De aardappel-transportlijn De nieuwe brochure juli-december 1988 is uit! 10 a 15 ha. bouwland Simon den Exter slaat weer toe, Lieveke Goossens wint Z2 dressuur Agrarische Studiereizen 1988 Hippisch festijn in Axel Directeur Duffhues: Wantrouwen leidt tot uitstel beslissingen AMAC BIEDT MEER BIJ UW AARDAPPELOOGST. getrokken en zelfrijdende rooimachines valbreker 2- en 4-rijige loofklappers zelfrijdende landbouwspuit. Envoor de bietenoogst: de 3-rijige getrokken bietenrooier. CEBECO-HANDELSRAAD UW BETROUWBARE PARTNER IN LANDBOUWMECHANISATIE TE KOOP GEVRAAGD: liggende ongeveer in het midden van Noord-Beveland. Gaarne reacties aan: Notaris G.F. Giele, Postbus 202, 4460 AE Goes. Tel. 01100-13820. SCHOFFELTECHNIEK De nieuwe brochure Agrarische Stu diereizen juli-december 1988 is uit. Negentien kortere en langere reizen, bus of vliegreizen staan op het pro gramma. Naar verre landen, zoals Indonesië of naar het dichtbije Duits land en Luxemburg of naar het onbe kende land Albanië. In de brochure staan ook twee reizen vermeld voor het jaar 1989, een bus reis naar het winterse Zwitserland en het zomerse van Kenia. Wilt u in de maand juni '88 nog deelnemen aan een Agrarische Studiereis dan zijn er nog mogelijkheden voor Ierland en de Sovjet-Unie. Ierland, 23-30 juni, 8-daagse vlieg reis, rondreis per bus; de rust, de af wisselend lieflijke en ruige natuur en de vriendelijke bevolking maken van Ierland een onvergetelijk land. Sovjet-Unie, 29 juni-9 juli, 11-daagse vliegreis, overnachtingen in Lenin grad, Charkow en Moskou; er waait een frisse wind door het land van Gorbatsjov. Luxemburg, 18-23 juli, 6-daagse bus reis; het kleine, qua landschap zeer afwisselende land met interessante ekskursiemogelijkheden. Denemarken, 18-25 juli, 8-daagse busreis over Jutland, Funen en See- land; een heuvelachtig landschap met veel kastelen en landhuizen en vele ei landen. Canada, 19 juli-3 augustus, westelijk gedeelte, interessante agrarische be zoeken ook aan bedrijven van Oud- Nederlanders, bustochten door prachtige natuurgebieden, bezoek aan de stad Vancouver. Canada, oostelijk gedeelte Ontario, Jongerenreis, 26 juli-10 augustus; agrarische bezoeken aan akker-, vee-, hoender- en fruitbedrijven, paarden fokkerij, bezichtiging van de steden Ottawa en Toronto, herinneringen aan de indianen- en pionierstijd, be zoek aan de Diergeneeskundige school en een feestelijke boottocht. Finland, 30 juli-6 augustus, 8-daagse vliegreis/rondreis per bus door een bos- en merenrijk land. Schotland, 11-20 augustus, boot reis/rondreis per bus; augustus de mooiste maand om Schotland te be zoeken! Zweden, zuidelijk gedeelte; 10-20 au gustus, 10-daagse boot/bus/rond reis; verblijf o.a. in de mooie, rusti ge stad Stockholm, agrarische en toe ristische bezoeken en bezoeken aan de zuurstokfabriek en het lucifer museum. Schwarzwald, 22-27 augustus, 6-daagse busreis; verblijf in een eersteklas hotel voor een aangename rustige agrarische studiereis. Albanië, 22-29 augustus, 8-daagse vliegreis; rondreis door een land met een onverwachte natuurschoon en gastvrije mensen, die graag hun lang zame technische vooruitgang aan de weinige buitenlandse bezoeken to nen. Voorbespreking van de reis za terdag 9 juli, 10.15 uur in Postiljon Motel Mulder. U bent van harte wel kom; belt u even voor uw komst: 085 - 512087. Hongarije, 23-30 augustus, rondreis per bus met o.a. een driedaags ver blijf aan het bekende Balatonmeer en interessante bezoeken aan staatsboer derijen. En verder: Indonesië, Jersey, Sicilië, Harz, Mallorca, Kreta, Californië, Wenen. Heeft u de brochure nog niet ontvan gen, neemt u dan kontakt op met het Sekretariaat van Agrarische Studie reizen, Roermondsplein 20, 6811 JN Arnhem, telefoon 085-512087 (even tueel 085-427784) tussen 08.00 en 17.30 uur. Duizenden paardensportliefhebbers omzoomden het prachtige paar densportterrein, waarop tweede Pinksterdag in Axel de ruitersportver eniging Axel (Oranjeruiters en pony club De Kleppertjes) hun traditionele internationaal concours hippique hielden. Er wordt al 80 jaar paar densport gehouden op dit terrein. Met een overvol springprogrartima, in twee springringen, had parcour- bouwer Anton Hanse uit Kerkwerve terdege rekening gehouden, en par- coursen neergezet voor veel stuurkunst. Over allerlei belangrijke zaken, die de land- en tuinbouw aan gaan, wor den belangrijke beslissingen vaak uit gesteld door het wantrouwen tussen de betrokken partijen. Dat wantrou wen bestaat ook tussen de overheid en het bedrijfsleven, aldus directeur ir. W.S. Duffhues, vorige week woensdag tijdens het in Wageningen gehouden Akker- en Tuinbouw- congres. De scheidende directeur Akker- en Tuinbouw stak zijn teleurstelling over het uitstel van verschillende beslissingen niet onder stoelen of banken. Wantrouwen leidt er volgens hem toe, dat men zich op eigen stel lingen terugtrekt: "De moed ont- VANAMAC En geloof maar dat die goed is! Immers sinds jaar en dag maakt - AMAC de rooimachines die bekend staan om hun uitstekende rooiwerk. Juist daarom houdt AMAC de verdere verwerking van uw met zorg gerooide produkt het liefst in eigen hand. Gebruikmakend van hun jarenlange ervaring met het construeren van de beproefde rooimachines presenteert Cebeco-Handelsraad de bekende stortbakken, de transporteur, duo-transporteur en boxenvuller. AMAC stortbakken met of zonder geknikte bodem 12 nT inhouden van 4,6,9 en AMAC duo-transporteurs lengtes 12 en 16 m bandbreedte 60 cm «in hoogte verstelbare steunpoten AMAC transporteurs lengten 7.20.8.8.60 en 10 m standaard met knik bandbreedte 65 cm e AMAC boxenvullers Nieuw! LBK met lage instort: zwenkbereik tot 22 m max. lengte 13.55 m volledig electrisch en hydr. te bedienen Type BK 710 en 860: max. lengte 10,75 en 12,75 m •hydraulisch zwenkend hydraulische hoogteverstelling Nieuw! Als aanvulling de prijstechnisch erg aantrekkelijke CEBECO Boxenvuller: Bijzonder geschikt voor zowel consumptie- als fabrieksaardappelen. Met dichte band of zeefband. Vraag naar de uitvoerige folders bij de dealer in uw omgeving of bij 4462 EW GOES Dr. A. F. Philipsstraat 9 Tel. 01100-21 200 Met vestigingen te: Nieuwendijk tel. 01834-1388 Axel tel. 01155-1938 NieuweTonge tel. 01875-1977 Kerkwerve tel. 01110-12455 Schoondijke tel. 01173-1305 Klaaswaal tel. 01864-3077 Steenbergen tel. 01670-63440 Middelburg tel. 01180-14957 Wissenkerke tel. 01107-1215 breekt dan om in de verdere toe komst te kijken, waarschijnlijk om dat die stellingen dan eerder verlaten zouden moeten worden". De direc teur zei steeds vaker te constateren dat "het goede idee" vaak al vrij snel op tafel ligt, maar dat desondanks toch nog velen daarover hun zegje willen doen. Ook al weten ze van de zaak niets af, zo voegde hij er wat bitter aan toe. Als voorbeelden noemde Duffhues de privatisering van de voorlichting, de verzelfstandi ging van het landbouwkundig onder zoek en het gebruik van methylbro mide in de glastuinbouw. Ook de besteding van de honderd miljoen gulden WIR-compensatie noemde hij als voorbeeld. Dat de uitblijvende besluitvorming over de privatisering van de voorlichting hem hoog zit, bleek ook uit het verdere betoog van Duffhues. Volgens hem lijkt het er op, dat men alles voor de komende vijftien jaar wil vastleggen. Hij zei bewondering te hebben voor degenen binnen de voorlichtingsdienst, die met de nodige zekerheid te maken hebben. "Maar ik heb veel minder bewondering voor aarzelende beslis sers, die met in verhouding kleine on zekerheden niet durven te beslissen", aldus Duffhues, die duidelijk doelde op de landbouworganisaties en het Landbouwschap, maar ze niet bij naam noemde. Daar had Simon den Exter met Tristan E uit Kortgene kennelijk ge heel geen moeite mee. Hij presteerde het als enige de lei schoon te houden, Piet Huige uit Nisse met Waldon pakte de tweede stek, en Sandy den Exter met Little Polo de derde. Uit een groot veld M klassers in een spannende barrage verwierf de Belgi sche amazone Ann van de Branden met Tulipe het goud, het zilver was voor de Noord-Bevelandse Etty de Boer met Youp, en het brons voor Rene van de Veer met Vecter van de Burghtruiters. In de Z2 dressuur zegevierde de Ter- neuzense Lieveke Goossens met Sil- ven, Marina de Fouw met Ticardo van de Haringruiters werd knap tweede. Oppermachtig was Anneke Pher- nambucq met Waldeck van de Weel- ruiters in de Z1 dressuur klasse, met op de tweede stek de Axelse Marian ne de Feyter met Tindar. Bij de pony's Z dressuur won Nicole Slabbekoorn met Siri van de Paarde bloem uit Kloetinge. Het programma van de Axelse hap pening werd besloten met demonstra ties van de nationaal bekende hack- neyrijder Mosselman uit Kruiningen en zijn vrienden. Stal Brooymans uit Tholen gaf een wervelende show met zijn trekpaarden, zesspan voor de oogstwagen en een twaalfspan aan de hand, waarvoor het talrijke publiek tot de laatste minuut bleef. Jan M. Murre Op het ministerie liggen overigens 10.000 brieven klaar voor verzending naar de akkerbouwers, die in een brief begrip hebben gevraagd voor hun problemen bij premier Lubbers. Duffhues toonde zich daarvan nau welijks onder de indruk. De praktijk komt er volgens hem op neer, dat al die brieven bij het ministerie van Landbouw belanden en dat daar een antwoord wordt geschreven. Die ant woorden liggen nu klaar, zo stelde de directeur nuchter vast. Voor een beter oogstresultaat SCHOTZER schoffelsystemen verbeteren: De bodembeluchting De onkruidbestrijding De capilaire watergeleiding De plantengroei Het resultaat in kwaliteit en kwantiteit Sparen: Energie Bestrijdingsmiddelen (milieu vriendelijk) Kosten Voor bieten, mais, graan, bonen, koolzaad, uien enz. In frontopbouw 4-14 r. Tussenopbouw 4-14 r. Achteropbouw met stuurman Achteropbouw zelfsturend Landbouwmechanisatie bedrijf P. VAN EIJZEREN B.V. Quistenburg 21, 4454 PZ Borssele Tel. 01105-2040 16 Vrijdag 3 juni 1988

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 16