Welger persen...kentUbetere? e Het gewas is droog, de opbrengst hoog REGLONE Daxon b.v Reglone, voor optimale oogstresultaten CEBECO-HANDELSRAAD 1 VOGELVERSCHRIKKER HET BESTE AFSCHRIKMIDDEL Hier zijn de feiten: - goedkoopste investering met het beste resultaat (reeds vanaf 390, - eenvoudig, stabiel, be- drijfszeker - 0,5 tot 6 ha vrij van wild en vogels - regelbare geluidssterkte - minimale gebruikskosten (1 fles LP gas van 10 kg geeft ca. 12.000 knallen) - draaistandaard (extra) ver groot effect - schakelklok (extra) voor elk model beschikbaar 1cT\ ICI Holland BV Minister Braks legt voorstellen vooraan Jachtraad over ganzenjacht Mangaangebrek in suikerbieten Jazeker, het nieuwe persenprogramma van Weiger. In de nieuwe AP530, AP630, AP730 en AP830 zijn de technische kwaliteiten van Weiger nog verder door gevoerd: - volledig kettingvrije aandrijvingen - moderne beplating met nieuwe vergrendeling - meer tandenrijen op brede oprapers (AP530 en AP630) - knoopapparaat met automatische knoperafslag - spankleppen in zijkant van het perskanaal (van af AP 630) Wie veeleisend is, maakt spoedig kennis met de nieuwe Weiger persen. Vraag eens naar de uitvoerige folders bij de dealer in uw omgeving of bij: 4462 EW GOES Dr. A. F. Philipsstraat 9 Tel. 01100-21200 UW BETROUWBARE PARTNER IN LANDBOUWMECHANISATIE Postbus 5502 6202 XA Maastricht Tel. 043-620876 Erwten laten zich nu eenmaal beter droog oogsten. Als de natuur daar niet voor zorgt is Reglone de perfecte oplossing. Want niet alleen zorgt het voor gelijkmatige verdorring van het gewas, het pakt ook onkruid aan. Snel en veilig. Regenvast, dus bedrijfszeker. En geen nawerking via de grond. Het resultaat is een vlotte oogst met een hoge opbrengst. U bespaart bovendien op droogkosten en het stro kunt u gewoon vervoederen. Trouwens, ook voor gelegerd graan en diverse andere zaadgewassen kan Reglone de oogst vergemak kelijken. Omdat Reglone 25 jaar bestaat is er nu ook een uiterst voordelige 25- liter verpakking. Raadpleeg voor het gebruik wel het etiket. Afdeling Landbouw. Vrijdag 17 juli 1987 Minister ir. G. Braks heeft op 9 juli jl. voorstellen aan de Jachtraad voor gelegd om mogelijke excessen bij de jacht op ganzen te voorkomen. De voorstellen zijn volgens hem op kor te termijn te realiseren en behelzen on der meer een beperking van het aantal ganzen, dat een jager maximaal per dag mag schieten en beperkingen van het gebruik van lokstallen. De bewindsman heeft over zijn voor stellen aan de Jachtraad advies ge vraagd. Hij hoopt voor de opening van de jacht op ganzen, begin septem ber, zijn definitieve maatregelen be kend te kunnen maken. Als de voorgestelde maatregelen geen of onvoldoende effekt hebben, zal minister Braks het gebruik van leven de lokganzen bij de jacht verbieden. De bewindsman heeft gekonstateerd, dat er in de laatste jaren steeds meer tegen betaling in gezelschap van de jachtaktehouder op ganzen gejaagd wordt. Bij deze jacht worden in toe nemende mate levende tamme lok ganzen gebruikt. Deze ontwikkelingen leiden tot lokaal en incidenteel tot hoge afschotcijfers en tot onzorgvuldig en onweidelijk gedrag. Minister Braks heeft daarom de vol gende maatregelen aan de Jachtraad voorgesteld: - beperking van het aantal per jacht aktehouder per jachtdag te schieten ganzen tot maximaal 5 stuks; - Beperking van het aantal lokstallen tot één lokstal per 40 ha bejaagbaar veld met een minimale onderlinge af stand van 300 meter; - Beperking van het aantal jachtak tehouders per lokstal tot maximaal 3 per 40 ha per jachtdag; - Beperking van het aantal lokganzen tot 15 per lokstal. Vooral in het voorjaar kan in bieten mangaangebrek optreden. Dit ken merkt zich vooral door het verschij nen van kleine verzonken vlekjes op het blad die zich later over het gehele blad uitbreiden; waarna necrotische vlekken ontstaan. Een en ander kan tot ernstige groeiremming leiden Een betrekkelijke kleine mangaan- gift kan dit euvel echter verhelpen Vooral op gronden met een hoge pH is mangaan slecht opneembaar van uit de bodem Met de toepassing van ASEPTA FERTICHEL MANGAAN zijn uit stekende resultaten te bereiken om dat opname van dit product hoofd zakelijk via het blad plaatsvindt. Een dosering van 2,5 liter per ha kan dat gebrek opheffen 21

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 21