Breed spul Kontinuïteit mm waai vi Volgens de heer J. van Wijk, verko- JBp zou er dan voor het Zuidwesten iets jJjtLk/' t»lll vergelijkbaars als de 'RAI' of Niemand hoefde de boeiende finale Nederland-Rusland te missen, in bijna elke stand stonden wel één of twee televisies. wasbeschermingsprodukten van Koppert, is zeer tevreden over de be langstelling van het publiek tijdens de ZLM-manifestatie. 'We hebben veel verkocht, en daarnaast hebben we veel mensen doorverwezen naar tuincentra. We zijn per slot een groothandel', vertelt de standhou der. Behalve volkstuinders, fruitte lers en groentekwekers toonden ook veel akkerbouwers interesse in de biologische bestrijdingsmiddelen. 'De mensen die dergelijke middelen eenmaal gebruikt hebben, blijven ze over het algemeen gebruiken', aldus de standhouder, 'onder andere om dat er geen resistentie kan optreden en er geen veiligheidstermijn in acht hoeft te worden genomen'. In de glastuinbouw wordt al in bijna 100 procent van alle gevallen biologische bestrijding toegepast. De firma Bio- lo is zeer positief over de ZLM- manifestatie, onder andere omdat er een breed publiek aanwezig is. Veel mensen komen voor het eerst in aan raking met de biologische gewasbe- schermingsprodukten: 'Je hoort veel mensen zeggen: 'hé, da's nieuw". 'In vergelijking met andere ZLM-manifestaties is het hier op 'Neeltje Jans' wat ruimer, en zijn er ook wat meer stands te bezichtigenvertelt de heer J. Steur uit Noordwelle, die zaterdag samen met vrouw en dochter aanwezig was. De heer en mevrouw Steur achten die wat ruimere mogelijkheden posi tief. Terwijl hun dochter zich op het paardenterrein ophoudt, rusten de heer en mevrouw Steur even van de vermoeienissen uit op het mechanisatieveld. De heer J.D. van der Velde, filiaal chef van bandenspecialist Hofka Sampermans in Nieuwe Tonge, is vooral buitengewoon tevreden over de tweede dag van de ZLM- manifestatie. 'Ten opzichte van an dere evenementen viel de donderdag wat tegen', vertelt hij, 'en de zater dag was er voor ons een te weinig ge richt publiek'. Van der Velde heeft vooral zaken gedaan met akkerbou wers, bij wie een grote interesse bleek te bestaan in 'breed spul'. Dit om de struktuur van de grond intakt te houden. Vrijdag 1 juli 1988 'm- per van de firma Ahlmann, moet de $$00" ZLM-manifestatie elk jaar worden JÖi gehouden, steeds omstreeks dezelfde 0$ fff mm lÜd in het jaar. Door de kontinuïteit 'Liempde' kunnen ontstaan. Van mm Wijk was aanwezig met een 180 gra- Tijdens het bezoek aan de ZLM-tent werd de prins onder meer geïnformeerd den draaibare zwenklader. Hij was over het werk van de Sociaal Economische Voorlichting. alleen bereid te komen als hij er tij dens de manifestatie mee kon wer ken en dat kon. Dat dit effekt heeft gehad blijkt uit het feit dat de klan ten die hij op 'Neeltje Jans' heeft ge worven allen kwamen tijdens de' werkzaamheden, en niet tijdens de periodes tussen de demonstraties in. 'Elke eksposant is jaloers op ons', aldus Van Wijk. 'Je moet wel zorgen dat je het terrein netjes houdt, an ders moet je er niet aan beginnen'. Van Wijk heeft tijdens de ZLM- manifestatie voor de zwenklader tien serieuze gegadigden opgedaan. 'Als ik er daar vijf van zou overhouden is mijn zaak geslaagd', aldus een tevre den Van Wijk. De heer H. Muntz uit Westvoorne had speciaal de zaterdag uitgezocht en de ZLM-manifestatie te bezoe ken, in verband met de paardesport. Hij is zelf geen boer, maar is toch zeer geïnteresseerd in hetgeen in de stands wordt getoond. Hij heeft de ze dan ook alle serieus bezichtigd. 'Vooral doordat je zo een overzicht krijgt van wat er op agrarisch gebied in Zuidwest-Nederland te koop is vind ik dit bezoek zeer de moeite waard', vertelt de heer Muntz. Hij zegt verder de lokatie op 'Neeltje Jans' een goede keus te vinden, maar 'als de ZLM-manifestatie op een andere lokatie zou zijn gehou den was ik ook wel gekomen'. Ook de heer A. Wisse uit Biggekerke vindt 'Neeltje Jans' een goede loka tie, 'al is het er wel wat winderig'. Net als voorgaande ZLM- manifestaties is ook deze heel inte ressant, vertelt de heer Wisse, zelf akkerbouwer. Hij is niet om speciale redenen gekomen, al heeft hij wel met bijzondere aandacht de verschil lende merken ventilatoren bekeken. 'We zijn zelf een schuur aan het bouwen. Tijdens een bezoek aan de RAI begin dit jaar hebben we de keuze voor het merk ventilatie al be paald. Dat neemt niet weg dat het nog steeds interessant is om te kijken welke ontwikkelingen er nu bij de andere merken gaande zijn'. de 'Om alles te kunnen bezichtigen zouden we nog een dag moeten komenver tellen de heer en mevrouw Van de Va te uit St. Maartensdijk. Hij is voor de gehele manifestatie gekomen, zij het in hoofdzaak voor de paarden. 'Vanwe ge de paardenliefhebberij van mijn vrouw hebben we van de rest nog niet zo veel gezien', zegt de heer J.A. Van de Va te, die erelid is van de ZLM. Ze be treuren het dat het terrein nog enkele onvolkomenheden heeft: vooral voor de paarden Is het wat hobbelig, en daarnaast stuift het nogal. Desondanks hebben ze zeer genoten van de prachtige paardesport. Op het terrein waar de antieke trekkers waren opgesteld troffen we (v.l.n.r.) Eddie Wisse, Gert-Jan Jacobse en Jan Wisse uit Grijpskerke. Zij waren spe ciaal gekomen voor de machines, overigens niet alleen voor de oude trekkers maar ook voor de nieuwe machines, vertelt Gert-Jan. De stand van Hofka Sampermans, 2e v. heer Van der Velde De zwenklader gaf op de ZLM-manifestatie demonstraties van zijn kunnen De heer en mevrouw Boertien in de stand van de Plattelandsvrouwen, tijdens de rondleiding donderdag direkt na de opening. De stand van Biolo trok een breed publiek

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 11