landbouwmechanisatie Hoegen Dijkhof alleenvertegenwoordiger in Nederland voor TTVG Uitbreiding computer- matig ontwerpen bij Ford New Holland Massey-Ferguson breidt M-F 300 serie uit met "Hiline" modellen Pöttinger-frontmaaier CAT 245F Rotina- kunstmeststrooiers Lely maaier kneuzer Lely Industries N.V. te Maasland heeft het maaier programma uitge breid met een maaier-kneuzer. De maaier-kneuzer met een werkbreedte van 2,40 m. bestaat uit een Lely maaibalk met 6 ovale schijven en een demontabele kneuzer. De lichte combinatie is ontworpen voor mon tage in de 3-punts hefinrichting van de trekker en is hydraulisch op klapbaar. De kneuzer is voorzien van een rotor met 42 paar V-vormige vingers, die elastisch gemonteerd zijn om schade door vreemde voorwerpen te ver minderen. De vingers behandelen het gewas zodanig, dat de waslaag op het blad gedeeltelijk wordt af gewreven, terwijl de dikke stengels worden geknikt. Het gekneusde ge was wordt gekeerd en in een zeer luchtig zwad neergelegd. De breedte van het zwad is instelbaar van 80 tot 110 cm. De kneusinrichting heeft een dubbele werking, namelijk kneuzen en schudden. Dit alles be vordert het droogproces zodat de veldperiode verkort en/of het aantal keren schudden verminderd kan worden. Hoegen Dijkhof Handelmaatschappij B.V. te Doetinchem is door Trac- Technik Vertriebsgesellschaft m.b.H. (TTVG) aangesteld als alleen importeur voor Nederland van de trac-trekkers MB-trac en Intrac. TTVG is in april van dit jaar opge richt door Daimler-Benz en Klöckner- Humboldt-Deutz, om gezamenlijk de verkoop van beide Trac-merken ter hand te nemen vanuit Gaggenau. Te vens wordt thans gewerkt aan nieuw te ontwikkelen Trac-modellen voor de 90-er jaren die door Trac-Technik Entwicklungs GmbH zullen worden ontwikkeld en door KHD geprodu ceerd gaan worden. Voor meer infor matie: tel. 08340 - 22611. Vicon introduceert kompaktpers voor stro met hoge kapaciteit Om de kapaciteit van het persen en de verwerking van stro af te stem men op het dorsen, introduceert Vi con een zgn. kompaktpers met een maksimale kapaciteit van 20-30 ton/uur. Onder de kompaktpers, ty pe MP 800 wordt verstaan een grootpakpers voor droge produkten zoals stro en hooi, die echter een pak produceert dat wat afmetingen be treft door alle verbruikers van stro gewaardeerd zal worden. De afme tingen van 80 x 80 cm, met een in te stellen lengte van 85 - 250 cm zijn zo wel mechanisch als met de hand te verwerken bij alle stroverbruikers. Voor meer informatie tel. 03200 - 31110. Onlangs is in de traktorenfabriek van Ford New Holland in Basildon (Es sex, GB) een nieuw, groter centrum voor computer-gesteund-ontwerpen (CAD, of Computer-Aided-Design) in gebruik genomen. Deze nieuwe CAD-faciliteit ter waarde van 4,7 mil joen gulden vormt en essentieel on derdeel van het investeringsprogramma van Ford New Holland voor de fabriek in Ba sildon, waar sinds 1980 al ruim 330 miljoen gulden is geïnvesteerd in nieu we produktiemiddelen. Met de mo dernisering heeft Ford New Holland opnieuw een belangrijke stap voor waarts gezet op het terrein van de ont- werptechnologie. Het nieuwe CAD-systeem maakt het mogelijk om traktoren nog sneller en nauwkeuri ger te ontwerpen. Dit betekent voor de landbouwers dat zij kwalitatief be tere traktoren en meer waar voor hun geld krijgen. Het CAD-systeem biedt konstruk- teurs de mogelijkheid om direkt op een computerscherm te ontwerpen in plaats van op een tekenbord. Nieuw programma scheermachines Stewart, de uitvinder van de scheer- machine, brengt een kompleet pro gramma scheermachines, dat door Vee-Service Vlijmen bv in haar pro gramma is opgenomen en door haar op de markt wordt gebracht. Het gaat om een in Amerika gefabri ceerde scheermachine voor rund en paard met een vermogen van 150 W. Voor meer inl. tel. 04108-5971. Nieuwe Schliesing houtversnipperaarmodellen... Gebr. De Vor uit Achterveld (U) le- vet de originele Schliesing houtver- snipperaars. Vooral het nieuwe snij- systeem en de verbeterde invoer heb ben hun voordelen al bewezen. Als produkt van de voortdurende nieu we ontwikkelingen komen de grote modellen met aftakasaandrijving (360° draaibaar) op de markt, wat bij deze zware machines uniek mag worden genoemd. Deze versnippe- raar is gemonteerd op (80 km/h) wielstel. Massey-Ferguson heeft de M-F 300 "Hiline" serie geïntroduceerd. Deze trekkers zijn geschikt voor landbou wers en loonwerkers die een 'midden klasse' trekker zoeken, welke voor een relatief gunstige prijs goede tech nische eigenschappen biedt. De "Hiline" modellen zijn leverbaar vanaf 52 kW (71 pk) tot 75 kW (102 pk). De trekkers zijn uitgevoerd met een nieuwe zilvergrijze kabine met een laag geluidsniveau van 79 d(B)A. Er is vooral aandacht besteed aan een optimale ergonomie, zoals gunstig geplaatste bedieningshendels, een luxe en op vele manieren instelbare stoel, vlakke vloer, verstelbaar stuur en optimaal zicht. De M-F 399 is uitgerust met een 6-cilinder Perkins motor, met een ci linderinhoud van 5800 cc. De M-F 300 "Heline" serie is leverbaar vanaf juni 1988. Tolsma introduceert nieuwe serie Hoog Rendement ventilatoren Tolsma Bewaartechniek in Emmel- oord brengt nog deze zomer Hoog Rendement - ventilatoren op de markt, die een extra lage aan- loopstroom kombineren met een luchtafgifte, welke zes tot negen pro cent hoger is dan die van tot nu toe gefabriceerde versies. Dank zij deze extra ventilatiekwaliteit per eenheid kunt u in uw bewaring beter voldoen aan de steeds hogere eisen, die wor den gesteld aan het bewaren van aard appelen, uien en andere akkerbouwprodukten. De nieuwe se rie zal worden uitgevoerd met waai ers uit PAG, PPGV, of aluminium en in de diameters 600, 700, 800 en 900 mm. Voor nadere informatie tel. 05270-14755. De afdeling Land- en Tuinbouwme- chanisatie van Cebeco-Handelsraad heeft de succesvolle serie Pöttinger- maaiers in haar verkoopprogramma uitgebreid met de CAT 245 F, een frontmaaier met een werkbreedte van 2,45 meter. Deze maaier biedt een groot aantal voordelen. Met het aan- maaien van het perceel wordt niet door het gewas gereden, tijdens het maaien is er goed zicht op het werk en bij de dagelijkse ruwvoerwinning ontstaan minder rijsporen. Met de kombinatie van opraapwagen en drie puntsmaaier wordt de allerhoogste kapaciteit behaald. De CAT 245 F is voorzien van een aanbouwsbok die 120 mm naar rechts kan verschuiven, zodat scherpe bochten geen proble men opleveren. De maaitrommels maaien het gèwas en door de zwad vormers en de rubberzwadborden wordt één luchtig zwad gevormd. Ook bij het gebruik van een grote trekker wordt breed genoeg gemaaid, wat van belang is bij gelijktijdig maai en en laden. Bij wegtransport en smalle doorgangen kunnen de bui tenste delen van de maaier worden opgeklapt. Voor meer informatie tel. 05210-13341. Miedema revolutionair metPLC-besturings- systeem De landbouwwerktuigenfabriek Mie dema B.V. in Winsum heeft een "PLC-systeem" ontwikkeld, welke de lage instort boxenvullers volledig automatisch bestuurt. De aardappe len worden daardoor niet beschadigd. PLC staat voor Programmable Logic Control. Omdat de kwaliteitseisen voor de aardappelen zijn verhoogd speelt Miedema daar wat betreft de machinerieën op in. Een goed kwali tatief produkt kan namelijk een be hoorlijk prijsvoordeel opleveren. Bij het opslaan van de aardappel dient kneuzing te worden voorkomen. De boxenvuller, een belangrijke schakel in de transportlijn, wordt door de PLC zodanig bestuurt, dat de val hoogte van de aardappel konstant be perkt blijft tot enkele centimeters. Amerikaanse John Deere trekker type 4050 Met de introduktie van de Ameri kaanse John Deere trekker type 4050 levert Louis Nagel thans een volledi ge serie 6-cilinder trekkers boven de 100 pk voor de Nederlandse markt. Het belangrijkste en tevens unieke kenmerk van al deze trekkers is de zgn. 'Powershift' versnellingsbak. Alle 15 versnellingen vooruit en 4 achteruit kunnen zonder te koppelen op en neer worden geschakeld. Hier mede is dus de mogelijkheid gegeven bij wisselende omstandigheden on middellijk de werksnelheid aan te passen. Werkend met een zo laag mogelijk motortoerental, levert dit bovendien een belangrijke besparing op het brandstofverbruik. Miedema brengt wendbare lage instort-boxenvuller op de markt De landbouwwerktuigenfabriek Mie dema B.V. in Winsum brengt een zeer wendbare lage instort-boxenvuller op de markt. Dit nieuwe type boxenvul ler -LBV 105-70- is gemaakt voor ak kerbouwbedrijven waar zijn grotere broers de -LBV 115-70E- en de LBV 130-70- niet passen. De machine is handig te manoeuvre ren (kortste lengte 6.40 meter), hetgeen in vooral de oudere bedrijfsgebouwen goed van pas komt. De "kampioen op de vierkante meter" heeft een over steek van zeven meter. De transport band is ongeveer 70 centimeter breed, trogvorm en V-profiel. De machine zwenkt automatisch op een zogeheten "zwenkframe". De hoogteverstelling wordt elektrisch, hydraulisch verricht. Ook het in- en uitschuiven wordt elek trisch bediend. De LBV 105-70 is stan daard uitgerust met afstandbediening en vanaf ƒ23.950,verkrijgbaar. Cebeco-mengmestverspreider met draaizuigerpomp De afdeling Land- en Tuinbouwme- chanisatie van Cebeco-Handelsraad levert al een aantal jaren de bekende Cebeco-mengmestverspreiders in twee uitvoeringen: met een vakuümpomp of met een wormpomp uitgerust. Dit seizoen is een uitvoering met een Vogelsang-draaizuigerpomp op de markt gebracht. Voordeel van de draaizuigerpomp is de mindere gevoe ligheid voor drooglopen. Bovendien verwerkt de pomp ongerechtigheden gemakkelijk. Verder valt de pomp op door de eenvoudige konstruktie, die weinig onderhoud vraagt, en door de rustige loop. Voor meer inl. tel. 05210-13341. De afdeling Land- en Tuinbouwme- chanisatie van Cebeco-Handelsraad heeft deRotina-kunstmeststrooiers in het verkoopprogramma opgenomen. Deze kunstmeststrooiers zijn lever baar met verschillende bakinhoud en strooibreedte. Ze hebben een groot aantal opvallende eigenschappen, zo als een robuuste uitvoering en een de gelijke konstruktie. De Rotina-strooiers met een bakin houd van 300, 400, 600, 800, 1.000 en 1.200 1, waarvan de strooibreedte 9, 12 en 15 m bedraagt, zijn uitge voerd met één strooischijf. De mo dellen met twee strooischijven heb ben een bakinhoud van 1.200, 1.500 en 1.800 1 en een effektieve werk breedte van 15, 20 of maximaal 24 m. Meer informatie wordt u gaarne ver strekt door Cebeco-Handelsraad, Postbus 19, 8330 AA Steenwijk, tel. 05210-13341. Kleine KR6II, zesrijige compactrooier voor bieten Naast handbediende spuitbomen zijn in het kompakt veldspuitenpro- gramma van Douven nu ook hy draulische spuitbomen leverbaar met een standaard werkbreedte van 12 en 15 mtr. Tot de standaard mo gelijkheden behoren o.a.: hydrauli sche hoogteverstelling tot 200 cm, spuiten met slechts een spuitboom- helft open en drukcalibratie en leiding-onderdrukinstallatie. Een noviteit op zichzelf is de nieuwe ori ginele Douven bedieningsunit waar mee de Kompakt-serie is uitgerust. Inl. via tel. 04709-5656. De afdeling Land- en Tuinbouwme- chanisatie van Cebeco-Handelsraad levert al een aantal jaren de bekende Kleine-zaaimachines en bietenrooiers. De firma Kleine fabri ceert het gecombineerde zesrijige bietenrooisysteem, waarbij het loof- klappen, poetsen, koppen en rooien met één machine in één werkgang plaatsvinden. Hiervoor bestaat de laatste jaren steeds meer belang stelling. De voorloper van de KR6 II werd reeds aan het eind van de jaren ze ventig door Kleine geïntroduceerd. Deze rooier is speciaal geschikt voor montage achter een trekker met te- rugrijinrichting. De voordelen van dit systeem zijn onder andere de mo gelijkheid dubbellucht te gebruiken en met de machine in onbereden grond te rooien. Hierbij treedt mini male puntbreuk op en het land blijft egaal en vlak achter. De wijzigingen ten opzichte van het vorige type zijn de volgende: een verbeterde diepte-instelling van de steunwielen met één universele sleutel, een grotere diameter van de bladvijzel voor een verbeterde blad- afvoer, de poetseras is centraal ver stelbaar, de nakopper is in hoogte boven de grond verstelbaar en de kopdikte centraal regelbaar voor alle mes rijden, de poetser- en transpor- tas zijn verplaatst ten opzichte van de rooischaren, zodat geen verliezen op de kopakker ontstaan en de reini gingsroUen hoger bóven de grond lo pen, parallellogramophanging van de reinigingsroUen, die tevens snel verstelbaar zijn. Het benodigde vermogen bedraagt circa 20 pk en de trekker moet voor zien zijn van een terugrijinrichting. Extra leverbaar zijn onder andere een bladverdeler, een bladtranspor teur, een bladblazer en een automa tische besturing. De stuurindicator behoort bij de standaarduitvoering. Voor meer informatie tel: 05210-13341. Kompakt-serie veldspuiten Douven uitgebreid met hydraulische versie Daar er tegenwoordig op de boerde rij steeds meer arbeid wordt verricht met gedragen werktuigen, wordt de doelmatigheid van hydraulische syste men een steeds belangrijker onderdeel van het traktorontwerp. Het is een onderdeel waarbij Ford aan de ont wikkeling en verbetering heeft bijge dragen. De nadruk op de prestaties van de hy- drauliek zet zich voort in de huidige traktormodellen. Zo produceert Ford New Holland als enige fabrikant drie verschillende hydraulische regelsyste men. De Load Monitor is een van de ze drie hydraulische systemen. Dit systeem is alleen op de Ford model len verkrijgbaar en hoort tot de stan daarduitrusting van de Ford 7710 (72 kW/98 pk) en de Ford 8210 (81 kW/110 pk). Het is als extra verkrijg baar op de Ford 7610. Het onderdeel, dat het gepatenteerde Load Monitor systeem zo uniek maakt, is de in de transmissie ingebouwde sensor. 14 Vrijdag 3 juni 1988

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 14