Steketees centrifugaalrooier op Manifestatie Uienloofklapper in kombinatie met uienrooier Zelfrijdende landbouwspuit "Grijp nu je kans, doe mee op Neeltje Jans!" Aardappelrijenfrees Recreatieloop op ZLM-Manifestatie Groot pakken pers Met de kombinatie van de AMAC uienloof klapper type LKU voorop de traktor en achterop de AMAC VR uienrooier kunnen in één werk- gang de uien worden geklapt, ge rooid en in het zwad gelegd. Boven dien kunnen met de VR rooier ook aardappelen op voorraad worden gerooid. De noviteit bij de loofklap- per zijn de grote rotors voor opscho nen van het produkt, en de kombi natie met de rooier, zodat de uien in één werkgang gerooid kunnen wor den. De VR rooier is geschikt voor het rooien van uien, geteeld op het zg. rijpadensysteem van 1.50 meter. Door de geringe valhoogte ontstaat er geen rooibeschadiging. Er komt geen grond in het regelmatige zwad. Door toepassing van een (ekstra) be weegbare schaar is rooien op zware grond mogelijk. Door twee spijlen banden, elk voorzien van een ver stelbare klopper, is er een goede zeefkapaciteit. De zwadlegger heeft een aandrukrol, voorzien van een schraper. De werkbreedte is 1.42 meter. Behalve een ekstra schaar is ook nog ekstra leverbaar een rooias. Inzender van deze Amac-kombinatie is J. Kloosterman te Lewedorp. UIENVOORRAADROOIER TYPE VR De zelfrijdende landbouwspuit is ge bouwd volgens een geheel nieuw voertuigontwerp: de voor- en achter wielen zijn door middel van een pen- delbalk aan elkaar verbonden (zoals bij kippers met een ongeveerd tan- demstel). De voordelen hiervan ten opzichte van een traditionele konstruktie met een vaste achteras en een pendelende vooras zijn de volgende: Het zwiepen van de sproeiboom in ongelijk terrein wordt voorkomen. De balancering van de sproeiboom is beter, evenals de stabiliteit van de machine. De wielbelasting links en rechts varieert nauwelijks als een wiel door een die pe kuil rijdt. Met de chemicaliën mengbak is een verbetering uitge voerd, evenals aan de 200 liter schoonwatertank en de hydraulisch aangedreven vul- en sproeipompen. Alle spuitfunkties zijn elektrisch vanuit de geluidsarme kabine te be dienen. Alle vier wielen worden bestuurd, en er kan op alle vier wie len worden geremd. De gewichtsver deling is zodanig dat van het gewicht zich zowel bij een volle als bij een le ge tank ongeveer vijftig procent voor en vijftig procent achter be vindt. De tankinhoud is 3.300 liter. De werkbreedte is drieëndertig me ter. De sproeivereniging Haamstede te Burgh-Haamstede zal de spuit van Cebeco-Handelsraad demonstreren. door de 1,90 m brede opraper opge nomen en door de vorken in de voorperskamer gebracht. De invoerhark brengt het vervolgens in de perskamer, waar het door de zware, op 6 rollen lopende perswa gen wordt samengeperst. De pers- druk wordt hydraulisch geregeld; hij heeft hier automatisch aanpassing voor een gelijkmatige pakdichtheid. Men kan een elektronische installa tie krijgen om de goede werking van de vliegwielrem, de toevoer en in voer, de knopers en de naalden te controleren. Steketee is in de landbouwme chanisatie een zeer bekende naam. De in Oude lande gevestig de machinefabriek met die naam heeft al talrijke vernieuwende werktuigen en machines gepro duceerd. Een oom van de eige naar van genoemde machinefa briek, de heer C.J. Steketee uit Driewegen, is waarschijnlijk de enige zelfstandige beroepsuitvin der op agrarisch gebied in ons land. Deze nu 74-jarige uitvinder heeft al heel wat vernieuwingen en verbeteringen op zijn naam. Veel aandacht heeft zijn uitvin ding, nu al weer een zevental ja ren geleden, gekregen waarbij een nieuwe manier van bieten- rooien werd geïntroduceerd. Zelfs "Wageningen" publiceerde daarover een serie artikelen en er werd in het Centrum voor Land- bouwtechnièk aldaar zelfs een tentoonstelling aan gewijd. Ook het ZLM-blad maakte indertijd (in het nummer van 23 oktober 1981) melding van Steketee's ant woord op het tarra probleem bij het bietenrooien: de centrifugaal rooier. Het principe van de cen trifugaalrooier zal op de Mani festatie in een aantal fases in te- keningvorm tentoon worden gesteld. Ook zullen andere uit vindingen - al of niet later in de praktijk toegepast - worden ge toond. Zo zijn er tekeningen met afbeeldingen van ingenieuze schoffelelementen, nieuwe rooi- systemen, een nieuwe eg- zaaikombinatie, een handdun- machine, een triplo dunner, een zgn. tandem duo, een pendel boy, een plant/eg-kombinatie, een pakket legger enz. enz. Al deze in kleur uitgevoerde teke ningen en enige prototypes van eigen uitvindingen van de heer Cees Steketee zullen speciaal ter gelegenheid van de ZLM- Manifestatie worden getoond. J.W. Onder dit motto verwachten wij naast de vele trimmers en atleten ie dereen die ook maar enige relatie heeft met de ZLM aan de start van de "ZLM-Neeltje Jansloop". Bij deze recreatieloop, die op donderda gavond 23 juni om 19.15 uur van start zal gaan, krijgt iedereen dé kans om de strijd met de tegenstan der (of met zichzelf) aan te gaan en om aan te tonen hoe het is met de uitstekende gelegenheid om aan deze loop uw kring- of afdelingskampi oenschap te verbinden, of "Wie wordt de snelste OVM'er, platte landsvrouw of PJZ'er?" De volgende afstanden kunnen wor den gekozen, 2 km, vervolgens 4,4; 8,8; 13,2 of 17,6 km. Niemand mag dit missen, en wij ad viseren U dan ook om reeds nu Uw sporttas in te pakken en deze alvast in de auto te leggen, tenzij U nog een speciale trainingsstage wilt inlassen. En.... voor de prijs hoeft U het niet te laten, want de kosten zijn voor kinderen tot 14 jaar ƒ1,en daar boven 2,p.p. Voor iedereen die de finish bereikt is een leuke herin nering beschikbaar. Tot ziens op 23 juni a.s. Vrijdag 17 juni ^988 De door Fiatagri gebouwde Heston pers type 4800 is een pers die zwaar geperste pakken maakt voor hooi tot 1000 kg stro 600 kg en kuilvoer tot 800 kg. Deze nieuwe pers zal ook te zien zijn bij de noviteiten. De door snede van de pakken is 122 cm x 14 129 cm, de lengte tot 250 cm. Deze maten zijn optimaal voor het volle dig benutten van het laadvolume van vrachtwagens. Met een klem aan een schoffel is het mogelijk een vracht wagen met aanhanger te laden in 20 minuten. Het te persen gewas wordt De heer Steketee uit Driewegen is waarschijnlijk de enige zelfstandige beroepsuitvinder op agrarisch gebied in ons land. Vierrijige hakenfrees voorzien van 64 opgelaste haken, rugvormers met verstelbare rugkleppen, twee stalen dieptestelwielen en een onderhouds vrije drie-versnellingskast. Het ge middeld benodigd vermogen be draagt 75 pk of 55 kW. De verbete ring zit met name in de speciale kap- verstelling, speciaal slijtvast mate riaal van de aanaardkap en in de zware schakelbare aandrijving. Door verstellen van de bovenklep pen kunnen ook aardappelen wor den aangeaard, waarvan de planten reeds bovenstaan, zonder deze plan ten te beschadigen. De rugvormers zijn verstelbaar, waardoor de rug- voi m naar keuze kan worden aange past. Hierdoor kunnen zowel grote als kleine ruggen worden opge bouwd. Door de ronde kap- konstruktie zijn er geen dode hoe ken. Deze vierrijige uitvoering kan eenvoudig en snel worden omge bouwd naar een volveldsuitvoering. Dit is mogelijk door de grote veerbe- laste kleppen. Als extra leverbaar met diepteregelende rol en egalisatie- balk. inzender van deze Amac- aardappelrijenfrees is de heer W.P. Bijdevate te Oosterland.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 14