nieuws duphar Er zit muziek in VERVOLG PAG. 15 volledige bestrijding van bijna alle onkruiden ook kleefkruid en andere lastige soorten Overleg met uw gewasbeschermingsadviseur over de mogelijkheden die Racer u biedt, spuitpoeder De Zeeuwse paardenliefhebbers hebben een drukke tijd achter de rug. De hengstenkeuring in Den Bosch met aansluitend concours hippique trok veel mensen. Op zaterdag een uitverkocht huis. De belangstelling voor de wereld bekerfinale dressuur was over weldigend. Voorheen zat maar een handjevol mensen naar dres suur te kijken en nu kon er geen muis meer bij. De muziek heeft de dressuur een andere dimensie gegeven, die het publiek sterk aanspreekt. Een groot succes bleek ook de vrije kür op muziek voor viertallen, een noviteit, die aanvankelijk nogal skeptisch was ontvangen. Maar het sloeg aan, niet minder dan 16 viertallen meldden zich voor de jury en dat terwijl de afdelingsdressuur het moeilijk heeft zich staande te houden. Zou de muziek hierin ook nieuw leven kunnen blazen? Blijkbaar inspireert de muziek niet alleen het publiek, maar ook de deelnemers. Want 16 viertal len in deze ongebruikelijke tijd van het jaar is toch wel iets om je hogelijk over te verbazen. In Den Bosch werd de dressuurproef voor ponyruiters gewonnen door Pieter Jenniskens met Fleur. Fleur heeft al een geweldige car rière achter de rug met zijn vroe gere bedrijdster en vormt nu weer een prima kombinatie met Pieter. Fleur mag hier wel eens naar voren gehaald worden, want zij is een Zeeuws fokpro- dukt van wijlen notaris Van Dis sel te Goes. Ook veel belangstelling bestond er voor de hengstenshows in Zee land met name die in Seroosker- ke in manege de Eendracht. Daar waren zelfs vijf trekpaarden- hengsten, die zich geweldig lieten zien, terwijl nog een zesde be schikbaar zou zijn na herstel. Helaas werd op de show in mane ge Riemens te Nieuwvliet twee dagen later bekend dat deze hengst Cartouche van de smidse van A.C.M. Brooijmans het land der levenden verlaten heeft. Beter is het Frits van de Houterdsedijk van A.Z. de Buck te Oostkapelle vergaan, die ook ernstig ziek is geweest, maar er nu weer in top vorm bijstond en bij nakeuring vlot goedgekeurd en ingeschre ven kon worden. Van de W.P.N. rijpaarden werd een tiental hengsten getoond. De warm bloedfokkers hebben ruim keus. In het Brabantse staan nog diver se shows op het programma. Jubileumavond een succes De warmbloedfokkers kunnen ook terugzien op een geslaagde viering van het tienjarig bestaan van de afdeling Zeeland van het W.P.N. Het restaurant van de Zeelandhallen was geheel bezet. De tafels waren voorzien van mooi informatiemateriaal. De sprekers: voorzitter Goedegebu- re, ex-adviseur Vermond, de voorzitter van de Zeeuwse Bond van Landelijke Rijverenigingen en Ponyclubs, A.J. Hanse, wa ren kort en bondig. De laatste spreker overhandigde namens de Bond een bloemstuk en een paardje als ereprijs voor de ru briek bestgaand rijpaard op de Centrale keuring 2 juli te Seroos- kerke bij manege de Eendracht. Een groot succes waren de liedjes van een "Zeeuwse Trouba dour", Engel Reinhoudt, uit 's- Heerenhoek. Vele Zeeuws Vlamingen lieten de laatste boot lopen en keerden in de vroege morgen via Antwerpen huiswaarts. Een vaste oeverver binding zou een uitkomst ge weest zijn; ook voor degenen, die nu eigenlijk te vroeg afscheid moesten nemen. Uitspraak rechtzaak Lucky Boy De al twee jaar lang slepende zaak Lucky Boy is nu in Almelo voor de rechtbank geweest. Het betrof hier een fokhengst, waar van velen graag een veulen wil den hebben. Maar Lucky Boy was nogal kieskeurig en dekte nogal eens met tegenzin. Na ver loop van tijd bleek uit bloedgroep- onderzoeken, dat een aantal zgn. nakomelingen niet van hem konden zijn. Meestal waren ze als veulen wel op zijn naam gere gistreerd. Toen bleek dat het niet om enkele gevallen ging, zijn alle te achterhalen paarden, die op papier van Lucky Boy zouden zijn, op bloedgroep onderzocht en daarbij waren er 72 onechte nakomelingen. Op dit station stonden meerdere hengsten, die met Lucky Boy verwisseld moe ten zijn geweest. De hengsten- houdersvergunning werd inge trokken. De crediteuren lieten beslag leggen op de bezittingen van de hengstenhouder. De zaak is nu, na steeds weer uitstel, voorgeweest en de uitspraak luidt: acht maanden gevange nisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Het onvoor waardelijk deel mag vervangen worden door driehonderd uur dienstverlening, dit omdat de hengstenhouder geen strafblad had en zijn gezondheidstoestand te wensen overlaat. Deze uitspraak houdt een duide lijke waarschuwing in. Een goede administratie, vooral ook van herdekking door een andere hengst, is noodzakelijk en dat zal in het verleden bij menigeen er wel eens bij ingeschoten zijn. Praktisch bij alle stamboeken is bloedgroep-onderzoek voor hengsten verplicht. De KVNT en het Belgisch Stamboek hebben dit nu ook besloten voor de trek paarden, Haflingers en daarme de kunnen onvolkomenheden in de administratie bloot gelegd worden. Maar genoeg over deze betreurenswaardige zaak. Daar om een vrolijker bericht over de trekpaarden en Haflingers op Eerste Pinksterdag en voor de trekpaarden op de Tweede. Landelijke Ruitersport Op de vergadering van de Ge westelijke Bond stond de voorzit ter, V.A.J. Hanse, stil bij de ju bilea van de diverse verenigingen in het afgelopen jaar en wel bij het 50-jarig bestaan van de Lan delijke Rijvereniging, de "Oran- jeruiters" te Axel, die na 25 jaar een kind ter wereld bracht en wel de ponyclub de "Kleppertjes", die dan ook 25 jaar bestond en talloze malen Zeeland op de Le- vade, de nationale kampioen schappen, vertegenwoordigde. Ook op het 35-jarig bestaan van "Oranjezon" te Vrouwenpolder en het 20-jarig bestaan van de "Gouwe Reyers" te Serooskerke werd teruggekeken. De vergade ring had een konstruktief ver loop. Verduidelijkt werd nog eens het nieuwe inentingsschema, dat per 1 april is ingegaan. Heeft dit nu wel of niet terugwerkende kracht, vroeg men zich af. Het antwoord is duidelijk nee. Staat men met een nieuw paard dan moet dit het eerste jaar tweemaal ingeënt worden met een tussen poos van minimaal 21 en maxi maal 92 dagen. Daarna binnen een jaar van de laatste entingsda tum eenmaal per jaar. Ook vernamen we dat de bouw van de tweede rijhal in Ermelo op het Federatiecentrum voor spoedig verloopt en dat deze me dio juni-juli met enig vlagver toon geopend zal worden. Dat zal een grote verbetering beteke nen, vooral in perioden dat de stamboeken voor het verrichtings- onderzoek van hengsten beslag op de huidige akkommodatie leg gen. Helaas kon wegens ziekte de door Kaas uit Philippine gefokte hengst hieraan niet vanaf het be gin deelnemen, maar misschien kan hij de achterstand nog wel inhalen. Maar voor het zover is krijgen we eerst nog de landelijke jaar vergadering van de Federatie op 9 april, dus morgen, in welke ver gadering de voorzitter, jonkheer Van Nispen tot Sevenaer af scheid zal nemen in verband met het feit dat hij voorzitter van de overkoepelende organisatie, de Nederlandse Hippische Sport bond, is geworden. De nogal om vangrijke procedure om tot een opvolger van hem te geraken kan nu misschien ook snel starten. Wie weet misschien wordt daar morgen iets over bekend. Wat al wel zeker is, is dat men in die ver gadering kennis zal kunnen ma ken met de a.s. opvolger van de heer Ruiterkamp: Rienie van der Schaft en dat lijkt me het vermel den zeker waard. Verwacht u onkruid zoals kleefkruid in uw aardappelen? Dat ruimt u radicaal op met Lees voor het gebruik de gebruiksaanwijzing en de voorzorgsmaatregelen. Racer® L I® geregistreerd handelsmerk van Stauffer (Europe) S.A. DUPHAR NEDERLAND BV. POSTBUS 7133, 1007 JC AMSTERDAM, TEL. 020-440911 14 Vrijdag 8 april 1988

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 14