SI Verzekeringen ZLM maakt zich bezorgd over verkeersproblematiek en kleine criminaliteit Leden keuren voorstellen Verzekeringen ZLM goed Schadeverzekeraars zullen steeds meer schadebeperkende maatregelen treffen Verzekeringen ZLM wil studie verband schadevergoeding en gemaakte herstelkosten verzekeringen zlm Al doende Egalisatiereserve moet blijven Wegennet Officieel orgaan van de Onder linge Verzekering Maatschappij van de ZLM w.a., Postbus 70 - 4460 BA Goes Frans den Hollanderlaan 10 - 4461 HN Goes Redaktie: J. Folmer Telex: 5537 Telefax: 01100 - 15341 Telefoon Schademelding: Polismutatie- verwerking: Verkoop en Advies: Boekhouding: Algemeen: 01100-38880 01100-38880 01100-38850 01100-38221 01100-38000 Vertegenwoordigers Walcheren: BV v/h Mak. en Ass. Knt. Fa. J. Don, Kromme Weele 16, 4331 PB Middelburg, 01180-15151. Schouwen-Duiveland: Hanse Verzekeringen, Haringvlietplein 8, 4301 XG Zierikzee, 01110-14275. Midden-Zeeland: Verzekeringen ZLM, Fr. den Hollanderlaan 10, 4461 HN Goes, tel. zie boven. Z. Vlaanderen Oost: Ass. Knt. Boidin BV, Glacisweg 48, 4561 HG Hulst, 01140-12220. Z. Vlaanderen West: Ass. Knt. Boidin BV, Markt 7, 4501 CJ Oostburg, 01170-2355. Z. Vlaanderen Midden: Ass. Knt. D.J. Dees B.V., Beethoven- hof 43, 4536 AE Terneuzen, 01150-94469. Tholen e.o.: J.W. van Dijke, Burgemeet 25, 4693 CJ Poort vliet, 01662-2509. J.P.M. Overbeeke, Ten Anker- weg 72, 4691 GX Tholen, 01660-2888. West-Nrd. Brabant: F.J. Duine, Kamperfoeliestraat 53, 4621 GE Bergen op Zoom, 01640-56000. S.M. Timmers, Stationsstraat 1, 4761 BP Zevenbergen, 01680-23979. Midden-Nrd. Brabant: A.M. Verbrugge, Pr. Hendrikstr. 39, 4941JT Raamsdonksveer, 01621-12924. Oost-Nrd.Brabant: J.J. Bolier, Boordseweg 41, 5671 AP Nue- nen, 040-831469. Werkendam: Rabobank Wer kendam, Merwestraat 10, 4251 CR Werkendam, 01835-2700. Melkhandelaren: AVM, Raad huisstraat 39, 5056 HC Berkel Enschot, 013-339100. Dat de praktijk de beste leer school is bleek één dezer dagen maar weer eens. Mevrouw had de hoofdprijs gewonnen door de schade van een auto op f 110, gulden na juist te schatten. "Of mevrouw misschien ook ervaring had in het vaststellen van auto schades"? Dat was niet meteen het geval maar enkele jaren gele den had ze een schade aan haar eigen personenauto gehad en de ze was in omvang ongeveer gelijk aan die van de beschadigde auto. De scherven brengen enkele jaren later dus toch nog geluk De voorzitter van de Verzekeringen ZLM de heer L.W. van Nieuwen- huyzen heeft zich op de ledenverga dering van Verzekeringen ZLM dinsdag 28 juni jl. in "De Caisson" te Kapelle kritisch uitgelaten over het voorontwerp Brede Herwaarde ring waarin de overheid beoogt het fiskale regime voor verzekeraars te wijzigen. Voor de Onderlinge Verzekeringen ZLM is daarbij met name van be lang de passage over de egalisatiere serve. De overheid wil de belasting vrijstelling bij de opbouw daarvan beëindigen en de bestaande egalisa tiereserves via toevoeging aan de winst in vijf jaar belasten en zo weg werken. Van Nieuwenhuyzen is het geheel oneens met het argument dat de overheid daarbij hanteert. Er zou voor deze vorm van reserveren geen reden meer zijn. "Maar juist 1987 met zijn slechte resultaten heeft mijns inziens weer duidelijk bewezen dat deze reserve wel degelijk bestaansrecht heeft en een goede funktie vervult". Veel maatschap pijen hebben er ook gebruik van ge maakt. Verzekeringen ZLM heeft overigens haar voorzieningen getrof fen voor de latente belastingclaim die er op gaat rusten wanneer het wijzigingsvoorstel door de Tweede Kamer wordt aangenomen. In de dagelijkse praktijk ziet de heer Van Nieuwenhuyzen overigens nog enige dankbare taken voor de over heid weggelegd. Zo stelt hij vast dat de motorvoertuigenbranche gekon- fronteerd wordt met een landelijk toenemende schadelast, dit vooral als gevolg van het steeds drukker worden van ons wegennet. In de ne gentiger jaren zou het wagenpark zelfs nog met ca. 3 miljoen auto's worden uitgebreid. "Er ligt hier een grote taak voor de overheid voor een adequate aanpassing van het wegen net". Het wordt, volgens de voorzit ter, verder hoog tijd dat de overheid eens maatregelen neemt tegen de zgn. kleine criminaliteit. Gezien de stijgende last van diefstal bij auto's (ca. 10% van de totale schadelast voor cascoverzekering bij Verzeke ringen ZLM), en in woningen vroeg hij zich zelfs af of hier geen sprake is van grote criminaliteit. De meeste automobielverzekeraars hebben me de op grond van deze ontwikkelin gen begin en midden 1988 een pre mieverhoging doorgevoerd. Het bestuur van Verzekeringen ZLM zal zich aan het eind van dit jaar bera den op wat haar te doen staat. De normale groei en het in huis ha len van een aantal werkzaamheden hebben geleid tot een groei in het personeelsbestand die ook in 1988 nog is doorgezet. Toch is men erin geslaagd in 1987 op een kostenper- centage te komen dat lager ligt dan in 1986. De voorzitter deelde verder mee dat thans druk wordt gewerkt aan de voorbereidingen van de L. W. van Nieuwenhuyzen nieuwbouw in Klein Frankrijk te Goes. Het landelijk samenwerkingsver band tussen de 5 OVM's uit Gronin gen, Drente, Overijssel, Gelderland en Zeeland/Noord-Brabant ontwik kelt zich tot een hechte club. Er is overleg over mogelijkheden tot ver dere samenwerking. Daarbij worden de voordelen van de grote schaal zo veel mogelijk gekombineerd met die van de kleine "anders gezegd, de re gionale bevoegdheid is voor ons een hoog goed binnen deze samenwer king. We gaan met goed (zelfver trouwen de toekomst tegemoet, ook naar het magische jaar 2000", zo besloot de voorzitter zijn ope ningsrede. Op de algemene ledenvergadering van Verzekeringen ZLM dinsdag 28 juni jl. in "de Caisson" te Kapelle- Biezelinge is zonder op- of aanmer kingen ingestemd met het voorstel tot bestemming van het batig saldo (na belastingen) over 1987; aan de algemene reserve zal een bedrag van 2.321.829,worden toegevoegd, terwijl er aan de egalisatiereserve een bedrag van 25.053,zal worden onttrokken. Na een toelichting op verschillende posten door voorzitter L.W. v. Nieuwenhuyzen werden ook de balans- en de verlies- en winstre kening goedgekeurd. Het uit de financiële kommissie ver trekkend lid de heer C. Hamelink uit Wemeldinge verklaarde dat uit on derzoek van de kommissie is geble ken dat de financiële positie van Verzekeringen ZLM kerngezond is en ruimschoots voldoet aan de zgn. EG-eisen. Hamelink zal in de kom missie worden opgevolgd door de heer A. Dingemanse te Middelburg. De heer Jac. Bom treedt af als bestuurslid. In deze vakature is be noemd de heer A.H. Munters te Fijn aart. Bom was tevens le vice- voorzitter. In deze funktie heeft het hoofdbestuur van de ZLM als zijn opvolger de heer A.J.G. Doeleman benoemd. Tot 2e vice-voorzitter is benoemd de heer M. Boogerd te Zaamslag. Het bestuursvoorstel om de eindleef- tijd voor bestuursleden te verlagen van 70 naar 65 jaar werd goedge keurd. Een binnengekomen brief waarin bezwaar werd gemaakt tegen verlaging van deze eindleeftijd (oudere mensen hebben veel levens ervaring, wijsheid en kunnen nog best in besturen meedraaien) werd voorgelezen. Hoewel men zich in de ze argumenten in het algemeen wel kon vinden, prevaleert het in over eenstemming brengen van de statu ten met die van de moedermaat schappij de ZLM ter zake. Het volledige, in het land- en tuin bouwblad van 10 juni afgedrukte motorrijtuigenreglement werd goed gekeurd. Dit zal per 1-1-1989 in wer king treden. De wijzigingen in de an dere reglementen, eveneens afge drukt in het land- en tuinbouwblad van 10 juni, werden alle goedge keurd. Ook deze treden per 1-1-1989 in werking. De steeds maar stijgende schadelast in de automobielbranche is voor het bestuur van Verzekeringen ZLM te Goes aanleiding geweest zich te beraden op een studie naar het verband dat er in de praktijk is tus sen de vergoeding die voor schade wordt uitbetaald en de nadien wer kelijk gemaakte herstelkosten. Dat deelde de voorzitter van Verzekeringen ZLM de heer L. W. van Nieuwenhuyzen dinsdag op de algemene ledenvergadering in "de Caissonte Kapelle mee. Naar schatting wordt er, zo zei hij, jaarlijks tussen 300 en 400 miljoen be taalde schade niet gerepareerd. Overigens geeft de bestaande wetge ving in Nederland nog weinig ruimte om dit euvel aan te pakken, "maar met vereende verzekeraarskrachten zijn er misschien reële mo gelijkheden om langs die weg de schadekosten in te dammen. Deze aanpak spreekt Verzekeringen ZLM in ieder geval wel aan". w Na afloop van de vergadering maakten de aanwezigen op de ledenvergade ring een bezoek aan het sorteer-en inpakstation van fruitgroothandel Voge laar Vredehof bv te Krabbendijke. Vogelaar verpakt en distribueert dagelijks een zeer groot deel van het fruit voor Albert Heijn. Schadeverzekeraars zullen in de toe komst steeds meer schadebeperken de maatregelen gaan treffen. Daar aan doet ook Verzekeringen ZLM mee. Deels zal worden getracht scha de te voorkomen terwijl daarnaast wanneer de schade er is zal worden geprobeerd deze zo beperkt mogelijk te houden door invloed uit te oefe nen op de herstelkosten. Dit zei de direkteur van Verzekeringen ZLM, de heer H. Doeleman Hzn. op de al gemene ledenvergadering van deze onderlinge dinsdag 28 juni jl. in "De Caisson" te Kapelle. De heer Doeleman verwacht binnen enkele jaren dat er een verandering op zal treden in het transporteren van informatie. De informatie zal niet meer per post worden bezorgd maar door de konsument op elk ge wenst moment kunnen worden op geroepen op het beeldscherm thuis. Ook Verzekeringen ZLM zal inspe len op deze stormachtige ontwikke lingen in de informatica- technologie. Zij hoopt daarmee sto ringen in de kommunikatie tussen de verzekeringsmaatschappij en het lid sterk terug te brengen en beoogt hiermee tevens aanzienlijk de kosten te drukken. De heer Doeleman verwacht in de nabije toekomst verzekeringstech nisch gezien een aantal veranderin gen. Zo zal een ingezette verschui ving in de aansprakelijkheidssfeer doorzetten van schuldaansprakelijk heid naar risikoaansprakelijkheid. Vervuiling van lucht en water zijn zaken van gewicht geworden. Een ie der probeert voorts steeds meer zijn recht te halen. De rechtshulp zal dan ook steeds belangrijker worden. De direkteur deelde verder mee dat medewerkers van Verzekeringen ZLM dit najaar een kwaliteitsonder zoek gaan doen. Uitgangspunt daar bij is eventuele knelpunten op te sporen om zoveel mogelijk te kun nen voldoen aan de wensen van de leden. De heer Doeleman deelde ten slotte mee voor de komende jaren nog een behoorlijke groei te verwachten bij Verzekeringen ZLM. Hij verwacht deze groei op te kunnen vangen met nauwelijks verder toenemende kosten. Vrijdag 15 juli 1988

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 6