1989 ongetwijfeld plaats. Uiteraard wordt u hiervan op de hoogte gehouden. JF Algemeen belang Verzekeringen ZLM schaart zich in de rij der verzekeraars die deze werkwijze voortaan zullen hanteren omdat men meent dat het van alge meen belang (verzekerden en verze keraar) is diefstal van auto's te lijf te gaan. In de auto-polis is omtrent deze maatregel nog niets opgenomen De heer H. Doeleman, direkteur van Verzekeringen ZLM, rijdt ook met gro te regelmaat over het Nederlandse wegennet en hij is er zich van bewust, dat het dragen van de autogordel een noodzaak is. Het kan immers bijdragen tot het terugdringen van het aantal verkeersslachtoffers. Zijn advies: "Autogor del om, da's vast en zeker". 7

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 7