worden. Voor alles wat u oogst. Met oplossingen naar maat. TOLSMA BEWAARTECHNIEK Secretaris Manifestatiecommissie: "Toen het verkeer vastliep wist ik het: dit kan niet meer kapot"! Taxatiespel grondsoorten Gropatax lastig en boeiend tegelijk Grote deelname prijsvraag vliegtocht ZLM-Manifestatie jDjÊj jPj IOjNj 1/E/fljS/ "Het was een hele onderneming met toch wel enige risico's maar ik ben blij dat het nu afgelopen is en dat we terug kunnen zien op een zeer goed verlopen mani festatie". De voorzitter van de ZLM-Manifestatiecommissie 1988 de heer J. Nieuwenhuijse zucht en lacht tegelijk. Duidelijk tevreden overziet hij na de slotce remonie het terrein. "We hadden hier op Neeltje Jans", zo licht hij toe, niet zoals tot nu toe te ma ken met klei maar met zand en keien. Voor ons was dat nieuw en ongewoon. We hebben er veel, zo niet alles, aan gedaan om het terrein in goede konditie te krij gen. Keien weg slepen, gras in zaaien, beregenen en egaliseren. Door de goede weersomstandig heden hebben we er een prachtige manifestatie van kunnen maken. We zijn als commissie zeer tevre den, mede ook dankzij de toch wel unieke lokatie". Voor Jan Scheele, de sekretaris van de commissie en de spil waarom al les draaide zoals algemeen voorzitter van der Maas in zijn dankwoord zei, was het de eerste keer dat hij zelfstandig een mani festatie moest runnen. "Zonder hulp van een goede ploeg, zo re lativeert hij zijn inbreng beschei den, zou het natuurlijk niet zo op rolletjes hebben geelopen. We ken van tevoren al kon hij toch maar moeilijk de slaap vatten. Allerlei nog te regelen dingen spookten dan door mijn hoofd. Die schreef ik dan op en daarna pakte ik maar een boek tot ik door de slaap werd overmand. Hoewel hij steeds rotsvast in een goed verloop geloofde waren er toch twee momenten waarop hij het even niet meer zag zitten. Dat was de woensdagavond voor de opening: "Toen was het overal in de tenten nog een grote rotzooi. Hoe moest dat zo snel nog wor den opgeruimd? Enfin, de vol gende ochtend om 5 uur eruit en met een ploeg jongens aan het werk. En het is gelukt!" Het tweede moeilijke moment was zaterdagochtend. "Toen we hier uit onze caravan kwamen (het echtpaar Scheele heeft de laatste dagen voor en tijdens de mani- festatiedagen op het terrein geslapen) regende het en over de dijk beloofde het niet veel goeds en bovendien was er de finale voetbal. Maar in de loop van de ochtend klaarde het op en toen ik hoorde dat het verkeer vast liep tot de Oosterscheldekering toen wist ik het zeker; dit kan niet meer kapot". De standhouders waren in het algemeen zeer tevre den. In het begin was er een en kele die graag op een ander plaatsje wilde". Nou dat hebben we soepel opgelost". Hij geeft eerlijk toe dat hij even glom toen voorzitter van der Maas hem feli citeerde met het hele gebeuren. Maar voor de rest, zo zegt hij nuchter, moeten we weer gewoon verder. Straks even een rondje met de brandweer maken, even zien of er genoeg olie is voor de generatoren enz. enz. Maar het meest heeft hem toch bekent hij, de pluim op de hoed van zijn voorganger W. Sinke gedaan. Die belde de volgende ochtend vroeg al en zei dat het magnifiek verlopen was. Dat doet je goed". J.W. Op de ZLM-Manifestatie is de stand van Gropatax zeer druk be zocht. Vele honderden bezoekers hebben toch wel even geprobeerd om de juiste grondsoorten te ra den, die uitgestald waren in der tien glazen bakken. Uiteindelijk hebben 93 personen het gewaagd om via een invulformulier een gooi te doen naar één van de prij zen. Hoe lastig het was, blijkt wel uit het feit, dat van de dui zenden bezoekers er slechts 10 waren die exakt tot de juiste oplossing wisten te komen. Velen hadden moeite met het ver schil tussen löss (gele kleur in bak 7) en de verkitte inspoelingslaag (roestkleurig in bak 3). Niettemin heeft iedereen het spel als een leuke ervaring gezien, ge hoord de reakties bij de stand. 3 prijswinnaars (na loting): le prijs: A. van Gessele, B. v. Horsighstraat 1 te 's-Heeren- hoek; 2e prijs: J.P. Priem, Kolaards- weg 1 te Ovezande; 3e prijs: J.W. de Kater, Camp- vlietweg 1 te Wissenkerke. Overige goede oplossers waren: dhr. Kole uit Kapelle, J. Stols te Zierikzee, L.P. Reynierse te Kapelle-Biezelinge, J.P.W.C. Stols te Brouwershaven, A.J.J. Buteyn te Aardenburg, W.P. de Vrieze te Haamstede en J. Wie- renga te 's-Heer Abtskerke. De juiste oplossing was: 1 F; 2 - J; 3 H;4 A; 5 L; 6 B; 7 M; 8 T; 9 C; 10 K; 11 E; 12 G; 13 D. BEWARING VAN hoofdonderwerpen waarover de SEV voorlichting geeft: Bedrijfsop volging, Bedrijsbeheer, Bedrijfs- aanpassing, Bedrijfsbeëndigin^ en Gezinsfinanciën en Regeling in het gezin. Welk bedrag staat op de re kenmachine van de folder van de ar beidsongeschiktheidsverzekering? ƒ725,Hoe luidt de volledige naam van Gropatax (voluit)? Coö peratieve Vereniging Grond-, Pacht en Taxatieburo u.a. van de ZLM en CBTB West Nederland. Wat zijn de oplages voor het ledennummer en verzekeringsnummer en wat in het verspreidingsgebied van het ZLM Land- en Tuinbouwblad? 10.000 en 70.000 in Zeeland en Noord- Brabant. Op welke wijze wordt kwa liteitsgarantie bij de Accountants unie ZLM voor de kliënt gegaran deerd? Wettelijk tuchtrecht. Met welk projekt heeft Bond van Platte landsvrouwen zich de laatste drie ja ren beziggehouden? Herwaardering van arbeid. Vanaf welke leeftijd kun je lid worden van de PJZ? 16 jaar. De vraag van Gropatax bleek voor velen een struikelblok; niet volledig ingevulde formulieren vielen al di- rekt af. Verder werd bij enkelen die de vraag van Gropatax wél goed hadden, het verspreidingsgebied van het ZLM-blad niet goed ingevuld. Enkele veelgehoorde reakties van deelnemers (of niet-deelnemers): 'Ik doe niet mee, want ik durf niet te vliegen'. 'Ik doe mee, mag ik drie papieren invullen, zodat ik meer kans maak?' 'Het is wel moeilijk, maar ik doe mee'. 'Het is zo moei lijk, ik doe maar niet mee'. Na de officiële sluiting door ZLM-voorzitter de heer H. C. van der Maas wer den de vijf vlaggen gestreken. 'Win een vliegtocht boven uw woon gebied'. Op deze oproep in de stand van de redaktie is door bijna 200 mensen gehoor gegeven. Dat deze prijsvraag toch moeilijker was dan de meeste deelnemers dachten, bleek uit het aantal goede inzendingen: slechts 10. Uit de goede inzendingen hebben we drie mensen geloot, die de begeerde vliegtocht hebben gewonnen. Het zijn: L.J. Geldof uit Domburg, A. Oostdijck uit Fijnaart en Sandra Huige uit Ossenisse. Zij mogen sa men met nog één persoon een vlieg tocht maken boven hun woning of bedrijf, vanaf vliegveld Midden- Zeeland. Uit de verschillende antwoorden bleek dat de vragen niet allemaal goed gelezen zijn. De goede ant woorden volgen hier: Waar staan de twee landbouwhuizen van de ZLM? Goes en Zevenbergen. Noem de vijf Er was nogal wat belangstelling voor het taxeren van de grondsoorten. Rechts de heer J. Zuid weg, hoofd van Gropatax. Vrijdag 1 juli 1988 ZLM-voorzitter H.C. van der Maas feliciteert Jan Scheele met de zeer geslaagde ZLM-Manifestatie. Jan Scheele was de spil waar alles om draaide tijdens de manifestatie. Vraag uitvoerige dokumentatie bij: Toisma Bewaartechniek B.V. Postbus 165, 8300 AD Emmeloord. Tel.: 05270-14755 Teiex: 42475 tolem nl Fax: 05270-99532. T0LTR0NIC KLIMAATCOMPUTER. HALFRONDE KANALEN. De bewaar-know- how van Toisma nauwkeurig ver taald in een perfekte klimaat computer. Leverbaar met verschillende regelgroepen. Per regelgroep zijn onder verdelingen mogelijk. Ventilatiekanalen met grotere golven voor o.a. aard appelen en uien. door dikker (1.25-1.50 mm. V gegalvaniseerd plaatstaal).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 13