De Trekpaarden en Haf lingers op de Zeeuwse Dag van het Paard Olga de St. Pierre van A.L.C. Brooymans en zn. uit Tholen, kampioen bij de 6-10 jarige trekpaardmerries, grote maat. foto J.A. Kurz Op zaterdag 27 juni '87 werd de Zeeuwse Dag van het Paard gehou den bij manege "De Eendracht" te Serooskerke (W.). De jury bij de trek paarden bestond uit de heren A.J. Termote, M.L.M. IJsebaert, Iz. de Buck, G. Calon en G. Timmerman. Jongere hengstveulens: la. en kampioen Carlo van Veerezicht een zoon van Gui- do van Lindehoef van A. Pauwe Gapin- ge. Een best veulen, lb. Hardi van Welgelegen van P. Maas Oost-Souburg. Zeer typische Marco zoon met beste schou der en korrekte benen. lc. Tamboer van Steenzwaan, fel gebroekte Gamin van Be gijnenhof van A.N. Steendijk, Nieuwer- kerk. ld. Viktor van Oostkapelle, forse typische en korrekte Guido zoon van Gebr. Geldof, Oostkapelle. 2e prijzen voor: Eduard van Vluchtenburg van Gebr. Ovaa, Ideaal van Waarde van C. en M.J. Mol en Gamin van 't Hof "Die Dankba re" van Kr. de Visser Jz. Oudere hengstveulens: la. Walter van "Ons Plekje" van M. Moens, Aagteker- ke een Gamin zoon, korrekt van onderen met voldoende ras. lb. Alexander van Krabbeneiland, ook een Gamin van C. Marinissen, Biggekerke voldoende gelijnd en goed in de benen. lc. Urbanus van Oostkapelle een forse Gamin van Gebr. Geldof. 2e prijzen voor Iwan en Ivo van Waarde van C. en M.J. Mol. Jonge merrieveulens: la. Selvera van de Westhoek van A. de Lange, Ritthem. Zeer evenredige rastypische dochter van Ideal de Meetkerke en Regina. lb. Gerda van 't Hof "De Dankbare" van Kr. de Visser Jz. Mals evenredig en korrekt. Zij is een Guido-dochter. lc. Telma van Steenzwaan van A.N. Steendijk een goed typische Ga min. ld. Mariska van Serooskerke, een Guido, van A. Verhage, Serooskerke. Ie. Tineke van Steenzwaan, een Guido van A.N. Steendijk. 2e prijzen voor Anja van Krabbeneiland C. Marinissen en Astra van Noordduin van W. Maljaars-Dekker, Domburg. Oudere merrieveulens: la. en kampioene: Sarina "te Zande" enorme forse Gamin dochter van Stal te Zande, Heinkenszand en Kapelle. lb. Tosca van Steenzwaan ook een forse en voldoend korrekte Gamin tel- ge van A.N. Steendijk. lc. Armanda van Noordduin een typische Gamin van W. Maljaars-Dekker. 2e prijzen voor Irene van Waarde van C. en M.J. Mol, Clara van St. Jan, eig. P. de Pagter en Petra van "Wervenhove" van G. Christiaanse. Éénjarige merries kl. maat: la. en kam pioene van de jaargang: Desiree uit de Bre- deweg van C.P. Oele, Kloetinge, Gamin dochter met type en zeer korrekte vlotte bewegingen, lb. Willy van A.Z. de Buck, Oostkapelle. Zeer typische Gamin doch ter, na arbitrage met Desiree. lc. Simone van de Westhoek v. Robby van Noordduin een mals typisch jaarling van A. de Lan ge, Ritthem. 2e. Silvia van Steenzwaan van Steendijk. Grote maat: la. Ellenoor van de Schorer polder, een Gamin, van C. v.d. Houten, Kerkwerve. Zij is grof en zeer typisch ge bouwd. lb. Celesta de La Colinne van L.A. Hoebeke, Nw. en St. Joosland een typische Gamin evenals lc. Sonja van Steenzwaan van Steendijk. 2e prijzen voor Carlo van Veerezicht van A. Paauwe en Miset van de Kievitshoek van P. Dinge- manse, Grijpskerke. Tweejarige merries. Kleine maat 4 doch ters van Carlo van Hoogbeemd. la. Ca- rola van Noordduin van W. Maljaars-Dekker lang gelijnd, goedsoor- tig met iets horizontaal kruis. lb. Marina te Zande van Stal te Zande. lc. Silvia van Gebr. Geldof. ld. Ramona van Steen zwaan van A.N. Steendijk. Onvoldoende in de baan gezien. Grote maat: Carla van 't Berrekenshof van A.L.C. Brooymans en Zn. Tholen. Doch ter van Carlo van Elversele uit de oud Zeeuwse kampioene Orpha van Groenha- ge. Zeer goed van type met beste voorbe nen. lb. Bianca van 't Hof "De Dankbare" van Kr. de Visser Jz. Zware voldoende gelijnde merrie. 2e prijzen voor Rita van Steenzwaan van Steendijk, Vera van Welgelegen eig. J.K. Crucq, Ritthem en Marie van de Pyramide van Maatschap de Buck-Geelhoed, Middelburg. Driejarige merries. Kleine maat: Aan de kop 2 dochters van Obrion van de Boshoe- ve. la. Natasja van Z.A. de Buck, Oost kapelle, chique gelijnd, zeer vlot en korrekt, nog iets slank. lb. Mirza van Vee rezicht van A. Langebeeke, Gapinge. Goedsoortige gespierde merrie, lc. Jumelle de La Colline mooie dekoratieve verschij ning van L.A. Hoebeke, Nieuw en St. Joosland. Grote maat: la. en jeugdkampioene de veulenmerrie Regina ook een Obrion van A. de Lange, Ritthem. Forse, gespierde merrie van best type, achter voldoende vlot. lb. Rita van Driewegen van J. de Vis ser, Vlissingen. Gelijnde, laatrijpe merrie, vlot goed van type met korrekte goede be nen en gangen, lc. Sarina van C.N. den Hamer, Schoondijke. Zeer groot en zwaar; goed bovenpaard. ld. De malse Promes se te Zande van Stal te Zande. 4- en 5-jarige merries. Kleine maat: la. Oda van Steenzwaan van A.N. Steendijk. Zeer rastypisch paard met vlotte korrekte gangen, lb. Klara van 't Hof "De Dank bare". Lang gelijnd typisch paard dat over veel bodem staat. Beide Carlo dochters. Klara is van Kr. de Visser Jz. 2e prijzen voor Sarra van Waasmunster van M. Moens, Aagtekerke en Miranda van de Tramweg van P. de Pagter, Domburg. Middenmaat: la. Kitty van 't Doornehof. Ruime, diepe korrekte dochter van Baron van 't Brouwerijhof van C. en M.J. Mol. lb. Paula van Steenzwaan, goedsoortige Primus-dochter van Steendijk. lc. Bren- da van Gruttersoirt van A.H. van 't Westeinde. Solide merrie met wat minder inhoud en ld. Quina van de Linge van P. de Buck, Wissekerke. Gelijnd en niet te fors. Grote maat: 3 Carlo van Hoogbeemd dochters voorop, la. Charlotte van de Re genjas van S. de Feyter, Axel. Zeer typisch paard dat kennelijk lang doorgroeit met vóór, niet te ruime voeten, lb. Carla van Meliskerke van J. Boogaard, Meliskerke. Best ontwikkelde rastypische merrie en ook goed in de benen. lc. Freule van de Groene Poort. Paard met goede verhou dingen van A. Verhage vnd. en ld. Odet te van Bleijendaal van Gebr. Geldof. Goed bovenpaard. 6- tot 10-jarige merries. Kleine maat: Een zeer goede kopgroep, la. Mina van de Pot- terie (V. Gamin van 't Ooievaarsnest) van Stal te Zande. Hoogdrachtige merrie, ex cellent van type met van terzijde zeer rui me gangen, lb. Marita van de Aarleseweg van P. Maas, Ritthem. Harmonisch ge bouwd paard, zeer korrekt in de gangen. Beste merrie, lc. Vicky van 't Laar, eig. A. Verhage. Diepe merrie met beste ver houdingen en vlotte gangen, ld. Zita van Waarde. Diepe, behoorlijk gelijnde mer rie met korrekte vlotte gangen. Ie. Cora van Waarde. Beide van stal Mol. lf. Ju lia van Steenzwaan van Steendijk. lg. Ma rina van Vluchtenburg van Gebr. Ovaa en lh. Klara van Steenzwaan ook van Steendijk. De middenmaat was een goede klasse met 2 goede zwartschimmels voorop, la. na ar bitrage, Peggi van de Brusselseweg van A.L.C. Brooymans en Zn. Diepe, brede malse vrij goed gelijnde merrie met zeer korrekte vlotte gangen. Een produkt van Gamin uit de Heide en de overbekende concoursmerrie Margriet van Malland. lb. Petra van den Ossenberg van A. de Lan ge. Dochter van Ideal de Wassenhove met een best rastypisch lichaam en goede be nen. lc. Alina van Veerezicht van A. Paauwe. Best in vorm, mals en typisch, ld. Prima van Brugge, zware merrie van stal Mol. Ie. Carla van de Graafjansdijk. Rui me diepe voS van G. v.d. Driest, Seroos kerke en lf. Milva van A.N. Steendijk, zeer evenredig gebouwd. De grote maat was een beste klasse die nog gemakkelijk gewonnen werd door: la. Ol ga de St. Pierre van A.L.C. Brooymans en Zn., zeer de aandacht trekkende doch ter van Ideal de Grotenberge uit Bella de Verrijzenis. Paard met maten, een best ty pe, goede benen en gangen, lb. Madelei ne van 't Ooievaarsnest van Stal te Zande is een kollossaal paard. lc. Marva van de Neerhoeve van Brooymans de 3e zware im port Belg in deze rubriek, ld. Nellie te Zande van Stal te Zande. Zeer goede zware Due dochter. Ie. Erna van Driewegen, ook een Due van J. de Visser. Rastypisch en korrekt. If. Elza van Driewegen mals paard nu van C. Marinissen. Merries ouder dan 10 jaar. Kleine maat: Emma van Gamin van J. de Visser, Vlis singen. Typische merrie met zeer vlotte gangen. Zij is door Gamin van Schoone- beek. lb. Marja van 't Hof "De Dankba re" van Kr. de Visser Jz. Vrij goed gelijnde solide merrie. De grote maat: la. Oud kampioene Val- da te Zande. Bekende beste zware edele Due dochter van stal te Zande. lb. Caro- lien van Gebr. Geldof. Dochter van de waardevolle Rosalie in mooie vorm gepre senteerd. Hengsten met afstammelingen: Gamin van Begijnenhof van A.Z. de Buck leverde 4 x la. prijzen w.o. 2 kampioenen en 2 daar achter geplaatste lb. plaatsen een goed succes voor veulens en éénjarigen waar voor hij als groep een le premie kreeg. Merries met afstammelingen: la. Alina van Veerezicht van A. Paauwe. De jongste van de nog 4 aanwezige dochters van Mir za van de Heide zet de familietraditie voort. Zij is 6 jaar oud en toonde 3 pro- dukten goed van soort en voldoende uni form, w.o. het kampioen hengstveulen. Op lb. en lc. de volle zusters Klara en Ju lia van Steenzwaan, dochters van Felix uit de Linde en Astrid van de Eendracht van A.N. Steendijk. lb. Klara nu 9 jaar oud, werd gevolgd door 5 direkte kinderen, w.o. koppaard Oda en lb. Paula. Dus ook een zeer verdienstelijke kweekmerrie die in haar nafok haar eigen exterieur overtreft, lc. Julia nu 10 jaar volgde met 3 kinde ren op goed niveau. Stalgroepen. la. Stal Brooymans. Indivi dueel goed tot best 3-tal. lb. Uniform 3-tal van stal Mol. lc. Stal te Zande, 3 machti ge merriën void, uniform, ld. Stal Steen zwaan (Steendijk) met goed 5-tal. Vierspannen aan 't eind van de middag ge keurd. la. C. en M.J. Mol, Waarde, met hun overbekende uniforme lot, iets oplo pend in maat zeer uniform in kleur en goed in soort. lb. A.N. Steendijk. Op afstand gezien ook zeer uniform in kleur en maat en vlot over de baan. Een aangename ver rassing die overal meetelt, lc. Stal te Zan de. Overwegend macht een 2 jarige, ld. Brooymans met een lot met maat en void, uniform. Ook een le pr. voor het lot van 3 eigenaren, A. Verhage, A. Paauwe en A. Langebeeke. Driekleurig lot wel pas send in soort en vlotgaand. Na koppeling tot 8-tallen gaven zij een wervelende show. Het 16-span moest met een ander vierspan gerestaureerd worden waarna een 15-tal wel lukte. Het kampioenschap werd ge makkelijk gewonnen door de klassemer rie Olga de St. Pierre en de sympathieke blauwe Peggi van de Brusselseweg werd welverdiend reservekampioene, beide van de gelukkige familie Brooymans. 3e op tal Mina van de Potterie. Concours tweespannen: 1. A. Verhage met Vicky van 't Laar en Bianca van Nieuw Zoetendale. Zeer goed gereden, vlot en best uniform. 2. Sjaco de Visser met Em ma van Gamin en Erna van Driewegen, ook vlotgaand en passend. 3. Kees Mol met Zita van Waarde en Kitty van Doorn hof, goed uniform. 4. Ko Brooymans met Marva van de Neerhoeve en Mirza. 5. W. Geldof met Carolien en Odette van Bley- endaal. 6. G. v.d. Driest met Carla van de Graaf Jansdijk en Freule van de Groene Poort. A.L.C. Broojftnans geassisteerd door zijn kleinzoon gaf met een dubbele tandem (4-span) een prima show voor de boerenwagen in het shownummer. De Haflingers werden gekeurd door de he ren Drs. Snijders en Bus volgens een vaste standaard ontdekten we. Bij goed type en korrekte goede benen een Oranjerozet en indien één of beide wat minder overtuig den was een rode rozet de beloning. Bij de hengstveulens alleen 2e prijzen voor Astrant van fam. van Leeuwen, Middel- burg/Veere, Satan van de Goudplaat van ver. tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland, Donald van Grol van H. Beije, Renesse en Miclos van de Heksen ketel van fam. van Leeuwen. De merrie veulens vormden een buitengewoon goede rubriek, la. en kampioenveulen: Fanny van Stalland van J. de Boer, St. Annaland. Zeer goede dochter van Altjo van de Ken- terstreek en Ostara met een zeer goed ty pe en korrekte benen. lb. Myra van de Heksenketel eig. mevr. E.D.M. en dhr. A.H. v. Leeuwen, Middelburg/Veere. Een zeer goede dochter van Stürmer. lc. Myr- na Evita een Mehrwald van de Bosrand van D. van Loenhoud, Ellewoutsdijk. ld. Alexander van 't Bokkegat, eig. P. de Buck, Wissenkerke. le. Linda van de Goudplaat eig. Ver. t.b.v. Natuurmonu menten. If. Jeannien van de Goudplaat eig. als voren. lg. Desiré van Grol van H. Beije, Renesse. lh. Viona van de Goud plaat van ver. t.b.v. Natuurmonumenten. 2e prijzen voor Danielle en Daisy van Grol van H. Beije. Éénjarige merries: la. en jeugdkampioe ne Lieke van de Karnemelkspot van mevr. E.M.A. Geluk-Aernoudts, Oud- Vossemeer. Zij is een gelijnde vlot gaan de merrie met korrekte gangen en doch ter van Wybe van de Blauwe Steentjeshoeve. lb. Isaura van P.A. Ka- relse, Heinkenszand, ook een Wybe- dochter. lc. Nancy van A.J.P. van Bel- zen, Colijnsplaat. ld. Wendy eig. J. v.d. Werf, Scherpenisse. 2e prijzen voor Lianne .uit 't Bokkegat van P. de Buck. Cynthia van Grol van H. Beije en Maran van de Vissersdijk van D. v. Loenhoud. Tweejarige hengsten. In de lichte klasse: Wrendle van de Heksenketel van R. van Rie, Sluis. Goedsoortig in de romp, goed robuust, void, korrekt vóór met wat kor te benen. In de zware klasse: Stefan van de Wijde Blik en B.M. van Goudswaard, Kats. Lang gelijnd en best ontwikkeld. Bei den een 2e pr. en nog 7 maanden spanning voor de verdere toekomst. Twee ruinen werden wel beoordeeld niet geprimeerd, al dus onze informatie. Tweejarige merries, la. Carolien, sterk ge lijnde, korrekt gaande Michaël-dochter eig. A.J.P. van Belzen. lb. Nicky van de Heerenvelden een Nimbus-dochter, zeer goed van type en korrekt in de benen, eig. mevr. N.C. van 't Veer-de Wilde, Oude- lande. 2e pr. voor Tosca van W. Maljers, Grijpskerke. Julia uit 't Bokkegat eig. P. de Buck en Patricia van fam. van Leeuwen. Driejarige merries, la. Karin uit 't Bok kegat een Michaël van P. de Buck. lb. Monica van de Molendijk een Wybe eig. J.F. Verwilghen, Biervliet, lc. Marizka van de Heksenketel eig. P. van Leeuwen, Middelburg. 2e pr'. voor Wybina van J.F. Verwilghen en Candy Girl van J.C. v.d. Endt, Yerseke. Geen vierjarigen. Vijfjarige merries, la. de fraai gelijnde bestgaande Marion uit 't Bokkegat, een Status-dochter van P. d Buck. lb. Silly, v. Mando van Ver. tot behoud van Na tuurmonumenten. lc. Carolien uit 't Bok kegat eig. P. de Buck. 2e voor Saltir van D. van Loenhout, Madeleine van Grol van H. Beije en Veronica van Kerkhoven van ver. v. Natuurmonumenten. Zesjarige merries, la. Saskia van Stalland en produkt van Status en Ostara van J. de Boer, St. Annaland. Best ontwikkelde zeer typische merrie met vloeiende lijnen, lb. De rastypische Truuske van P.A. Karei- se, Heinkenszand. lc. Merel, voldoend ge lijnde merrie van mevr. E.D.M. van Leeuwen. 2e pr. voor Viola van Grol van H. Beije en Cindy van de Popelaar van Natuurmonumenten. Merries voor 7 jaar en ouder. la. Ostara. Best typische 14 jarige merrie met nog rui me gangen van J. de Boer. lb. Flamenca een Anwalt dochter, void, gelijnd van dhr. en mevr. van Leeuwen, lc. Isabella van de Withoek van mevr. Geluk-Aernoudts. ld. Anita eig. B.M. van Goudswaard, Kats. le. Annelies eig. mevr. A.M. de Klerk-de Graaf, Veere. lf. Roza, eig. Ver. v. Na tuurmonumenten. lg. Nellie van de Hespelbrug van H. Beije, 18 jaar oud. Het kampioenschap werd behaald door de schitterende Saskia van Stalland. Met als goede reservekampioene de driejarige Ka rin uit 't Bokkegat van P. de Buck. Merries met afstammelingen, la. Ostara, met 2 kampioensdochters, kommentaar dus overbodig, eig. J. de Boer. lb. Myrt le van fam. van Leeuwen, lc. Carolien uit 't Bokkegat eig. P. de Buck. Stalgroepen. la. Flinke kollektie van stal "De Heksenketel" (fam. van Leeuwen). Zeer uniforme groep paarden van de lichte klasse met kwaliteit en best gepresenteerd. De nationale topster Myrtle, zelf niet deel nemend aan de premiekeuring, hielp de groep versterken, lb. Zeer uniform en roy aal ontwikkeld drietal in beste vorm van P. de Buck, stal Bokkegat. lc. J. de Boer, individueel best, doch door 't veulen wat minder "groep", ld. Mevr. Geluk- Aernoudts, de goede groep was iets aflo pend in maat. le. Ver. tot behoud van Na tuurmonumenten voldoend gelijnde groep. Tijdens het middagprogramma 4 mooie aanspanningen in 't concours met rijtui gen, boodschappenwagens e.d. 1. J. de Boer met Saskia van Stalland. 2. Myrtle van mevr. E.D.M. van Leeuwen ook door haar gereden. 3. T.J. Frigge, Oud- Vossemeer met Silvia van de Baaksekant. 4. Dhr. van Leeuwen met Marizka van de Heksenketel. Tijdens het 4-span shownummer ook een optreden van een 4-span Haflingers wat succesvol verliep. De paarden waren van de Boer, Frigge en Geluk allen uit Tholen en gereden door dhr. Th.J. Frigge. Onze fokkers kunnen terugzien op een goed geslaagde dag met schitterende kam pioenspaarden als richtsnoer voor de fokkerij. W. van Sluijs Desiree uit de Bredeweg van C.P. Oele uit Kloetinge. Kampioen bij de éénjarige merries. Foto J.A. Kurz Vrijdag 17 juli 1987 Saskia van Stalland, kampioene bij de 6-jarige Haflingermerries van J. de Boer uit St. Annaland. poto ja. Kurz. 19

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 19