Landelijk Bijstandsteam (3 "Dyrene plus Bayfidan tegen afrijpingsziekten dit jaar op al mijn percelen" Gevaarlijk/ff RUILVERKAVELING ZONZEEL NIET- Ziekten in granen Bandenpech aan trekkker of landbouwvoertuig? Bel Luctor in Hulst. Met de pechservicewagen verleent hij u ter plaatse alle bijstand. Veilig gevoel, zo midden op 't land! Afrikaweg4 - Hulst - Telefoon: 01140 - 12461 Telex nr. 55614 - Tel. België: 00 311140 12461 De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkave ling Zonzeel deelt mede: - Vanaf 1-7-1988 zal het spreekuur te Made iedere 4e donderdag van de maand van 9.00 uur tot 12.00 uur worden gehouden. - Het telefonisch spreekuur zal vanaf 1-7-1988 iedere maandag van 8.00 uur tot 10.00 uur worden gehouden onder het telefoonnummer 01608-32840 van de Landinrichtingsdienst te Etten-Leur. DE LANDINRICHTINGSCOMMISSIE VOOR DE RUILVERKAVELING ZONZEEL Postbus 397 4870 AJ ETTEN-LEUR All -156 AF6ESCHEAMDE MACHINEDELEN ZIJN Gunstige In 1987 hebben Dyrene plus zet in dit "zieke het middel in de praktijk zeer goed voldaan en is i| staat gebleken ook onder grote ziektedrukeen afrijping te gevén. meeldauw gele roest bruine roest bladseptoria kafjesbruin zwartschimmeis Fusarium Kompiete kombinatie Hjdens de afrijping dienen de bovenste bladeren ai de zo schoon mogelijk ge houden te worden. Door het brede werkingsspektrum van de kombinatie worden alle belangrijke ziekten zowel op het blad als in de aar bestre den. Tegen Fusarium is echter geen enkel middel afdoende werkzaam. Sterk tegen Septoria Systemische èn I werking Juist door de verschillen in de wijze van werking van Bayfidan en van Dyrene vul len deze twee stoffen elkaar goed aan. Bayfidan is system misch en werkt inde plant. Dyrene is een kontakt- fungicide en werkt op het blad en de aar. Tegen Dyrene is geen ontwikkeling van resistente stammen te ver wachten. Het is ook in dit opzicht beter een dergelijke kombinatie in te zetten, dan twee systemische middelen te mengen. Werkingsspektrum Dyrene plus Bayfidan. I CVerwplusBayMan PraktijUiomtanaM 2 I PraMqkKombraM 1 Li Pmkl^MuxnMiaM 3 |pe laatste jaren heeft steeds Septoria tijdens de afrijping de meeste schade veroor zaakt. Dyrene plus Bayfidan iseterk tegen Septoria. In 1987 is in de praktijk geble- kendat Dyrene plus Bayfidan oök in een jaar met een zware ziektedruk uitstekende resul taten geeft. Hoge opbrengsten Door de brede en lang aan houdende werking worden met Dyrene plus Bayfidan hoge opbrengsten bereikt. En gezien de gunstige ha-prijs geeft een bespuiting met deze kombinatie een zeer goed rendement. 'M Bij vroege meeldauw- aantasting: Voor de bestrijding van blad en aarziekten is dikwijls één bespuiting voldoende. Ge zien de goede werking tegen bijna alle voor komende ziek ten kan dan worden volstaan met de toepassing van Dyrene plus Bayfidan als de aren uit zijn. Op dat moment kunnen de aar en de boven ste twee bladeren goed "bedekt" worden met Dyrene plus Bayfidan. Wanneer zich echter meerdere weken voor dit tijdstip meeldauw ontwik kelt in het gewas, dan kan vroegtijdig een morfoline worden toegepast. Met de toepassing daarna van Dyrene plus Bayfidan op de aar wordt danboyendien een optimale afwissekm bereikt. Dyrene plus de nieuwe <1 graanteelt Vrijdag 10 juni 1988

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 18