verzekeringen zlm ver/tcindig verzekeren Specialisme in schadebehandeling Gezinsongevallen verzekering Goede schademelding zeer belangrijk Beter alternatief scholieren ongevallenverzekering Jij 8M Het zal bij u wellicht wat vreemd overkomen als u op deze plaats leest dat een toename van het aantal scha degevallen ook voordelen heeft. Als het al lang geleden is dat u kontakt had met de schade-afdelingr (houen zo) dan zult u waarschijnlijk ook wat verwonderd zijn dat de schade-afde ling op dit ogenlik uit 27 mensen bestaat. Niet verbaasd zult u zijn als ik stel dat maatschappelijke normen steeds veranderen, mensen meer claimbewust worden, ons stelsel van sociale verzekeringen steeds ingewik kelder wordt. Door al deze faktoreri wordt van de schade-korrespondenten, dat zijn de mensen die uw schades behandelen, steeds meer vakkennis gevraagd. Dit realiseren wij ons terdege en ik prijs mij gelukkig dat vrijwel iedereen op de schade-afdeling bezig is, op ver schillend niveau vanzelfsprekend, de ze vakkennis uit te breiden door het volgen van kursussen. Desondanks is het vrijwel onmogelijk om op alle deelgebieden van het schade-behande- len voor 100% bij te blijven. Dit al les heeft ons doen besluiten de schade- afdeling te reorganiseren en in te de len naar specialisme. Gezien het sterk gestegen aantal schadegevallen en daarmee gepaard gaande het toegeno men aantal schade-korrespondenten was dit mogelijk. Ziedaar de positie ve kant van het stijgen van het aan tal schades. Hoe is het geworden? Sinds vorig jaar hadden we al een aparte afdeling schade-acceptatie en expertise. Deze groep, o.l.v. de heer Remijn behandelt de schade-mel dingen en regelt de expertise. U weet wellicht al dat we voor schade- meldingen een apart telefoonnummer hebben. Voor het melden van een nieuw schadegeval gelieve u te bellen: H. Meeuwsen 01100-38888. Voor het geval dat er expertise verricht moet worden kunt u dan direkt een afspraak maken. Overigens is ons expertise-korps per 1 september met 1 man uitgebreid, t.w. de heer Donker uit Zaltbommel. Hij zal het rayon Midden-Brabant voor zijn rekening nemen. De schade-afwikkeling De hoofdmoot van de schades blijft natuurlijk bestaan uit schade aan voertuigen. Hiervoor hebben we dan ook 3 groepen. Groep 1, waarvan me vrouw Nijsse groepschef is behandelt de schades voor de verzekerden waar van de naam begint met de letter A t/m G. Groep 2, o.l.v. de heer Goud doet hetzelfde werk voor die verzeker den waarvan de naam begint met de letter H t/m O, terwijl groep 3 met als groepschef de heer Van Wingen het laatste gedeelte van het alfabet voor zijn rekening neemt. Zoals ge zegd, dit geldt alleen voor de mate riële schade. Voor het behandelen van letselschade is een aparte groep ge vormd. De heer Heuseveldt is chef van deze g'roep en zal zich met zijn mensen aan dit specialistische werk wijden. Dan hebben we nog de afde ling Brand, A.V.P., A.V.B. Op deze terreinen hebben we nog niet zoveel schadegevallen da"t dit een opsplitsing zou rechtvaardigen. U kunt er echter van verzekerd zijn dat de groepschef, de heer Waterman, en zijn mensen deskundig zijn op beide vakgebieden. Dan de z.g. medische varia, relatief gezien ook een vrij klein onderdeel van het geheel; echter wel een stukje werk wat zeer specialistisch is. De heer Goud heeft zich deze materie echter in korte tijd eigen gemaakt en uw belangen zijn bij hem in goede handen. Tenslotte zij nog vermeld dat de heer Goud ook als mijn plaatsver vanger fungeert en bij mijn afwezig heid dus optreedt als hoofd-schade. Gevolgen voor u Deze reorganisatie kan voor u tot ge volg hebben dat uw schadegeval van af 1 september door een ander behandeld wordt. Gezien het bo venstaande neem ik aan dat u ervan overtuigd bent dat uw zaak in goede handen is. Met ieders medewerking is er naar gestreefd om iedere man/vrouw op de juiste plaats te krij gen en ik ben van mening dat dit goed gelukt is. Iedere medewerker voelt zich thuis op zijn plaats en doet zijn/haar stukje werk enthousiast. U zult het met mij eens zijn dat dit een goede basis is om te werken. Ik ben ervan overtuigd dat we door deze re organisatie u nog beter van dienst kunnen zijn en optimaal uw belangen kunnen behartigen. In de volgende nummers van ons blad zal ik graag de verschillende groepen de gelegenheid geven iets over hun specialisme te ver tellen en hun medewerkers aan u voor te stellen. H. Meeuwsen De kinderen zijn (weer) naar school, de rust is bij vele gezinnen terugge keerd. Aan het begin van een nieuw schooljaar sta je even stil. Er wordt bekeken of de schooltas nog heel is, het regenpak waterdicht is, de re- flektoren wel op de fiets zitten, en zovoorts. De scholier kan met goede spullen weer een jaartje vooruit. Zodra ze op school zijn wordt er gesproken over een scholierenverze kering. Voor een gering bedrag, ge middeld zo'n ƒ25,per kind, is er een verzekering met een uitkering bij overlijden en/of blijvende invalidi teit ten gevolge van een ongeval. Wesdorp Over het nut van deze verzekering zijn we het eigenlijk wel eens. Een ongeval zit nu eenmaal in een klein hoekje en kan grote financiële gevol gen hebben. Het aanvraagformu- liertje wordt ingevuld, even kijken of we niets vergeten zijn, nee? Ja! Hoe zit het met de verzekering voor u zelf? Heeft u een ongevallen verzekering? Een reaktie is vaak: 'Daar had ik nog niet aan gedacht'. Argumenten te over We voelen ons in de geschetste situa tie niet altijd prettig. We zijn onszelf vergeten. Al gauw komt de vraag of zo'n polis wel nodig is, terwijl die vraag eerder beantwoord werd met Ja. Nou zo'n gezinsongevallenverze kering is hard nodig. Argumenten zijn er te over: Vrijdag 11 september 1987 - per jaar loopt een op de zes Neder landers een ongeval op met zodanig letsel dat medische hulp noodzake lijk is; - de WAO-uitkering is per 1 ja nuari 1987 van 80 naar 70% gegaan; - bij gedeeltelijke arbeidsongeschikt heid komt u mogelijk terecht in de Nieuwe Werkloosheidswet (NWW); - bijkomende materiële schade kan behoorlijk oplopen; - de vrouw des huizes kan getroffen worden door blijvend letsel. Een flinke uitkering is dan broodnodig, de huisvrouw is immers bijna hele maal vergeten in onze sociale wet geving; - thuiszitten ten gevolge van een on geval is altijd al duurder; - omscholen of herscholen is niet al leen voor kinderen van belang maar ook voor ouders. Hele jaar dekking De Gezinsongevallenverzekering biedt u het hele jaar door dekking te gen overlijden en blijvende invalidi teit als gevolg van een ongeval. Zo als het woord al omschrijft is het ge hele gezin gedekt door deze polis. Dat betekent dat uw kinderen gedu rende de tijd dat ze naar school gaan net zo goed verzekering zijn als ge durende de vakantieperiode. Het gehele gezin kan dus verzekerd worden op één polis en tegen een la ge premie. De keuze is aan u. Verzekeringsmogelijkheden Bij het aanmelden van een schade krijgen wij dikwijls van mensen te ho ren dat ze er erg tegenop zien om het schadeformulier in te vullen. En dat terwijl het allemaal best meevalt. Bo vendien kunt u ten alle tijde kontakt opnemen met het kantoor in Goes of met onze vertegenwoordiger. Snel bellen Meestal is het voor u en voor ons pret tig dat u, wanneer u schade heeft, di rekt belt met ons. Als het nodig is Het is verder van groot belang dat het formulier volledig en duidelijk lees baar wordt ingevuld. Natuurlijk is het vooral belangrijk voor ons om te we ten wat er precies gebeurd is. Als u de omschrijying van het gebeurde niet helemaal op het formulier kwijt kunt, dan kunt u het beste een apart vel pa pier gebruiken om één en ander ver der uiteen te zetten. Een situatieteke ning kan dikwijls nog wat meer dui delijkheid geven. ■jk Vielo e^i aaiAr^g opw- met «eia schakelen wij dan direkt een expert in om de schade aan uw voertuig vast te stellen. Dit bespoedigt uiteraard ook de verdere schade-afwikkeling. Ons telefoonnummer staat vetgedrukt bo venaan het schadeformulier (01100-38888). De gezinsongevallenverzekering kent twee vaste rubrieken, - rubriek A: deze houdt in een geldelijke uitkering ineens bij overlijden van een verzekerde ten gevolge van een ongeval. - rubriek B: deze houdt in een geldelijke uitkering ineens als een der verzeker den t.g.v. een ongeval blijvend invalide wordt. Kombinatiemogelijkheden en premie Rubriek A. Overlijden B. Invaliditeit Jaarpremie Maximale uitkeringen per persoon persoon Kombinatie I Kombinatie II Volwassenen Kinderen Volwassen Kinderen ƒ10.000 ƒ3.000 ƒ20.000 ƒ6.000 ƒ50.000 ƒ50.000 ƒ100.000 ƒ100.000 ƒ40,- ƒ80,- Wanneer u de voertuigen die bij de schade betrokken zijn op de tekening aangeeft met "A" en "B" moet u wel even vermelden wie A en wie B is!! Belangrijk om te weten Verder wil ik nog een paar punten noemen die voor ons belangrijk zijn om te weten: - naam, adres, woonplaats van de reparateur - de hoogte van het schadebedrag (schatting) inklusief of exklusief BTW (in verband met eventuele expertise) - gegevens van de tegenpartij zo vol ledig mogelijk invullen; naam en adres, maar ook verzekerings maatschappij en polisnummer - vermeldt a.u.b. de telefoonnum mers waar u overdag en 's avonds bereikbaar bent - wanneer u tijdelijk met een ande re auto rijdt of tijdelijk kasko ver zekerd bent, wilt u dit dan ook aangeven op het formulier Arianne Ver ma ire - indien er getuigen zijn dient u daarvan ook de namen en adres sen op het formulier te vermelden. Verdere procedure Wanneer uiteindelijk de schade in be handeling is genomen ontvangt u van ons een brief met daarop het schade- nummer, de naam van de behande lende korrespondent en het nummer waaronder deze rechtstreeks te berei ken is. Het beste kunt u deze brief be waren totdat de schade geheel afgewikkeld is. Als u tijdens de afwik keling iets wilt vragen kunt u het rechtstreekse telefoonnummer draai en zodat u direkt de korrespondent krijgt die uw schade behandeld. Noemt u dan ook het schadenummer. Dit schadenummer dient u ook te ver melden op eventueel aan ons gerich te korrespondentie over de betref fende schade of wanneer u rekenin gen en dergelijke aan ons doorstuurt. Zoals ik in het begin van dit stukje al schreef, zijn wij natuurlijk ten alle tij de bereid om u te helpen wanneer er nog vragen of problemen zijn. Tot besluit enkele ludieke omschrij vingen die wij onlangs aantroffen: - Tegenpartij belde: "Ik ben enige tijd geleden aangereden door één van uw patiënten". - Hoe hoog is het schadebedrag naar schatting: "Door de politie te Keulen 50 D.Mark om de roest bij te werken die er was af gevallen". - Is er politie aanwezig geweest? "Neen, althans geen P.V. opge maakt. In verband met dikke mist geen politie gezien". - Rijbewijs - kategorie: "vrouw".

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 7