Had de bestuurder alkohol gebruikt? DRONKEN RIJDERS DOENT TEGEN EEN BOO, ALCOHOL EN VERKEER KUN JE NIET MAKEN w Boidin te Hulst in nieuw onderkomen Samenwerking Hagelverzekeringen O.Z.H. en Hulst Een vraag waarmee vele bij een aanrijding betrokken bestuurders de nodige moeite hebben. Weliswaar is volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek het aantal verkeersongevallen, waarbij alkohol in het spel was, sinds 1984 steeds gedaald. Of dit te danken is aan de gevoerde campagnes de afgelopen jaren, kan niet bewezen worden en vele twijfelen sterk aan het effekt van voorlichtingscampagnes zoals "Drank maakt meer kapot dan je lief is". Een ware gedragsverande ring bereik je niet zo snel, denk maar aan het feit dat iedereen weet dat roken ongezond is, maar toch wordt er nog veel gerookt. Zoiets verander je niet even door een campagne. Naar onze mening is alkohol in het verkeer alleen te bestrijden door strengere maatregelen van justitie. Natuurlijk kunnen ook de verze keringsmaatschappijen een belangrijke invloed uitoefenen. Ademanalyse Sinds 1 november 1974 kennen we in Nederland de verplichte bloedproef. Vanaf die tijd is men steeds bezig ge weest maatregelen te onderzoeken ter verbetering van de bestrijding van het rijden onder invloed. Daar toe behoorde ook de invoering van de ademanalyse als bewijsmiddel ter vervanging van de bloedproef. De invoering van de ademanalyse vond plaats op 1 oktober 1987 en vanaf deze datum zal de hiervoor benodig de apparatuur geleidelijk in het hele land beschikbaar Worden. Wat is het doel van deze nieuwe opsporingsmaatregel? Zoals wij hierboven reeds beschre ven: een snellere en betere methode die leidt tot het opsporen en waar van een duidelijke preventieve wer king zal uitgaan! Ademalkoholgehalte Nu even terug naar de wijzigingen in het nieuwe artikel 26 in de Wegen verkeerswet. Aan Artikel 26 is een nieuw lid toegevoegd waarin nu een ademalkoholgehalte (AAG) wordt genoemd. Vanaf 1974 was er al het bekende bloedalkóholgehalte (BAG) van 0,5 milligram per milliliter bloed. Nu is er een overeenkomstige limiet van 220 microgram alkohol per uitgeademde lucht bijgekomen. Tot en met de blaastest op straat zijn er geen verschillen in bloed en adem analyse. Vanaf 1 oktober 1987 wordt direkt overgegaan tot adema nalyse op een aangewezen gekeurd en geijkt ademanalyse-apparaat. Wachttijd tussen blaasproef op straat en ademanalyse op bureau: YM/// Yf//// Veilig Verkeer Nederland De vertegenwoordiger van VERZE KERINGEN ZLM in het land van Hulst, de heer B. Boidin is per 1 april 1988 verhuisd naar een ander kantoorpand. De heer Boidin verruilde de Janseni- uslaan voor een centraler gelegen kantoorruimte (plus woning) aan de Glacisweg 48 te Hulst. De verhuizing is o.a. een gevolg vanwege de aan houdende groei van het klanten bestand. Het nieuwe onderkomen biedt de garantie voor een betere ser vice en dienstverlening aan de verze kerden in het gebied van "Reynaert de Vos". De 30-jarige Boidin, die sinds 1-1-1984 als vertegenwoordiger van VERZEKERINGEN ZLM aktief is, heeft in het nieuwe pand de beschik king over twee kantoorruimtes, een spreekkamer alsmede een wacht ruimte. De heer Boidin zal nadat het kantoor volledig is ingericht nog "open huis" houden voor zijn klan tenkring. Voor verzekeringszaken in het gebied van Hulst (Zeeuws Vlaanderen-Oost) kunt u dus voortaan terecht op Glacisweg 48 te Hulst. minstens twintig minuten, dit in ver band met beïnvloeding van mondal- kohol. De uitslag van de ademanaly se is bepalend of al dan niet proces verbaal wordt opgemaakt. Weigeren te blazen op een ademanalyse apparaat wordt evenals de weigering van het bevel tot een bloedanalyse strafbaar gesteld als misdrijf! Slechts 3 mogelijkheden bloeda nalyse Gesteld kan worden dat in de toe komst de ademanalyse op de eerste plaats komt, en er slechts drie moge lijkheden overblijven om bloedana lyse toe te passen: 1. Indien de medewerking tot adem analyse om bijzondere geneeskun dige reden onwenselijk is. 2. Indien de medewerking van de "verdachte" niet heeft geleid tot een voltooide ademanalyse. 3. Indien het vermoeden bestaat dat een "verdachte" onder invloed van een andere stof dan alkohol ver keert. Let wel! Er is een over gangstermijn van twee jaar na intre ding van het wetsontwerp. In deze periode mag volgens de "oude" en "nieuwe" richtlijnen gehandeld worden. Onderzoekers hebben uitgewezen dat bij een promilage van 0,8 de kans op een ongeval tweemaal groter is dan wanneer geen sprake is van al- koholgebruik. Bij 1,2 promille zelfs vijf maal! Alkoholgebruik in verkeer intomen U zult begrijpen dat ook wij als ver zekeringmaatschappij deze nieuwe ontwikkelingen op de voet volgen en er alles aan zullen doen het rijden onder invloed met alle beschikbare en toegestane maatregelen in te to men. Juist bij ernstige verkeersonge vallen met letsel is gebleken dat va ker alkoholgebruik werd gekonsta- teerd. Dus hogere kosten met name in de gezondheidszorg, waarmee na tuurlijk ook de verzekeraar gekon- /I.M-manifestatie van 23 t/m 25 juni op 'Neeltje Jans'. L' komt toch ook? In het volgende verzekeringsnummer zal uitgebreid aandacht worden be steed aan: Vakantie en Verzekering en Kamperen bij de boer. Zij die echter de voorbereidingen op een komende vakantie al aan het treffen zijn doen er verstandig aan ook de reisverzekering in orde te ma ken. Voor hen die tevens een annule ringsverzekering wensen te sluiten is het belangrijk, dat gelijktijdig met het boeken van een reis de verzeke ring gesloten wordt. Succes met de voorbereidingen. "Jij wilde toch zo graag op het plat teland logeren!" De heer Boidin voor zijn nieuwe kantoorpand aan de Glacisweg te Hulst. Op de foto de mensen, welke uw schade's in schadegroep III behandelen van links naar rechtsi mevrouw Ridderhof, de heer Schrijver, de heer van Win- gen (chef) en mevrouw Verbeemen. fronteerd wordt. Toch lijkt ons dat het politie-optreden, de straf, de snelheid van strafoplegging en de zwaarte van die straf belangrijke faktoren zijn, die van grote invloed kunnen zijn op het rijden onder in vloed. Daarnaast kunnen de verze keraars hun steentje bijdragen door middel van een goede registratie, een goede uitvoering van de hun ten dienste staande en toegestane maat regelen opgenomen in de polisvoor waarden. Ook zullen wij naar mogelijkheden blijven zoeken die leiden tot een ver mindering van het gebruik van alko hol in het verkeer. Wij denken hier bij aan zelfmeetapparatuur (nog niet populair in Nederland), waarmee bereikt kan worden dat men beter leert om te gaan met de hoeveelheid waarmee men wel of niet nog achter het stuur kan plaatsnemen. Het besluit om in de auto te stappen kan worden omgebogen door het zelf meten van de ademalkoholge halte. Men kan een andere vervoers wijze kiezen of zijn vervoer uitstel len tot het moment van een accepta bel niveau van A.A.G. Samenspel Wij van Verzekeringen ZLM hopen dat met de medewerking van u allen er een periode komt waarna wij kun nen zeggen dat onze premies (en dat is toch voor u heel belangrijk) niet aangepast hoefden te worden, om dat door de afname van het aantal verkeersongelukken, waarbij drank in het spel was een belangrijke finan ciële meevaller is ontstaan. P. v. Wingen De ledenvergaderingen van de Onderlinge en Zuidelijke Hagelverzeke- ring u.a. te Goes en van de Onderlinge Verzekeringsmaatschappij te gen Hagelschade in Zeeland u.a. te Hulst zijn akkoord gegaan met een voorstel van de besturen om tot een volledige integratie van beide maatschappijen te komen. In de loop van 1988 worden de juridische en de fiskale aspekten doorgelicht ter voorbereiding op de samensmel ting per 1 januari 1989. De praktijk zal zijn dat in 1988 de administra ties van beide maatschappijen nog afzonderlijk (in Goes en in Hulst) worden gevoerd, doch dat de resultaten over 1988 reeds zullen worden samengevoegd. Op grond van schadestatistieken over meerdere jaren zullen de leden van de Onderlinge Hulst vanaf 1988 een premie betalen die gemiddeld 30% hoger ligt dan de OZH-premie. Het ligt in de be doeling de premies van beide maatschappijen in de toekomst op het zelfde peil te brengen. Per 1 januari 1988 was de OZH reeds een sa menwerking aangegaan met de Onderlinge Hagelverzekering Tholen en St. Philipsland. Na de samenvoeging zal het aantal leden 950 be dragen, de verzekerde oppervlakte ruim 31.500 ha en het verzekerd kapitaal 210 miljoen gulden. Prolongatienota's brandverzekering de deur uit Binnenkort glijdt bij verzekerden van Verzekeringen ZLM die een brand verzekering hebben lopen de jaarnota van de brandverzekering (ook wel uitgebreide gevarenverzekering) in de bus. Let daarbij vooral op de hoogte van de verzekerde som van uw inboe del, opstal of agrarische bedrijfsge bouw. Recente verbouwingen of aan kopen kunnen er toe leiden, dat de verzekerde som aangepast dient te worden. In het volgende verzekeringsnummer zal uitgebreid aandacht worden be steed aan: Vakantie en Verzekering en Kamperen bij de boer. Zij die ech ter de voorbereidingen op een ko mende vakantie al aan het treffen zijn doen er verstandig aan ook de reisverzekering in orde te maken. Voor hen die tevens een annulerings verzekering wensen te sluiten is het belangrijk, dat gelijktijdig met het boeken van een reis de verzekering gesloten wordt. Sukses met de voor bereidingen. Vrijdag 8 april 1988 7

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 7