Neeltje-Jansloop winderig maar suksesvol! Meer dan ooit is Tolsma uw keuze als er bewaard moet \n Veel belangstelling voor bezoek Prins Claus Uitslag wedstrijd - agrarische kommissie Zeeland Uitslag wedstrijd Agrarische Kommissie Noord-Brabant Het bezoek dat Prins Claus vrij dag 24 juni bracht aan de ZLM- manifestatie was voor veel bezoe kers een ekstra attraktie, getuige het grote aantal mensen dat zich tijdens de rondgang van de prins langs de verschillende stands zo dicht mogelijk in zijn nabijheid trachtte te bevinden. De prins liet zich tijdens het bezoek uitgebreid informeren over de vele aspekten van de Zuidwestelijke land- en tuinbouw. Nog voor de officiële begroeting plaats kon vinden was de konink lijke gast al ontvangen in de stand van 'Trekkracht voor Ke nya', waar een ezel met daarach ter een ploeg zijn aandacht had getrokken. De prins nam ruim de tijd om zich over het projekt te laten informeren. Naderhand kreeg hij in de ZAJK-stand de poster met de drie ploegende trekpaarden van de familie Mol uit Waarde aangeboden. Na de officiële begroeting maak te de prins een rondgang over het terrein in gezelschap van onder andere de voorzitter van de ma nifestatiekommissie, J. Nieuwen- huyse, ZLM-voorzitter H.C. van der Maas en ZLM-sekretaris mr. J. Oggel, de Kommissaris van de Koningin dr. C. Boertien en de burgemeester van Veere, me vrouw G.W. van Montfrans. Omdat het bezoek maar kort duurde kon slechts een beperkt aantal stands worden bezocht. Daarbij waren de verschillende stands in de ZLM-tent en de stand van Van der Have. Wat meer tijd kon worden uitgetrok ken voor het bezoek aan de ten ten en het keuringsterrein voor de levende have. De prins sloot zijn korte bezoek af met een soe pel verlopen gesprek met verte- gënwoordigers van de Zuidweste lijke land- en tuinbouw. Om streeks 12.00 uur vertrok hij weer. Ruim 150 deelnemers stonden aan de start toen de voorzitter van de manifestatiekommissie, de heer J. Nieuwenhuijse het startschot gaf voor de ZLM-Neeltje Jansloop op het evenemententerrein bij de mu ziektent. Terwijl het publiek zich op het terras voor de konsumptietent heerlijk zat te verpozen, stoven deze 'dwangarbeiders van de weg', een enorme stofwolk achterlatend, via de uitgang het parkours op, ieder voor zijn of haar eigen afstand. Een klein aantal, voornamelijk kin deren, koos voor de kortste afstand van 2 km, zodat de eerste loper al weer na 10 minuten terug was aan de finish. Het gros van de deelne mers waagde zich echter aan de lan gere afstanden, waarbij kon worden gekozen tussen AVi, 9, WA of 18 km (één ronde was 4'/2 km). De eerste kilometer tot aan het tun neltje ging in een hoog tempo, om dat daar het windvoordeel goed merkbaar was. Het tunneltje uitko mende leek het echter wel of de wind dubbel zo hard waaide, want de ruim 2 km in de richting Schouwen Duiveland aan de kant van de Noordzee teisterde de lopers met windkracht 5 pal op kop! Het pelo ton werd dan ook al spoedig ver brokkeld, en bij het Topshuis was er nog een kopgroep van 12 man. Toen achter het bekende gebouw werd teruggekeerd en de wind weer in de ruggen blies werd het tempo onmiddellijk weer opgeschroefd, waardoor bij de eerste passage na AVi km een kopgroepje van 3 man was geformeerd, bestaande uit oud Nederlands-crosskampioen Jan de De driemanskopgroep, v.l.n.r. Ad Courtin, Jan Hoek en Jan de Bart. Bart, de Zuid-Hollander Jan Hoek en ZLM-medewerker Ad Courtin. Zij werden op enige afstand gevolgd door de uit de kopgroep overgeble ven andere 9 lopers, terwijl verderop in de koers vele kopers eenzaam of in groepjes verder zwoegden en ploe terden. Eendrachtig samenwerkend bleef genoemd trio de rest van de wedstrijd samen en liep steeds verder weg van de konkurrentie. Na een re gelmatig tempo van 15 minuten Der ronde bereikte Jan Hoek na 61 minuten als eerste de finish, gevolgd door Jan de Bart en Ad Courtin. En kele minuten later bereikten ook de eerste achtervolgers de eindstreep, waarvoor iedereen een prachtige herinnering klaar lag. De laatste deelnemer werd na onge veer 1.40 uur geklokt, maar ook voor deze atleet was de prestatie van het uitlopen van deze zeer zware race er uiteraard niet minder om. Konkluderend mag je stellen dat dit bijzonder goed georganiseerde eve nement door de harde wind welis waar zeer zwaar was, maar door z'n unieke parkours, dat voerde langs natuurgebied, Noordzee, Topshuis, pijlerdam, Delta-ekspo en ZLM- manifestatie door de lopers bijzon der werd gewaardeerd. Unaniem was men van mening dat deze in samenwerking met het Goese AV'56 goed geslaagde gebeurtenis zeer zeker voor herhaling vatbaar is. Voorafgaand aan de officile begroetingen bezichtigde Prins Claus de stand van "Trekkracht voor Kenya". Behalve voor de ploeg werd de ezel ook aan gespannen gebruikt voor rond ritjes over het terrein. Tijdens de ZLM-manifestatie orga niseerde de agrarische kommissie van de Nederlands Bond van Platte landsvrouwen afdeling Zeeland een kwis over het herkennen van planten van akker- en tuinbouw, van sier teelt en onkruiden. De oplossing van de kwis is als volgt: lb - tarwe, 2a - mais, 3c - prei, 4c - roodzwenkgras, 5a - witlof, 6b - blauwmaanzaad, 7c - kapucijner, 8a - selderij, 9b - chrysanthemum p., 10 formulieren was de juiste benaming aangekruist. Uit de goede oplossin gen van donderdag werd door loting als winnaar bekend gemaakt me vrouw A. Dees, Spoorstraat 105, Sluiskil, zaterdag vond eveneens een loting plaats, winnaar werd me vrouw A. Lantsheer, Poppendamse- weg 5, Grijpskerke. Beide winnaars kregen een bloemstuk aangeboden. zaden die gebruikt zijn op het bord waren de volgende: witte darry; ui en; koolzaad; hennep; karwij; gras zaad; gerst; (gele) mosterd; vlas, lijnzaad; rogge; haver; Kaart en pil len bietenzaad; tarwe; kapucijners; groene erwten; mais; princesse bo nen; blauwmaanzaad; bruine bonen; spinazie. De eerste prijs gaat naar: J.D.A. Haak, Lozeschorweg 1, 4542 PP Hoek. De tweede prijs gaat na loting naar: mevrouw A.J. Nieuwkoop, Pr. Christinastraat 15, Willemstad. Er waren verschillende vleesrassen te zien op de ZLM-Manifestatie. DE PERFEKT GEREGELDE L AXIAAL VENTILATOR Alle Tolsma ventilatoren worden getest volgens DIN 24163 norm. Gegarandeerd 6 tot 9 méér luchtopbrengst dan vergelijkbare ventilatoren. BEDIENINGSPANEEL. Speciaal ontwikkeld voor de droging en ventilatie van granen en zaden. Zorgt voor een perfekte regeling van "temperatuur en vocht" tijdens de opslagperiode. Tolsma was de eerste die de elektronika in de bewaring bracht. 1-BD pL 0GB fp B B Bf j CENTRALE MEETUNTT Deze meetunits zijn leverbaar met 9-19- 29-39, enz. meetpunten. Grote nauwkeurigheid en lange levensduur. Defc how nau\ taak pert' klim com; Leve rege verd 12 Vrijdag 1 juli 1988

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 12