|J R BAN de winterharde super-baktarwe 7//AZ 1 Li INDUSTRIES NV Agrarische Studiereizen 1987 Waar genieten van het voorjaar? D0PPEGIETER Zeeuwse springruiters naar Polen A voor: Mr. Haarmanweg 39a Terneuzen Tel. 01150-12264 Maandag 4 mei vertrekt een groep springruiters naar het in ternationale concours hippique in Polen in de plaats Iwno, nabij de stad Poznan. Deze uitnodi ging is voortgekomen uit het in ternationaal concours hippique tweede Pinksterdag vorig jaar in Axel, waar ook een Poolse spring- equipe te gast was. Daar deze uitnodiging voor de ruitersportvereniging Axel niet ingevuld kon worden, omdat de ze geen klasse Z springruiters in huis hebben, is dit provinciaal in gevuld. De Zeeuwse springequipe bestaat uit Simon den Exter uit Kortgene met Tristan E en Orkaan de Nor- mandië, Lenet Sandee met Thy- foon uit Wolphaartsdijk, Ad Bergs met Sandra uit Terneuzen, en Harold Cornelissens met Amon uit Kapellebrug, aange vuld met Eric Swagemakers met Valiant uit Hogerheide. Als begeleiders gaan mee; Ton Koomen en Jan Murre uit Ter- neuzen. Als stalmeesters funge ren Nico de Leeuw uit Goes, en Johnny Verbist uit Nieuwnamen. Het betreft een internationaal concour hippique in Polen waar zo'n vijftien landen aan deelne men, en dat op 8-9-en 10 mei wordt gehouden. Men hoopt op dinsdag 12 mei weer terug te zijn. Jan M. Murre Nog zeven agrarische ekskursies organiseert Agrarische Studierei zen deze lente! Sommige reizen gaan naar landen waar de baro meter zomerse temperaturen aangeeft, maar overal is de na tuur in de eerste helft van het jaar nog fris en bloeiend. Het lente-programma geeft een keu ze tussen: Lugano-Zuid Zwitserland: 14-23 mei, 10-daagse busreis, verblijf in Lugano, overnachtingen in Duits land op de heen- en terugweg, bezoe ken aan de steden Lugano, Locarno, Como en Milaan, prachtige tochten langs de meren, wandeling en per kabelbaan de bergen in; bezoek aan groot agrarisch bedrijf. Tunesië, 19-26 mei, 8-daagse vlie greis, misschien nog twee plaatsen vrij. Lake District-Engeland, 25-30 mei, 6-daagse boot/busreis, 2 overnach tingen aan boord, 3 nachten in een hotel in Ambleside aan de rand van het Nationale Park; bezoek aan de stad York met de beroemde Minster; bezoeken aan agrarische bedrijven; tocht door het Nationale Park en over het prachtige Peninegebergte, boottocht op het meer van Win dermere. Sicilië-Italië, 30 mei-6 juni, 8-daagse vliegreis, rondreis per bus; bezoeken aan de steden Palermo, Taormina, Siracuse, Agrigento; bezoeken aan agrarische bedrijven; talloze histori sche overblijfselen uit de tijd van de Noormannen, de Romeinen en de Grieken bezichtigen; naar de vul kaan de Etna; boottocht over de rivier. Normandië: 1-10 juni, 10-daagse rondreis per bus; bezoeken en ver blijf in de steden Amiens, Rouen, Bayeux, St. Malo, Chartres, Parijs; bezoeken aan agrarische bedrijven o.a. de Hortillonnages uitsluitend per boot bereikbaar; prachtige tocht langs de Falaisekust, bezoek aan de invasiestranden; de prachtige burcht Le Mont St. Michel; Calvados distil leerderij en proeverij; bezoek aan de getijdenelektriciteitscentrale; bezich tiging van het beroemde wandkleed van koningin Mathilde; bezoek aan de hallen van Rungis, Parijs, stads- rondrit, boottocht op de Seine; het paardenmuseum. in het Domein van Chantilly. Ierland: 11-18 juni, 8-daagse vlieg reis/rondreis per bus; verblijf in Kilkenny, Cork, Killarney, Spiddal, Bunratty; stadsbezichtiging in Du blin; bezoek aan de Japanse tuin en de Nationale Stoeterij; bezoek aan de kristalfabriek; boottochtje naar Garnisch eiland met prachtige sub tropische Italiaanse tuinen; tochten over de Ring of Kerry en de Cliffs of Moher; agrarische bezoeken; Mid deleeuws banket in Bunratty kasteel; bezoek aan openluchtmuseum. Eerste fase bouw vleesfabriek gegund EKRO b.v. Apeldoorn heeft de eer ste fase van de bouwopdracht voor haar nieuwe vleesfabriek op het in dustrieterrein Malkenschoten ge gund aan Heymans Bouw b.v. Deze bouwonderneming is een divisie van Heymans Bedrijven b.v. te Rosma len. Deze opdracht, die een derde ge deelte van de totale stichtingskosten van het vleesbedrijf omvat, zal vol gens plan eind 1988 gereed zijn. Introduktie Grasdorf wielen op Liempde Sinds kort is De Hoeve Groothandel te Wijk en Aalburg importeur van Grasdorf wielen voor de landbouw. Grasdorf is een Duitse fabrikant van traktorwielen, die zich gespeciali seerd heeft in het maken van ekstra sterke wielen voor o.a. rijenkultuur. De akkerbouwer moet voor verple- gingswerkzaamheden, zoals schoffe len, zaaien, wieden enz. regelmatig met zijn traktor tussen de rijen van het gewas rijden. Hiervoor heeft hij sterke en smalle wielen en traktor- banden nodig. Deze kultuurwielen maakt Grasdorf. Het Grasdorf wiel is soms iets duur der, maar altijd veel sterker. De Hoeve Groothandel is te vinden in stand 440 (in het paviljoen) op de landbouwtentoonstelling te Liempde. Nu, beslist een Nu beslist een Lely, want de Lely maaier-kneuzer met een werk- breedte van 2,40 meter heeft een kneusinrichting die over bijna de hele breedte van de maaibalk werkt. Het gemaaide gewas wordt direct vanaf de maaibalk door de kneus- rotor opgenomen. De 84 op de rotor gemonteerde vingers bewerken het gewas intensief. Het gekneusde gewas wordt vervolgens, zonder kans op verstoppingen, afgelegd. De Lely maaier-kneuzer 240, de ideale machine voor grote capaciteit en optimaal werk. Het toerental van de kneusrotor is 780 t/min bij 540 toeren van de aftakas. De tandwielbak bevat uit wisselbare tandwielen, waardoor het toerental van de kneusrotor kan worden gevarieerd. De Lely maaier- kneuzer kan hierdoor onder alle omstandigheden worden ingezet. Ook breukgevoelige gewassen kun nen worden bewerkt. De op de rotor gemonteerde vingers verwijderen voor een deel de waslaag van het blad en knikken de dikkere sten gels. Na de kneuzing wordt het gewas in een zeer luchtig zwad neergelegd. De zwadbreedte is in stelbaar De maaier-kneuzer 240 is geschikt voor de 3-pünts hefinrichting. Voor transport wordt de machine hydrau lisch omhoog geklapt en is dan niet breder dan de trekker. Bij het keren zorgt een speciale aanslag ervoor dat de machine hydraulisch gehe ven kan worden bij draaiende aftak as. Geen extra tijdverlies derhalve bij het keren. Met de Lely maaier-kneuzer is het Lely maaier programma nog verder uitgebreid. Ook de Lely maaier-kneuzer heeft de onder voorspanning aaneengeregen maai-eenheden. J7 Bijgaande bon zonder postzegel zenden aan Lely Industries NV, Antwoordnummer 650,3140 VE Maasland. f WEVERSKADE K) POSTBUS 26 3155 ZG MAASLAND TEL 01899-12644 TELEX 21617 ^.oAV "'J? <y o v6 <r v» 18 industriële slangen: beregening weide- Gier Boomspuit zuig pers- slangen Vrijdag 1 mei 1987

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 18