Ja, een reisje langs de Rijn.... KUNNEN UW UIEN DIT JAAR WEER OP U REKENEN? ALLIVIN BIRLANE RAMROD Pachtersbond hekelt verkoop quota en prijsstijging grond VERKOPING BIJ INSCHRIJVING LANDBOUWGROND AGRARISCHE STUDIEREIZEN 1988 tegen uienvlieg en stengelaaltjes. doeltreffend tegen uienvlieg. voorkomt onkruid bij vóór-opkomst en na-opkomst. met Sh§yi ben je zeker Bemiddeling taxaties en advies in onroerend goed Woningen Bedrijfsobjecten Agrarische objecten 1. PERCEEL BOUWLAND 2. PERCEEL BOUWLAND 3. PERCEEL BOUWLAND Ja, een reisje langs de Rijn kan Agrarische Studiereizen echt ieder een aanraden. Iedereen geniet ervan, want zo'n bootreis is èn gemoedelijk èn afwisselend, 's Morgens begint de dag met een uitgebreid ontbijt, ter wijl de boot rustig zijn koers ver volgt. Vanaf het zonnedek kan men genieten van het mooi panorama; de purser geeft uitgebreide informatie over de burchten, kastelen en gebie den die voorbij glijden. Of men kan lezen aan de leestafel, koffiedrinken met de medepassagiers in de salon, terwijl de hutten in tussen tijd op or de worden gebracht. Tussen de mid dag wordt een uitgebreide brood maaltijd met een warm gerecht ge serveerd. Het schip ligt dan meestal al aangemeerd bij een bekend stadje of stad, zoals Andernach, Rüdes- heim, Koblenz. Men heeft uitgebreid de tijd om te wandelen, te winkelen, uit te rusten op één van de vele ter rasjes of in een echte Wein- of Bierstube. Of men vertrekt met de bus om de bezienswaardigheden in de omgeving te bekijken, 's Avonds na het drie-gangen diner is er gele genheid tot passagieren of er wordt aan boord een gezellige avond geor ganiseerd. De boot, de Prinses Christina kan 115 passagiers herber gen, staat bekend om zijn goede keuken en een uitermate vriendelij ke, vlotte, hulpvaardige bediening. De Rijnreis duurt van zaterdag 28 mei t/m zaterdag 4 juni, 8-daagse bootreis, exkursies per bus. En verder: Andalusië: 8-15 april, nog een paar plaatsen, 8-daagse vliegreis, rondreis per bus. Luxemburg: 25-29 april, 5-daagse busreis. Turkije: 25 mei-3 juni, 1 O-daagse vliegreis. Lissabon- Portugal: 3-10 juni, 8-daagse vlieg reis. Joegoslavië: 8-11 juni, 11-daagse busreis. Noordkaap: 13-25 juni, 13-daagse vliegreis, ron dreis per bus. Ierland: 23-30 juni, 8-daagse vliegreis, rondreis per bus. Sovjet-Unie: 20 juni-9 juli; 11-daagse vliegreis. New York: 14-27 mei, 14-daagse vliegreis/rond reis per bus. Voor aanmeldingen en nadere infor matie of het aanvragen van de bro chure Agrarische Studiereizen 1988 jan-jun kunt u kontakt opnemen met het sekretariaat van "Agrari sche Studiereizen", Roermondsplein 20, 6811 JN Arnhem, telefoon 085-512 087 tussen 08.30 en 17.30 uur. Nota over Natuur- en Milieu- edukatie aan de Tweede Kamer aangeboden De ministers Braks (landbouw) en Nijpels (milieu) hebben op 11 maart 1988 de nota "Natuur- en Milieu- edukatie, een meerjarenvisie" aan de Tweede Kamer aangeboden. In de nota geven de bewindslieden aan hoe het gesteld is met de natuur- en milieu-edukatie in ons land en op welke punten verbetering gewenst is. Het ministerie van Landbouw stelt hiervoor de komende tijd jaarlijks 1 miljoen extra beschikbaar. Hier mee zullen ontwikkelingsprojekten worden opgezet ten behoeve van systematische vernieuwing en ont wikkeling van natuur- en milieu- edukatie en verstérking van de lan delijke ondersteuning voor deze ak- tiviteiten. Omzet tuinbouwveilingen steeg aanzienlijk De omzet op de tuinbouwveilingen is vorig jaar na een eerdere daling in 1986 flink gestegen. De veilingen groeiden in omzet met 373 miljoen gulden. De totale omzet op de veilingen kwam uit op ongeveer 3,3 miljard gulden. Dat is 12,7 procent hoger dan in 1986. Daarmee maakten de veilingen de omzetdaling in 1986 van 5 procent meer dan goed. De omzetwinst ontstond vooral in de tweede helft van vorig jaar. Eind juli was de omzet nog vergelijkbaar met die van 1986. In het eerste half jaar sprongen alleen de maanden maart en april er in positieve zin uit, juni viel weer tegen. De verkoop van melkquota en het schuiven van de mestquota moesten eigenlijk worden verboden. Er zou dan ook geen binding tussen quota en grond dienen te zijn. Die melk quota drijven de grondprijzen veel te hoog op en het is dan ook te gek dat goede landbouwgrond, die eerst der tig mille kostte, nu meer dan tachtig mille op moet brengen". Dat stelde de voorzitter van de Bond van Land- pachters en Hypotheekboeren, de heer L.S. Melse, in zijn openings woord tot de algemene ledenverga dering van zijn organisatie die in Zwolle werd gehouden. De Bondsvoorzitter tekende bezwa ren aan tegen de te hoge grondprij zen die zeker door de akkerbouwer, maar straks ook door de veehouder, niet meer op te brengen zijn. Die grondprijzen zijn extra opgevoerd door de verkoop van quota, een zaak die eigenlijk moest worden ver boden. Daardoor immers zijn de gronden veel te duur geworden. Na nog nader de EG-regelingen te hebben besproken wees de heer Mel se erop dat de superheffing, 75 ct per liter, eigenlijk te hoog is in ons land. Elders is die veel lager, van 10 tot 50 ct. Bovendien wordt met de regeling geknoeid want in Frankrijk bijvoor beeld heeft men veel hogere quota toegewezen gekregen. De Bonds voorzitter vreesde ook nog een prijs verlaging voor een aantal produkten als melk en zag vooral de toekomst voor de akkerbouwers somber in omdat verwacht wordt dat de graan prijzen straks de kosten nauwelijks of niet zouden kunnen dekken. (Uit 'De Landpachter') rag Makelaardij o.g., Ing. A. J. Hanse Ring 19.4328 AE BURGH-HAAMSTEDE ümi Telefoon 01115-3424 QQ Ing. AJ. Hanse. beedigd rentmeester, makelaar o.g. Notaris G.F. Giele te Goes zal ten verzoeke van de heer en mevrouw de Jonge bij inschrijving verkopen: liggende nabij de Koekoek onder Elle- woutsdijk, groot 1.03.00 ha.; liggende aan de Grindweg onder Elle- woutsdijk, groot 3.21.70 ha.; liggende aan de Groenedijk onder Ove- zande, groot 1.65.30 ha. Betaling onkosten binnen acht dagen (veiling tarief). Lasten voor rekening koper vanaf 1 januari 1988. Aanvaarding na betaling koopsom (uiterlijk 22 april 1988). Voorwaarden: a. De prijs waarbij volle last wordt gegeven is bij de notaris gedeponeerd; b. inschrijfbiljetten (ondertekend) dienen uiter lijk woensdag 23 maart 1988 om 14.00 uur ten kantore van notaris Giele ingeleverd te zijn, op welk tijdstip de biljetten per perceel worden geopend en waarbij de inschrijvers per perceel aanwezig kunnen zijn; c. indien bij de inschrijving de prijs van volle last niet is gehaald hebben van de aanwezige inschrijvers de drie hoogste het recht deel te nemen aan een tussen dezen direct na het openen van de biljetten te houden opbieding; d. Ingeschreven wordt per hectare en per per ceel. Op het inschrijfbiljet dient men aan te geven op welk perceel wordt ingeschreven; e. De voorwaarden der verkoop liggen ter inza ge ten kantore van alle Zuid-Bevelandse nota rissen. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemde notaris Giele, Zusterstraat 2a te Goes, tel. 01100-13820 (toestel 17 de heer Dieleman), al waar situatieschetsen verkrijgbaar zijn. Shell Nederland Chemie B.V., postbus 2960.3000 CZ Rotterdam 14 Vrijdag 18 maart 1988

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 14