ZRS presenteerde rundveeshow in kader ZLM-Manifestatie Waardig sluitstuk Deze zware jongen, een Limousin stier, trok veel bekijks. De bedrijfsgroep van vijf stuks melkvee van v.o.f.-Louwerse-Poppe uit Middelburg keeg een le prijs. Na zeer vele voorbereidingen zowel van de kant van de organisatoren als van de inzenders was het dan zover: op vrijdag 24 juni in alle vroegte rond de klok van 5.00 uur arriveer den de eerste vrachtwagens met vee op het voormalig werkeiland "Neeltje Jans". Er zouden er nog vele volgen, want rond de 300 stuks rundvee zowel klein als groot wer den die dag aangevoerd. Na uitge breid poetswerk van vele ijverige handen stonden de dieren klaar voor de keuring. De voorzitter van de Manifestatiekommissie, de heer J. Nieuwenhuyse opende de keurings dag met een kort maar zeer gevat openingswoord. Hierna namen de keuringen in drie ringen een aanvang. Twee ringen met 4 juryleden en één arbiter voor het melkvee, met daarbij tevens twee jury-leden voor de beoordeling van het toilet van de koeien. Het vleesvee volstond met één ring waarin drie ju ryleden de plaatsing verzorgden. Na de eerste rubrieken van het melk vee werd het al duidelijk dat de jury leden strenge regels hanteerden, of misschien waren hun herinneringen nog bij de kwaliteit die een week eer der werd getoond tijdens de NRM te Utrecht. Bij de oudere koeien steeg ook het niveau van de dieren. Enkele zeer goede resultaten werden ge toond. Toen na de middag de kam pioenskeuringen een aanvang namen werd duidelijk dat er aan de top van een zeer goed niveau sprake is. De allerbeste bij de jonge koeien was een koe van de heer J.J. v.d. Slikke te Tholen, een Marguis dochter uit Jeltje 86, een Star 18 dochter. Dit dier dat ook nog de beste uier had in haar rubriek is van voldoende maat melktypisch en heeft beste benen. Een goede tweede was katalogus nummer 21 een koe van Mts. Wou ters, Vrouwenpolder, Bet 177 met als vader Willard Astr. Inka (een Amerikaanse importsperma-stier). Zij behaalde met ere het reservekam pioenschap bij de jonge koeien. De middenklasse kreeg als kampioene katalogus nummer 68 een dier van J. Kwekkeboom uit Middelburg de koe Marije, eveneens een Marguis doch ter, vorig jaar nog kampioene op de Walcherse fokdag bij de jeugd. Een bijna 1 jaar oudere koe van de fa. Louwerse Poppe behaalde het reser vekampioenschap in de middenklas se. Deze Adler dochter is een zeer sterke iets schrale koe die als enige bemerking misschien wat meer maat kon hebben met een excellent uier, vorig jaar in Walcheren eveneens re servekampioen in de middenklasse en een week eerder presentatie in het Zeeuwse zestal tijdens de NRM. Bij de oudere koeien was het Aagje 103 van de fa. J. en J. Kodde te Big- gekerke die met de eer ging strijken. Deze ruim bemeten superstar doch ter kwam zeer sterk naar voren. Ruim stappend met nog een zeer goed aangesloten uier ging zij onbe schroomd naar de zege, dus kampi oene. Als reservekampioene werd bekroond Rensje 66 een Tops doch ter van de heer A.J. de Roo uit 's- Heer Abtskerke. Deze koe heeft een zeer goed,uier, stapte goed, maar kon in haar voorkomen iets meer luxe en macht vertonen. Na de kampioenskeuring vond de keuring van de kringgroepen plaats. Met uitzondering van de kring "De Bevelanden" had elke kring een groep samengesteld. Dit vormde een Zeeuwse primeur. Als beste groep werd geplaatst de kring Walcheren met als goede tweede Oost Zeeuws- Vlaanderen. Een verrassing was wel dat onze Benjamin in de kringen t.w. Tholen en St. Philipsland een derde plaats behaalde met een beste groep koeien. De Limousine kwam als eerste in de demonstratiering. De heer W. van Sluys verzorgde het kommentaar tijdens dit défilé. Deze Limousine dieren waarvan het ras afkomstig is uit Frankrijk maar al vele jaren in Nederland gefokt door zeer deskundige mensen vormt het topje van de Nederlandse Limousi nefokkerij. Ook de Charolais die ren, oorspronkelijk afkomstig even- Vrijdag 8 juli 1988 eens uit Frankrijk, vormden een se- lekt gezelschap. Het Belgisch Wit Blauwe rundveestamboek liet even eens goede dieren zien, zij het dat dit stamboek in onze regio nog zeer jong is en dat de raszuiverheid op dit moment nog geen 100% is. Dit als excuus voor de niet geheel uniforme groep die hier werd getoond. Hierna volgde het défilé van het ge registreerd vleesvee. Het werd duide lijk dat de jury ditmaal had geoor deeld op basis van fokkerij. De maat en de beenstand werd als zeer be langrijk gegeven in de beoordeling meegenomen. Als minpunt werd bij de gehele vleesvee presentatie de kle ding van de geleiders ervaren. Door de organisatie was gevraagd een één vormige kleding per ras. Hiervan was in de ring weinig te zien met uit zondering van de Charolais. Een uit zondering hierop vormde het melk vee. De kampioenen werden ge toond op zeer gepaste wijze, waarbij tevens de prijsuitreiking plaatsvond. Dit gebeurde door mensen van de Algemene Bank Nederland welke als sponsor optrad voor de prijzen van het rundvee. Als waardig sluitstuk betraden 2 koeien de ring welke beiden ruim 100.000 kg. melk tijdens hun leven hebben geproduceerd. De koe Mi nerva 31 van fam. G.C. Geelhoed te Middelburg, een dochter van Miner va zijnde de eerste 100.000 kg. koe welke in Zeeland is grootgebracht. Dit feit werd 11 jaar eerder gevierd, te weten 9 juni 1988. Verder was daar de nog jong ogende Aagje 43 van de familie Kodde te Biggekerke. Deze koe uit de Aagje, familie van Kodde, is de tweede koe op dit be drijf welke deze mijlpaal bereikt. De heer G. Blankers hing namens het ZRS met assistentie van de heer B. Koole de gebruikelijke bloemen krans om de halzen van de jubilaris sen en feliciteerde beide eigenaren. Daarna overhandigde de voorzitter van het ZRS (die in een eerder sta dium ook al Z.K.H. prins Claus had uitgelegd wat nu eigenlijk het doel van dit soort evenementen is) de ver zilverde koeien aan beide eigenaren, namens de kring Walcheren van het ZRS. DMV Campina overhandigde beide eigenaren de gebruikelijke mand met levensmiddelen. Dit gebeurde door de regio voorzitter de heer W. Poppe te Middelburg. Namens de SGB West- en Midden-Nederland werden beide eigenaren een zilveren kande laar uitgereikt door de heer J. Wit- be, medewerker SGB. De heer J. Kwekkeboom was woordvoerder, namens het KNRS. Dit bestuurslid van voornoemde organisatie felici teerde de eigenaren en overhandigde hen een oorkortde. Verder deden Hendrix' Veevoeders en Cebeco - als krachtvoerleveran- ciers nog een duit in het zakje door hun cadeaus aan de respektievelijke eigenaren Geelhoed en Kodde te overhandigen. Het rundveehouderijgebeuren is in alle opzichten op de 24e juni 1988 gepresenteerd en we hopen op een stimulans die doortrekt in geheel agrarisch Zeeland en leidt tot meer inzicht bij de burger wat er zich af speelt op de rundveehouderijbe drijven. Uitslagen fokveedag "Neeltje Jans" 24 juni 1988 Afdeling Melkvee: Rubriek 1 (melkvaarzen, hoogstens 6 maanden gekalfd, geb. 1986): la. Emma 70 eig. Mts. Langebeeke-Blankers, Ga- pinge. Rubriek 2 (melkvaarzen, langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. na 26/9/'85): la. Roza 44 fokk.-eig. J.J. Stols, Nieu- werkerk. Rubriek 3 (melkvaarzen, hoog stens 6 mnd gekalfd, geb. in 1985): la. Anita eig. W. Francke, Grijpskerke. le pr. Heldin eig. W. Francke, Grijpskerke. Rubriek 4 (melkvaarzen, langer dan 6 mnd, gekalfd, geb. tussen 26/9 en 15/l/'85): la. Jeltje 103 fokk.-eig. J.J. v.d. Slikke, Tholen. Rubriek 5 (melk vaarzen, hoogstens 6 mnd. gekalfd, geb. tussen 1/5 en 1/1 /*85): la. Cathrien 12 fokk.-eig. V.o.f. Louwerse-Poppe, Mid delburg. Rubriek 6 (melkkoeien, langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. tussen 15/l/'85 en 1/10/*84): la. Patin 2 fokk.-eig. J.J. v.d. Slikke, Tholen. Rubriek 7 (melk koeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd, geb. tussen l/l/'85 en l/6/'84): la. Marije fokk.-eig. J. Kwekkeboom, Middelburg. Rubriek 8 (melkkoeien langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. tussen l/10/'84 en 15/4/'84): la. Bertha 189 fokk.-eig. J. Mosselman, Achthuizen. Rubriek 9 (melkkoeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd, geb. tussen l/6/'84en l/l/'84): la. Jan- neke 7 fokk.-eig. I.S. van der Maas, Ka- pelle. Rubriek 10 (melkkoeien, langer dan 6 mnd. gekalfd, geb. tussen 15/4/'84 en 16/11/'83): la. Rolly 2 fokk.-eig. A. van Soelen, Oost-Souburg. Rubriek 11 (melkkoeien, hoogstens 6 mnd. gekalfd, geb. tussen l/l/'84 en l/6/'83): la. Klaske 22 fokk.-eig. V.o.f. Louwerse- Poppe, Middelburg. Rubriek 12 (melk koeien geboren voor 16/11/*83): la. Rensje 66 fokk.-eig. A.J. de Roo, 's Heer Abtskerke; le pr. Dina 27 fokk.- eig. P.A. Riemens, Hoek; Bertha 400 fokk.-eig. Mts. Vinke, Hengstdijk; Ton- ny 2 fokk.-eig.: Mts. Louwerse-Poppe, Middelburg; Bella 30 eig. Mts. Blankers, Grijpskerke. Rubriek 13 (melkkoeien ge boren voor l/6/'83): la. Marijke 34 fokk.-eig. V.o.f. Louwerse-Poppe, Mid delburg; le pr. Clara 16 fokk.-eig.P.C. Fase, St. Annaland. J. Wondergem, Ga- pinge. Roosje 40 H.Z. fokk.eig. Mts. Blankers, Grijpskerke. Elsje 13 fokk.- eig. A. van Soelen, Oost-Souburg. Roos je 3 fokk.-eig. W. Francke, Grijpskerke. Rubriek 14 (melkkoeien met levenspro- duktie van minstens 30.000 kg): la. Aag je 103 fokk.-eig. Fa. Kodde, Biggekerke. le pr. Bertha 372 fokk.-eig. Mts. Vinke, Hengstdijk. Cathrien 9 eig. V.o.f. Louwerse-Poppe, Middelburg. M.J. Vinke-den Hamer, Axel. Adriana 105 fokk.-eig. A. Duijnhouwer, Scherpenis- se. Bertha 394 fokk.-eig. Mts. Vinke, Hengstdijk. Seitske 25 fokk.-eig. J. Wondergem, Gapinge. Geertje 27 fokk.- eig. J. Mosselman, Achthuizen. Leentje 7 fokk.-eig. Fa. Kodde, Biggekerke. Ru briek 15 (melkkoeien met prod, van minstens 40.000 kg): la. Aagje 78 fokk.- eig. Fa. Kodde, Biggekerke. le pr. Ber tha 356 fokk.-eig. Mts. Vinke, Hengst dijk. Renate fokk.-eig. Mts. Vinke, Hengstdijk. Geertje 56 eig. Mts. Blan kers, Grijpskerke. Rubriek 16 (melkkoei en met prod, minstens 50.000 kg): la. Ri ka 14 fokk.-eig. Fa. Kodde, Biggekerke. le pr. Marijke 24 fokk.-eig. V.o.f. Louwerse-Poppe, Middelburg. Rita 130 H.Z. fokk.-eig. Mts. Blankers, Grijps kerke. Ikda 38 fokk.-eig. A.J. de Roo, 's Heer Abtskerke. Cora 4 fokk.-eig. V.o.f. Louwerse-Poppe, Middelburg. Rika 12 _fokk.-eig. Fa. Kodde, Biggekerke. Wei- zing Mowry eig. Mts. Wouters, Vrou wenpolder. Sandra 5 fokk.-eig. Mts. Va der, Nieuw en St. Joosland. Rubriek 17 (melkkoeien met prod, minstens 100.000 kg): Rubriek 18 (afstammingen van 1 k.i. stier): la. Flemingdale Ach. Superstar eig. Fa. J. en J. Kodde, Biggekerke. le pr. Tops Monitor Legend eig. V.o.f. Louwerse-Poppe, Middelburg. Rubriek 19 (bedrijfsgroepen met 3 stuks melk vee): la. P.A. Riemens, Hoek. le pr. M.J. Vinke-Den Hamer, Axel, J. Won dergem, Gapinge. Mts. Langebeeke- Blankers, Gapinge. Gebr. Beije, Burgh- Haamstede. Rubriek 20 (bedrijfsgroepen van 5 stuks melkvee): la. Mts. L.M. Vin ke en Zn., Hengstdijk, le pr. A. van Soe len, Oost-Souburg, J. Stols, Nieuwer- kerk, Mts. A. en W. Wouters, Vrouwen polder). Rubriek 21 (bedrijfsgroepen van 5 stuks melkvee): la. Fa. J. Kodde, Big gekerke. le pr. V.o.f. Louwerse-Poppe, Middelburg, J. Kwekkeboom, Middel burg, Mts. G. en B. Blankers, Grijpsker ke, Mts. G. en R. Cuelenaere, Philippi ne. Rubriek 22 (kampioene en reserve kampioene en koe met de beste uier) (jonge koeien): Jeltje 103 fokk.-eig. J.J. v.d. Slikke, Bet 177 eig. Mts. Wouters, Vrouwenpolder, Emma 70 eig. Mts. Langebeeke-Blankers, Gapinge. Rubriek 23 (middenklasse): Marije fokk.-eig. J. Kwekkeboom, Middelburg, Klaske 22 fokk.-eig. V.o.f. Louwerse-Poppe, Mid delburg, Klaske 22. Rubriek 24 (oudere koeien): Aagje 103 fokk.-eig. Fa. Kodde, Biggekerke, Rensje 66 fokk.-eig. A.J. de Roo, 's Heer Abtskerke, Rensje 66. Ru briek 25 (keuring kringgroepen): 1Wal cheren, 2. Oost-Zeeuws Vlaanderen, 3. Tholen, 4. Schouwen-Duiveland en 5. West-Zeeuws Vlaanderen. Rubriek 26 (prijs voor het beste toilet): 1 t/m 6 koei en: J. Wondergem, Gapinge; 7 of meer koeien: Mts. G. en B. Blankers, Grijpskerke. Uitslag vleesvee 24 juni 1988 Verdeeld per rubriek: le prijs: groot (gr.), midden (m.) en klein (kl.). Rubriek 1 (eigengefokte stierkalveren geb. in '88): eerste prijs kampioen: Exelent van Zeeduin, Mts. Maljaars- Rotte, Oostkapelle (gr.); Engelbert van Zeeduin, Mts. Maljaars-Rotte (m); Elmir v.d. Goedepolder, A. Dekker, Vrouwen polder (kl.). Rubriek 2 (eigengefokte vaarskalveren geb. in '88): eerste prijs: Esther (kampioen), J. Jakobsen, Oost- Souburg (gr.); Doortje (reserve kampi oen), Z. Maljaars (m.); Venus v.d. Goe de Polder, A. Dekker (kl). Rubriek 3 (ei gengefokte stieren geb. in '87): eerste prijs: Dennis van Zeeduin (kampioen), Mts. Maljaars-Rotte (gr.); Donald van Zeeduin (reserve kampioen) (m.) Mts. Maljaars-Rotte. Rubriek 4 (eigengefokte vaarzen, geb. in '87): eerste prijs: Carola (kampioen), Z. Maljaars (gr.); Reina 2 (reserve kampioen), F. Blaas, Aagteker- ke (m.). Rubriek 6: is gelijk geplaatst (ei gengefokte vaarzen geb. voor 1987): eer ste prijs: Blondine van Poppendamme (kampioen), J. Maris, Grijpskerke (gr.). Rubriek 7: is direkt geplaatst (koeien met minstens. 2 geregistreerde afstammelin gen) eerste prijs: Ans met Claus NN van J. Pouwer, Serooskerke; tweede prijs: Reina met Reina 2 en Rein, F. Blaas, Aagtekerke; derde prijs: Leida met Christien en Diena, Z. Maljaars, Oostkapelle. Rubriek 8: Stieren met gere gistreerde afstammelingen, eerste prijs: Bravoer, Z. Maljaars, Oostkapelle; twee de prijs: Frorot de Belle eau, A. Dekker, Vrouwenpolder; derde prijs: Bernhard van Zeeduin, Mts. Maljaars-Rotte, Oost kapelle. Rubriek 9 (groepen geregistreer de dieren, geboren in 1988): eerste prijs: Bas, Dolly, Lizette, F. Blaas, Aagteker ke; tweede prijs: Darco, Dina en Diena, Z. Maljaars, Oostkapelle; derde prijs: Willy v.d. Goede Polder, Tilly v.d. Goe de Polder en Eimir v.d. Goede Polder, A. Dekker, Vrouwenpolder. Rubriek 10: groepen geregistreerde dieren geboren voor 1988, eerste prijs: Carola, Christien en Clara, Z. Maljaars, Oostkapelle; tweede prijs: Doef van Zeeduin, Dennis van Zeeduin en Dries van Zeeduin, Mts. Maljaars-Rotte, Oostkapelle; derde prijs: Cristel 22, Bertha 32 en Bertha 23, Mts. Maljaars-Rotte, Oostkapelle. ZRS P. Hannewijk 15

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 15