"AOC's kunnen bedreiging vormen voor Praktijkscholen" Geslaagden O.S.G. Reimerswaal te Kruiningen: Geslaagden aan de Groene School te Kapelle Voorzitter Praktijkschool Horst bij uitreiking diploma's Geslaagden L.H.N.O.- examen 'Oranjezon' Oostkapelle Alle eksamenkandidaten Intas s.g. 'De Leeuwtjes' geslaagd Geslaagden M.D.G.O.- Aktiviteitenbegeleiding aan s.g. "de Leeuwtjes" Kapelle Geslaagden aan de Scholengemeenschap voor Beroepsonderwijs "De Leeuwtjes" Geslaagden leerlingstelsel Groene School Afscheid A. van de Vrie van het agrarisch onderwijs Talenkursussen Kamer van Koophandel Op de praktijkschool Horst werden 30 juni meer dan 300 diploma's uit gereikt. Bij de diploma-uitreiking op de Praktijkshool Horst donderdag 30 juni jl. heeft voorzitter de heer J. van Duynhoven de vrees uitgespro ken dat de op te richten Agrarische Onderwijs Centra in ons land wel eens een bedreiging zouden kunnen vormen voor de Praktijkscholen. De toekomstige AOC's zullen vanwege hun grootte en uitstraling veel meer taken op kunnen pakken en voor de Praktijkscholen blijft er dan minder over om aan te vullen wat het onder wijspakket betreft. Hoewel er dus van de AOC vorming wel degelijk een invloed uit kan gaan naar de Praktijkschool betekent dit volgens de voorzitter geenszins dat het bestaansrecht van de Praktijk school in gevaar komt. Een toekom stige landbouwer zal volgens hem meer behoefte hebben aan bijscho ling en verdieping van zijn kennis Individueel Huishoud- en Nijverheidson derwijs: Miranda de Bok; Sandra Clem- minck; Petra Havers; Nicky Jones; An- dreja Klarie; Jolanda Machielsen; Anne- Marie Pel; Marian de Poorter; Hediye Sahbaz; Patricia de Schepper; Marleen Speleman; Denise de Waal; Regina Ze- gers; Natasja Bukacki; Chik Lam Choi; Roosmarijn Doolaard; Marion Essen- berg; Heidi Huitema; Güngor Pandal; Il se de Visser; Wendy Wesdorp; Carolena Wetselaar. Lager Huishoud- en Nijverheidsonder wijs: Esmeralda Cosijn; Rianne Florus- sen; Sonja Herrebout; Christa Huisman; Angelique de Jong; Muriël Kosten; Sari na de Koster; Riëtte Lenten; Georgette E. Blommaert te Sas van Gent; Werner v.d. Brink te Middelburg; Jan Dekker te Wemeldinge; Mark Glerum te Wemel- dinge; Peter Kesteloo te Vlissingen; Mar tin Mies te Vlissingen; Johan Nieuwen- huize te Yerseke; Erik Rijk te Oudelan- de; Hans Slabbekoorn te Borssele; Si mon Smits te Lewedorp; Martin Ver sprille te Krabbendijke; Jean P. v. 't Westeinde te Heinkenszand; Leo Zandee te Borssele; Jacky van Belzen te Arne- muiden; Stephan Boonman te Goes; An- toin Hilleman te Goes; André de Jong te Kapelle; Roger Joos te Kloosterzande; Benny de Koeijer te Yerseke; Peter Korstanje te Oudelande; Johan de Koster te 's Gravenpolder; Erik van Liere te Nieuwdorp; André Marinissen te Bigge- kerke; Edward Mijnsbergen te Middel burg; Tonnie Nieuwdorp te Biezelinge; Martijn Otjes te Kloosterzande; Nic Pot ter te Schore; Mare Schipper te Kapelle; Bas Sengers te Middelburg; René Sies te Goes; Tonnie de Waal de Wolphaarts- dijk; Hessel Appel te Baarland; Stefan Arendse te Oost-Souburg; Ellen van Bel zen te Arnemuiden; Mathieu Boonman te Ovezande; Edwin Duine te Middel burg; Hessel Eveleens te Ellewoutsdijk; Gert J. de Glopper te Renesse; Piet Goossen te Axel; Ferdinand Jobse te Westkapelle; Jos Minnaar te Wemeldin ge; Eelco Riediek te Vlake; Leonard Schrijver te 's Gravenpolder; Danny Simpelaar te Middelburg; Erwin Vanhees te Arnemuiden; Bert J. v.d. Velde te Bie zelinge; Silvia Weeland te Oost-Souburg; Richard Zaagman te Middelburg; Jan Zandee te Krabbendijke; Arold van Zee te 's Heer Hendrikskinderen; Toby van Bloppoe! te Vlissingen; Wilco Boone te Kruiningen; Arjen Bouwman te Kruinin gen; Danny Böseler te Biezelinge; Saskia de Bruijn te sluiskil; Arjen van den Dries de Nieuwdorp; Mart Geelhoed te Kam perland; Geertje Geuzenbroek te Schore; Klaas Kanis te St. Philipsland; Jolanda van de Linde te Goes; Jacko Meulblok te Kwadendamme; Michel Polderman te Oost-Souburg; René de Puyt te Lewe dorp; André Raas te Heinkenszand; Ar jan Rijk te 's Heerenhoek; Wilbert v. Sluijs te Westkapelle; Diny Steijn te Yer seke; Sandra Verhagen te Middelburg; Ingrid Westerweel te Zonnemaire; Ro bert Griekspoor te Hansweert; Rudie de 14 om nieuwe ontwikkelingen te kun nen blijven volgen en om de konkur- rentie aan te kunnen en de daarvoor noodzakelijke specialistische kursus- sen zullen ook in de toekomst op de Parktijkschool gegeven kunnen worden. De voorzitter sneed ook de proble matiek van bedrijfsuitbreiding en nieuwvestiging aan. Omdat er op dit terrein door de wetgeving weinig mogelijk is blijkt de belangstelling bij de verkoop van een bestaand be drijf zeer groot te zijn. Hoewel het voor een buitenstaander niet te be oordelen valt of bedrijven voor de gegeven prijzen verantwoord over kunnen worden genomen, heeft de Praktijkschool haar leerlingen pro beren bij te brengen zich daarover een afgewogen oordeel te vormen. Aan de school werden in een feeste lijke sfeer meer dan 300 diploma's uitgereikt. de Lijzer; Ingrid Maenhout; Esmeralda Maes; Mariska Manhave; Miranda Moes; Ellen Polleman; Marjet de Poo- ter; Sabrina Roest; Annette van de San- de; Marion Tholens; Sandra Wage; Ka rin Wetselaar; Marjolein de Wolf; Mi randa Worseling. Lager Ekonomisch en Administratief Onderwijs: Ingrid Allaart; Kim Atwell; Gaby van de Berg; Riet de Boer; Michel- la de Bruijn; Cindy Burm; Marina Dal- linga; Verginia Dallinga; Kathleen En- gelsma; Sandra 't Gilde; Chantal Goe- thals; Mirjam Inghels; Marleen <je Meester; Carine de Mos; Jeska van Nieu- lande; Jolanda de Putter; Sonja Verlin de; Sandra de Visser; Angelique van de Vliet; Mirjam de Vos; Petra Zuijl. Klerk te Vogelwaarde; Ronald Mei te Hengstdijk; Jan de Nood te Middelburg; Joan Saarloos te Hansweert; Johan Ver hulst te Geersdijk; Robert Vlonk te Baar land; Hans Wabeke te Zierikzee; Caroli ne Wisse Nijsse te Kapelle; Ronny de Bruijn te Haamstede; Theo Grozema te Middelburg; Jan Hoogstrate te Kapelle; Angelique Jankovics te Oost-Souburg; Dennis de Koek te Vlissingen; Lisette Korshuize te Kats; Joop Liplijn te Goes; Alexander de Moor te Clinge; Jacco Timmerman te Yerseke. Geslaagden LHNO s.g. Schouwen Duiveland Verzorgende beroepen: Brouwershaven: Monique van Baaien, Miranda Beeken kamp, Diana Fonteine, Miriam de Gel der, Monique Hagens, Jolanda v. Nieu- wenhuyze. Bruinisse: Liesbeth Mol. Dui veland: Sandra Dorst, Jacqueline Ha- rinck, Monique Harinck, Nathaly Wijnstekers. Westerschouwen: Coriena Hart. Zierikzee: Mirjam Bal, Anita Be velander, Christina den Haan, Jolanda Hilleman, Bianca Holland, Ellen Ravia, Marleen Snijders, Wilma Verwest. Wilma van Belzen, Westkapelle; Petra Blaas, Aagtekerke; Nathalie Boone, Aagtekerke; Marion Elzinga, Oostkapel le; Ineke Faasse, Westkapelle; Astrid Frederiks, Middelburg; Elonka Gabriël- se, Oostkapelle; Anja v.d. Guchte, Grijpskerke; Lia van Keulen, Melisker- ke; Willeke de Korte, Aagtekerke; Saskia Midavaine, Oostkapelle; Jacquelien Rid derbos, Serooskerke; Petra Schoe, Oost kapelle; Rian Sipma, Gapinge; Elna Ver- hage, Grijpskerke; Hester Verhage, Mid delburg; Cathleen de Visser, Seroosker ke; Katinka de Visser, Oostkapelle; Maaike Westerbeke, Westkapelle; Petra Willemse, Meliskerke; Annie Wisse, Me- liskerke. De namen van een aantal geslaagden treft u hieronder aan: Middelbaar Kader Rundvee (totaal): J.J. Bosman, Middelburg; A.A.M. Dirven, Etten-Leur; P.W.M.R. Dreessen, Vlis singen; J.A.L.M. Engelen, Veldhoven; E.G.L.A. Hooymakers, Raamsdonk; L.M. Koole, Middelburg; G.A.N. Lee naars, Hooge Zwaluwe; F.C.M. v. Over- veld, Roosendaal; M.J.J. v. Tilburg, Wouwse Plantage; P.A.M. Vermue, Ka pelle; D.P. v.d. Voorde, Koudekerke; C.J.A.M. v. Wezel, Roosendaal. Middelbaar Kader Varkens (totaal): W.G. Biemans, Odiliapeel; A.A.M. Dir ven, Etten-Leur; P.W.M.R. Dreessen, Vlissingen; J.A.L.M. Engelen, Veldho ven; E.G.L.A. Hooymayers, Raams donk; P.L. Marinussen, Grijpskerke; C.J.P.M. Noyens, Gilze; D.P. v.d. Voorde, Koudekerke; S.F. v.d. Wekken, Noordgouwe. Bedrijfsopleiding Pluimvee (totaal): W.J.M. Jacobs-v.Diessen, Veldhoven; P.G.J.M. Vermeulen, Tilburg. Bedrijfsopleiding Rundvee (totaal): L.M.M.E. Verdurmen, Hulst. Op 9 juni jl. vond de diploma uitreiking plaats aan de geslaagde eksamenkandidaten van de Intas (Interim Algemene Schakeloplei ding) aan de s.g. 'De Leeuwtjes'. Al le kandidaten zijn geslaagd en be haalden bovendien zeer goede re sultaten. Geslaagden Intas-opleiding Miranda de Blaey, Terneuzen; Peter de Blaey, Terneuzen; Sandy Dobbe- leir, Terneuzen; Corina de Feyter, Terneuzen; Karin de Feyter, Terneu zen; Marion Geluk, Terneuzen; Tanja van Immerzeel, Axel; Anita Kastelein, Terneuzen; Beppie ten Kate, Terneuzen; Ineke de Meyer, Hoek; Jeanine van den Ouden, Ter neuzen; Ilona Pijpelink, Terneuzen; Mirjam van Rooijen, Terneuzen; Natasja de Waele, Biervliet; Brigit Willaert, Terneuzen. Alle kandidaten van de opleiding M.D.G.O.-A.B. welke deelgenomen hebben aan het centrale landelijke eindexamen zijn in één keer geslaagd. Voor de overige examen onderdelen skoorden, op drie na, alle kandidaten tevens voldoende. Drie leerlingen hebben een verlengde stage. Geslaagden: Eliane van Acker, Hulst; Judith Bakker, Terneuzen; Belinda Buij- ze, Zaamslag; Iréne Colpaert, Terneu zen; Lizet Cozijnsen, Biervliet; Gertina Dieleman, Hoek; Chantal Driedijk, Hulst; Anja van Dorst, Vogelwaarde; Sylvia Jansen van Rosendaal, Terneu zen; Corien de Jonge, Hoek; Irene Jonk man, Terneuzen; Diana Klapwijk, Ter neuzen; Janet Murre, Axel; Ariënne Sak- hel, Koewacht; Mylène de Theije, Hulst; Christel Verdoorn, Axel; Connie Ver- helst, Zaamslag; Bea van Vorstenbos, Axel. Geslaagden Chr. Streekhuishoudschool Sprang Capelle Aan de Chr. Streekhuishoudschool Sprang-Capelle zijn de volgende leerlingen geslaagd. Uit Sprang- Capelle: Carola Broeks, Lucille van Haarlem, Patricia Kluijtenaar, Di- anda Lagrouw, Eveline van Loon, Erica Pfundt, Jolanda Ros, Gonny Rijksen, Petra Spuijbroek, Lizet van Uden, Monique Verdaasdonk, Ser- ba van Zuidam. Uit 's-Gravenmoer: Sonja van Duijvenvoorde, Ineke Groeneveld, Cokkie Nederveen, Sandra Sprangers. Uit Waspik: Sil via Netten, Arna van Pas, Lidwine Verschuren. Uit Kaatsheuvel: Heidi de Rooij. Jolanda Rijken, Els v.d. Schans. 4-jarige L.H.N.O.-opleiding: Verzorgende beroepen: Natasja Boone, Kruiningen; Dinet van Bruksvoort, Yer seke; Diana Dek, Kruiningen; Janet Dek, Kruiningen; Gea Folkerts, Krabbendij ke; Willemien den Herder, Yerseke; Nel- leke Hollebrandse, Yerseke; Anita van Houte, Kruiningen; Carolien van der Jagt, Yerseke; Lizette Kole, Krabbendij ke; Karin de Koning, Kruiningen; Jac queline Landman, Yerseke; Silvia Loker- se, Oostdijk; Nicole van der Male, Waar de; Conja Nieuwenhuyzen, Yerseke; Marja Poortvliet, Yerseke; Corine Rie- dijk, Yerseke; Marian Snoek, Kruinin gen; Christina Stroosnijder, Yerseke; Saskia van Utrecht, Kruiningen; Karin van Velzen, Kruiningen; Angelique de Vos, Kruiningen; Carine Wagenaar, Yer seke; Linda Weststrate, Yerseke en An- net de Witte, Yerseke. Textielverwerkende beroepen: Magda van de Aarssen, Rilland; Elif Albayrak, Krabbendijke; Monique Danker, Ril land; Jeannette Houtekamer, Krabben dijke; Azime Irgören, Krabbendijke; Di- anne Moeleker, Krabbendijke en Cora Visscher, Kruiningen. Groenverzorging -a: E.A. Libbenga, Hansweert; J.C. Moeliker, Tholen; P.M.H. Pijnen, Hoogerheide; M. de Smit, Middelburg; T. Smits, Wemeldin ge; R.G.G.G. v. 't Westende, Kou dekerke. Groenverzorging -b: K.M. Dalebout, Scharendijke; J.M. Jongerius, Vlissin gen; C.J.A. Kriesels, Zegge; H.K.Y.M. Nijskens, Hulst; P.A.J. v. Oevelen, Nispen; M.H.H. Poots, Brouwershaven; G.P.M. Roks, Steenbergen; S.E. Sandl- fort, Vlissingen; J.P.J.M.L. Serrarens, Hulst; P. Uijl, Vlissingen; G.J. Wage naar, Goes; C.J.A. v.d. Weijgert, Fijnaart. Akkerbouw: M.C. Andriesse, Poort vliet; C.M. de Broeckert, Baarland; A.P. Met ingang van 1992 heeft iedere on dernemer meer kans om te exporte ren; een open Europa neemt de meeste protektiemaatregelen weg. Het beheersen van buitenlandse ta len zal voor de ondernemer dan nog belangrijker worden. De Kamer van Koophandel wil on dernemers helpen om de talenkennis bij te spijkeren en organiseert daar om vanaf september voor het tweede jaar de taalkursussen kommercieel Frans en Duits. De kursussen Vrije afstudeerrichting: Veronique Bal, Kruiningen; Mireille van den Berg, Krui ningen; Debby Braam, Rilland; Stefanie van Ham, Rilland; Matanja de Keijzer, Kruiningen; Hellen Lobbezoo, Rilland; Annemiek Meulenberg, Rilland; Marian Minnaard, Yerseke; Corina Nolet, Yer seke; Annet Poleij, Yerseke; Ilona de Pree, Kruiningen; Robert Rijn, Kruinin gen en Francisca bij de Vaate, Krui ningen. 4-jarige M.A.V.O.-opleiding: Michelle Bouwman, Kruiningen; Jerry van Brou wershaven, Kruiningen; Mark Derbyshi re, Kruiningen; Diana Gerritse, Hans weert; Marlon Houtekamer, Kruiningen; Marjan van Iwaarden, Krabbendijke; Silvie Jopse, Kruiningen; Suzanne Karei- se, Kruiningen; Marc van Kleunen, Krui ningen; Yolanda Knottnerus, Kruinin gen; Angelo Kole, Kruiningen; Ronald Kransse, Kruiningen; Dogan Liman, Ril land; Marco van der Male, Waarde; Na- tascha Minnaar, Kruiningen; Gertjan Poleij, Kruiningen; Richard Rijn, Krui ningen; Natasja Schrier, Hansweert; Jac co van Stel, Kruiningen; Mariska Ver waal, Hansweert en Anita Zuijddijk, Kruiningen. Brouwer, Kerkwerve; C.J. Buijs, Oude Tonge; J.F.A.P. Flipsen, Lage Zwaluwe; J.C. Gideonse, Nw. en St. Joosland; L.H. Guiljam, St. Annaland; P.J.C. Hanse, Kerkwerve; C.J. Hoekman, Hoe- dekenskerke; J. op 't Hof, Kapelle; C.M.J. Hoondert, Heinkenszand; M.P. Jacobs, Achthuizen; M.F. Klaassen, Oosterland; C.A. Kot, Tholen; S.M. Maljaars, Vrouwenpolder; M. Nieuwen- huijse, Oostdijk; J. Noordhoek, Kortge- ne; B. Stouten, Oosterland; W.J.L.M. v.d. Riet, Oud-Gastel; J. Rouw, Kapelle (assistent); J.W. Sinke, Oostdijk (as sistent); A.J. van Stee, Yerseke; N. Ver- muë, Heinkenszand; H.M.P. Versprille, Krabbendijke; M.W. Uijl, Zierikzee; J. Vroegop, Scherpenisse; A.J. de Weerd, Den Bommel. bestaan uit 30 lesavonden en de kosten bedragen 800,— per deelnemer. De kursus is gericht op het handels verkeer en er zal aandacht worden besteed aan de mondelinge- en schriftelijke uitdrukkingsvaardig heid. Om aan de kursussen deel te nemen dient men minimaal over een MAVO-4 diploma met Frans of Duits of over relevante praktijkerer varing te beschikken. Eventuele in lichtingen tel. 01180-35536. Vrijdag 15 juli 1988 Op 8 juli jl. heeft de heer A. van de Vrie zijn meer dan 30 jaar lange car rière in het agrarisch onderwijs beëindigd tijdens een feestelijke af scheidsbijeenkomst in Ede. Per 1 au gustus a.s. zal hij gebruik maken van de VUT-regeling. Vanaf 1971 is de heer Van de Vrie le raar techniek aan de Centrale School voor Tuinbouwtechniek te Ede. Hij begon zijn loopbaan bij het Konsu- lentschap voor de Tuinbouw in Zee land en West-Brabant, waar hij de technische voorlichting verzorgde en advies gaf bij de aanschaf van ma chines en werktuigen. Daarnaast gaf hij technieklessen aan de tuinbouw- vakscholen. In 1964 werd hij leraar an de Agrarische School te Kapelle (spilschool). De heer Van de Vrie verzorgde daar de lessen techniek en fruitteelt. Hij verzorgde deze lessen tevens aan de agrarische scholen te Hulst, Middelburg en Zierikzee.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 14