Dalland Dalland Zuid-West, tel. 01196-13120. Dalland-vurkens weten niet van ophouden. De produktie van Dalland- varkens wekt wereldwijd de nodige verbazing. De gemiddelde worpgrootte is ruim 11 biggen. Door de snelle berigheid van de Dalland-zeug (90% is vijf dagen na het spenen weer spontaan berig) is een jaar- produktie van meer dan 22 afgeleverde biggen heel normaal. Dit is het resultaat van jarenlange, intensieve research, die ook andere uitstekende eigenschappen heeft opgeleverd. Zoals de 100% stress-ongevoelig heid. De snelle, gelijkma tige groei van de biggea En het opvallend sterke been- werk. De vermeerderaar die een zo hoog mogelijk rendement van z'n inves tering nastreeft heeft aan Dalland een goede partner, waar hij te allen tijde op terug kan vallea Alle informatie: Kwaliteit in meervoud Kweek is een geduchte concurrent van uw gewas. Met Fusilade, dat nu in de meeste akkerbouwgewassen (behalve maïs en granen) is toegelaten, kunt u dit probleem doeltreffend oplossen. Het middel kanna opkomst van het gewas worden toegepast Door z'n systemische werking dringt Fusilade via de wortels door tot in de nieuwe uitlopers en draagt dus zorg voor een optimale bestrijding En dat is een hele zorg minder. Maar er is meer over Fusilade zoals: kod na de bespuiting regenvast* vormt een gewasveilige combinatie met Agral LN uitvloei er heeft een positieve invloed op volggewas bestrijdt ook éénjarige grassen ongeacht het groeistadium een nieuwe verpakking gemakkelijk te hanteren en te vernietigen. Over toepassing en dosering kan uw leverancier u alles vertellen. Raadpleeg vóór gebruik altijd het etiket ICI Holland BV Jaarverslag PR 1986 verschenen Het jaarverslag van het Proefstation voor de Rundveehouderij, Schapen houderij, afgekort PR 1986 is weer verschenen. Het is weer een boekje met veel praktische informatie over nieuwe ontwikkelingen en het is voor zien van veel foto's. Kort en bondig wordt een overzicht gegeven van het praktijkonderzoek in de vorm van leesbare artikelen. Een greep daaruit: vorstschade op gras land, runderdrijfmest op blijvend grasland, invloed van beweidings systemen, inkuilen bij ongunstig weer, beheersbeperkingen, verregenen van mengmest, opfok van jongvee, buffers bij alleen gras, energiebewuste bedrijfsvoering, informatiemodel melkveehouderij, computer in de voorlichting, verschuivingen in het af- kalfpatroon, melkgeiten naast koei en, ontwormingsschema voor paarden, opname van vers gras door paarden. Het jaarverslag is verkrijgbaar door overmaking van ƒ15,op gironum mer 23 07 421 van het Proefstation PR, Runderweg 6, 8219 PK Lelystad, met vermelding van: PR 1986. Sluiting Westduitse kunstmestfabrieken BASF Twee in de kunstmestsektor aktieve ondernemingen van de BASF-groep bereiden een aanzienlijke kapaciteits- vermindering voor. De BASF-kunstmestfabriek Victor GmbH in Castrop-Rauxel zal voor het einde van 1990 de produktie sta ken. De fabriek beschikt over een ka- paciteit van 600.000 ton enkelvoudige stikstofmeststoffen. Guano-Werke AG, eveneens in Castrop-Rauxel, is van plan haar fa briek in Nordenham, die een kapaci- teit heeft van 260.000 ton samengestelde meststoffen en 70.000 ton fosfaat-/fosfaatkalimeststoffen, voor het einde van dit jaar te sluiten alsmede verdere rationaliserings maatregelen te treffen in haar fa briek te Krefeld. Aanleiding voor deze maatregelen is de aanhoudende wereldwijde struktu- rele krisis in de kunstmeststoffen- markt door overkapaciteit en teruglopende vraag. Nodet-Gougis 'Rollflow' kunstmeststrooier Bij Nodet-Gougis is men erin geslaagd een geheel nieuw type kunstmeststrooier te ontwikkelen, die de nauwkeurigheid van een pneumatische strooier koppelt aan een werkbreedte van 28-32 m! Dit vooral door akkerbouwers lang gekoesterde ideaal, dat men zonder strooibomen heeft weten te realise ren, is te danken aan het unieke ge patenteerde 'Rollflow'-systeem: 2 Nokkenraden doseren de kunst mest, onafhankelijk van soortelijk gewicht, korrelgrootte, stroomei- genschappen en mate van belading, tussen 2 snel draaiende rubberrollen, die de gelijk afgepaste hoeveelheden een grote snelheid geven. Via gerich te roestvrijstalen verdelers wordt de kunstmest tenslotte over de volledige werkbreedte eksakt verdeeld. De nokkenraden kunnen links en rechts afzonderlijk via hydraulische afstandsbediening worden in- en uit geschakeld. Bovendien kan een schuif een gedeelte van het nokken- rad afsluiten. Door traploos instel bare eksenteraandrijving wordt de strooihoeveelheid ingesteld. De werkbreedte kan verder worden ge varieerd met het aftakastoerental. Met de leveringen zal het einde van het jaar worden begonnen. Voor meer informatie Louis Nagel BV, tel. 080 - 778383. Deze op de Franse landbouwten toonstelling Sima '87 onderscheiden inzending is afgelopen week ook in Liempde te zien geweest. Vrijdag 15 mei 1987

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 14