Een goed zaadjaar SUIKER UNIE s 60S®1 assistent districtshoofd (m/v) hu 0SS»® WEGENS INRUIL TE KOOP TREKKERS: DIVERSE MACHINES: Suiker Unie is in Nederland de grootste producent van suiker, zowel voor huishoudelijk als voor industrieel gebruik. Omzet ca. 1 miljard gulden. Personeelsbestand ca. 1.750 personen, in de campagne aan gevuld tot ongeveer 2.700. Belangrijke nevenprodukten zijn: pulp (vee voeder), melasse (grondstof voor alcohol) en schuimaarde (kalkmest- stof). Deze produkten worden door een zestal over Nederland verspreide fabrieken geproduceerd. Wegens interne promotie van de huidige functionaris is er bij de Agrarische Dienst van de vestiging Dinteloord een vacature voor de functie van met als werkgebied het ontvangstdistrict De Westhoek ged. (is ten noorden van de Steenbergse Vliet). De functionaris ressorteert direct onder het Hoofd Agrarische Dienst en houdt kantoor op de vestiging Dinteloord. Tot de voornaamste taken behoren onder andere: -het mede onderhouden van de band tussen Suiker Unie en haar leden in het werkgebied; -het bevorderen van de rentabiliteit van de bietenteelt en van de verwerkingskwaliteit van de bieten (tarrapercentage, suikergehalte en winbaarheid); -het plannen, organiseren en begeleiden van de afname en het transport van de bieten uit het werkgebied; -het plannen, organiseren en begeleiden van de zelfaanvoer van de bieten op de vestiging Dinteloord; -het verzorgen van de scheepsbevrachting; -het assisteren van het Hoofd Agrarische Dienst met betrekking tot organisatorische, landbouwkundige en logistieke zaken; -het onderhouden van algemene contacten met het agrarische bedrijfsleven en de regionale voorlichtingsdiensten. -opleiding Hogere Agrarische School; -zelfstandig medewerker met goede contactuele, organisatorische en commerciële capaciteiten; -bereidheid tot onregelmatige werktijden; -rijbewijs B/E. Leeftijdsindicatie: tot 25 jaar. De functionaris zal zich in de directe omgeving van Dinteloord dienen te vestigen. Op deze functie zijn de bepalingen van de CAO.-II voor de Beetwortel suikerindustrie van toepassing. Belangstellenden kunnen zich voor nadere informatie wenden tot Ing. J. de Bruijne, Hoofd Agrarische Dienst Brabantse Fabrieken te Dinteloord. Telefoon kantoor: 01651 -6000; privé 01682-2598. Schriftelijke sollicitaties dienen vóór 25 maart te worden gericht aan: Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U A., t.a.v. afdeling Personeels zaken, Postbus 14754 ZG Stampersgat. Case 1390, 2-wiel, hydr. best., fabr. cab. Case 996Q, stuurbekr., cab. Fiat 1000 DT, met cabine Ford fruitteelt, 75 pk, 130 dr. uren Ford 7700 DT Massey Ferguson 684 DT, bj. 1980 Massey Ferguson 165 Renault 651, 4-s cab, 70 pk Vicon ZR 2-rijige aardappelrooier, op MF-165 Miedema lage instort-boxenvuller, type 1160 Gewe boxenvuller, hydr. in- en uitsch., hydr. zwenken Matrot 3-rijige bietenrooier Kongskilde vibroflex VF-319, 4,5 m met egge Homburg volaut. drainreiniger, 300 m slang Becker zaaibedcombinatie, 3,30 m Iseki KC 450 FE met rolbezem 1,20 m Diverse gebr. heftrucks, 1.5 tot 3 ton Busatis dubb. messenbalken, hydr. en mech. Gallignani opraappers, type 8000, hydr. dissel Allaeys zelfr. veldspuit, op Ford 4000, werkbreedte 27 m, 2300 I tank Miedema duo-transporteur, 2 x 6 m Becker 12-rijige precisiezaaimach., hydr. opklapbaar, met granulaatstrooier Vicon 8-rijige bonenzaaimachine Gebr. kipwagens 4 - 12 ton Landbouwmechanisatiebedrijf Met Lekkerlander als vroege aardappel altijd succes In de teelt een milieu-vrien delijk gewas. En bij de consument een feestmaal. Gebruikte draaibanken VDF tdc 2000, CH 270, SCHAERER t.d.c. 2000, CH 220, MARTIN t.d.c. 1000 CH 180, 2 hydr. zaagmachines. HUIBREGTSE WESTKAPELLE tel. 01187-1347 ^0 Het is nooit eerder voorgekomen dat de voorzitter de heer L. Hage op een jaarvergadering van de Zaadteeltstudieklub terug kon zien op een goed zaadjaar. Het was altijd wel wat. De ene keer was het een moeilijk jaar als gevolg van een te laat voorjaar of een te koude zo mer terwijl het een andere keer teveel regende tijdens de oogst. Op de laatst gehouden jaarvergadering echter sprak hij bij zijn terug blik op 1986 van een bijzonder goed zaadjaar. Dankzij de mooie en langdurige zo mer kon de oogst vrijwel probleem loos worden binnen gehaald. Hij sprak van topopbrengsten en van te vreden zaadtelers van een goed klub- jaar met zeer positieve resultaten. Ook een tevreden voorzitter dus. He laas zijn de vooruitzichten voor 1987 minder perspektiefvol, daar als gevolg van dit topjaar de voorraden bij de zaadhandel erg groot zijn. Dit heeft tot gevolg, dat er van de zijde van de zaadhandel weinig vraag is en er der halve relatief weinig kontrakten zul len worden afgesloten. Maat- gelukkig, zo zei de heer Venne- man van Zaadunie B.V. in zijn be toog, moet dit slechts worden gezien als van zeer tijdelijke aard en kan zo'n situatie in het zaadvak zich weer snel herstellen. Een tijdelijke inzinking als deze heeft zich al eens eerder voorge daan. Ekonomisch gezien berust dit verschijnsel op het principe van de varkenscyclus, dat altijd uitloopt op overproduktie met de daarop onver mijdelijk volgende inzinking van de markt. Hopelijk kan er volgend jaar weer op ruimere schaal zaken worden gedaan. Kruipolie Volgens de sekretaris die een toelich ting gaf op het jaarverslag, is het ver- spreidingseffekt van de Zaadteeltstudieklub te vergelijken met die van kruipolie. Wijzend op de be langrijke ledenwinst in 1986 zei hij: Voorzitter L. Hage: tevreden... "Ze vloeit maar door". Niet alleen naar de zaadtelers en zaadfirma's, waar ze in de eerste plaats thuis hoort, maar ook naar alle mogelijke organi saties en instanties, stopt niet voor de deur van de burgemeester en vindt ook z'n weg naar de kamer van de professor van de Landbouwuniversi teit. Allemaal elementen, die van groot belang zijn voor een verdere uit bouw en handhaving van het zaad teelt vak in deze regio. Voor Tholen met z'n vele kleine akkerbouwbedrij ven, een levensvoorwaarde. Bomvolle zaal De vergadering vond plaats in een bomvalle zaal. Uiteraard overwegend gevuld met ouwe getrouwen uit eigen regio benevens velen uit andere delen van het land. De leden P. Paape en J.A. Fase, twee van oudsher beken de zaadtelers in deze regio en bestuur ders van het eerste uur, traden af. In hun plaats werden resp. benoemd de heren L.C.J. Potappel uit Stavenisse en L. Bijnagte te Scherpenisse. Tot nu toe kwamen op één na alle bestuur ders uit St. Annaland. Terwille van een betere bestuurlijke betrokkenheid is bij de keuze van de kandidaten re kening gehouden met hun woon plaats. De inbreng vanuit andere woonkernen kan verfrissend werken. De studieklub funktioneert optimaal, de plannen voor 1987 zijn weer even talrijk als voorgaande jaren en aan werklust ontbreekt het niet. De finan ciële schamele situatie van voorheen kon in het afgelopen jaar aanmerke lijk worden verbeterd, zodat voor het eerst in het bestaan een reserve kon worden aangelegd. De Zaadteeltstudieklub, zo is ook nu weer bewezen, is een klub met aktie- ve leden die er zich van bewust zijn, dat je je belangen dient door de ver gaderingen te bezoeken. D.L. Koppenhol Zaadteeltstudieklub "Eiland Tholen" Functie-inhoud Functie-eisen Arbeidsvoorwaarden Informatie en sollicitatie Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U.A., Breda. Fabrieken te Dinteloord, Groningen, Puttershoek, Roosendaal, Sas van Gent, Zevenbergen CEBECO-HANDELSRAAD 4462 EW Goes - dr. A.F. Philipsstraat 9 Tel. 01100-21200. Vroeg rooi baar, lang houdbaar, hoge opbrengsten. Sterk tegen alle ziekten en knol- gebreken (zelfs mis vormde knollen zijn onbekend) Een Lekkerlander- veld hoeft u nooit te sproeien (weet niet wat aardappelziekte is) Groeit op alle grondsoorten, op natte en droge percelen, snel en gezond. Want ze zijn werkelijk overheerlijk van smaak (de Lekkerlander erfde die smaak van het 'Botergeeltje') Schilt gemakkelijk zonder pitten. Bloemig en toch vast in de kooK, bakt prachtig geel. Is ook erg geliefd bij volkstuinders om z'n probleemloze teelt zonder bestrijdingsmiddelen en z'n geringe eisen aan de grond soort ontwatering etc Ligt op veiling en aan de deur steeds in de hoogste prijsklasse. Pootgoed. in iedere maat beschikbaar bij uw pootgoedleverancier aardappelen als trèktatie! Ü(o](§ c Sect: T. van der Veeken Zoutziederstraat 13 4561 HD Hulst Tel. 01140-15288 Alle informatie: de onderlinge Verzekerings- Maatschappij tegen Hagelschade in Zeeland U.A. gevestigd te Hulst sinds 1891 14 Vrijdag 13 maart 1987

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 14