NTS positief over stichtingen tuinbouwvoorlichting Vierde nota ruimtelijke ordening Prof. Vervoorn ontvangt koninlijke onderscheiding VOORLICHTING EN INSPRAAK CSM neemt biochemisch bedrijf in V.S. over Toetsingscommissie: "Ondergrondse opslag radio-actief afval ook op maatschappelijke aanvaardbaarheid toetsen" De NTS staat in principe positief te genover stichtingen tuinbouwvoor lichting. Voor de NTS moet wel aan een aantal voorwaarden worden vol daan. Zo dient het onafhankelijke voorlichting te worden die de open heid in de sektor en deelname aan groepsaktiviteiten stimuleert, moe ten de stichtingen een aanvulling worden op en versterking van de ge privatiseerde voorlichtingsdienst en dienen de stichtingen onafhankelijk te zijn en op gelijkwaardigheid bestuurlijk te worden ingevuld door NTS en standsorganisaties gezamen lijk. Dit konkludeerde het Hoofd bestuur van de NTS in haar vergade ring van 27 januari jl. Als alles volgens plan verloopt zal me dio maart de Vierde nota ruimtelijke ordening worden gepresenteerd. Dan start ook een omvangrijke voorlich tingscampagne in het kader van de in spraakprocedure. Het is de bedoeling aan provincies, gemeenten, kamers van koophandel, sociale partners en organisaties op het gebied van natuur en milieu, landbouw, rekreatie en toe risme etc. een inspraakkoffer te doen toekomen. In deze inspraakkoffer zit naast de Vierde nota zelf een populaire versie, een videoprogramma, een publieks- brochure, een overzicht van de voor- lichtingsaktiviteiten en een VERVOLG VAN PAG. 2 Algemene Ledenvergadering W.P.N. De afdeling Zeeland van het Warm bloed Paardenstamboek Nederland houdt op dinsdag 1 maart haar alge mene ledenvergadering in 'de Vroo- ne' te Kapelle-Biezelinge. Aanvang half acht 's avonds. De vergadering, die een sterk huishoudelijk karakter draagt, begint allereerst met de jaa roverzichten van sekretaris, inspek- teur en penningmeester. Daarna zijn de verkiezingen aan de orde voor o.a. bestuur, waarin de sekretaris P.J. van Nieuwenhuyzen aftredend en herkiesbaar is. Daarnaast moeten benoemd en gekozen worden leden van de stamboekkommissie, kas- kommissie en een afgevaardigde c.q. plaatsvervanger voor de afdeling Zeeland naar de algemene ledenver gadering op 6 april in Utrecht. De agenda van deze vergadering zal be handeld worden door de voorzitter, de heer V.d. Mey of eventueel door iemand die hem vervangt. Behalve het achter ons liggende jaar zal ook het werkplan voor het vol gend jaar aan de orde gesteld wor den. Daarbij vraagt weer een vrij groot aantal onderwerpen onze aan dacht, waarbij we ondermeer den ken aan hengstenshow's, stamboek keuring, centrale keuring, I.B.O.P. proevendemonstraties, fokdag e.d. Alle leden en in het W.P.N. geïnte resseerden zijn op deze avond welkom. Ver. voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen Duiveland Op woensdag 2 maart organiseert de vereniging in samenwerking met het Konsulentschap voor de Akkerbouw een drainagemiddag. Programma: 13.30 uur kontrole van de aanleg en de werking van oude en 4 Standsorganisaties zien een markt in teeltbegeleiding en besluiten zelf op basis van profijtbeginsel voorlich ters aan te stellen. De NTS ziet dit als een vorm van partikuliere voor lichting, die aan individuele begelei ding en advisering voorziet in de tuinbouw in een behoefte. De a.s. geprivatiseerde voorlichtingsdienst zal niet aan deze behoefte kunnen voldoen. Ook tuinders die deelne men aan NTS-aktiviteiten hebben een wisselende behoefte aan indivi duele begeleiding. Dit is afhankelijk van tuinder en omstandigheden. De NTS heeft zich altijd gereser veerd opgesteld naar partikuliere bu- ro's omdat die de openheid in de bestelformulier. Hiermee kan elke or ganisatie de diskussie en inspraak op zetten in eigen kring. Daarnaast zal het brede publiek ook via de massamedia op de hoogte wor den gebracht van de belangrijkste on derwerpen uit de Vierde nota. Zo zullen er in de dagbladen advertenties verschijnen waarin per keer een the ma uit de Vierde nota voor het voet licht wordt gebracht. In de tekst wordt uiteindelijk verwezen naar de populaire versie die door de Staatsuit geverij op de markt wordt gebracht. Via Postbus-51 tv-spots wordt de kij ker geattendeerd op de brochure die bij postkantoor, bibliotheek en ge meentehuis gereed ligt. nieuwe drains op het bedrijf van gebr. Boot, Kievitsweg 3, Kerkwer- ve. Om 15.00 uur nabespreking door de heer J. Kodde in het Tonnenma- gazijn te Brouwershaven. Uienstudiegroep Walcheren Op woensdag 2 maart is er een bespreking van de teelt 1987 in het Dorpshuis te Grijpskerke, aanvang 13.00 uur. Beurs 'landbouw en handel' Op donderdag 3 maart wordt in het Huis van Nassau te Zierikzee de beurs 'landbouw en handel' gehouden, aan vang 20.00 uur. De heren H. de Jong en K. Bekker, resp. tuinbouwer en ak kerbouwer uit de Hoeksche Waard, zullen spreken over nieuwe manieren van afzet van tuinbouw- en grove tuinbouwprodukten. Ver. voor Bedrijfsvoorlichting Tholen en St. Philipsland Algemene jaarvergadering op don derdag 3 maart in café 'Tolrust' te Poortvliet, aanvang 19.30 uur. Na de pauze zal ing. H. Salomons, spe cialist gewas- en bodembescher mingsmiddelen bij het CAT Goes, een inleiding houden over 'Aktuali- teiten op het gebied van zieten en ge wasbeschermingsmiddelen' Cehave studiedagen pluimvee- en konijnenhouderij In maart organiseert de Cehave weer haar studiedagen voor de verschil lende diersoorten. Deze zullen alle plaatsvinden op het hoofdkantoor te Veghel en aanvangen om 10.30 uur, ontvangst 10.00 uur. Op 3 maart: legpluimveehouderij; op 8 maart: konijnenhouderij; op 15 maart: ver meerderaars en op 17 maart: braad- kuikenhouderij. Gaarne bezoek van te voren opgeven via tel. 04130 - 82255. Op elk dezer dagen zullen en kele inleidingen plaatsvinden, en na de lunch een forumdiskussie. Landbouwvereniging 'Unitas' te Colijnsplaat van de ZLM Algemene vergadering op donder dag 3 maart in hotel 'Zeelandia' te Colijnsplaat, aanvang 19.30 uur. De heer P.C.M. van Kleef, distriktsas- sistent van het Staatsbosbeheer, zal spreken over erfbeplanting. sektor niet aktief stimuleren. Stich tingen tuinbouwvoorlichting kunnen die openheid wél stimuleren. Dit is voor het studieklubwerk en de open heid in de sektor van groot belang. De NTS gaat er bij de vorming van de stichtingen van uit dat de af spraak, dat de NTS de teelttechni- sche en technisch-ekonomische voorlichtingsbelangen in de tuin bouw behartigt nagekomen wordt. Verder versnippering van de voor lichting dient voorkomen te worden. Zij nodigt initiatiefnemers uit geza menlijk te komen tot enkele stichtin gen tuinbouwvoorlichting. ir. T.J. van den Brand algemeen sekretaris NTS Jurtsprudei*tie6ver2icht Landbouwarbitrages verkrijgbaar Bij het Landbouwschap is een bundel verkrijgbaar waarin een jurispruden tieoverzicht is weergegeven van land- bouwarbitrages. In de bundel zijn vonnissen opgenomen die arbitrage kommissies in 1987 hebben gewezen. Bij veel van deze geschillen was het sekretariaat in handen van de juridi sche afdeling van het Landbouw schap. De bedoeling van de bundel is om in het geval dat partijen het niet eens kunnen worden bij een geschil, informatie te geven aan de hand van soortgelijke situaties. De bundel (nr. 11/1008.00) is aan te vragen bij de afdeling Juridische en Bedrij fsorganisatorische Aangelegen heden van het Landbouwschap. Uienstudieklub Zuid- Beveland Vergadering op donderdagavond 3 maart om 19.30 uur in Hotel Royal te Wolphaartsdijk. Op deze avond zal de heer P. Vrolijk uitleg geven van zijn verslag, dat hij afgelopen jaar van uienpercelen binnen de ui enstudieklub heeft gemaakt. De heer A.P. Basting zal de voor j aars werk zaamheden en onkruidbestrijding in de zaai- en plantuien bespreken. NFO-Studiedag 'Fruitteelt 2000' Op 7 maart a.s. organiseert de Ne derlandse Fruitteelt Organisatie een studiedag genaamd 'Fruitteelt 2000'. Doel hiervan is dat de fruitteeltprak tijk zelf de hoofdlijnen aangeeft voor het in de komende jaren te voe ren beleid in deze bedrijfstak. Na de opening door de heer J.A.M. Musters, ondervoorzitter NFO en voorzitter van de werkgroep 'Fruit teelt 2000' om 9.45 uur, worden er drie inleidingen gehouden, resp. door C. Kortleve (CAD Fruitteelt) over 'de fruitteler en zijn bedrijf, ing. F. Franken (CBT) over 'hoe verkopen wij ons fruit het best' en (na de kof fie) ir. U. Geling (Landbouwschap) over- 'het antwoord op de terugtre dende overheid'. Na de lunch wordt er gediskussieerd. Er wordt een slot beschouwing gegeven door ir. J.L. Ebbens, rapporteur van de werk groep 'Fruitteelt 2000'. Vlasmiddag Zeeuws- Vlaamse Vlassersbond Op vrijdag 11 maart wordt in 'De Waranda' te St. Jansteen de tradi tionele vlasmiddag gehouden, aan vang 15.30 uur. Tijdens deze verga dering zullen inleidingen worden verzorgd door ir. H. Boerma, sekre taris Kommissie Vlas van het HPA over 'Situatie vlas in Nederland', door Alb. Daenekindt, direkteur ABV te Kortrijk over 'Marktsituatie Vlas' en door S. Cock, voorzitter CILC, over 'De internationale pro motie van vlas'. Er kunnen vragen gesteld worden. Aansluitend wordt een gezellige avond georganiseerd voor belangstellende leden, genodig den en hun echtgenotes. Opgave hiervoor tot uiterlijk 7 maart bij A. Mortier (01140-13266) of A. Vande- putte (01146-1291). De Aardappelafzetorganisatie voor Zuidwest-Nederland B.V. te Zierikzee (de Aardappel B.V.) benoemde de heer W. in 't Veld tot kommercieel- medewerker op Schouwen- Duiveland. Na een inwerkperiode zal hij in juni met zijn werkzaamheden aanvangen. De heer C. van Driel is verder voornamelijk met de bedrijfs voering belast. W. in 't Veld Per 11 maart a.s. wordt het sekretari aat van de Zeeuws Vlaamse Vlassers- bond door de heer A. Vandeputte te Koewacht overgedragen aan ing. J. van der Aa te Hulst. De heer Vande putte zal als adviseur aan de vlassers- bond verbonden blijven. De huidige direkteur van de koöpe- ratieve tuinbouwveiling RBT te Bre da, de heer C. Jongmans, heeft besloten om op 3 juni a.s. zijn werk zaamheden bij de RBT te beëindigen vanwege het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd. Met ingang van diezelfde datum heeft het bestuur de heer M. Claes tot direk teur benoemd. Tot Ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw is benoemd mr. G.I.M. Knottnerus te Hattum, voor zitter van de Centrale Grondkamer te Arnhem en ook voorzitter van de Pachtkamer van het Gerechtshof te Arnhem. De direktie van de N.V. CSM te Am sterdam deelt mede, dat overeenstem ming is bereikt met C.J. Patterson Company (Kansas City - V.S.) om trent de overname van de aandelen van deze vennootschap. De overna mesom zal in kontanten worden voldaan. Patterson is een rendabele middelgro te fabrikant van met name bakkerij grondstoffen in de V.S. De omzet bedraagt ca. 45 min per jaar. Er werken 110 mensen. Tot de belang rijke grondstoffen die Patterson ver werkt behoren melkzuur en enkele derivaten daarvan. De overname van De Commissie voor de milieu- effektrapportage is van mening dat het bij het opstellen van een toet singscriterium voor de ondergrondse opslag van radio-actief afval niet al leen moet komen tot de vaststelling van technische en radiologische afwe gingen; tevens dient de maatschappe lijke en ethische aanvaardbaarheid getoetst te worden. De Commissie vindt dat verschillende maatschappe lijke en ethische kriteria moeten wor den ontwikkeld, nl. voor dat afval Themadag afzetbevordering Zoals in het ZLM-blad van 19 ja nuari reeds te lezen was, houdt de vereniging van afgestudeerden van de Agrarische Hogescholen Dor drecht en Utrecht, Persephone, op 18 maart in de AHS Dordrecht een themadag 'Afzetbevordering: een uitdaging voor afgestudeerden en onderwijs?' Belangstellenden dienen zich voor 10 maart op te geven. Voor nadere inl. tel. 078 - 140820. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau is benoemd ing. F.J. van Hoofdstadt te Zierikzee, adjunkt- direkteur technische zaken bij Ko ninklijke Zeelandia H.J. Doeleman B.V. te Zierikzee. De Ministerraad is akkoord gegaan met de voordracht van ir. M.E.E. Enthoven voor benoeming tot Direkteur-Generaal Milieubeheer bij het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer (VROM). Hij zal met ingang van 1 december 1980 ir. W.C. Reij opvolgen. De heer Reij zal zijn funk- tie neerleggen in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Prof.drs. D.J. Vervoorn, sekretaris van de Stichting Gezondheidszorg voor Dieren in Den Haag, heeft op 19 februari een koninklijke onder scheiding gekregen en is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau. De bijbehorende versierselen werden hem bij zijn afscheid uitge reikt door mr. J.P. van Zutphen, direkteur-generaal landelijke gebie den en kwaliteitszorg van het ministe rie van landbouw en visserijDe heer Vervoorn heeft op 61-jarige leeftijd gebruik gemaakt van de regeling Vrijwillige vervroegde uittreding. Patterson maakt deel uit van het ex- pansiebeleid dat de CSM voert met betrekking tot haar aktiviteiten in de biochemie. Patterson zal deel uit gaan maken van de biochemische divisie van de CSM. Deze divisie bestaat thans uit CCA biochem (Nederland), Luis Ayuso (Spanje), IQSF (Brazilië), Breddo en Purac (V.S.). Er zijn besprekingen gaande over de verkoop van de aandelen van De Bruin's Banketfabriek B.V. te Am sterdam, dié sinds 1983 deel uit maakt van de CSM levensmiddelendivisie, aan Corona-Lotus N.V. te Kaprijke (B.). met de aanwezigheid waafvan de Ne derlandse samenleving zich al ak koord heeft verklaard, en voor dat afval waartoe de Nederlandse samen leving zich nog niet heeft verplicht. Franse grenzen moeten open voor melkvervangers. Het Europese Hof van Justitie in Luxemburg heeft dinsdag bepaald dat Frankrijk niet langer zijn grenzen gesloten mag houden voor melkver vangers. Dat zijn inimatieprodukten die in plaats van melkpoeder of ge concentreerde melk worden gebruikt. Een Franse wet uit 1934 verbiedt de import, het vervaardigen en de ver koop van elk vervangingsmiddel van melkpoeder en geconcentreerde melk. Tegen de Franse argumenten (beschermen van de konsument) stelt het hof dat konsumenten zelf in staat zijn uit te maken wat ze willen ge bruiken. Vrijdag 26 februari 1988 D.J. Vervoorn

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 4