Nog plaatsen vrij voor Andalusië Agrarische Studiereizen 1987 Mensen met de hoogste opleiding volgen de Kees Steendyk wint dressuur competitie ut meeste kursussen! Er zijn nog plaatsen vrij voor de Agrarische Studiereis naar Anda lusië, één van de mooiste streken van Spanje. Het landschap van Andalusië is zeer afwisselend: in het westen de Atlantische Oceaan, in het mid den de lieflijk glooiende heuvels, in het oosten de hoge bergen van de Sierra Nevada: blauwe zee, groene bossen, rode bergen. Overal wordt het landschap I doorkruist door rivieren en zijn vruchtbare vlakten ontstaan, ge schikt voor land- en tuinbouw. In Andalusië liggen de drie mooiste steden van Spanje: Sevilla, dat tallo ze komponisten geïnspireerd heeft; Granada, wereldberoemd om het Alhambra; Córdoba met de indruk wekkende Mezquita (moskee-kerk). Andalusië, 21-28 april, 8-daagse vliegreis/rondreis per bus. Ie dag: vlucht Amsterdam-Sevilla, bezoek aan Sevilla. 2e dag: uitgebreide stadsbezichtiging Sevilla; tocht door Puerto de Sta Maria, dè uitvoerhaven van sherry. 3e dag: bezoek aan sherry-bodega in Jerez de la Frontera; demonstratie van het 'dansen der Andalusische paarden', iets bijzonders!!, naar het schilderachtige stadje Arcos de la Frontera; bezoek aan een koöpera- tief land- en tuinbouwbedrijf. 4e dag: bezichtiging wijnbouwbe drijf; door een bergachtig landschap naar Granada. 5e dag: uitgebreide rondleiding door het Alhambra en de Generalife met de prachtige tuinen; wandeling door de Moorse wijk; voorstelling van Flamengo-ballet. 6e dag: afwisselende tocht door de uitlopers van de Sierra Nevada, door fruit-, olijf- en amandelgaarden. 7e dag: bezichtiging van Córdoba en de Mezquita, de moskee-kerk; tocht door een mooi landschap naar Sevilla. 8e dag: vlucht Sevilla-Amsterdam. Andalusië heeft een prachtig land schap, interessante land- en tuin- Helaas moet bovenstaande konklu- sie worden getrokken uit de cijfers van het kursusseizoen '85/'86. Hoewel 66% van de bedrijfshoofden bouw, mooie oude steden en een heerlijk klimaat! En verder... Lugano-Zuid-Zwitserland, 14-23 mei, het Zwitsers-Italiaanse Meren gebied. Tunesië, 19-26 mei, een andere wereld! Lake District-Engeland, 25-30 mei, het mooiste gebied van Engeland. Sicilië-Italië, 30 mei-6 juni, trefpunt van vele kuituren. Voor uw aanmelding en voor nadere informatie öf voor het aanvragen van de brochure 'Agrarische Studie reizen 1987' kunt u opbellen naar het Sekretariaat van Agrarische Stu diereizen, mevrouw L. Deumer, Roermondsplein 20, 6811 JN Arn hem, telefoon 085 - 512087 (even tueel 085 - 427784). in Zeeland geen of alleen een lagere agrarische opleiding heeft, heeft het merendeel van de kursisten, die in het seizoen '85/'86 een P.O.O.C.- kursus hebben gevolgd, als voor opleiding M.L.S. Dit beeld wordt bevestigd door de cijfers uit de landbouwtelling 1985, waarin opleiding en het volgen van kursussen is geïnventariseerd. Men sen met de laagste opleiding zie je het minst op een kursus. Enkele cijfers in seizoen '85-'86. T.a.v. opleiding: 66% van de be drijfshoofden in Zeeland heeft geen of alleen een lagere agrarische oplei ding, en 32% van de bedrijfshoof den heeft een middelbare landbouw- of vergelijkbare opleiding. T.a.v. P.O.O.C.-kursisten: 64% van de P.O.O.C.-kursisten in het seizoen '85/'86 heeft een M.L.S. opleiding en 22% van de P.O.O.C.-kursisten heeft een L.A.S.- of vergelijkbare opleiding. Opvallend is dat in de groep met de laagste opleiding m.n. de ekonomi- sche kursussen niet worden gevolgd! Verondersteld mag worden, dat voor deze groep bijscholing op dit gebied, een zeer goede zaak zou zijn. Een belangrijk aspekt van het he dendaagse ondernemerschap is im mers een goed bedrijfsekonomisch inzicht in je eigen bedrijf. Kennis is daarbij onmisbaar. Kursusmogelijkheden Omdat het voor de groep met een LAS of vergelijkbare opleiding niet mogelijk is, rechtstreeks de kursus Ekonomische Vorming Toekomstige Ondernemers te volgen is er een opstapkursus, de vakgebiedskursus ekonomie (vroeger A.V.T.O. gehe ten).-Met het getuigschrift van deze kursus kan men de E.V.T.O. volgen. In een vakgebiedskursus ekonomie komt aan de orde: het registreren van gegevens in kas-, bank- en giro- boek; balans, verlies- en winstreke ning en fiskale inkomensbepaling, fiskale regelingen, basiskennis van. de bedrijfsekonomie: kosten, op brengsten, saldomethode, inko mensbegrippen, etc.; algemene eko nomie en agrarische ekonomie. Lijkt u dit wat, geeft u zich dan zo snel mogelijk, vóór 1 mei, op bij de M.A.S., Goes. Deze kursus zal slechts 1 x in de 2 a 3 jaar worden aangeboden. Het aantal lesuren is ca. 60, de kosten bedragen ƒ200,De kursus wordt gegeven van eind november tot begin maart in Goes. Aanmelden vóór 1 mei bij M.A.S. Goes, Ravelijn de Groene Jager 8, 4461 DJ Goes, tel. 01100 - 27203. De bijna gepensioneerde akkerbou wer uit Kruiningen, de bekende dressuurruiter Kees Steendijk met Boy van de rijvereniging "Zuid- Beveland", pakte zaterdag in mane ge De Magrette in Axel, de "Graeve - Jan Trofee". Wel kreeg hij in de fi nale van de dressuur competitie de hoofdprijs op een presenteerblaadje aangeboden. Zijn grootste belagers konden niet aan de start verschijnen; Centien Krijger met Urgento uit Heinkens- zand en Lieveke Goossens met Sil- ven uit Terneuzen waren naar-de na tionale kampioenschappen in Uddel afgereisd, en Adrie Ruisaard uit Hoedekenskerke kon niet starten omdat zijn paard Target op rust moest staan. Maar klasse verloo chent zich niet, ook de laatste wed strijd zaterdag zegevierde Kees Steendijk, en wel met 120 punten (een winstpunt) en verwees Peter Kosters met Varant van Graeve Jan, en de Axelse advocaat Bram Cam- bier met Natacha van de oranjerui- ters naar de tweede stek. "Winst punten tellen doe ik niet meer, het is nergens meer voor nodig, maar het aantal met Boy moet toch wel zo tus sen de 25 en 30 liggen" aldus een zeer tevreden Kees Steendijk, die straks zo'n vijftig jaar in het zadel zit. Jan M. Murre Eindklassement indoordressuur competitie Graeve Jan. Klasse Z paarden; Kees Steendijk met Boy Zuid-Beveland. Klasse M paarden; Mare Broodman met Thel- ma Zwinruiters. Klasse L paarden; Anja van Vuuren met Cindy Graeve Jan. Klasse B paarden; Jacqueline Wiemes met Fegano Luctor et Emer- go. Klasse Z pony's; Simone Stahlie met Maby Noord-Beveland. Klasse M pony's: Nicolette Stahlie met Dia mond Noord-Beveland. Klasse L po ny's; Debby van der Velde met Lord Graeve Jan. Klasse B pony's; Krista Pluymers met Silver Night Klep per tj es. Oproep enquête Agrarische Studiereizen Lezers van het ZLM Land- en Tuin bouwblad die het enquête over de bekendheid met agrarische studierei zen ontvangen hebben worden bij voorbaat hartelijk bedankt als ze alsnog het formulier ingevuld willen opsturen! L. Deumer Slecht weer komt altijd ongelegen. Zeker als u nog vóór opkomst van uw gewas uw percelen onkruidvrij wilt maken. In deze situatie maakt Actor het u gemakkelijk Het hoeft maar even droog te zijn en u kunt Actor al toepassen. Na 10 minuten is Actor regenvast zodat weers omstandigheden géén invloed meer hebben op het resultaat En dat is een hele zorg minder! Maar er is meer over Actor zoals: handig kant en klaar mengsel van Gramoxone en Reglone brede werking tegen zowel gras achtige als breedbladige onkruiden heeft een uiterst snelle kontaktwerking geen nawerking via de grond altijd en overal inzetbaar, ook in combinatie met een bodemherbicide kost minder dan u denkt Over toepassing en dosering kan uw leverancier alles vertellen. Raadpleeg voor gebruik ook altijd het etiket 20 Vrijdag 3 april 1987

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 20