gropetax Hazelnootproduktie gelijk aan vorig jaar WIJ VERZORGEN HET VOOR U TE KOOP BOERDERIJ ERFPERCEEL BUNGALOW bouwjaar 1966 en GARAGE SCHUUR afmeting 27 x 13 m. Telefoon 01100-21010 FOLDERS AFFICHES REKLAMEDRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK drukkerij vink b.v. /jf// Walnoten Een op goede stand gelegen nabij de kom Biervliet aan de Wittestraat 4, bestaande uit: groot circa 0.64.00 ha met daarop een Voorts bestaande uit een mooie tuin, boomgaard en weiland. Kavel zo nodig nog te vergroten. Aanvaarding: Medio 1988. Bouwland aan de Wittestraat. Groot 6.27.40 ha. Uitstekend van kwaliteit, goed van vorm. Bouwland in de Elisabethpolder. Groot 3.65.00 ha. Mooie kavel. Bouwland te Philippine. Groot 3.35.80 ha gelegen aan de Cathalijneweg in de grensstreek. Bouwland vrij van pacht te aanvaarden in nader overleg. VOOR INLICHTINGEN EN EVENTUELE BEZICHTIGING: m m nassaustraat 1 postbus 16 axe! telefoon (01155) 2020 telex 55230 De produktie van hazelnoten zal in 1987 ongeveer gelijk zijn aan die van 1986. In het rapport van Gill en Duf- fus noemt men alleen de vier groot ste produktielanden en gaat ervan uit dat dit de totale wereldproduktie is. In Turkije zal de produktie 6% achterblijven bij vorig jaar, maar het is wel een oogst van gemiddelde grootte. Italië en Spanje verwachten beide 11% meer te kunnen oogsten dan in 1986. De Verenigde Staten ra men de produktie 67% groter dan vorig jaar. Maar voor allemaal geldt dat het om een oogst van normale omvang gaat, die voor de genoemde landen ongeveer uitkomt op 450.000 ton op basis van kernen. De export van hazelnoten is gesplitst in kernen en noten in de dop. Tur kije exporteert alleen kernen. Zij konden in het afgelopen jaar bijna 28% meer buiten de landsgrenzen afzetten dan in 1985. De Italiaanse export bleef fors achter bij die in 1985. Dat was het gevolg van de sterk gestegen binnenlandse vraag die ontstond door de kleine amandelpro- Nu, beslist een Want de meest compacte zaai- combinatie is de Lelyterra met een pneumatische zaaimachi- ne; de POLYMAT. A Met een snelkoppelbok wordt de Polymat snel en eenvoudig aan de Lelyterra gemonteerd. De aan spanning is zwevend, zodat de zaaimachine zich onafhankelijk van de eg kan instellen en zich aan de bodem kan aanpassen. De brede loopwielen vangen het gewicht van de Polymat op, waar door de rol van de Lelyterra min der wordt belast. De kans op vol lopen van de rol wordt daarmee aanzienlijk beperkt. In hoogte instelbare sporenwissers volgen de loopwielen. Om het weg transport van de zaaicombinatie binnen 3,00 meter te houden zijn de loopwielen opklapbaar; indien gewenst kunnen deze ook afge nomen worden. De Polymat kan binnen enkele minuten van de Lelyterra worden losgekoppeld. Afkoppelsteunen ondersteunen dan de Polymat. Voor solo gebruik is een 3-punts bokje leverbaar, dat aansluit op de snelkoppelbok. Het pneumatisch zaaiprincipe van de Polymat houdt in: op gelijke werkdiepte en op gelijke afstand in de rij het zaad afleggen met als resultaat een regelmatige opkomsten een regel matige groei van het gewas. De Polymat is leverbaar in werkbreedten van 2,50 m3,00 m en 4,00 mgeschikt voor 540 of 1000 toeren/min. In de 3,00 m uitvoering kan de Polymat geleverd worden met 24 of 29 zaaipijpen. Als accessoires zijn ondermeer leverbaar: verdeeldeksets, indek-zaadeggen, microdoseer- inrichting, voorraad-reservemelderen centrale hydraulische druk-instelling van de zaaikouters. De LELYTERRA POLYMAT de IDEALE pneumatische ZAAICOMBINATIE voor de moderne akkerbouwer en loonwerker! 6* Bijgaande bon zonder postzegel zenden aan Lely Industries NV, Antwoordnummer 650,3140 VE Maasland. „O cP y O' eV° JrjT s oV rV Nederlandse import hazelnoten neemt af De Nederlandse import van no ten (excl. grondnoten) is de laat ste jaren met een regelmaat van zo'n 7% per jaar toegenomen. In 1982 bedroeg de geïmporteerde hoeveelheid bijna 20.000 ton het afgelopen jaar was dit bijna 23.500 ton. De totale import- waarde steeg van 138 miljoen gulden in 1982 tot 195 miljoen vorig jaar. Een toename van ruim 40% in vijf jaar. duktie en de relatief grote export van deze notensoort. Hazelnoten wor den namelijk nog al eens al substi tuut voor amandelen gebruikt. Spanje zette in 1986 bijna 8% min der kernen in het buitenland af, maar zag wel kans de export van ha zelnoten in de dop te vervijf voudigen. De belangrijkste importeur, West- Duitsland, toonde in 1986 aanmer kelijk minder belangstelling dan in het voorgaande jaar. De import van kernen nam met 6% af, die van ha zelnoten in de dop met 30%. Frank rijk importeerde 8% mindere ha zelnoten. De Nederlandse vraag naar deze notensoort daalde met ruim 15% ten opzichte van 1985. Zwitserland daarentegen nam 14% meer hazelnoten af dan vorig jaar. De verminderde belangstelling kan te maken hebben gehad met de Tsjernobyl-affaire, waardoor in en kele gebieden in Turkije radio- aktiviteit bij de hazelnoten werd ge constateerd. Maar desondanks bleef dit land Nederlands grootste leve rancier, met tweederde van de im port in 1985 en driekwart in 1986. Voor het tweede achtereenvolgende jaar is de produktie van walnoten van een gemiddelde grootte. De oogst in de Verenigde Staten zal iets groter uitvallen dan in 1986. Frank rijk verwacht een produktie van ge lijke grootte. In India wordt de oogst ruim 10% kleiner ingeschat dan vorig jaar. Turkije verwacht dit jaar opnieuw een kleine oogst. Italië daarentegen verwacht 30% meer walnoten te kunnen oogsten. De belangrijkste exportlanden, de Verenigde Staten, Frankrijk en India konden in 1986 allen meer af zetten dan vorig jaar, zowel van wal- nootkernen als noten in de dop. De Verenigde Staten exporteerden 2% meer dan in 1985. Frankrijk kon in 1986 resp. 7 en 9% meer buiten de landsgrenzen afzetten dan het voor gaande jaar. In 1986 steeg de export van India explosief. De uitvoer van walnoten in de dop nam met 67% toe ten opzichte van 1985, die van kernen met 43%. De koopbereid heid voor walnootkernen is dit sei zoen erg gering. Dit heeft er toe ge leid dat de prijs van met name de In diase kernen sterk is gedaald. Ex perts verwachten dat dit ook in de rest van het seizoen zo zal blijven. West-Duitsland is evenals bij aman delen en hazelnoten ook de grootste importeur van walnoten. In 1986 voerde de Bondsrepubliek 10% meer walnoten in de dop en 23% meer walnootkernen in, dan in het voorgaande jaar. Het Verenigd Ko ninkrijk importeerde 29% meer wal noten in de dop dan in 1985. De hoe veelheid kernen bleef bijna gelijk. Japan nam maar liefst 85% meer walnoten af in vergelijking met 1985. Ook de import van walnoten in Australië nam toe in 1986. Er kwamen 66% meer walnootkernen en 11 meer walnoten in de dop het land binnen in vergelijking met het voorgaande jaar. Canada daarente gen nam aanmerkelijk minder wal noten af. Vooral de hoeveelheid ker nen liep sterk terug (-30%). In 1986 importeerde Nederland 8% minder walnoten dan in 1985. De door ons lapd ingevoerde walnoten komen voor circa tweederde uit de Verenig de Staten. (Markt info P.G.F.). Vrijdag 28 augustus 1987

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 14