Wederom hoog percentage geslaagden aan RMAS Goes Bijna 100 geslaagden Middelbare Land- en Tuinbouwschool Dordrecht Eerste diploma's nieuwe opleiding AHS Dordrecht Direkteur H. Laros reikte de diploma's van de Commissie van Advies F. Dees onderwijs G. Dingemans. Biervliet; mw. D. Baars, Goes; dhr. S. van den Berg, Wissenkerke; dhr. J. Din gemans, Fijnaart; dhr. J. Francke, Kou- dekerke; dhr. J. Geschiere, Meliskerke; dhr. P. van Kouteren, Sluiskil; mw. E. van der Maas, Kats; dhr. M. Nijsse, Elle- woutsdijk; dhr. P. van der Steen, Rotter dam; dhr. G. van Damme, 's Heer- Arendskerke; dhr. S. Vroonland, Mid delburg. Kursus Commerciële ekonomie: T.C. Blom, Kapelle; C.A.M. Bom, Den Bom mel; S.J. Capelle, Nieuwerkerk; J.K. Crucq, Ritthem; J.M. van Eek, Herkin- gen; A.P.C. Hendriks, Lamswaarde; J. op 't Hof, Ovezande; I.P. Maljaars, Middelburg; P.D. Noteboom, Wolp- haartsdijk; C.T.M. van Oorschot, Steen bergen: A.J. Poppe, Middelburg; W.C. Remeeus, Ouwerkerk; J. van Sas, Zon- nemaire, P. de Visser, Aagtekerke; uit. Links ziet u (vinr) de voorzitter en de inspekteur voor het agrarisch E.P.M. van der Wielen, Kloosterzande. Kursus spuiten in de landbouw: C.-xien Boer, Zierikzee; H.J.M. Boonman, Wolphaartsdijk; P.A. Buijsrogge, 's- Gravenpolder; H. Doeleman, Nieuwer kerk; J.M. Flikweert, Nieuwerkerk; J. Gideonse, Serooskerke; H. Harpe, Ga- pinge; J.J. Hoekman, Hoedekenskerke; A. Kesteloo, Kerkwerve: W. Knol, Scha- rendijke; C. Kooman, Kerkwerve; J. Lampert, Biggekerke; B.P. van Nieu- wenhuijze, Goes; A. van Overbeeke, Borsele; A. de Putter, Kamperland; P.D. Remijnse, Kamperland; C.J.A. Rijk, Schore; W. Slootmaker, Nieuwerkerk; M.J. Steijn, Kwadendamme; J.W. van de Velde, Kerkwerve; P. van der Wek ken, Nieuwerkerk; P.J. Zweemer, Borse le; J. Zuidweg, Biezelinge; A.J. de Hulster, Gapinge. Vakgebieden kursus ekonomie: R.C. Boerjan, Biervliet; Aan de Rijks Middelbare Landbouw School te Goes is dit jaar wederom een hoog percentage van de kandi daten geslaagd: zowel in de tweejari ge B-richting als in de driejarige A- richting is 93 procent van de leerlin gen direkt geslaagd. Inklusief uitgestelde- en herexamens kan dat percentage zelfs nog stijgen tot 99 procent. Dat zou dan voor het derde achtereenvolgende jaar zijn. Nadat de voorzitter van de Commis sie van Advies de heer F. Dees de geslaagden even kort had toegespro ken, begon MAS-direkteur ir. H. Laros vorige week vrijdag in de Prins van Oranje de diploma uitreiking. De heer Laros ging eerst nog even in op de plannen voor de vorming van een AOC (Agrarisch Onderwijs Centrum) in Goes. De nieuwbouw aan de Fruitlaan - ge pland in 1990 - kan tevens de start van het AOC betekenen, aldus Laros. Zijn advies aan de 3ZLO en de ge meente Goes is om zo snel mogelijk met de nieuwbouw te beginnen en het terrein niet langer braak te laten liggen. Van de geslaagde kandidaten gaat van de B-richting 50 procent doorstuderen (A-richting, MEAO, middelbaar technisch onderwijs etc.), terwijl ongeveer 60 procent zelfstandig ondernemer wil worden (nu of pas na de vervolgstudie). Van de A-richting gaat 51 procent doorstuderen (A.H.S., kernkursus akkerbouw, lerarenopleiding Stoas), terwijl 56 procent zelfstandig onder nemer wil worden. Geslaagden 2-jarige richting akkerbouw Etienne Boonman, Hulst; Wilfried Boonman, Nisse; Fonnie Borm, Vogel waarde; Jean-Paul Buijsrogge, Hulst; Wilco van Cadzand, Koewacht; Bennie Cappendijk, Vogelwaarde; Jan Goense, Noordwelle; Edwin de Koek, Klooster zande; Roel van den Maegdenbergh, Woensdrecht; Joos Mangnus, Graauw; Andre Molhoek, 's Heer Arendskerke; Ivan Pauwels, Hulst; Wim Roelse, Hulst; Pieter Verhaegen, Graauw; Stefan de Vetter, Kapellebrug; Arie de Boed, Oude-Tonge; Johan Boone, Nieuw- en St. Joosland; Daan Dees, Den Bommel: Peter van Eek, Sommelsdijk; Johan Fa se, Poortvliet; William Harthoorn, Hein- kenszand; Leon Jacobs, Nieuwe-Tonge; Martin Kesselaar, 's-Gravenpolder; Cees-Jan Kooman, Haamstede; Leo de Nood, Middelburg; Ruilof van Putten, Dirksland; Michael Schippers, Kamper land; Rien Stoutjesdijk, Nieuwerkerk; Kees Timmerman, Kwadendamme; Wim de Visser, Westkapelle; Eric Wagner, Stad a.h. Haringvliet; Cor van der Wek ken, Brouwershaven; Rene de Wilde, 's- Heer Abtskerke. 2-jarige richting vee houderij; Vivian Bunck, Bergen op Zoom; Adri Francke, Middelburg; Piet Maljaars, Aagtekerke; Wim Moerdijk, Waarde; Simon Morks, Oosterland; Pa scal de Schepper, Lamswaarde; Jaap Trap, Sas van Gent; Sam Wisse, Melis kerke. 3-jarige richting akkerbouw en veehouderij: Walter van Aert, Steenber gen; Willem den Boer, Ouwerkerk; Bram Boone, Borsele; Michel Calon, Hoofd plaat; Lendo Dekker, Meliskerke; Peter Houterman, Vlissingen; Johan Kodde, Biggekerke; Kees Kooijman, Sommels dijk; Marian Kuzee, Krabbendijke; Ter ry Raes, Terhole; Adrie Sinke, Vlake; Corina Snoep, Wemeldinge; Ronnie Ver- mue, Nw.- en Sint Joosland. 3-jarige richting akkerbouw-exact: Wico Diele- man, Zaamslag; Chris Hollebek, Axel; Bart de Nijs, Clinge; Erik Oggel, Kapel le; Jos Otte, Hoedekenskerke; Cor van der Sluijs, Den Bommel; Jacko Verstra ten, Axel; Jaap Vos, Zuid-Beijerland; Cor Westerbeke, Vogelwaarde; Ad Wol- fert, Graauw. 3-jarige richting akker bouw en fruitteelt: Hans Ardon, Dirks land; Adriaan Blok, 's-Gravenpolder; Aart Bolier, Scherpenisse; Walter Bonte, Scherpenisse; Arnold Buijsrogge, Graauw; Stephen Folmer, Nieuwerkerk; Coen van den Houten, Zierikzee; Huub Jasperse, Kwadendamme; Ivo van den Kerchove, Nieuwvliet; Frank van Malde- gem, Kortgene; Wilbert Minnaard, 's- Heer Abtskerke; Jan Mol, Kattendijke; Hans Murre, Terneuzen; Piet Ooms, Oud-Vossemeer; Wilco Priester, Kats; Jan Remijnse, Kapelle; Marco Slootma ker, Nieuwerkerk; Arno Vael, Zaamslag; Rien Weststrate, Rilland. Mw. J. Begheyn, Hulst; dhr. A. Damen, Zevenbergen; mw. J. Dingemanse- Hengst, Zoutelande; mw. M. Francke- Leeftink, Koudekerke; mw. C. Jobse- Maljaars, Zoutelande; dhr. C. de Ko ning, Kamperland; dhr. S. Kuijlen, Woensdrecht; dhr. J. Mesu, Oudelande; dhr. J. van Riet, Halsteren; mw. A. Wisse-Maat, Colijnsplaat; mw. D. Lako, Vrijdag 8 juli 1988 Vrijdag 1 juli j.l. was het de laatste keer dat de diploma's van de MLTS in het uit 1974 daterende gebouw aan de Groenezoom werden uitge reikt. De nieuwbouw voor deze school is bijna gereed, zodat in het nieuwe kursusjaar alle onderwijsak- tiviteiten daar zullen plaats vinden. De geslaagden ontvingen te midden van hun eigen klasgenoten, ouders, vrienden en bekenden uit handen van de klassementoren hun welver-, diende diploma. Veelal ging deze plechtigheid gepaard met een per soonlijk woordje, een hart onder de riem of een kwinkslag. Bij het diploma ontvingen de leerlin gen een bureauklokje. "Voor som mige geslaagden geen overbodige luxe, als je naar het te laat komen kijkt", vond een leraar. Direkteur ir. T.U. Wietsma somde een aantal aspekten van het diplo- mabezit op. "Het is geen eindstati on, eigen aktiviteiten en initiatieven zijn en blijven aanvullend noodzake lijk. Doorstroming of bijscholing is voor elke mens van goede wil een ab solute must", zo betoogde hij. "School, oudleerlingen en be drijfsleven zullen elkaar in de sfeer van de education permanente moe ten blijven ontmoeten. Klas A-3-akkerbouw: F. Ampt, Goudswaard; G. van Beek, Zeven- bergschenhoek; M. Beljaars, Dor drecht; C. Brooijmans, De Heen; C. van der Burgh, Dordrecht; G. van Buuren, Zwartewaal; J. van Ge- mert, Numansdorp; R. Graveland, Klaaswaal; J. Groenenberg, Wer kendam; S. van Hoorn, Oud- Beijerland; E. de Jong, Numans dorp; P. van Kampen, Rhoon; J. Klok, Hellevoetsluis; R. Krumeich, Den Haag; A. van Nieuwenhuyzen, Kruisland; M. van Nieuwenhuyzen, Kruisland; P. van Overveld, Roo sendaal; T. van der Ree Dollaard, Zuid-Beijerland; P. van der Sar, Maassluis; G.J. van der Wal, Melis sant; G. Zonnevijlle, Middelharnis. Klas A-3-rundveehouderij: C. Doo- dewaard, Dordrecht; N. Boss, Beesd; A. van de Griend, Zuid- Beijerland; A. Koppelaar, Papen- drécht; M. van der Kraaij, Schiplui den; J. van Kreijningen, Abben- broek; H. van Kuik, Schiedam; J. van der Linden, Ridderkerk; O. Pe ters, Alblasserdam; K. Simons, Steenbergen; R. van Spingelen, Pij- nacker; M. Vlak, Asperen. Klas B-3-akkerbouw: A. Baren- drecht, Rhoon; H. van den Berg, Zwijndrecht; A. Bom, Fijnaart; W. van den Boogaard, Dordrecht; H. Boom, Rotterdam; J. Elenbaas, Scharendijke; K. van de Griend, Nu mansdorp; H. Groenenboom, Ba- rendrecht; E. Krijnen, Steenbergen; J. de Krom, Halsteren; B. Langen- doen, Simonshaven; A. de Munnik, Dordrecht; B. van Nes, Zwijn drecht; R. van der Pol, Zwijndrecht; A. van der Ree, Puttershoek; D. Roodzant, Werkendam; P. van der Sluijs, Westmaas; A. Zwaai, Baren- drecht. Klas B-3-rundveehouderij: J. van den Handel, Vlaardingen; C. Ha zenberg, Rotterdam; G. Hoogh- werff, Strijen; D. Kant, Werken dam; F. Sieben, Nieuw-Lekkerland; Minister Braks was vorige week aan wezig bij de uitreiking van de diplo ma's aan de eerste bedrijfskundige ingenieurs aan de Agrarische Hoge school te Dordrecht. Naast de be drijfskundigen werden ook de af gestudeerden van de specifieke land- bouwopleiding in het zonnetje gezet. Het was dan ook een drukte van be lang in de feestzaal, waar Marius Varekamp, voorzitter van het KNLC, aanwezig was om de prijs voor de beste afstudeeropdracht uit te reiken. Op donderdag 30 juni 1988 zijn 41 studenten van de 4-jarige Agrarische Hogeschool Dordrecht studierich ting Landbouw gediplomeerd. F.H.C. de Deckere, Nieuw-Namen; P.C. van Dijke, Colijnsplaat; C. de Keijzer, Schuddebeurs; M. Kostense, Biervliet; A. van Nieuwenhuijze, Zonnemaire; E.F.J. Poortvliet, Nisse: P.R.L. Stei- jaert, Graauwe; M.W.C. Vermue, Ou werkerk; A. Wisse, Meliskerke; M.A.M. Veraart, Oud-Vossemeer; H. Buijsse, Zaamslag; J. Dieleman, Zaamslag; R. 't Hart, Serooskerke. EVTO: P.A. Baecke, Vogelwaarde; A.R.E. van Bambost, Ter- neuzen; C.L.A.M. de Dobbelaere, IJzen- dijke; J.F.H. de Dobbelaere, IJzendijke; A.P.E. van Hijfte, IJzendijke; H.J. van Iwaarden, Sluis; F.P. de Kubber, Zaam slag; F.E.L. Maerman, Hulst; M.A.C. de Nijs, Kloosterzande; C.H.G. Puij- laert, Zuiddorpe; L.A.M. Staal, Vogel waarde; F.P.M. de Theije, Terhole; P.T.A.M. Vereecken, Kloosterzande; P.H.Y. de Waele, Koewacht; J.C. Weststrate, Philippine; C.C.L.E. Ver eecken, Axel; P.W.J. Rijk, Ossenisse; H. van Waterschoot, Lamswaarde. Informatica-basis: mw. M.C. Dekker, Serooskerke; J.L. Goedegebuure, St.- Annaland; I. op 't Hof, Kapelle; J.M. de Jager, Lewedorp; mw. W.J.C.M. Janse, Goes; mw. C.M.F. de Jonge, Ovezande; mw. C.A.C. Kouwijzer, Kamperland; A. Nieuwdorp, Kloetinge; J.J. Priem, Ove zande; mw. C.A.C. Kouwijzer, Kamper land; A. Nieuwdorp, Kloetinge; J.J. Priem, Ovezande; mw. J.L.M. van 't Westeinde, Ovezande; A. Nieuwenhuij ze, Borssele; M.A. Kristelijn, Noordwel le; C.J.A. Rijk, Schore; C.T. van de Bilt, Oosterhout; P.L. Israel, Kortgene; P.J. Lampert, Biggekerke; mw. Lampert- Vos, Biggekerke; K.D. Leendertse, Hoe dekenskerke; J. Minderhoud, Melisker ke; A. Reijnierse, Middelburg; J.A. van de Velde, Nieuwerkerk; J. de Vlieger, Nieuwerkerk; J.J. de Vrieze, Scharendij ke; mw. A.M.T.B. de Winter, Arnemui- den; G.C. Zuidhof, Hoedekenskerke; C.B. den Boer, Kerkwerve; A.J.M. Boonman, Oudelande; J.C. Cevaal, R. Strauss, Tiel; H. in 't Veld, Maasdam. Klas A-3-tuinbouw: A. van der Baan, Sommelsdijk; A. Bakker, Dordrecht; O. Boeren, Heenvliet; J. van Daalen, Alblasserdam; S. Kroo- nen, Dordrecht; T. Perdok, Alblas serdam; T. Put, Ridderkerk; P. Schol, Sommelsdijk; C. Stapel, 's- Gravendeel; W.J. Troost, Papen- drecht; B. Verschoor, 's- Gravendeel; P. Vonk, Krimpen a/d IJssel; K. van der Wind, Ridder kerk; M. van der Zalm, Mijnshee- renland. Klas B-3-tuinbouw: N. Barendrecht, Barendrecht; E. Boomann, Zoeter- meer; G. van Brakel, Dordrecht; A. Buesink, Ottoland; W. Damsteegt, Ridderkerk; J. Droogendijk, Baren drecht; A. Euser, Zwijndrecht; L. Flikweert, Nieuwerkerk; F. Froeli- ger, Papendrecht; F. Greve, Rotter dam; A. Haasnoot, Spijkenisse; F. Hebins, Wijngaarden; A. van Hee- ren, Dordrecht; J. van Heeren, Strij en; M. van Hemert, Maassluis; L. Amersfoort, Alphen a.d. Rijn; H.A.G. Bals, Wouwse Plantage; L.M. van den Bosch, Bleiswijk; A.F.M. Braspenning, Hoeven; J.P.J. Brooymans, De Heen; G. Buist, Hoogvliet; P.C.F. de Clerck, Zuiddorpe; M.E. Eekhout, Delft; W.H. van Everdingen, Bergam bacht; C.H.M. Goos, Breda; C.J. van Graven, Lisse; J. van Harn. Wageningen; P.C.B.M. Hermus, Zevenbergschen Hoek; G.A. van den Hoek, Zevenhuizen; P. Hof land, Wagenberg; G.H. Hubers, Pa pendrecht; R.M. Huijser, Rotter dam; C. Kwakernaak, Bergam bacht; J. van der Leer, Rijsóord; H.M.H.L. Lemmens, Schimmert; C.A.M. Luyten, Etten-Leur: A.J. van Meekeren, Dordrecht; T. Mole- Grijpskerke; D. Coppoolse, Gapinge; I. Koeman, Wolphaartsdijk; A.C.J. Mesu, Nieuw- en St. Joosland; J.J. Moggré, Schoondijke; J.H. Noteboom, 's-Heer Arendskerke; P. van Sabben, Driewe gen; J.J.P. Rijk-Vermue, 's-Heer Arendskerke; W.M.A. Vreke, Driewe gen; P.D.M. Boonman, Ovezande; M.S. Slabbekoorn, Driewegen; M. van Ast, Tholen; R.D. Gideonse, Veere; J.H. Hannewijk, Heinkenszand; G.B. Lin- denbergh, Kapelle; C.R. Nieuwenhuijze, Nisse; J.J. Remijnse, Grijpskerke; L.J. van Eenennaam, Nieuw- en St. Joosland; R. Vader, Middelburg; M.J. Riemens, Heinkenszand; J. Vader, Nieuw- en St. Joosland; L.C. Wisse, Colijnsplaat; J. de Bakker, Scharendijke; M. de Boer, Heinkenszand; J. Kodde, Biggekerke. Kamperen bij de boer: L.E. Blikman, Dreischor; S.L. Blom, Burgh- Haamstede; mw. C.W. Bos-Vredebregt, Looperskapelle; G.M. van de Bijl, Zon nemaire; A. Dingemanse, Zoutelande; mw. M. v. Dorsselaer, St. Jansteen; H.A. Geluk, Ellemeet; J.L. Hanse, Haamstede; M.O. Hanse, Haamstede; A.H. Hanson, Noordwelle; M. Janse, Wolphaartsdijk; mw. Janse-v.Schie, Wolphaartsdijk; J.J. Kole, Biggekerke; C.W. Kooman, Burgh-Haamstede; C.P. van de Linde, Scharendijke; M.K. van der Maas, Burgh-Haamstede; C.D. Pad mos, Scharendijke; A. Pope, Seroosker ke; L. van der Sluis, Zierikzee; N.M. van de Stolpe, Ellemeet; J.F. van de Velde, Kerkwerve; L. Vermeer, Noordwelle; mw. C.A. de Vrieze, Scharendijke; A. Wisse, Meliskerke; mw. J. Wisse, Melis kerke; J.L. Boot, Kerkwerve; mw. vd. Weel-Hanse, Noordwelle. Machinaal melken: Peter Houterman, Vlissingen; Lendo Dekker, Meliskerke; Bram Boone, Borsele; Adrie Sinke, Vla ke; Michel Calon, Hoofdplaat; Piet Mal jaars, Aagtekerke; Adrie Francke, Mid delburg; Sam Wisse, Meliskerke; Jaap Trap, Sas van Gent; Vivian Bunck, Ber gen op Zoom; Wim Moerdijk, Waarde. L.W. van den Hoek, Ridderkerk; J. Huijbens, Lepelstraat; M. Huijs- dens, Hellevoetsluit; J. Korsmit, Oudenbosch; M. van Krimpen, Ba rendrecht; L. van der Lans, Hendrik-Ido-Ambacht; P. van Noort, Zwijndrecht; A. Nusteren, Rijsoord; H. Rijnhout, Schelluinen; B. Ton, Ophemert. Tot 1 oktober aanmelding voor tuinbouwondernemersprijs Kandidaten voor de tuinbouwonder nemersprijs 1989 kunnen zichzelf aanmelden dan wel aangemeld wor den tot 1 oktober 1988. Tijdens de NTV op 31 januari 1989 wordt voor de derde keer de tuinbouwonderne mersprijs uitgereikt. Bedrijven, instellingen en personen kunnen zich voor 1 oktober 1988 aanmelden bij de Stichting Neder landse Tuinbouwondernemersprijs, Phoenixstraat 49, 2611 AL Delft, Postbus 375, 2600 AJ Delft, tele foon 015-143945. naar, Nieuwerkerk a.d. IJssel; D.C. Muilwijk, Ottoland; P.J. Noordam, Hellouw; C. de Ruijter, Benschop; C.W.M. van Schendel, Breda; P.H.M.M. Segers, Echt; J.A. Stout jesdijk, Stavenisse; A. van der Veer, Herkingen; M. Verwer, Velsen- Zuid; J.W.C. Visser, Vlaardingen; M. de Vries, Woerden; J.J.C. Vroeg- indeweij, Dirksland; B. Vrolijk, Vlissingen; B. Wallenburg, Rotter dam*; G.J. Waterman, Kapelle; W.J. Westerbeke, Vogelwaarde; B. Ze venbergen, Numansdorp; P.J.M. van Zundert, Teteringen; H.A. van der Zijden, Hei Boeicop. Topjaar bedrijfskunde (éénjarige opleiding) L. Noordam, Waarde. 17

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 17