Temik Nieuw identifikatie- en registratiesysteem runderen op komst F. HENDRICKX CONSTRUCTIE VERVOLG PAG. 14 Stijgend aantal Haflingerleden bij Zeeuwse afdeling 'Het Nederlandsche Trekpaard Landbouwschap wil kleinere korting melkquota U weet natuurlijk dat de oogst van uw gewas niet bepaald aan kwaliteit wint als aaltjes vrij spel hebben. Zoals u óók weet dat het preventief systemisch werkende Temik ervoor zorgt dat ze dat vrije spel niet krijgen. Temik bestrijdt niet alleen met grote zeker heid aaltjes, maar óók vele insecten die boven- en ondergronds schade veroorzaken. Wat minstens zo belangrijk is: Temik verhoogt het rendement van uw teelt. U kunt het zelf herkennen: 'n gewas dat zich goed ontwikkelt en er gezond uitziet. Het granulaat voor resultaat. prijzen VOOR AL UW BUITEN SCHILDERWERK, 0NDERH0UDS- SCHILDERWERK EN GLASREPARATIE Particulieren en bedrijven Tel. 01184-19936 en 01146-2170 Tuigpaardensport Voor de tuigpaardliefhebbers staat ook iets bijzonders te ge beuren. Op 9 april wordt er te Wezep - even voor Zwolle - een nieuwelingendag gehouden bij de manege van de Heuvelruiters, even voorbij Friki. Hiervoor zijn al 60 jonge tuigpaarden aange meld. Ze zullen op heel aparte wijze beoordeeld worden. Ga er maar eens kijken. Het zal ook een goed beeld geven van wat we dit jaar aan nieuwe sterren op de concoursen mogen verwachten en het is min of meer de opening van het groene seizoen. Voor Zeeland is een oefendag ge pland op 21 mei vanaf 10.30 uur bij manege "De Eendracht", waar de heer P. Geenen uit Eind hoven aanwijzingen en adviezen zal geven, ledereen die belang stelt in tuigpaarden, is hier welkom. I" Onlangs hield de Afdeling Zeeland van de Kon. Ver. "het Nederlandsche Trek paard" onder voorzitterschap van de heer B.E. A.M. IJsebaert haar algeme ne vergadering, die door ruim 40 leden werd bijgewoond. In zijn jaarverslag kon de Afdelings secretaris, de heer J.J. Cappon posi tieve geluiden laten horen t.a.v. het ledental en financiële toestand. Daar- entgen waren de geluiden over de handel zwaar in mineur. Wel bestaan er nog steeds contacten met West Duitsland en gaan er nog vrij regel matig transporten in die richting. Zij het in mindere mate is dit ook het ge val met Tsjecho-Slowakije en dat is dan toch nog een lichtpuntje aldus de secretaris. Het ledental -in 1986 net over de 200- steeg in 1987 tot 213. Het aantal Haflingerleden stijgt gestadig zo wist de secretaris te melden, en dit is ook landelijk gezien het geval. De gang van zaken tijdens de verplichte- en hengsten keuring kreeg de instemming van de vergadering. Voor een volledige centralisatie van de keuringen in Den Bosch (thans nog in Groningen-Doetinchem en Den Bosch) is de tijd nog niet rijp, zo kon uit de woorden van de algemeen voorzitter worden opgemaakt. De heer Cappon deelde verder mede, dat in 1987 11 Zeeuwse trekpaarden en 8 Haflingers in het Keurstamboek wer den opgenomen, 1 merrie in het Hulpboek en verder 66 trekpaardveu lens t.w. 38 merrie- en 28 hengstveu lens) en 23 Haflingerveulens (16 merrie- en 7 hengstveulens). Nadat de voorzitter had opgeroepen tot ruime deelname aan de merriepre- miekeuring welke in het kader van de Zeeuwse dag van het paard gehouden zal worden als onderdeel van de Z.L.M. Manifestatie op Neeltje Jans werd de vergadering besloten met een door dierenarts L. Jobse te Oostka- pelle gehouden lezing over het onder werp "Drachtigheidsproblemen". De heer Jobse wist zijn toehoorders ui termate te boeien. Dat het probleem leeft bleek ook uit de vragen die na afloop werden gesteld. Het Landbouwschap wil dat land bouwminister Braks terugkomt op zijn besluit de melkproduktie in ons land vanaf 1 april met 3,95 procent te verminderen. De korting kan wor den beperkt tot hooguit 3 procent, zo heeft het Landbouwschap vorige week laten weten. Het Landbouwschap vindt dat Braks zich vooral moet inspannen om de nieuwe, onlangs door de EG in Brussel goedgekeurde opkoopre geling goed te laten funktioneren. Als dat gebeurt, kan de korting wor den beperkt tot hooguit 3 procent. De minister dekt zich, volgens het schap, met een korting van bijna 4 procent onnodig hoog in tegen on voorziene risiko's. Het Landbouwschap is wel in grote lijnen akkoord met de plannen voor de superheffing, waarin de overgang naar een quoteringssysteem per zui velfabriek is vastgelegd. Wel moet dan duidelijker worden hoe het vet gehalte in de melk wordt verrekend. Volgend jaar wordt een begin ge maakt met de invoering van een nieuw identifikatie- en registratie systeem voor runderen. Dit nieuwe systeem houdt in dat ieder rund een nummer krijgt toegewezen voor het Waaraan herten je het resultaat vanTemik? leven. Dat nummer zal in eerste in stantie een duidelijk afleesbaar oor merk zijn. Op een later tijdstip kan dit vervangen worden door een elek tronisch afleesbare chip met daarin de gegevens van het dier. Direkte aanleiding voor de invoering van het systeem is het vervallen van de interne grenzen in de Europese gemeenschap in 1992. De bestaande koppeling aan de dierziektenbestrij- ding wordt bij de nieuwe I- en R- methode niet losgelaten maar juist verbreed. Bij de invoering van het nieuwe systeem moet bij kalveren zo snel mogelijk na de geboorte het levens nummer worden ingebracht. De be doeling is dat met de nieuwe regeling een gat in de registratie wordt ge dicht. Nu is het zo dat er geen identi- fikatiesysteem is voor kalveren van vier maanden of jonger. Ook bedrijven die zich richten op de produktie van rundvlees gaan onder het nieuwe systeem vallen. Bij invoe ring van het nieuwe systeem zal het schetsen van dieren voor de gezond heidsdienst, voor zover dat nu nog gebeurt, definitief tot het verleden behoren. Omdat bij verlies van een oormerk het betreffende rund administratief zoek is, wordt overwogen om twee oormerken aan te brengen. Bij ver lies van een oormerk kan het op nieuw merken achterwegen blijven. Dit laatste kost naar verhouding veel. Bij de invoering van de nieuwe methode betekent het dat de her komst van ieder rund in Nederland op elk gewenst moment is na te gaan. Dieren die worden geïmpor teerd zullen bij binnenkomst in Ne derland een nummer toegewezen krijgen. Gerrit J. Schroten Landbouwschap BESCHERMING TEGEN UIE VLIEG te Ossendrecht Vraag vrijblijvend prijsopgave betreffende uw Koel- en bewaarplaatsen Machinebergingen Allerlei soorten stallen Levering en montage van isolatie materialen Ossendrecht Tel.: 01647-4143, b.g.g. 2529 inlichting ook voor scherp® Vrijdag 8 april 1988 88VI litqu 8 gubjh/ 15

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 15