De trekpaarden en Haflingers op de Z.L.M.-Manifestatie Kampioen trekpaarden Bieke van de Heizeide, van A. de Lange. Traditiegetrouw was de Z.L.M. gastheer voor de paardenkeuringen van de Stichting "De Zeeuwse Dag van het Paard" op haar manifestatie op zaterdag 25 juni 1988 op het voormalige werkeiland Neeltje Jans. De opgave was best zodat meer dan 100 trekpaarden en ruim 50 Haflin gers in de ringen verschenen. Onze algemeen voorzitter Mr. Oomen reikte diverse ereprijzen uit terwijl ook de algemeen sekretaris dhr. Koolhoven en adviseur dhr. Chr. Oomen van hun belangstelling blijk gaven. De Haflingers. Jury: drs. A. Snijders en A.F. Buss. Begonnen werd met de hengstveulens. Eerste en kampioen van alle veulens Strizzi van de Heksenketel, een grote goedtypische zoon van Star en Myrtle van dhr. en mevr. Leeuwen, Veere. Ook Master uit Blokkegat van P. de Buck, Wissenkerke en Wouter van Stalland van J. de Boer, St. Annaland maakten een goede indruk. Merrieveulens, la. Chara van de Karne- melksepot, V. Absam van de Hertrak- sestraat van mevr. E.M.A. Geluk- Aernoudts, Oud-Vossemeer en lb. Wil- ma uit 't Bokkegat een meteoor uit 't Fle- vohof van P. de Buck zijn goed typische korrekt gaande veulens. Éénjarige merries. Aan de kop en later jeugdkampioene Fanny van Stalland een iets gerekte verder beste dochter van Ostara en Altjo van de Kenterstreek. Zij is het gelukkige bezit van mej. C.P. de Boer, St. Annaland. Op lb. Weikiki een Absam v.d.K. van S. v.d. Broeke. Zij is vlot goed van type en korrekt en vlot. De niet te overtuigende klasse der tweeja rige merries had wel een best uitlopend kopnummer in Isaura. V. Wybe van de Blauwe Steentjeshoeve van P.A. Karelse. Zij heeft een beste ontwikkeling, zeer goed rastype en vlotte korrekte gangen, lb. Wendie ook een Wybe v.d. B.S. van J. v.d. Werf, Scherpenisse. Korrekt ge bouwd, goed typisch paard met voldoen de maat. Driejarige merries, la. Wenda van de Brakken, V. Wybe v.d. Blauwe Steent jeshoeve van G. Clement, Wissenkerke. Goed rastypische harde merrie, lb. Ca- rolien van A.J.P. van Belzen. Rondom goed. Vier t/m zes-jarige merries, la. Marizka van de Heksenketel (Waldemar x Myrt le) van P. van Leeuwen. Korrekt paard met nog iets weinig inhoud, lb. Karin uit 't Bokkegat een Michaël van P. de Buck heeft een vlot goed type en voldoende hoek in de sprong, lc. Marion uit 't Bok kegat een Statusdochter ook van de Buck is ruim gebouwd met voldoende ras en bovenlijn. ld. Monique uit 't Bokkegat ook een Michaël van P. de Buck is ty pisch en mals en vóór void. vlot. Zeven- en achtjarige merries, la. Truus- ke, V. Amor van Schafferden van P.A. Karelse. De oudkampioene is een zeer rastypische merrie die in uitstekende vorm werd voorgebracht, lb. Isabelle van de Withoek van mevr. E.M.A. Geluk-Aernoudts is een chique paard met goede gangen. Merries van 9 jaar en ouder. Interessante rubriek, la. Ostara, V. Were-Di van de Vrijthof van J. de Boer, St. Annaland is een zeer typische welbekende goedfofc- kende oud kampioene in goede vorm. lb. Silvia van de Baaksekamp, V. Milord van T.J. Frigge. Sterk gelijnd en voor ook beh. goed. lc. De goedsoortige Fla menco van stal van Leeuwen, ld. Monet- te van P. de Buck, toont nog voldoende ras en is reeds 21 jaar oud. De groepen: Deze en andere kategorieën werden gehandicapt door uitlopen van programma zodat eigenaren van aan gespannen nummers zich moesten terug trekken of elders hun moeite onbeloond zagen. Jammer, maar 't was niet anders. Merries met afstammelingen, la. Myrtle van Stal de Heksenketel van fam. van Leeuwen met 3 jeugdige produkten. 1 b. Salti van D. van Loenhoud. Vrij goed ge heel. lc. Brinka van S. v.d. Broeke ver erft goed. Stalgroepen. la. Stal "De Heksenketel" met 8 paarden w.o. 2 veulens vormend een schitterende bestverzorgde kollektie. lb. D. van Loenhoud met Salti en haar kinderen. Aan het kampioenschap na men Truuske en Ostara als oudkampioe nen geen deel. De titel werd nu gewonnen door de 3-jarige Wanda van de Brakken van G. Clement, Wissenkerke, terwijl de 9-jarige Silvia van de Baaksekamp van T.J. Frigge, Oud-Vossemeer de reserveti- tel voor zich opeiste. Aan de middagdemonstraties namen ook de Haflingerfokkers deel: o.a. dhr. S. v.d. Broeke en P. de Buck met vierspan nen aan de hand. Mevr. de Klerk met een Voltige groep en de heren Frigge en de Boer met aanspanningen. Bij het show nummer zes-spannen bestuurde T.J. Frigge het zesspan van de Thoolse Ha- flingerclub hetgeen een schitterend suc ces was. De Trekpaarden: Jury: A.J. Termote, M.L.M. IJsebaert, Iz. de Buck, G. Calon en G. Timmerman. Jongere Hengstveulens, la. Harold van Veerezicht, V. Frits van de Houtersedijk van A. Paauwe, Gapinge. Korrekt ge bouwde typische zoon van Alina. lb. Hugo van de Kleine Hoek ook een Frits zoon van H. v.d. Guchte, Schore Klein, grof en nog iets sabelbenig veulen, lc. Frederik van Welgelegen, V. Junior van Welgelegen van C. Maas, 's Heerenhoek noteerden we als zeer soortig. Oudere hengstveulens, la en later kampi oen Leon van de Bosweg een grote sterk en korrekt gebouwde voldoend typische zoon van Cartouche van de Smidse, eig. St. v.d. Velde, Zonnemaire. lb. Venquer van de Linge, V. Frits v.d. Houtersedijk een goed gelijnde zoon van Kitty eig. A.Z. de Buck, Oostkapelle. Vervolgens Urbin van Steenzwaan ook een Frits van A.N. Steendijk, Nieuwerkerk; Frederik van Sluishoek, V. Horace d'Opbrakel van C. Maurice, Nisse en Uniek van Steenzwaan van A.N. Steendijk. De jongere merrieveulens werden aange voerd door Brenda van Noordduin, V. Frits van de Houtersedijk van W. Mal- jaars, Domburg. Goed typisch en kor rekt gebouwd veulen, lb. Roodkapje van Poppendamme, V. Gamin van Begijnen hof van J.M. Maris, Grijpskerke. Even redig gebouwd veulen van mooi type. lc. Liza van Gruttersoirt ook een Gamin van A.H. van 't Westeinde, Wissenkerke. Goed type, nog wat frans, wat geen na deel hoeft te zijn. ld. Anita van Driewe gen eveneens een Gamindochter van J. de Visser, Vlissingen. Oudere merrieveulens, la. en kampioene Tosca van Bleijendaal, V. Akkerman van Groenhage, eig. A.L.C. Brooymans en Zn., Tholen. Fors, typisch, sterk en kor rekt gebouwd veulen, lb. Graciense van de Westhoek, V. Ideal de Meetkerke van A. de Lange, Ritthem. Van boven een best veulen, lc. Wilma, V. Gamin van Begijnenhof van Gez. Poppe, Oostkapel le. Voldoende gelijnd met vlotte korrekte gangen, ld. Bella van Noordduin ook een Gamin, van W. Maljaars, soortig, korrekt en voldoende macht. Ie. Christi na van Liguenda een Fritsdochter van C. v.d. Houten, Kerkwerve. Hierna werd in de kategorie hengsten met afstammelingen een 5-tal veulens van Frits van de Houtersedijk van A.Z. de Buck met een eerste prijs bekroond. Deze zoon van Nationaal Kampioen Ju nior van 't Hooghof toonde een unifor me groep best ontwikkelde goed gelijnde veulens met grof beenwerk. Éénjarige merries gekeurd in 3 maten. Kleine maat la. en kampioene Gerda van 't Hof "De Dankbare", V. Guido van de Lindehoef van A.Z. de Buck. Zeer goed van type met beste benen en gangen, lb. Kitty van de Bosweg, V. Horace d'Op brakel van St. v.d. Velde is goed in de be nen en voldoende gelijnd, lc. Carla van Ceres een Gamin van Begijnenhof van M.J. Kloet, Zierikzee is mals en diep. Middenmaat, la. Selvera van de West, V. Ideaal de Meetkerke van A. de Lange. Best bovenpaard, vóór voldoende vlot. lb. Monica van Veerezicht, V. Guido van Lindehoef, van A. Paauwe, korrekt gebouwd jaarling. De grote maat werd gewonnen door Sarina "Te Zande", V. Gamin van Begijnenhof van Stal "Te Zande", Heinkenszand/Kapelle. Zware typische dochter van Madeleine met min der edel hoofd. lb. Tineke van Steen zwaan, voldoende gelijnde minder zware dochter van Guido v.d. L., eig. A.N. Steendijk. Tweejarige merries. Kleine maat la. Jen ny van de Bunderhoeve, V. Neron van 't Rivierhof van B.E.A.M. IJsebaert, Axel. Breed mals paard met best ras in haar bo dy en goede benen. lb. Celesta de la Co- linne, rondom goede Gamin v. B.- dochter van L.A. Hoebeke, Nieuw en St. Joosland. lc. Sibelle van 't Hoekhof, V. Souvenir van Boedel, malse merrie van C.N. den Hamer, Schoondijke. Grote maat, la. Desiree uit de Bredeweg, V. Gamin van Begijnenhof van C.P. Oele, Kloetinge. Merrie van best type, sterk ge bouwd en met 4 goede zware benen die vlot en korrekt worden gebruikt, lb. Claudia van de Kleine Horst van C. en M.J. Mol, Waarde. Gelijnde zeer typi sche merrie met goede benen en passende teint voor 't vierspan. Driejarige merries. Kleine maat, la. Ca- rola van Noordduin, V. Carlo van Hoog- beemd van W. Maljaars. Lang gelijnd, goed type, behoorlijk korrekt. lb. Ra- mona van Steenzwaan, ook een Carlo dochter van A.N. Steendijk. Zwaar, ty pisch en grof met behoorlijke voorhand, lc. Marina te Zande van Stal te Zande. Zware, diepe merrie met voldoende bot in de benen. Tweede pr. voor Suzanne van St. Janskerk van L. Vos, Zoutelande en Charlotte van Brunswijk van H.A. Verdonk, Nieuwdorp. Grote maat, la. Carla van 't Berrekenshof, V. Carlo van Elversele van A.L.C. Brooymans en Zn. Machtige merrie, best meegegroeid op al le punten, lb. Silvia van Gebr. Geldof, V. Carlo van Hoogbeemd, korrekt ge bouwd en goed van ras, wat minder fel in de benen. lc. Selma van Ceres, van M.J. Kloet, vrij goed type. Vier en vijfjarige merries. Kleine maat, la. De zwarte Elvira van Veerezicht van J. Gabriëlse, Middelburg. Dochter van Carlo van Hoogbeemd en Norma. Zeer vlot gaande energieke zware merrie met lange lijnen, lb. Mirza van Veerezicht, V. Obrion v.d. Boshoeve van A. Lange- beeke, Gapinge. Zware, malse korrekt gebouwde merrie, lc. Charlotte van de Regenjas van S. de Feijter, Axel. Zware merrie met goede body. ld. Martha van Driewegen van J. de Visser. Goed type en le. Rena van S. v.d. Broeke. Voldoend gezonken en grof in de benen. Midden maat, la. Klara van 't Hof "De Dankba re", V. Carlo van Hoogbeemd van W. Maljaars. Zeer typische, korrekt ge bouwde merrie, lb. Bea van Dorpzicht ook een Carlo van J.M. Maris. Grof, vlot en korrekt in de benen met goede voor- en middenhand. lc. Paula van Steenzwaan van A.N. Steendijk. Zware en brede dochter van Trimus van Leu- genberg. Verder Kitty van 't Doornehof, sympathieke vlotte zware korrekte mer rie van C. en M.J. Mol; Odette van Blei jendaal van Gebr. Geldof en Brenda van Gruttersoirt van A.H. van 't Westeinde. Grote maat, la. Regina, V. Obrion van de Boshoeve van A. de Lange. Zeer typi sche gespierde merrie met zware benen, lb. Rita van Driewegen, V. Carlo van Hoogbeemd van J. de Visser. Gelijnde mooi typische vlotte korrekte merrie, lc. Jenny van Welgelegen, V. Junior van 't Hooghof van J.C. de Roo, Heinkens- zand. Goed rastypisch paard. Vervolgens de Zwartschimmel Promesse Te Zande van Stal "Te Zande" en Quina van de Linge van P. de Buck, Wissenkerke. Merriën van 6 t/m 10 jaar. Kleine maat, goede klasse met aan de kop de fraai ty pische Mina van de Potterie, V. Gamin van 't Ooievaarsnest van Stal Te Zande. lb. Zita van Waarde, V. Gamin uit de Heide van C. en M.J. Mol, Waarde. Kleine, diepe merrie met uitdrukking, lc. Milva, V. Nico van Schoonebeek van A.N. Steendijk. Diepe, gespierde merrie met zeer korrekte benen. ld. Silvia van de Runsbrug. Goede robuuste merrie van H. v.d. Guchte, Schore. le. Vicky van 't Laar. Zeer vlot gaande merrie van A. Verhage, Serooskerke. lf. Shirly v.d. Goede Polder van J.C. de Roo. lg. De diepe vos Carla v.d. Graaf Jansdijk van G. v.d. Driest, Serooskerke. lh. Marie van de Postbaan van J.M. Maris en li. Klara van Steenzwaan van A.N. Steen dijk. Middenmaat, goede klasse met lang aanhoudende kwaliteit, la. Oda van Steenzwaan, V. Carlo van Hoogbeemd van A.N. Steendijk. Rondom vlot goede korrekt gebouwde vlotgaande merrie met goede benen. lb. Alina van Veerezicht van A. Paauwe. Vlotte sterk gebouwde en gebeende dochter van Carlo van Hoogbeemd evenals de lc. Carla van Meliskerke van J. Boogaard, Meliskerke. Gelijnde sterkgebouwde energieke merrie van vlot goed type. ld. Prima van Brug ge van C. en M.J. Mol. Zwaar gespierd paard. le. Marita van de Aarleseweg, mooi rastypisch van C. Maas. lf. Cato van de Zeelandsedijk van C. v.d. Hou ten, Kerkwerve. Typische merrie, lg. Marva van de Neerhoeve van A.L.C. Brooymans en Zn. lh. Cora van Waarde van C. en M.J. Mol. li. Brigitte van M.J. Kloet. Ij. Bianca van Nieuw Zoetendale van A. Verhage. Grote maat, la. Oud kampioene Olga de St. Pierre van A.L.C. Brooymans en Zn. Deze briljante dochter van Ideal de Grotenberge stond in schitterende vorm, is best van type en heeft zeer goede korrekte benen en gan gen. lb. Bieke van de Heizeide, V. Cluny de Monteuville van A. de Lange. Kolos sale merrie van best rastype. lc. Tanja van 't Kanaal, V. baron van 't Brouwe rijhof, ook van A. de Lange. Zeer zwaar paard van vlot goed type, achter goed in de beweging. Alle 3 importmerries, ld. Freule van de Groene Poort van A. Ver hage. Korrekt en in type nog steeds aan trekkelijker wordend, le. Suzan van de Bosse van A.L.C. Brooymans. Goed paard met veel borstdiepte. If. Chester van de Hondshoek van A. de Lange. Paard met ras doch wat dun. Oudere merriën kleine maat, la. Brenda van de Havenweg door Frederik van 't Oventje en uit Nat. kamp. IJlia van C. Maurice. Mooie evenredig gebouwde harde merrie met zeer vlotte korrekte draf. lb. Emma van Gamin, V. Gamin van Schoonebeek van J. de Visser. Vlotte korrekt gaande merrie van goed type. Grote maat. De 2 bekende beste Duc- dochters Valda Te Zande en Erna van Driewegen resp. van Stal Te Zande en J. de Visser. Oud kampioene Valda is staande nog immer een imposante ver schijning, kolossaal mals en best typisch, de gang wordt wat korter. Erna, iets lich ter genre, zeer rassig vlot en korrekt en de derde dochter van Mirza v.d. Heide die lb. verwierf. Merries met afstammelingen. Beste klas se: la. Klara van Steenzwaan van A.N. Steendijk. Zeer produktieve Felix- dochter evenals haar volle zuster. Zij is 10 jaar oud en zoogt haar 7e veulen; vijf kinderen volgden haar w.o. koppaard Oda. lb. Alina van Veerezicht van A. Paauwe. Ook zeer produktief en ver dienstelijk fokkend, lc. Klara van 't Hof "De Dankbare" van W. Maljaars. Zo wel zijzelf als haar beide dochters allen klassewinsters. Kommentaar verder dus overbodig en een bewijs voor 't gehalte van deze rubriek, ld. Norma van de Lin ge van A. Paauwe. le. Marita van de Aarleseweg van C. Maas en lf. Brendy van de Havenweg van C. Maurice. De stalgroepen minimaal 3 paarden, la. A. de Lange. Machtig 4 tal zware typi sche paarden, lb. Stal Te Zande met haar 3 kopnummers Valda, Mina en Sa rina. Beste groep. lc. J. de Visser. Trio chique gelijnde snitte merries, best pas send in iets lichter genre. ld. A.N. Steen dijk. Best passend trio malse merries, le. C. en J. Mol met goed drietal passende merries. Tijdens het middagprogramma een mooi concours 2 spannen voor oude boeren wagens met ijzeren beslag. De overwin ning was voor Adrie Verhage met Bianca en Vicky. Best passend duo zeer vlotte merries met elan gepresenterd. 2. Kees Mol met Zita en Kitty. Vlot gaand en best passend. 3. Albert de Visser met een zeer goed passend span Rita en Erna. 4. Stoffel v.d. Velde met Gea en Germina. Mooi geheel. 5. Jos Brooymans met Marvan en Susan. Goed passende zware paarden. Zij wonnen de bekers. Verdere deelnemers Wim Geldof, Kees Maurice, Ab Paauwe en Gerrit van de Driest. Al met al en schitterend nummer, enthousi ast begeleid door speaker Ir. Sanders. De familie Brooymans gaf bij het show nummer 6 spannen een goed geslaagde demonstratie met haar zesspan trekpaar den voor de boerenwagen. De kampioenskeuring was een groot suc ces voor stal A. de Lange. Zijn Bieke van de Heizeide behaalde het kampioenschap en Regina de reserve titel, Oda van Steen zwaan was 3e op tal. De oud kampioenen deden niet mee. Het kampioenschap der 2 en 3-jarigen: jeugdkampioene was voor de beste Desi ree uit de Bredeweg van C.P. Oele. Tot slot de zeer interessante rubriek der vierspannen met zes loten van één eige naar en 2 kombinaties van 2 eigenaren. Vierspannen van één eigenaar: 1. A. de Lange. Ook hier hon hem de overwin ning niet ontgaan met zijn vier kapitale merries. 2. A.L.C. Brooymans en Zoon. Best lot zware goed passende paarden, ook klaar voor de a.s. Nationale. 3. Het gerenommeerde goede lot van C. en M.J. Mol. Zeer uniform in kleur passend in soort en iets aflopend in maat. 4. J. de Visser en 5. A.N. Steendijk. Beide beste gepresenteerde vlot gaande kombinaties met erin een minder massale veulenmer rie. 6. Stal Te Zande. Goede paarden, iéts minder homogeen. Van twee eigena ren: 1. De Zuid-Bevelandse kombinatie C. Maurice/J.C. de Roo. Zeer goed pas send lot. 2. A. Paauwe en A. Verhage. Goede paarden met iets variatie. Nadat de loten van De Lange en Te Zande na de presentatie de ring verlieten werden van de overige 6 kombinaties 3 achttallen ge formeerd die een beste show ten beste ga ven. Vervolgens één zestienspan en tot slot alle 24 bruinschimmels aan elkaar. De piste was haast te klein, aan de kanten de situatie spannend, doch alles ging op rolletjes. Een machtig slot van een zeer geslaagde Z.L.M.-Manifestatie die veel bewondering van het publiek oogstte. Daarna zorgden de 6 ontkoppelde vierspannen voor een mooi dekor, op gesteld voor de tribune, waarvoor voor zitter Van der Maas deze goed geslaagde ZLM-dagen besloot. W. v. Sluys Hengsten met afstamming: Frits van de Houtensedijk, van A.Z. de Buck. Merrie met afstamming: Klara van Steenzwaan, van C. Steendijk. Vrijdag 8 juli 1988 19

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 19