hippisch nieuuj/ Éénjarige grassen opruimen in elk groeistadium. f® Het verdwenen vrolijke bericht De opvallende lezer zal het niet ontgaan zijn dat in het vorig hip pisch nieuws iets weggevallen is. Er werd een vrolijk bericht over trekpaarden en Haflingers aange kondigd, maar wat dat was mocht men raden. Het waren de Nederlands-Belgische dagen in Liempde op het landgoed "Vel- der", waar ook de bekende werk- tuigendagen plaats vinden en de trein er apart voor stopt. Maar dat zal nu met Pinksteren wel niet het geval zijn. Op eerste Pinkster dag vindt de Haflinger interland plaats en op de tweede die voor de trekpaarden. De uitwisseling van Belgische en Nederlandse trek paarden wordt steeds algemener. Was het vroeger een één-richting verkeer, nu vindt het over en weer plaats, zo zeer zelfs dat op de laatstgehouden Nationale Prijs kamp te Brussel drie in Nederland gefokte hengsten meedongen naar de allerhoogste titel. Bij de twee jarigen waren er van de 5 hoogst- geplaatsten zelfs 4 Nederlandse fokproduktep, zoals de voorzitter van de jury voor de trekpaarden- hengsten, de heer F. de Dobbelae- re, op de algemene vergadering van de K.V.N.T. mededeelde. In zijn verslag van de keuringen waarschuwde hij ook tegen het te overtollig toilet en stelde dat de jury hieraan een eind wil maken. In deze vergadering werd ook de invoering van het predikaat "ster" van Haflinger en Haflo- arabe merries aangenomen. We zijn zeer benieuwd hoe selektief dat zal worden toegepast. Tot slot van dit deel alvast de aankondi ging van de 45ste Nationale Ten toonstelling op 16 en 17 septem ber in Den Bosch. Schaapscheerdersfeest in Nisse Op zaterdag 18 juni wordt voor de tiende maal in Nisse het schaapscheerdersfeest georgani seerd, waarbij ook het paard in diverse geledingen de aandacht zal vragen. Zo zijn er de inmid dels gebruikelijke trekpaarden keuringen van de Bevelandse Bond van Trekpaardenfokkers, die dit jaar extra aandacht zullen krijgen vanwege het 75-jarige bestaan van de Bond. Ook de Be velandse aanspanning is weer pre sent, evenals de tuigpaarden en Hackney's, alsmede de ring- rijders. Men wil er ook een paarden- en ponymarkt aan verbinden, waar voor aanvoerpremies in het voor uitzicht zijn gesteld. Als het weer een beetje mee wil zitten, kan het een veelzijdige, in- Dit kunt u op 25 juni op "Neeltje Jans" te zien krijgen". teressante dag worden en voor di verse paardenmensen een goede generale repetitie voor De Dag van het Paard op Neeltje Jans Op het moment dat dit stukje ge lezen wordt, is de inschrijfdatum tmi 1 W0m Éénjarige grassen zoals duist hane- poot en graanopslag komen in het cultuur gewas regelmatig voor. Met Fusilade, dat nu in de meeste akkerbouwgewassen (behalve maïs en granen) is toegelaten, kunt u dit probleem doeltreffend oplossen. Ongeacht het groei stadium. U kunt deze onkruiden dus bestrijden als 't u uitkomt En dat is een hele zorg minder. Maar er is meer over Fusilade zoals: kort na de bespuiting regenvastm veilig voor het cultuurgewas bestrijdt ook kweek zeer effektief vormt een optimale gewas- veilige com binabe metAgral LN uitvloeier nieuwe verpakking, gemakkelijk te hanteren en te vernietigen. Over toepassing en dosering kan uw leverancier u alles vertellen. Raadpleeg vóór gebruik altijd het etiket ICI Holland BV inmiddels verstreken. Alle voorte kenen wijzen erop dat voor deze dag van de zijde van de deelne mers veel belangstelling bestaat, 's Morgens zijn er de keuringen van trekpaarden, Haflingers, Haflo-arabes, Friezen, Fjorden, Appeloosa's (de panterbonte paarden en pony's), Welsh-, New-Forest- en Shetlandpony's. Tevens vinden in de hoofdring, springwedstrijden voor paarden en pony's plaats, 's Middags de monstraties van de diverse stam boeken, afgewisseld met enkele springrubrieken en dressuurde- monstraties van twee Nederlandse topruiters/amazones op WPN paarden. Nieuw is ook het optre den van aangespannen Hackneys van de Bevelandse aanspanning, terwijl de zesspannen van diverse rassen (trekpaarden, Haflingers, Friezen, Fjorden, Arabieren, Hackneys en Shetlanders) iets bij zonders belooft te worden. Daar naast nog het optreden van een heel bijzonder 20-span bokken en geiten. Het geheel wordt afgeslo ten met een massale demonstratie trekpaarden met 4, 8, 12 en 16 tallen - iets wat men alleen hier en in Den Bosch nog kan zien. De ouderen onder ons herinneren zich nog de trekpaarden behan gen met gewonnen medailles. Dat is verleden tijd. En naar verleden tijd gaat de belangstelling plots uit. Zo is er vraag ontstaan naar medailles van trekpaardten toonstellingen en -keuringen. Gooi ze dus bij een zolderoprui ming niet weg. En aan de sekreta- riaten van de afdelingen en van de bonden het advies: kijk eens of u wel een representatief monster van uw uitgegeven medailles be waard hebt. Zo dat niet het geval is, tracht dit weer aan te vullen, want voor de historie moet u zo iets wel vastleggen. Tachtig jaar ruitersport In dit teken staat dit jaar het con cours in Axel op Pinkstermaan dag, waarvoor ruim 500 kombi- naties staan ingeschreven met daarnaast diverse shownummers en kür op muziek in de Z- dressuur. Ook de Belgische ruiters zijn weer sterk vertegenwoordigd. Van een teruggang van de deelna me bij de landelijke ruitersport merken we tot nu toe in Zeeland nog niet veel, want op zuiver provinciale- en kringwedstrijden is er veelal grote deelname. De te ruggang wordt in hoofdzaak ge weten aan de afname van het kin dertal en dat zal er ongetwijfeld mee te maken hebben. Maar we moeten ons misschien ook wel eens afvragen of we niet naar een andere opzet van het wedstrijdge- beuren moeten. De puntenjacht schijnt vele jongeren op den duur toch geen bevrediging te geven. Het plezier in het rijden moest voorop staan. Afwisselingsnum mers en spelletjes verdienen meer aandacht dan tot nu toe. 14 Vrijdag 13 mei 1988

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 14