De lijfrentekoopsom en de Brede Herwaardering PI Brandprojekten een succes Jachtseizoen weer open verzekeringen zlm Klasse BRANDVERZEKERING Officieel orgaan van de Onder linge Verzekering Maatschappij van de ZLM w.a., Postbus 70 - 4460 BA Goes Frans den Hollanderlaan 10 - 4461 HN Goes Redaktie: J. Folmer Telex: 5537 Telefax: 01100 - 15341 Telefoon Schademelding: Polismutatie- verwerking: Verkoop en Advies: Boekhouding: Algemeen: 01100-38888 01100-38880 01100-38850 01100-38221 01100-38000 Vertegenwoordigers Walcheren: BV v/h Mak. en Ass. Knt. Fa. J. Don, Kromme Weele 16, 4331 PB Middelburg, 01180-15151. Schouwen-Duiveland: Hanse Verzekeringen, Haringvlietplein 8, 4301 XG Zierikzee, 01110-14275. Midden-Zeeland: Verzekeringen ZLM, Fr. den Hollanderlaan 10, 4461 HN Goes, tel. zie boven. Z. Vlaanderen Oost: Ass. Knt. Boidin BV, Glacisweg 48, 4561 HG Hulst, 01140-12220. Z. Vlaanderen West: Ass. Knt. Boidin BV, Markt 7, 4501 CJ Oostburg, 01170-2355. Z. Vlaanderen Midden: Ass. Knt. D.J. Dees B.V., Beethoven- hof 43, 4536 AE Terneuzen, 01150-94469. Tholen e.o.: J.W. van Dijke,- Burgemeet 25, 4693 CJ Poort vliet, 01662-2509. J.P.M. Overbeeke, Ten Anker- weg 72, 4691 GX Tholen, 01660-2888. West-Nrd. Brabant: A.C. Schoo- nen, Zevenbergen, 01680-25656. F.J. Duine, Kamperfoeliestraat 53, 4621 GE Bergen op Zoom, 01640-56000. Midden-Nrd.Brabant: A.M. Verbrugge, Pr. Hendrikstr. 39, 4941JT Raamsdonksveer, 01621-12924. Oost-Nrd.Brabant: J.J. Bolier, Boordseweg 41, 5671 AP Nue- nen, 040-831469. Werkendam: Rabobank Wer kendam, Merwestraat 10, 4251 CR Werkendam, 01835-2700. Melkhandelaren: AVM, Raad huisstraat 39, 5056 HC Berkel Enschot, 013-339100. De automobilist in Tilburg had wel een verklaring voor het feit, dat hij de autogordel niet droeg. Het loonde niet de moeite want hij moest slechts twee straten ver der zijn. De medewerkster van het Regionaal Orgaan voor de Verkeersveiligheid merkte echter op, dat het op de volgende krui sing in principe al fout kan gaan. De man was volledig overtuigd. Hij pakte zijn autogordel, haalde deze één keer aan en klik. "Klasse", riep de man naar de jonge dame. Een prima reaktie op een preventieve aktie. Klasse. De "jacht" is weer open in Verzekeringsland. Het gaat hierbij niet om hazen, konijnen of fazanten maar om de koopsommen. Zoals be loofd, in de vorige verzekeringsuitgave van het Land- en Tuinbouw blad, zal ik wat meer vertellen over de Brede Herwaardering m.b.t. de lijfrentekoopsommen en de uitkeringen in de toekomst. Alvorens hieraan te beginnen wil ik u eerst nog wat begrippen duidelijk maken die binnen het koopsom-gebeuren gebruikt worden. Wat wordt onder de diverse begrippen verstaan? Koopsom - Dit is een éénmalige pre mie die in toekomstige jaren niet meer betaald moet worden. Wel mag men meerder malen een koopsom storten. Deze stortingen worden ech ter steeds als een zelfstandige een heid beschouwd. Lijfrenteclausule - Hierdoor wordt de koopsom belasting-aftrekbaar. U belooft met deze clausule, dat u in de toekomst, als de koopsomverze kering tot uitkering komt, voor het dan beschikbare kapitaal een lijfren te koopt. De uitkeringen uit deze lijfrente zijn als inkomen belastbaar. Lijfrente - Dit is een uitkering van een verzekeringsmaatschappij die voor een beperkte duur (bv. 10 jaar of 15 jaar) of levenslang afgespro ken wordt vóór de ingangsdatum. De uitkering kan per maand, kwar taal, half jaar of jaarlijks geregeld worden. Gemengde verzekering - Een verze- keringsvorm waarbij een kapitaal wordt uitgekeerd op een door u te bepalen einddatum of bij eerder overlijden van de verzekerde (het zelfde kapitaal als op de einddatum). Verzekering bij leven met koopsom restitutie - een verzekeringsvorm waarbij op een door u gekozen eind datum een kapitaal wordt uitgekeerd of bij eerder overlijden van de verze kerde de koopsom wordt uitgekeerd. Bovenstaande begrippen zijn niet uitputtend beschreven doch geven slechts de kern van de inhoud weer. Het zou te ver voeren hier verder op in te gaan. Wél beantwoordt het I#* >c A-fc A.J. Hoondert naar mijn mening vele vragen die onderweg en telefonisch aan onder getekende gesteld worden. De Brede Herwaardering Zoals altijd bij overgang van het ene systeem op het andere, zijn er over gangsbepalingen. Met betrekking tot kapitaalsverzekeringen met lijfrente clausule (zie boven de 2 verzeke- ringsvormen) betekent dat, dat de verzekeringen die onder het huidige systeem worden afgesloten ook voor de volledige looptijd onder dat systeem blijven en ook zo fiskaal be handeld zullen worden. Dit zowel voor premiebetalende ver zekeringen als voor koopsom verzekeringen. De lijfrenteclausule houdt in dat het uit te keren kapitaal moet worden aangewend als koop som voor een lijfrente-kontrakt. Hoewel dit een nieuw kontrakt is dat dus niet onder het huidige systeem is afgesloten, houdt naar de mening van de staatssekretaris, het toegezeg de overgangsregime in, dat de invul ling van het lijfrentekontrakt alsdan kan plaats vinden overeenkomstig het huidige systeem. Kort gezegd: Verzekeringen afgesloten vóór in gang van de Brede Herwaardering worden volledig (inkl. lijfrente) af gehandeld tegen de huidige belasting regelingen. Het wetsvoorstel m.b.t. kapitaalsverzekeringen met lijfrenteclausule Het blijft mogelijk deze verzekerin gen te sluiten in de vorm waarin een verzekerd kapitaal als rekeneenheid fungeert. Het is dus niet zoals in het voorontwerp, waarin men stelde dat begunstigden moeten worden be-_ noemd en geen kapitaal maar een lijfrente zou moeten worden af gesproken. In het huidige wets voorstel blijft het dus mogelijk om op dezelfde wijze kapitaalsverzeke ringen met lijfrenteclausule af te sluiten na ingang van dit wets voorstel als vóór ingang. Wel zijn wijzigingen aangebracht in het wets voorstel m.b.t. de diverse soorten lijfrente (de uitkeringen, zie hiervoor). 1. Oudedagslijfrente: levenslange lijfrente die uitsluitend eindigt bij overlijden van de verzekerde. Er is géén beperking m.b.t. de in gangsleeftijd. De lijfrenten moeten in regelmatige termijnen van gelijke omvang worden uitgekeerd. In aan vulling op de levenslange lijfrente is vanaf de 65-jarige leeftijd of de pen sioendatum een tijdelijke lijfrente mogelijk van maximaal 30.000, per jaar, mits deze een looptijd heeft van tenminste 5 jaar (30.000 wordt jaarlijks geïndexeerd). 2. Nabestaanden lijfrente: lijfrente die ingaat bij overlijden van de ver zekerde of zijn verzekerde echtge- no(ö)t(e). In beginsel zijn er géén be perkingen m.b.t. de begunstigden of de looptijd. Als de lijfrentetermij nen toekomen aan kinderen en kleinkinderen geldt dat de lijfrente moet eindigen uiterlijk bij het berei ken van de 30-jarige leeftijd. 3. Overbruggingslijfrente: lijfrente toekomend aan de belastingplichtige tot ingangsdatum van het pensioen of de 65-jarige leeftijd. Maximaal 100.000,(geïndexeerd) per jaar. Geen beperkingen m.b.t. ingangsda tum. De uitkeringen (lijfrente termijnen) moeten gelijkblijvend zijn. De einddatum is de ingangsda tum van het pensioen of 65-jarige leeftijd. 4. Lijfrente voor invalide kinderen Geen maximum gesteld. Na meer derjarigheid van het invalide kind is er vrije keus wat betreft de in gangsdatum. De lijfrentetermijnen moeten gelijk blijvend zijn. De einddatum is alléén bij overlijden van het invalide kind. Alléén een levenslange lijfrente is dus mogelijk. Beperking Zoals blijkt zijn er wel enige beper kingen en diverse regels bijgekomen waarop gelet moet worden bij het in de toekomst, na ingang van dit wets voorstel, afsluiten van kapitaalsver zekeringen met lijfrenteclausule. Ve le van onze verzekerden gaat het echter alléén om de eerste lijfrente vorm, de oudedagslijfrente, hierin zijn veranderingen die belangrijke verschuivingen tot gevolg hebben. Vaak wilmen een tijdelijke lijfrente van bv. 10 jaar. Dit is echter alléén mogelijk (in de toekomst) in aanvul ling op een levenslange lijfrente. Dat ook hier wel oplossingen voor zijn te bedenken zal de toekomst ons leren. Het is echter wel een beperking. Zo als uit bovenstaande blijkt trachten wij bij de tijd te blijven en met u mee te denken wat in specifieke gevallen de beste oplossing kan zijn. Deze diensten bieden wij u ook aan tij dens de "jachttijd op koopsom men". Wij adviseren u hierin en kunnen u binnen 4 dagen op papier offreren tegen gunstige tarieven. U kunt informeren bij Verzekeringen ZLM of een van haar vertegenwoor digers. De telefoonnummers vindt u op pagina 6 van dit blad. A.J. Hoondert Het jachtseizoen is weer open. Om de wildstand tot normale verhoudin gen terug te brengen gaan de jagers en drijvers weer op jacht. Land- bouwpercelen zijn weer regelmatig het werkterrein van de jagers. Aan het jagen zijn echter enige risiko's verbonden. Het risiko, als jager aan sprakelijk gesteld te worden, kan worden meeverzekerd op de Aan sprakelijkheidsverzekering voor Be drijven (AVB) en de Aansprakelijk heidsverzekering voor Partikulieren (AVP). Het betreft hier een wettelij ke verplichting. Indien het risiko is verzekerd, wordt een geldig verzekeringsbewijs afge geven hetgeen overlegd dient te wor den om de jachtakte te verkrijgen c.q. te verlengen. Het jachtrisiko is bij Verzekeringen ZLM op de AVB en AVP mee te verzekeren en hier van wordt dan melding gemaakt op de polis. Tegen een premie van 40,00 per jaar is het jachtrisiko ge dekt. Wie jaagt met een geweer is dus verplicht een verzekering te slui ten. Ook hiervoor heeft Verzekerin gen ZLM een voorziening. Vragen? Dan even bellen, 01100-38216. JF Wie jaagt met een geweer is verplicht hiervoor een verzekering te sluiten. Via het Nederlands Brand Preventie Instituut (NBPI) ontvingen wij in maart 1988 lespakketten over brand preventie bestemd voor scholen. We hebben de pakketten destijds aangeboden aan de R.K.- basisschool "de Poorte" te Woens- drecht. Van de direktie van deze school hebben we vernomen dat de projekten "Spelen met vuur" en "Vuur, vriend en vijand" een groot succes zijn geworden. Met de boven bouw van de basisschool is een be zoek gebracht aan de gemeentelijke brandweer van Hoogerheide. Daar werd een video getoond over het werk van de brandweer en aanslui tend werd het materiaal en de brand weerauto door de leerlingen beke ken. Door alle leerlingen werden werkstukken gemaakt en op een ge organiseerde ouderavond werd het werk van de leerlingen door de ouders bekeken. Tot slot organiseerde de schoollei ding een brandweeroefening, hoe te handelen bij brand op school. Zowel de leiding als de leerlingen van "de Poorte" hebben veel opgestoken van de projekten. Uiteraard hopen we, dat van de projekten een preven tieve werking zal uitgaan. Het blijft oppassen met vuur en zeker met de winter voor de deur is voorzichtig heid te meer geboden. Indien brand echter toch toeslaat, dan is een goe de brandverzekering, welke voor de financiële schade dekking biedt on ontbeerlijk. Het adres hiervoor: Verzekeringen ZLM 01100-38216. JF opstal/inboedei verzekeringen zim Vrijdag 11 november 1988

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 6