Het koude sparretje verhuist Rebus Hallo allemaal, Hier is dan weer de Kinder- kerstkrant. Met een leuk verhaal, een kleurplaat en wat kleine raadseltjes. Als je de kleurplaat nu 'ns heel mooi inkleurt en opstuurtWie weet, misschien win jij dan wel een kadobon van het VVV. De gene die de eerste prijs wint krijgt een bon van f50,De tweede prijs bestaat uit een bon van f25,— en de derde prijs f15,—. Maar voor het zover is, moet er eerst hard gewerkt worden. Pak je viltstiften, kleurtjes, krijtjes of noem maar op, en ga aan de slag. Vergeet vooral niet je naam, adres en leeftijd te vermelden. Je kunt de kleurplaat opsturen naar de redaktie van het ZLM-blad, Postbus 2116, 4460 MC Goes. Veel plezier, en sukses! naam.... straat. plaats. leeftijd. Hoeveel kerstbomen zijn in de te kening door elkaar getekend? -13 JOOP U3UIOqjSJ3* S3Z Ufiz iTJ ONISSOldO In een land hier ver vandaan, woonde koning Winter. Het land van koning Winter was een vrese lijk koud land. Als het er niet sneeuwde, dan vroor het en als het niet vroor, dan waaide er een ijzige koude wind. Daarom was koning Winter in dat land koning en heette z'n land ook Win terland. Alle mensen, dieren en bomen van Winterland vonden het er heerlijk. Ze hielden van de kou en ze vonden het prachtig om in een dik pak sneeuw te staan. En vooral nu het tegen Kerst liep zag alles er ontzettend gezellig uit. De mensen branden lichtjes ach ter hun beijzelde ramen. De die ren zochten afgevallen bladeren, om daar hun holletjes en nestjes mee te versieren en de bloemen en bomen deden erg hun best, om zoveel mogelijk sneeuw op hun blaadjes en takken te verza melen. Ja, wat vonden ze het al lemaal toch een heerlijk land Allemaal? Was echt iedereen tevreden met de kou en de sneeuw? Nee, er gens vlak aan de rand van het bos, stond een sparreboompje. Het was nog maar een klein boompje en het stond er hele maal alleen. Het had geen vriendjes en het wilde ook geen vriendjes hebben, want die zwiepten takken vol sneeuw naar je toe. Het sparretje hield niet van sneeuw. Het had een hekel aan kou en nog veel meer aan de ijzi ge noordewind. En nu, in de da gen voor Kerst, had hij helemaal •een hekel aan de noordenwind, die erg z'n best deed om zoveel mo gelijk kou en sneeuw naar de sparreboompjes toe te blazen. Het sparreboompje boog iedere keer z'n takken, als er weer een nieuwe windvlaag aankwam. Soms waaide de wind langs hem heen en soms lukte het hem om een beetje sneeuw van z'n takken af te schudden. Het sparreboompje zuchtte diep. Moest dat nou altijd zo door gaan? Moest hij z'n levenlang vechten tegen sneeuw en kóu? Het sparretje liet z'n takken han gen. Wat een vreselijk voor uitzicht! - Hé - hoorde het sparretje plot seling naast zich - wat sta jij er zielig bij. Ben je niet blij, dat het gauw Kerstmis wordt? Wat is er met jou aan de hand? Het spar retje wilde eerst niet kijken, om dat hij dacht dat het een ander boompje was. Andere boompjes lachten hem toch altijd uit. Maar toen hij heel eventjes z'n bo venste takken optilde, schrok hij. Oei, daar stond geen ander boompje. Nee, daar stond ko ning Winter! Het sparretje boog voor de koning en durfde niets te zeggen. - Nou, vooruit, zeg eens wat, - sprak de koning ongeduldig. Waarom ligt er maar zo weinig sneeuw op je takken? Moet ik soms aan de noordenwind vragen, of hij jou iets ekstra's wil sturen?- - Oh .n..nee..k..koning, - stot terde het sparretje verlegen, -Ik h..hou..he..helemaal niet van de noordenwind en nog minder van de sneeuw, i..ik vind de kou ake lig!- Zo, dat was er uit. Als de koning nu maar niet boos werd. Nee, gelukkig, z'n gezicht stond heel vriendelijk en wat zei hij daar nou? - Zeg, sparretje, als jij het zo vre selijk naar vindt in ons Winter land, moet je maar ergens anders gaan wonen. Nee, haal nu niet je takken op, want daar kan ik best voor zorgen. Het komt goed uit, dat het bijna Kerstmis is, want dan hebben de mensen in andere landen veel sparre- en dennebo- men nodig. Die gaan ze dan ver sieren met lichtjes en gekleurde ballen en samen met zo'n boompje vieren ze dan Kerst. En als Kerstmis dan voorbij is, zet ten ze de boompjes in de tuin en verzorgen ze goed, omdat ze ze volgend jaar weer in huis willen nemen. Wacht maar af, sparre tje, ik zeg je alvast gedag; tot ziens, als ik eens langs kom waai en op een grote sneeuwwolk. Het sparretje wist niet wat hij er van denken moest. Maar vóórdat hij veel kon denken, voelde hij, dat hij aan z'n wortels uit de grond werd getrokken. De noor denwind trok uit alle macht. Na een paar minuten dreef het spar retje op de noordenwind ver weg. Onder zich verdwenen langzaam de bevroren plassen en de sneeuwheuvels en na een paar uur voelde het sparretje, dat de noordewind hem losliet. - Boem, -hij lag op de grond. -Oh-, hoorde hij achter zich. - Jongens een kerstboom! Die ne men we mee, wij hebben er nog niet één.- Drie kinderen tilden het sparretje voorzichtig op en droegen het naar hun huis. Daar werd hij in een grote emmer met aarde gezet en 's avonds hingen de kinderen met hun vader de mooiste ballen aan het sparretje z'n takken. Echte kaarsjes brandden even later tussen z'n groen. Wat voelde het sparretje zich gelukkig. Hij straalde aan alle kanten, waardoor de kerst ballen nog veel mooier leken. De drie kinderen verzorgden hem heel goed. Ze gaven hem steeds water en toen hij na Kerstmis in de tuin werd geplant, was hij al een heel klein beetje gegroeid. Ach, zo soms en dan was het wel eens koud of sneeuwde het, maar wat was dat vergeleken bij Win terland? Nee, het sparretje voel de zich uitstekend in de tuin van de drie kinderen. En als koning Winter een enkele keer kwam kijken, vond hij een heel tevreden sparreboompje, dat heerlijke Kerstdagen had ge had en zich verheugde op het vol gend jaar! Wat lees je in deze rebus? tsaapsja* >|f!|OJA :0NISSOldO

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 22