verzekeringen zlm uer/tondig verzekeren SI Het doolhof van de levensverzekeringen pi verzekeringen zlm Dochter Telefoniste aan het werk Nieuwe folders 81 Officieel orgaan van de Onder linge Verzekering Maatschappij van de ZLM w.a., Postbus 70 - 4460 BA Goes Frans den Hollanderlaan 10 - 4461 HN Goes Redaktie: J. Folmer Telex: 5537 Telefax: 01100 - 15341 Telefoon Schademelding: Polismutatie- verwerking: Verkoop en Advies: Boekhouding: Algemeen: 01100-3888 01100-38880 01100-38850 01100-38221 01100-38000 Vertegenwoordigers Walcheren: BV v/h Mak. en Ass. Knt. Fa. J. Don, Kromme Weele 16, 4331 PB Middelburg, 01180-15151. Schouwen-Duiveland: Hanse Verzekeringen, Haringvlietplein 8, 4301 XG Zierikzee, 01110-14275. Midden-Zeeland: Verzekeringen ZLM, Fr. den Hollanderlaan 10, 4461 HN Goes, tel. zie boven. Z. Vlaanderen Oost: Ass. Knt. Boidin BV, Janseniuslaan 8, 4561 NM Hulst, 01140-12220. Z. Vlaanderen West: Ass. Knt. Boidin BV, Markt 7, 4501 CJ Oostburg, 01170-2355. Z. Vlaanderen Midden: Ass. Knt. D.J. Dees B.V., Beethoven- hof 43, 4536 AE Terneuzen, 01150-94469. Tholen e.o.: J.W. van Dijke, Burgemeet 25, 4693 CJ Poort vliet, 01662-2509. J.P.M. Overbeeke, Ten Anker- weg 72, 4691 GX Tholen, 01660-2888. West-Nrd. Brabant: F.J. Duine, Kamperfoeliestraat 53, 4621 GE Bergen op Zoom, 01640-56000. S.M. Timmers, Stationsstraat 1, 4761 BP Zevenbergen, 01680-23979. Midden-Nrd.Brabant: A.M. Verbrugge, Pr. Hendrikstr. 39, 4941 JT Raamsdonsveer, 01621-12924. Oost-Nrd.Brabant: J.J. Bolier, Boordseweg 41, 5671 AP Nue- nen, 040-831469. Werkendam: Rabobank Wer kendam, Merwestraat 10, 4251 CR Werkendam, 01835-2700. Melkhandelaren: AVM, Raad huisstraat 39, 5056 HC Berkel Enschot, 013-339100. "Alweer nieuwbouwen?"; zo rea geerde kort geleden een rasechte ZLM-er (agrariër) inzake de aan gekondigde nieuwbouwplannen van Verzekeringen ZLM. "Die ZLM-dochter wordt alsmaar gro ter", vervolgde hij zijn konklusie. Ja, de ZLM-dochter (Verzekerin gen ZLM) groeit prima en past zich tijdig aan bij de ekonomisch maatschappelijke omstandighe den. Ze gaat met de mode mee en verrijkt haar kennis. Ze is sportief en in trek. Wat zegt u?? Inder daad, ze lijkt op de moeder. Er zijn diverse vormen om iemands leven te verzekeren. Als ik in mijn tarievenboekje kijk, kom ik 16 verschillende vormen tegen!!! Welke leek op verzekeringsgebied weet dat er zoveel vormen zijn en vooral welke vorm de oplossing geeft voor zijn probleem? Ik zal trachten hierin wat duidelijkheid te scheppen door enkele regelmatig voorkomende gevallen te behandelen. Onderscheid risiko- en kapitaalverzekeringen Een risikoverzekering dekt tijdelijk het risiko van overlijden. Hierbij wordt een beperkt aantal jaren af gesproken. Als de verzekerde binnen die periode overlijdt volgt een uitke ring. Meestal is dit een uitkering in eens en belastingvrij. Het kan echter ook een jaarlijkse rente-uitkering zijn; in dat geval komt gedurende een beperkte periode jaarlijks een bedrag tot uitkering. Indien verzekerde niet overlijdt bin nen de looptijd van de verzekering dan is er géén uitkering en is de ver zekering afgelopen. Een kapitaalsverzekering dekt tijde lijk of levenslang een uitkering in. De uitkering volgt bij overlijden vóór of bij in leven zijn óp de eind datum van de verzekering. Ook kan het zijn dat er alleen uitkering volgt als de verzekerde in leven is op de einddatum. Kenmerk is dat in de meeste gevallen een uitkering volgt en de verzeke ringsmaatschappij een kapitaal moet betalen. Hierdoor zijn de premies voor kapitaalsverzekeringen ook veel hoger dan voor risikoverzeke- ringen. Enkele behoeften die door een risi koverzekering gedekt kunnen wor den met de daarbij passende verze- keringsvorm: behoefte 1Gezinsopvang bekostigen bij overlijden van de moeder zolang de kinderen nog niet op zichzelf kun nen passen. 2. Lineair dalende hypotheeklasten die bij overlijden van de kostwinner toch moeten worden opgebracht. 3. Gezinsopvang bekostigen bij overlijden van vader of moeder zo lang het gezin nog met hoge studie-, opvoeding- of hypotheekkosten zit. 4. Lineair dalende hypotheeklasten die op het inkomen van beiden zijn gebaseerd en die bij overlijden van een van de twee toch moeten worden betaald. 5. Annuïteitsgewijs dalende hypo theeklasten op één zowel als op twee inkomens (dit is de meest voorko mende hypotheekvorm). Verzekeringsvorm gelijkblijvende risikoverz. dalende risikoverzekering gelijkblijvende risiko verz. op twee levens dalende risikoverzekering op twee levens annuïteitsgewijs dalende risikoverze kering op een of twee levens Bij pensioenopbouw in eigen beheer is een dalende risikoverzekering on misbaar om het eigen risiko van vroegtijdig overlijden te verzekeren. Er zal dan nog niet voldoende kapi taal zijn opgebouwd om een wedu- wenpensioen te betalen, dit moet dan uit de risikoverzekering betaald kunnen worden. Ditzelfde kan ook gelden voor de Fiskale Oudedagsre- serve m.b.t. de fiskus. Enkele problemen die met een kapi taalsverzekering op te lossen zijn met daarbij de mogelijk toe te pas sen verzekeringsvorm. 1Hypotheek op levensverzekerings basis waarbij óf op de einddatum de hypotheek volledig wordt afgelost óf bij eerder overlijden. 2. Kosten met het oog op studie van de kinderen. De kinderen worden dan verzekerd en bij overlijden vóór de einddatum van de verzekering krijgt u de premie terug. 3. De Fiskale Oudedagsreserve. Daarvoor heeft u op uw 65ste bij af rekening met de fiskus een kapitaal nodig. 4. Levenslang indekken van begrafe- niskosten, waarbij voor een door u te bepalen tijd premie betaald wordt. Dit zijn enkele situaties waarbij de mogelijke oplossing erachter staat. Er zijn echter nog legio zaken die middels een risikoverzekering zijn in te dekken. Te denken is aan het verzekeren van het leven van de maten in een maat schap of van firmanten in een ven nootschap. Als een van de maten of firmanten overlijdt moeten de erfge namen vaak worden uitgekocht. Dit geld is middels een risikoverzekering in te dekken. Vele mogelijkheden bieden een oplos sing voor vele problemen. A.J. Hoondert gemengde verzekering op één of op twee levens verzekering van kapitaal bij leven met restitutie van de premie bij vroegtijdig overlijden gemengde verzekering op één leven levenslange verzekering van een ka pitaal bij overlijden Voorlichting Het zal u uit het bovenstaande dui delijk geworden zijn dat veel zaken verzekerd kunnen worden tegen fi nanciële moeilijkheden bij overlij den. Het is dan ook niet verwonder lijk dat men in bepaalde portefeuil les diverse soorten levensverzekerin gen tegenkomt. Wél is het belangrijk dat u deze levensverzekeringen regelt met een bepaald doel voor ogen zo dat in de gevolgen van een gebeurte nis het risiko dat u wilt vermijden middels een levensverzekering is voorzien. Hiervoor is goede voorlichting nodig zodat u niet onnodig veel premie be taalt voor een verzekeringsvorm die goedkoper geregeld kan worden. Daarvoor wil Verzekeringen ZLM u behoeden. Indien u voorlichting wenst, verzoeken wij u vrijblijvend kontakt op te nemen met Verzeke ringen ZLM of een van onze verte genwoordigers. U weet dat Verzeke ringen ZLM goed én goedkoop voor u werkt. A.J. Hoondert AANSPRAKELIJKHEIDS- VERZEKERING voor particulier en bedrijf In het vorige verzekeringsnummer is bij het artikel over de nieuwe telefoon centrale abusievelijk de foto van onze telefoniste weggevallen zodat we deze alsnog nu plaatsen. De bediening en werking van de nieuwe telefooncentrale loopt inmiddels prima en kan als zeer klantvriendelijk worden bestempeld. Over klantvriendelijk gesproken Telefoniste mevr. J. Bastiaanse zal zich ook in 1988 weer als de vriendelijke stem van Verzekeringen ZLM pre senteren. Op één februari is de eerste nieuwe folder van Verzekeringen ZLM in gebruik genomen: De Aansprake lijkheidsverzekering voor partikulier en bedrijf. Het komende half jaar zullen alle bestaande folders voor zien worden van een nieuw jasje. In plaats van verschillende soorten en maten folders is gekozen voor één formaat. De tekst wordt aangepast aan de huidige situatie op verzeke ringsgebied. Om u een idee te geven is de eerste folder hiernaast afgebeeld. verzekeringen zlm Vrijdag 12 februari 1988

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1988 | | pagina 6