verzekeringen zlm ver/tondig verzekeren Politie Eindhoven pakt zaken groots aan Even voorstellen 't Is weer bijna voorbij Laat merken wat je hebt Merk wat je hebt Nieuwe bromfietsplaatjes Schuurfeest De Eindhovense politie is 27 januari jl. gestart met een unieke aktie ter bestrijding van diefstal en heiing. Het projekt 'Merk wat je hebt' is in het kader van de totaal aanpak tegen veel voorkomende krimi- naliteit tot stand gekomen in samenwerking met de gemeente Eind hoven welke als proefgebied de wijk Achtse Barrier (nieuwste wijk van Eindhoven) heeft aangewezen. De politie stelt een merkkoffer beschikbaar welke huis-aan-huis wordt bezorgd en waarmede allerlei goederen kunnen worden gemerkt. Een uniek merkteken is de post- kode plus huisnummer. Adjudant ABeliën van de gemeente politie Eindhoven overhandigt een merk koffer aan mevr. v.d. Braak, één van de bewoners van de wijk Achtse Bar rier. De gemeente en politie van Eindhoven hopen met de aktie "Merk wat je hebt" inbraak en heling tegen te gaan. Samen sterker In de koffer zitten een graveerpen, een graveerapparaat, een inktpen met onuitwisbare inkt, een ultravio- letpen en een ultravioletlamp. Ver der is de koffer voorzien van een handleiding en een brochure over in braakpreventie, alsmede stickers met de tekst: 'Ons bezit is gemerkt'. De gemeentepolitie Eindhoven laat bij haar aktie ook duidelijk naar vo ren komen, dat een goede samen werking tussen politie en publiek ge wenst is. U weet toch nog wel, dat die pet ons allemaal past? Koördinator van deze aktie is adju dant A.A.M. Beliën van Buro Noord te Eindhoven. Waarom deze aktie, want het 'mer ken' is toch niet nieuw? 'Dat is juist. Alleen diende een der gelijke preventieve handeling wel van de bewoners zelf uit te gaan en zolang er bij mensen nog nooit is in gebroken staat men er niet zo gauw bij stil dit te doen en wordt het op de lange termijn geschoven. Met deze aktie geven we een ieder de kans zijn of haar bezittingen te merken en het Op 29 januari 1988 werd de algeme ne ledenvergadering gehouden van de afdeling 's Heer Arendskerke van de Zuidelijke Landbouw Maat schappij. Aansluitend hierop werd gesproken over verzekeringszaken. De leden stelden een aantal vragen die niet al leen hun belang betrof maar in een breder kader behandeld diende te worden. Een van die vragen was: Is of blijft de brandverzekering van kracht bij een schuur feest. Uitgaan de van een bij Verzekeringen ZLM geaksepteerde verzekering van deze boerderij is het antwoord: Ja, maar J. Folmer publiek reageert enthousiast op de aktie'. Wat denkt u middels dit initiatief te bereiken? 'Het tegengaan van diefstal en he ling. Gemerkte voorwerpen (b.v. vi- deorekorder, CD-speler, kleurente levisie) zijn voor helers niet echt in teressant. Bij het terugvinden van gestolen goed weet de politie ook eerder dat het om gestolen goederen gaat. Nu is het bij aangifte van diefstal nog vaak zo, dat mensen niet eens weten welk merk of type toestel of fiets is gestolen. Een vage omschrijving levert ook voor ons Vanaf 1 februari 1988 is op de af deling polis-akseptatie Jeanette Bergman werkzaam. De nieuwe medewerkster heeft aanvankelijk enkele maanden als uitzend kracht bij Verzekeringen ZLM gewerkt en middels die periode heeft ze nu de vaste aanstelling gekregen. Haar enthousiasme en werklust dragen mogelijk bij tot een fijne en leerzame periode bij Verzekeringen ZLM. Veel sukses, Jeanette. Het houden van een schuurfeest is geen uitsluiting volgens de polis voorwaarden van de brandverzeke ring indien en voor zover het een in cidenteel voorkomend feest is. Daar naast dient de eigenaar of de organi sator te voldoen aan de 'eisen' die gesteld worden door de brandweer. Voorbeelden hiervan zijn het plaat sen van branddovende asbakken en brandblussers binnen handbereik. Voorts adviseren wij een aansprake lijkheidsverzekering af te sluiten voor die avond (evenementenverze kering). A. Wesdorp politiekorps weinig houvast. Indien nu goederen worden teruggevonden welke zijn gemerkt, dan kunnen de ze aan de benadeelden worden terug gegeven'. Blijft de politie weieens met terugge vonden goederen zitten? 'Het meest frustrerende is, dat in dien de eigenaars zich niet melden (verzekeringspenningen zijn vaak al ontvangen en men is tot vervanging overgegaan) de goederen aan de da ders moeten worden teruggegeven'. Hoelang duurt de aktie? 'De aktie in de Achtse Barrier duurt ruim een jaar maar ook voor andere delen van Eindhoven zijn enkele koffers beschikbaar. De koffers (115 in de wijk Achtse Barrier) worden wekelijks uitgezet en zodoende komt ieder huis aan de beurt. Voor het le nen van een merkkoffer wordt een symbolisch bedrag van ƒ5,00 ge vraagd'. Het is duidelijk, dat de gemeente Eindhoven is samenwerking met de politie deze nieuwbouwwijk van Eindhoven leefbaar wil houden en de kriminaliteit hier weinig of geen kans wil geven. Het effekt van de maatregelen zal uiteraard in een la ter stadium vergeleken worden met Het is nu begin februari 1988. Op de polisafdeling kunnen we zeggen dat de prolongatiedrukte op zijn einde loopt. Voor ons eigenlijk wel een beetje een opluchting, want dit jaar is het weer erg druk geweest. U als verzekerde heeft dit misschien ook wel gekonstateerd wanneer u de telefoon pakte en 'even Verzekerin gen ZLM ging bellen' voor een vraagje. Het bleek dan dat u niet al leen was. Gelukkig hadden we net een nieuwe telefooncentrale en dat was een verbetering, want u wist nu tenminste hoeveel wachtenden er vóór waren. Om u een indruk te geven hoeveel te lefoon er tijdens zo'n prolongatie bij ons op de polisafdeling binnenkomt: één medewerker (er beheren in deze periode 5 mensen de telefoon) kreeg in 5 dagen tijd 314 telefoontjes te verwerken. Dat zijn gemiddeld zo'n 63 telefoontjes per dag. Bijna geen tijd voor een kopje koffie dus. De meeste vragen gaan over het kor tingspercentage. Wanneer u in het een andere woonw/jk. Uit de erva ringen welke in de Achtse Barrier worden opgedaan kan mogelijk iets moois groeien. Naast het merken (één van de vor men van preventie) verdienen uiter aard ook de overige maatregelen van preventie de aandacht. Bouwkundig en elektronisch zijn er vele mogelijk heden. Alles staat of valt echter met een goede organisatie en daaronder kan het merken worden gerang schikt. voorgaande jaar schade gehad heeft, waarbij u als schuldige aangewezen werd, dan houdt dat in, dat de kor ting op uw jaarnota is verminderd. Daar zal dan 20% of 15% in minde ring zijn gebracht. Ook een moeilijk punt is het verzekeren van een nieu we of andere auto in de periode eind november/december. Wanneer u eind november of in december een wijziging opgeeft, houdt dit in dat er een wijzigingsnota opgemaakt wordt van 13 of 14 maanden, dus de maan den november en december van bijv. 1987 het hele jaar 1988. Dit moe ten wij doen omdat op een gegeven moment de jaarnota's opgemaakt worden. Wanneer u dan een wijzi ging opgeeft na de datum waarop de jaarnota's zijn klaargemaakt staat uw vorige auto nog op de jaarreke ning. Het is dan de bedoeling dat de jaarnota de wijzigingsnota aan ons voldaan worden. Deze twee be dragen bij elkaar opgeteld is dan de volledige premie voor uw nieuwe auto. Wij geven toe, het is best inge wikkeld dus hebt u vragen of be- Verzekerden van Verzekeringen ZLM in Eindhoven laat ook u mer ken, dat bij u de bezittingen gemerkt zijn. Ook zij die niet in de Achtse Barrier wonen kunnen bij het buro in hun omgeving dus terecht voor een merkkoffer. Vanzelfsprekend bevelen we het merken van goederen bij alle verzekerden van Verzekerin gen ZLM aan. Preventie doen we met z'n allen. Zet die pet dus maar gewoon op. Hij past ook u. J. Folmer Erna Meulenberg-Clement grijpt u iets niet, schroom dan niet om de telefoon te pakken. Als laat ste punt nog even dit: het komt re gelmatig voor dat de jaarnota in de bus valt en men dan ziet de vorige auto nog op de jaarnota staat, ter wijl men al 1 of 2 maanden of mis schien al langer met een nieuwe auto rijdt. Dus altijd bij wijziging van uw autoverzekering er op letten, dat u binnen 5 dagen de nieuwe papieren krijgt toegestuurd. Zo niet, bel dan de polisafdeling: 01100 - 38880. Erna Meulenberg-Clement Binnenkort ontvangen de brom- fietsbezitters die een verzekering bij Verzekeringen ZLM hebben afgesloten een nieuw brom fietsplaatje. Het geel/zwarte plaatje dient op 1 maart a.s. op de bromfiets/snorfiets/sparta- met en elektronische rolstoel be vestigd te zijn en het vervangt het huidige geel/groene plaatje. De premie voor de bromfietsver zekering werd reeds in rekening gebracht op de jaarnota welke u in december 1987 heeft ont vangen. Vrijdag 12 februari 1988 7

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 7