wintertarwe bewezen betrouwbaarheid maak gebruik van de beproefde kwaliteiten van WATERSCHAP WALCHEREN VVUIH77 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 verbreiding arminda in procenten van het tarwe areaal Teelthandleiding wintertarwe net op tijd SCHOUWEN VAN SLOTEN Superheffing blijft arminda arminda Verdere prijsverlaging granen volgens Braks onvermijdelijk Om in de toekomst het aanbod van granen beter aan te passen aan de vraag moeten de graanprijzen verder worden verlaagd en de produktieca- paciteit worden ingekrompen. Dit zei minister Braks van Landbouw woensdag jl. tijdens de opening van het gerenoveerde gebouw van de Aartsdiocesane Roomskatholieke Boeren- en Tuindersbond (ABTB) in Arnhem. Braks wil de prijzen in de graansec tor vaststellen aan de hand van het kostprijsniveau van de meest effi ciënte graanbedrijven in de Europe se Gemeenschap. Dat houdt volgens de minister een verdere verlaging van de graanprijzen in. Dat deze prijsverlaging kan leiden tot be drijfsbeëindigingen is volgens de mi nister onvermijdelijk. Overigens be nadrukte de minister dat een inkrim ping van het graanareaal op vrijwil lige basis zou kunnen gebeuren. Tenslotte is het volgens Braks vooral zaak het landbouwbeleid een struc tuur te geven die akkerbouwers zon der bedrijfsopvolger motiveert met het landbouwbedrijf te stoppen. Begin september is door het PAGV/CAD Lelystad de 'teelt van wintertarwe' uitgebracht. Daarmee is deze uitgave nog net op tijd voor gebruik binnen het landbouwonderwijs dat zojuist gestart is met een nieuw seizoen, als wel voor de teler die van plan is dit jaar wintertarwe te zaaien. Het zaaitijdstip kan bij wintertar we uiteenlopen van eind septem ber tot half januari. Naast de spe cifieke teeltmaatregelen voor win tertarwe gaat de teelthandleiding allereerst in op de teelt van granen in het algemeen. Verspreid over het hele boekje wordt de tekst geïllustreerd met kleurenfoto's. De handleiding is verkrijgbaar door 15,te storten of over te maken op postrekening nr. 2249700 t.n.v. PAGV, postbus 430, 8200 AK Lelystad, onder vermelding van 'teelt van win tertarwe'. KONINKLIJK KWEEKBEDRIJF EN ZAADHANDEL D. J. VAN DER HAVE B.V. POSTBUS 1 - 4420 AA KAPELLE - TEL. 01102-7911 Het dagelijks bestuur van het Waterschap Wal cheren maakt bekend, dat, ingevolge artikel 19 van de Verordening Waterkering en Waterbeheer sing Zeeland, te beginnen op 15 december a.s. schouwing zal worden gehouden op het schoon maken van sloten (kavelsloten, scheidingssloten en wegsloten, die dienen voor de geregelde door- en/of afvoer van het polderwater) binnen het waterschap, met inbegrip van de zich daarin be vindende buisleidingen, alsmede op het weren van het in de bevers staande houtgewas. Dat tegen hen, die bij deze schouwing nalatig worden bevonden, proces-verbaal zal worden op gemaakt, hetwelk bij toepassing van bestuurs dwang zal worden doorgezonden aan de Officier van Justitie met verzoek tot vervolging. Overtreding van artikel 19 van de Verordening Waterkering en Waterbeheersing Zeeland wordt ingevolge artikel 39, eerste lid, van de Verorde ning gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehon derd gulden. Onder een gezuiverde sloot wordt verstaan een sloot, waarvan de belopen zijn gemaaid en waar uit modder, afval, plantengroei, e.d. zijn ver wijderd. Ingelanden die tussen 1 oktober en 15 november a.s. sloten zullen hebben schoongemaakt, kun nen dit vóór laatstgenoemde datum melden aan het Bestuur voornoemd door middel van op on derstaande adressen verkrijgbare formulieren. Ook kan worden volstaan met een telefonische mededeling aan de kantonnier van de betreffen de watering. Deze sloten zullen dan te beginnen op 2 novem ber a.s. aan een voorschouwing worden onder worpen en - indien bij de voorschouwing blijkt dat deze sloten aan de gestelde eisen voldoen - op of na 15 december a.s. niet meer geschouwd worden. De sloten die dit jaar geschouwd zullen worden zijn aangegeven op kaarten, die op onderstaande adressen ter inzage liggen. Middelburg, Polderhuis, Groenmarkt 10, tel. 01180-15751. Westkapelle, Zuidstraat 156, tel. 01187-1235. Middelburg, 11 september 1987 Het dagelijks bestuur voornoemd, J.A. Lantsheer, dijkgraaf J.A. van Werkum, griffier (R. Winkel, Brussel) EG-landbouwcommissaris Frans Andriessen heeft woensdag ver gaande maatregelen voorgesteld om de voortdurende stijging van de Europese landbouwuitgaven af te remmen. Via zogenaamde stabilisatoren wil hij de boeren min of meer dwingen hun pro- duktie in te perken (zie ook pag. 5). Essentieel, aldus Andriessen is een garantiedrempel voor graan. In de melksector pleit Andriessen voor het handhaven van quota en superheffing. Pas na 1991 zou dit stelsel kunnen worden versoe peld, onder meer door de quota vrij verhandelbaar te maken. Volgens Andriessen kunnen quo ta en superheffing voorlopig niet worden gemist. Er komt een peiling naar mening zoetwaterproject Schouwen-Duiveland Het dagelijks bestuur van het Waterschap Schouwen- Duiveland heeft van de hoofdin gelanden de toestemming gekre gen om een onderzoek te houden naar de opinie van de ingelan den over de aan te leggen zoetwa tervoorziening. Daaraan ging wel een uitvoerige en verwarde dis cussie vooraf woensdagmiddag in het Waterschapshuis. Een aantal gezworenen zei het voorstel van het dagelijks bestuur - waarbij de eigenaren in het gebied met de antwoorden op twee vragen hun oordeel over het project moeten spreken - te sum mier en te oppervlakkig^ te vin den. Zij prefereerden een andere werkwijze: maak eerst een detail plan (de begrote kosten daarvoor belopen ca. 400.000,en leg dat vervolgens aan het gebied ter beoordeling voor. De uitvoerige discussie leverde geen duidelijk heid op. Na een schorsing van de vergadering besloot voorzitter M.J. Steur alsnog het voorstel van het dagelijks bestuur in stem ming te brengen. Het werd aan genomen met 17 stemmen voor, 6 tegen terwijl één stemgerechtig de zich van stemming onthield. Daarmee voorkomt het water schap dat wanneer het plan niet door gaat er al voor enkele ton nen plankosten zijn gemaakt. In een emotioneel openingswoord had dijkgraaf Steur hier al voor gewaarschuwd. Hij maakte daar bij ook van de gelegenheid ge bruik om nogmaals te benadruk ken dat de kritiek op de besluit vorming tot nu toe - deze zou langs niet-democratische weg tot stand zijn gekomen - volkomen onterecht is. Hij wees er ook nog eens op dat voordat de definitie ve besluitvorming t.a.v. het zoet waterproject tot stand komt het definitieve plan nog een uitge breide procedure van voorlich ting en inspraak zal doorlopen. Ook het verwijt dat de samenstel ling van de algemene vergadering geen juiste afspiegeling geeft van de aan de orde zijnde belangen wees hij van de hand. Hij deed tenslotte een oproep om geza menlijk naar oplossingen te blij ven zoeken. Een voorstel om het heffingsbedrag per vervuilings eenheid te verhogen van 59, naar 67,ontmoet ook be zwaren maar werd na discussie met één stem tegen aanvaard. Vrijdag 25 september 1987

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 20