verzekeringen zlm uer/tondig verzekeren De herfst en de winter komen in zicht Assurantiekantoor Timmers beëindigt werkzaamheden voor verzekeringen ZLM Voorbereidingen prolongatie Onderhoud voertuig Rijgedrag Brandverzekering Tenslotte Van sub-agent tot volwaardig assurantie-tussenpersoon 21 Even hadden we de neiging om als titel voor dit stukje te kiezen voor de tekst van een bekend liedje, wat u ongetwijfeld wel eens gehoord heeft, namelijk "'t Is weer voorbij die modie zomer". Gezien de weersomstandigheden in de vakantiemaanden zou dit echter wel eens als sarcasme uitgelegd kunnen worden en dat is geenszins de bedoe ling. Vandaar dat we toch maar voor een wat minder provocerende tekst hebben gekozen. Niettemin, 't zijn allebei waarheden als een koe. De zomer is een heel eind voorbij en de herfst en winter met hun specifieke problemen komen er aan. Zoals vrijwel ieder jaar, nu dan in vogelvlucht, willen we toch graag aandacht schenken aan deze pro blemen. Een van de belangrijkste zaken bij slechte weersomstandigheden is na tuurlijk de kwaliteit van uw voer tuig. Kontroleer met name de rem men en de verlichting en laat zono dig reparaties uitvoeren. Laat de lampen ook hun werk doen, dat wil zeggen: houd ze schoon. Vergeet ook niet de banden na te zien. Een goed profiel is letterlijk van levens belang. Misschien gaat u ons wat zeurderig vinden, maar als u zomaar eens wat dossiers op onze letselschade afdeling zou doorbladeren, zou u er begrip voor hebben dat we steeds weer opnieuw erop hameren uw rij gedrag aan te passen aan de weers- en wegomstandigheden. Zo maar een paar aandachtspunten: Rij langzaam bij mist, u weet niet wat er plotseling op kan doemen. Realiseert u zich dat bij een nat of glad wegdek uw remweg stukken langer is dan bij droog weer. Neem de tijd om uw ruiten te laten ont dooien, maak ze schoon. De scholen zijn pas weer begonnen. We weten het, scholieren kunnen soms de meest vreemde capriolen uithalen. De bietencampagne komt er weer aan. Opgepast en snelheid aanpassen. We mogen toch van u verwachten dat u hier rekening mee houdt en wat begrip toont voor hun soms in derdaad ergerlijk verkeersgedrag. Aan de andere kant, als u kinderen heeft in deze mooie leetfijd wijst u hen dan ook op hun verantwoorde lijkheid. Apart wat aandacht voor de komende bietencampagne. Ook hier is het samenspel weer belang rijk. Van de landbouwers mag ver wacht worden dat zij er alles aan doen om de weg schoon te houden de automobilist dient te beseffen dat de laatste kruimel grond niet altijd weggehaald kan worden en dat hij zijn snelheid aanpast aan de omstan digheden. Eigenlijk komt dit alles er kort samengevat op neer dat we met z'n allen dienen te beseffen dat ver keersregels slechts hulpmiddelen zijn en dat begrip en hoffelijkheid veel belangrijker componenten zijn in het spel wat verkeer heet. Ook op dit gebied zorgt de winter dikwijls voor onaangename verras singen. Natuurlijk trappen we ook hier een open deur in als we u wijzen op het gevaar dat uw leidingen be vriezen. Desondanks, een gewaar schuwd man telt immers voor twee! Na de vakantie zijn ook wij weer verder gegaan met het verwezenlij ken van onze plannen, die we in het begin van het jaar gemaakt hebben. Zo zullen we per 1 januari 1989 ook na kantoortijd, dag en nacht, be reikbaar zijn voor melding van scha degevallen (vanzelfsprekend met een noodkarakter). Daarnaast zijn er kontakten met reparateurs over een aantal zaken. Wij menen namelijk dat onze taak verder gaat dan alleen een geldbedrag ter beschikking stel len. U mag van ons verwachten dat wij er voor zorgen dat uw voertuig optimaal en met garantie gerepa reerd wordt voor een redelijke prijs. Hierover een volgende keer meer. H. Meeuwsen Na ruim 36 jaar als vertegenwoordiger van VERZEKERINGEN ZLM te hebben gewerkt, is per 1 september 1988 een eind gekomen aan de bemiddeling van assurantiekantoor Timmers voor VERZE KERINGEN ZLM. De heer Timmers heeft inmiddels de leeftijd van 65 jaar bereikt en hij acht de tijd rijp wat gas terug te nemen. Samen met zijn dochter Anne-Els, die sinds 1981 bij haar vader in het be drijf werkt, blijft hij echter nog wel voor enkele verzekeringmaat schappijen bemiddelen Binding met landbouw belangrijk De heer Timmers denkt met veel ple zier terug aan zijn ZLM-periode. Als zoon van een landbouwer ging hij in 1952 bemiddelen in verzekeringen voor de Noord Brabantse Maat schappij van Landbouw, inmiddels Zuidelijke Landbouw Maatschappij geworden. De heer Timmers, voor leden-landbouwers beter bekend als Simon, heeft het altijd als een groot voordeel ervaren, dat hij de taal van de agrariërs sprak. Omdat hij vanaf 1959 zelf een landbouwbedrijf heeft gerund bleef hij met de specifieke landbouwproblematiek op de hoog te en dat is hem vaak bijzonder goed van pas gekomen omdat hij zodoen de ook wist wat er bij collega land bouwers/veehouders leefde. Eén tractor per week verzekeren In 1952 is hij dus zijn werkzaamhe den begonnen en zijn agentschap tel de per 15-7-1952 achtentwintig leden-verzekerden. "Als je elke week één tractor verzekerde was dat De scheidende vertegenwoordiger van Verzekeringen ZLM de heer Timmers en zijn dochter Anne-Els in de stijlvolle kantoorruimte met de typisch huise lijke sfeer. Vrijdag 9 september 1988 aanleiding om ook aan de echtgeno te te vertellen. In de loop der jaren heeft de toename echter zo'n vlucht genomen dat het van lieverlee als normaal werd beschouwd. Gisteren bijvoorbeeld schreven we nog een maïshakselaar in van 300.000, maar daar wordt dan niet eens meer over gesproken". Naamsbekendheid De heer Timmers heeft in zijn begin periode hard gewerkt aan de naams bekendheid van de OVM. De con tacten met ZLM-leden en leden ver zekerden heeft hij altijd als zeer prettig ervaren. 'Meteen na de start kregen we natuurlijk wel meteen een fikse klap te incasseren als gevolg van de watersnoodramp. Door de snelle afwikkeling van de daaruit voortvloeiende schades kregen we veel positieve reacties. Een snelle af wikkeling van de schades is altijd een sterk punt van VERZEKERIN GEN ZLM gebleven", aldus de heer Timmers. Hij schat dat via zijn be middeling ongeveer 5.000 polissen bij VERZEKERINGEN ZLM lopen. Ken uw klant De heer Timmers heeft in zijn werk als bemiddelaar wel ervaren, dat het van enorm belang is je klanten te (her)kennen. Dat wordt door hen erg op prijs gesteld. Kort nadat de heer Timmers dit heeft aangesneden wordt dit nog eens bevestigd als een van zijn klanten belt om een auto wijziging door te geven. De man aan de andere kant van de lijn noemt zijn naam en woonplaats, waarna Timmers feilloos zijn adres noemt. Timmers benadrukt aan het eind van ons gesprek, dat hij op zeer fijne wijze met VERZEKERINGEN ZLM heeft samengewerkt en hoewel het allemaal niet meer zo persoonlijk is als vroeger hoopt hij dat de goede naam die (ook door Timmers) is op gebouwd behouden zal blijven. J. Folmer. Hoewel op dit moment het einde van het jaar nog ver weg lijkt, beginnen bij VERZEKERINGEN ZLM eind september de voorbereidingen alweer voor de jaarnota's van half december. Natuurlijk dient al het noodzakelijke papier te worden besteld en bepaalde voorbereidingen te worden getroffen. Ook u, als verzekerde van Verzekeringen ZLM kan dus helpen bij de voorbereidingen. Een aantal zaken dient u namelijk van te vo ren door te geven. Ten eerste willen een aantal mensen graag de dekking van hun autoverzekering per 1-1-1989 omzetten van All-Risks naar Wettelijke Aansprakelijkheid. Dit dient u VÓÓR 1 NOVEMBER A.S. schriftelijk aan ons door te geven. Verzoeken die wij na deze datum binnen krijgen kunnen wij helaas niet meer per 1-1-1989 verwerken maar pas per 1-1-1990. Ook op een ander punt kunt u ons enorm helpen. Als u nu al weet, dat een bepaald voertuig in 1989 niet meer wilt verzeke ren, geeft u dit dan zo snel mogelijk aan ons door. De gegevens die bij ons eind november bekend zijn komen op de jaarnota en het is zowel voor u als voor ons makkelijk als dat de juiste zijn. Natuurlijk kunt u ook na ontvangst van de jaarnota nog bepaalde verkopen van voertuigen doorgeven maar u zult het met me eens zijn dat dit altijd een papieren rompslomp geeft. Dat het versturen van een jaarnota de gemoederen bij ons al lang van te voren bezighouden, maar samen met u (onze verze kerden) kunnen we er voor zorgen, dat het zo vlekkeloos moge lijk verloopt. C.A. Toorenaar Schoonen volgt Timmers op Na ruim 36 jaar aktief te zijn ge weest voor Verzekeringen ZLM heeft de heer S.M. Timmers te Ze venbergen zijn werkzaamheden als bemiddelaar voor Verzekeringen ZLM en Ziektekostenverzekeraar ZHV per 1 september 1988 beëindigd. Verzekeringen ZLM heeft besloten geen nieuwe zelfstandige tussenper soon in de regio Zevenbergen aan te stellen, doch de adviestaak over te dragen aan een buitendienstmede werker. Voor deze funktie treedt per 18 september 1988 de heer A.C. Schoonen in dienst bij Verzekerin gen ZLM. Na een inwerkperiode van ruim twee maanden op het kantoor van Verzekeringen ZLM te Goes zal de heer Schoonen vanaf 1 december 1988 zelfstandig werken op het adres A.C. Schoonen. Watermolen 14 te Zevenbergen. In de periode tussen 18 septem ber en 1 december wordt de advies- funktie tijdelijk waargenomen door de medewerkers van de buitendienst. We wensen de heer Schoonen veel succes bij Verzekeringen ZLM en danken de heer Timmers.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 11