Pagode Pagode AKKERBOUWBEDRIJF m gropatax LELYi INDUSTRIES NV op Noord-Beveland wintertarwe Nieuw op Rassenlijst 1987 met onbetwist de allerhoogste opbrengst. Komt in aanmerking voor certifikaatregeling baktarwe. Is goed wintervast. Slechtst een beperkte hoeveelheid zaaizaad beschikbaar. ZÉLDÉR BV Ottersum postbus 26 6590 AA Gennep tel. 08851 - 1 81 44 Bedrijf is totaal groot 26 ha. en is gelegen in 3 kavels. De grond is van goede kwaliteit. De kavels zijn tevens uitstekend geschikt voor fruitteelt. Voor nadere inlichtingen: GROPATAX GOES Tel. 01100-21010 Bestrijdingsmiddelen, hamer er op nooit laten slingeren, kast op slot!!! Ekro-direkteur: In 1944 alleen nog groepshuisvestingskalveren Gekweekt in samenwerking met Landbouwbureau Wiersum. Nu, beslist een De Lely L2010 kunstmeststrooier is ontworpen voor die bedrijven waar grote hoeveelheden kunstmest in één keer gestrooid moeten worden. Deze 3-punts machine kan ook op een carrier worden gemonteerd, waardoor een getrokken kunstmest strooier ontstaat. De druk op de grond wordt hierbij beter verdeeld en de kans op wielsporen in het land is hierdoor bijna uitgesloten. Nu beslist een Lely, want de werp schijf vormt dé'bodem van de voor- raadbak, waardoor een constante toevoer van de kunstmest naar de schoepen ontstaat. Voor speciale doeleinden, bijvoorbeeld fijn zaad of grote hoeveelheden kunstmest, zijn speciale doseerinrichtingen lever baar. De Lely kunstmeststrooiers zijn voorzien van een unieke werpschijf. Deze vormt de bodem van de voor- raadbak. De centrifugale werking ervan veroorzaakt een constante toevoer van de kunstmest naar de schoepen. In combinatie met de doseerinrichting wordt een onover troffen precisie van de uitgestrooide hoeveelheid kunstmest verkregen. De Lely doseerinrichting bestaat uit twee ringen die ten opzichte van elkaar versteld kunnen worden, waardoor de hoeveelheden worden geregeld. Kenmerkend voor de Lely centrifugaal kunstmeststrooiers is het unieke strooiprincipe, waardoor een gedwongen dosering van de kunstmest wordt verkregen. Leverbaar in meerdere modellen, variërend in bakinhoud van 300 tot 900 liter. In het programma is alleen het model W met wielaandrijving (met bakinhoud van 300 liter) uitgevoerd. Bijgaande bon zonder postzegel zenden aan Lely Industries NV, Antwoordnummer 650,3140 VE Maasland. Anno 1994 zullen alle kalvermesters in Nederland zijn overgeschakeld op groepshuisvesting. Wie daar niet in meegaat zal binnen drie a vier jaar in de problemen komen. Deze voor spelling deed de direkteur van de Ekro-slachterij. P.J. den Ouden, af gelopen maandag op de perskonfe- rentie waar zijn afnemer Albert Heijn meedeelde volledig te zijn overgegaan op de verkoop van het zogenaamde groepskalverenvlees. In de winkel betaalt de klant een gul den per kilo meer voor 'groepsvlees'. Volgens de heer A. Bruin van Albert Heijn blijft van die gulden slechts een klein gedeelte in handen van AH. De rest gaat naar Ekro. Per kalf dat in een groep is gemest betaalt Ekro een premie uit van ongeveer 13,Per kilogram is dat - uitgaande van 140 kg schoon gewicht per dier - een bedrag van circa negen cent. Voor de mester heeft de overgang naar groepshuisvesting grote finan ciële en technische gevolgen. Menig mester zal zich daarover meermalen bedenken, vooral omdat de afgelo pen drie jaar zijn financiële armslag juist minder is geworden. Door uit breiding van het aantal kalverplaat- sen en een daling van het aantal nuchtere kalveren is de kalverprijs sterk gestegen. Ondanks dit pessimistische beeld zei de heer den Ouden afgelopen maan dag: "Het afwegen van dierlijk wel zijn tegenover wat in de kalversector haalbaar is, blijkt een kwestie van compromissen. Velen zullen inder daad niet bij machte zijn de overstap te maken. Vaak is het echter geen kwestie van öf boxen öf groepshuis vesting. Vele mesters zullen het in de nabije toekomst economisch toch erg moeilijk krijgen. Mijn mening is echter, dat de mester die voor groepshuisvesting kiest, de beste toe komstkansen heeft. Het vakman schap van de mester is in deze natuurlijk ook essentieel. Kalfsvlees classificeren Het PVV is momenteel bezig met het opstellen van een algemene regeling om het kalfsvlees te classificeren. Voor het einde van het jaar wordt een afronding hiervan verwacht. Er wordt ook gewerkt aan een regeling die de herkomst van het vlees en de aanduiding 'groepsgewijs' moet waarborgen. De Stichting Groeps- kalveren Controle zal deze controle in de toekomst gaan uitvoeren. Nu gebeurt dit nog tijdelijk door de In terimcommissie Scharrelvlees Con trole in samenwerking met Albert Heijn en de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Rob Hoegen. Vrijdag 25 september 1987 WEVERSKADE 10 f POSTBUS 26 3155 ZG MAASLANDTEL 01899-12644 TELEX 21617

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 14