LIGTERMOET Kursus voor kampeerboeren(innen) Igrater is hèt onkruidbestrijdingsmiddel voor de hele aardappelteelt, ongeacht grondsoort en ras. Het middel wordt voor opkomst toegepast en heeft een zeer brede werking tegen zaadonkruiden en éénjarige grassen, zoals straatgras, duist en wind- halm. Igrater is veilig voor gewas en volgteelt! Bovendien wordt Igrater in WaterOplosbaar- Folie geleverd zowel in 5 kg- als in 1 kg- verpakking, ideaal voor toepasser en milieu. Agrarische Studiereizen 1987 Rekreatieve ontwikkelingen in regio ondersteund Nieuwe kursus voor komende winter Op Walcheren en De Bevelan- den/Tholen gaan nog deze maand zogenaamde projektgroep 'achter land' van start. In de beide andere regio's (Zeeuws-Vlaanderen en Schouwen-Duiveland/Sint Philips- land) wordt de start binnen niet al te lange termijn verwacht. Voornaamste doel van de projekt- groepen wordt de afstemming van toeristisch-rekreatieve ontwikkelin gen in het achterland. Hieronder worden die gebieden verstaan die niet behoren tot één van de vier speerpunten. Als taakomschrijving hebben de projektgroepen meegekregen 'het stimuleren, ondersteunen en koördi- neren van rekreatieve en toeristische planontwikkelingen in de regio. Vrijdag 27 maart 1987 Ook dit jaar heeft het POOC weer enkele nieuwe kursussen in haar kursusprogramma kunnen opnemen. Eén daarvan zal zijn de kursus voor kampeerboeren(innen). N.a.v. een opmerking van Minister Braks dat hij de mogelijkheden van bijscholing voor kampeerboeren wil nagaan is dit artikeltje, in het Zeeuwse, aanleiding geweest om o.a. in overleg met de VEKA- BO, praktijkschool Schoondijke, een kursusprogramma op te zetten voor bovengenoemde kursus. Dat er belangstelling voor een dergelij ke kursus zal zijn blijkt wel uit het feit dat ook uit andere delen van Nederland belangstelling is getoond voor het Zeeuwse initiatief. Deze kursus is voor mensen die een minikamping hebben of overwegen er mee te beginnen. Het doel is zicht hebben op wettelijke voorschriften, kosten - baten van een minikam ping, optimaal kunnen optreden als gastheer/vrouw en (fakultatief) vaardigheden opdoen die een kam- pinghouder moet beheersen. Onderwerpen zijn o.a. wettelijke voorschriften; zowel op nationaal, provinciaal als gemeentelijk nivo, aansprakelijkheid, kontrakten, ad ministratie, tariefstelling en saldobe rekeningen, promotie en veiligheid. Het aantal lesuren is 45. Het maksi maal aantal deelnemers is 22. De kosten zijn ƒ125,Het tijdstip is november - februari op een nog niet bekende kursusplaats (afhanke lijk van de aanmeldingen). Het fa- kultatieve gedeelte houdt in dat men naar eigen behoefte aan de praktijk school Schoondijke terecht kan voor het eigen maken van een aantal vaar digheden waarmee men, bij het op zetten van een minikamping, te ma ken kan hebben. Dit kan bijv. voor de periode van 1 week. De groeps grootte is 6. De lesonderwerpen zijn: elektrische installaties; aanleg, on derhoud, uitbreiding, motoren on derhoud, waterleiding aanleggen, erf en gebouwen; metselen, tegelzet- i grater fc een geregistreerd handelsmerk van CI8A-GEIGY A.G. ten, sanitair, riolering, bestrating, terreinaanleg en kennis kampeerma- teriaal. Aanmelden bij de MAS Goes voor 1 mei, Ravelijn de Groene Jager 8, 4461 DT Goes, tel. 01100 - 27203. Na aanmelding krijgt u een in schrijfformulier toegestuurd. Hier voor kunt u ook het inschrijfformu lier gebruiken uit de kursusfolder, die u enige tijd geleden is toegezon den. Indien u deze folder nog niet ontvangen heeft kunt u deze aanvra gen bij het sekretariaat van de direk- teur Lavo, tel. 01100 - 37139. Zwitserland bestaat uit 26 kantons met ieder een grote mate van zelf bestuur. Deze kantons tesamen vormen het Eedgenootschap. In meer dan 3000 gemeenten van hel land spreken de Zwitsers de taal van hun Europese buurlanden. In het voorjaar en in de zomer waant men zich als buitenlander in het me- ------- Een minikamping kan voor kleine bedrijven een welkome inkomensaanvul ling geven rengebied van LUGANO in een veel zuidelijker land dan de ligging van Zwitserland doet rechtvaardigen. Verdwenen is de sneeuw op de ber gen, daarvoor in de plaats palmen en de prachtigste bloemen- en planten groei, die subtropisch aandoet. De plaats LUGANO aan de weelderig begroeide baai is een ideaal uit gangspunt voor ekskursies. Op het programma van deze ekskur- sie van 14 tot 23 mei staat o.a. een bezoek aan de waterval van Schaff- hausen, een boottocht over het meer van Lugano, een tocht langs het La- go Maggiore, een bezoek aan Milaan en aan het vorstendom Liech tenstein. Ook wordt in de buurt van Milaan een groot agrarisch bedrijf bezocht. En verder: AMSTERDAM: 7-10 april, 4-daagse busreis; Meldt u aan voor het nader leren kennen van uw eigen hoofdstad! ANDALUSIE, SPANJE: 21-28 april, 8-daagse vliegreis/rondreis per bus door een prachtige landstreek. TUNESIE, 19-26 mei, 8-daagse vlieg reis; u waant uzelf in een andere wereld! LAKE DISTRICT, 25-30 mei, 6-daagse boot/busreis: het mooiste gebied van Engeland. SICILIË, 30 mei-6 juni, 8-daagse vliegreis/rondreis: bijzonder inte ressant!! Voor uw aanmelding, voor meer in formatie of voor het aanvragen van de brochure 'Agrarische Studierei zen 1987' kunt u bellen naar het Se kretariaat van Agrarische Studierei zen, mevrouw L. Deumer, Roer mondsplein 20, 6811 JN Arnhem, telefoon: 085 - 512087 (eventueel 085 - 427784) van 8.00 tot 18.00 uur. Met deze 'kabeltreinis men zeer snel van het centrum van Lugano op het station

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 24