Vier het derde lustrum mee - ga op reis met uw eigen organisatie Agrarische studiereizen 1987 De kerstboom is afgetuigd, de kerst ballen ver weg gestopt in een diepe kast, de oliebollen zijn nu écht alle maal op, ja het gewone, dagelijkse leven is langzamerhand terugge keerd. Het duurt nog wel even voor de natuur tot leven komt, maar bin nenshuis is het levendig genoeg. Nieuwe plannen worden gemaakt, wensen geuit, gedachtes uitgespro ken. Wat zal het jaar 1987 ons bren gen, voorspoed, tegenspoed of van alle twee een beetje? Helaas, wij hebben het niet altijd voor het zeggen, het weer kan tegen zitten, de regering dwars liggen en de belasting kan op zijn strepen staan. Of.het gewas en het vee groeien als kool, de regering doet boter bij de vis en de belasting spaart de kool èn de geit. Het is afwachten, maar misschien is het nü de tijd om de hand aan de ploeg te slaan en eindelijk het plan te verwezenlijken er dit jaar écht een paar dagen tussenuit te gaan en niet te wachten tot de kalveren op het ijs dansen... IJs en sneeuw, misschien is dat iets, öf toch maar de zon, öf toch maar een stad, öf toch maar...., keuze ge noeg in ieder geval bij het program ma 1987 van Agrarische Studie reizen. Zo zal het programma er uit zien: Zwitserland-Graubiinden, 8-15 ja nuari, de bus is al onderweg! Nieuw Kenya, 1 - 18 februari 1987 18-daagse vliegreis/rondreis per mi nibus. Ie dag: vertrek in de namid dag per vliegtuig van Schiphol naar Nairobi. 2e dag: aankomst 's och tends vroeg in Nairobi, transfer naar het hotel in de stad; rust; 's avonds bespreking van de tocht. 3e dag: i stadsbezichtiging Nairobi; bezoek aan bloemkwekerij; bezoek aan Bo- mas, een 'openlucht'museum waar ambachten van verschillende stam men gedemonstreerd worden. 4e dag: Nairobi - Fig Tree Camp; tocht via Narok en Ngorengore naar de Masai National Reserve. 5e dag: ekskursie door het Masai Mara Park, ontmoetingen met olifanten, zebra's, leeuwen, luipaarden en cheeta's; 's avonds game-drive. 6e dag: Masai Mara National Reserve- Kericho, de theestad van Kenya; on derweg bezoek aan kleinschalige agrarische bedrijven. 7e dag: bezich tiging theeplantage; bodem en kli maat rond Kericho zijn uitermate geschikt voor de theekuituur; moge lijk bezoek aan suikerfabriek. 8e dag: Kericho-Nakuru, de land- bouwstad van Kenya; route door de Great Rift Valley; bezoek aan aard- appelprojekt in Molo. 9e dag: Nakuru-Nairobi; boottocht op Lake Nakuru, beroemd om zijn vele fla mingo's en honderden vogelsoorten. 10e dag: Nairobi-Amboseli National Park; tocht via Namaga; koffieplan tages; prachtig uitzicht op de Kili manjaro met 5895 m Afrika's hoog ste berg. 1 le dag: zeer vroege safari tocht >n Amboseli Park; 's middags game drive in een andere richting van het park. 12e dag: Amboseli Park-Tsavo West National Park, be roemd om zijn grote kudden olifan ten en zijn neushoorns; bezoek aan de Mzima bronnen met vis, nijlpaar den en krokodillen. 13e dag: Tsavo West-Crocodile Camp; route via het Tsavo East National Park; bezoek aan vee-ranch in Kulalu en aan de Lugards Watervallen. 14e dag: Cro codile Camp-Malindi; aan de kust van de Indische Oceaan; tocht langs de Sabahi rivier. 15e dag: Malindi- Mombassa; 'bush'tour en tocht langs inlandse dorpen, /fëe dag: stadsrondrit Mombassa, havenstad; bezoek aan een sisalplantage. 17e dag: vrije tijd, genieten van zon, zee; of winkelen; 's avonds vliegtocht naar Nairobi. 18e dag: 's nachts vlucht Nairobi-Amsterdam. Kenya, een te mooi land om onont dekt te laten! Parijs: 9-13 maart 5-daagse busreis/verblijf in Parijs, le dag: naar Parijs. 2e dag: stads rondrit; bezichtiging monumenten; avondrit. 3e dag: Salon d' Agricul ture, de grote landbouwtentoonstel ling. 4e dag: Rungis, de 'Hallen' van Parijs, agrarisch bedrijf; paleis Ver sailles. 5e dag: Museum van het Paard; terugreis. Parijs - Lichtstad! Canarische Eilanden, 18 - 25 maart Nieuw! 8-daagse vliegreis naar Tenerife; ver blijf enkele dagen in het noorden van het bergachtige eiland, enkele dagen in het zuiden aan de kust. Door zijn bloemenpracht en schitte- rende natuur wordt Tenerife wel 'de tuin van Europa' genoemd. Bezoek aan agrarische bedrijven, de bananen- en tomatenkultuur is heel belangrijk. Ekskursie naar de Teide, een 3718 m hoge vulkaan; genieten van de zee en de zon. Tenerife, veel landbouw onder de Canarische zon! Duitsland. 2e dag: tocht door de schitterende Zwitserse Alpen. 3e dag: bezichtiging van Lugano en haar omgeving. 4e dag: ochtend vrij; boottocht op het meer van Lugano. 5e dag: dagekskursie naar Milaan, Italië; bezoek aan agrarisch bedrijf. 6e dag: tocht naar het Comomeer; bezoek aan Italiaanse tuinen. 7e dag: via het meer Lago Maggiore naar Locarno; weekmarkt in Luino; tocht door het Verzasca-dal. 8e dag: ochtend vrij, per kabelbaan naar de top van de Monte Bré. 9e dag: aan vaarding van de terugreis, via het vorstendom Liechenstein naar Zuid- Duitsland. 10e dag: tocht door Duitsland, afscheidsdiner in Arnhem. Genieten van de subtropische vege tatie van Lugano!, Freudenberg im Siegerland 10 Amsterdam, 7 april Nieuw! 4-daagse busreis/verblijf in Amster dam. le dag: per bus van opstap plaatsen naar Amsterdam; rond vaart; 's middags rondleiding Rijksmuseum; stadsbezichtiging Amsterdam. 2e dag: bezoek Veiling Aalsmeer en bezichtiging Histori sche Tuin; bezoek agrarisch bedrijf; het heelal bekijken in het planetari um; rondleiding Paleis op de Dam. 3e dag: rondleiding Artis; lunch in Noord-Zuid Hollands Koffiehuis; 's middags vrij. 4e dag: 's morgens de Albert Cuyp markt; rondleiding Van Gogh Museum; einde van de middag terugkeer per bus naar de uitstap- plaatsen. Amsterdam, leer uw eigen hoofd stad kennen! Spanje-Andalusië, 21 - 28 april 8-daagse vlieg/rondreis per bus. le dag: vlucht Amsterdam-Sevilla. 2e dag: uitgebreide stadsbezichtiging Sevilla; naar de kustplaats Puerto de Sta Maria, belangrijkste uitvoerha- ven van sherry. 3e dag: bezoek aan de sherrystad Jerez de la Frontera; bezoek aan sherrybodega; de monstratie in de Rijschool van An- dalusiche paarden; bezoek aan het witte stadje Arcos de la Frontera. 4e dag: Sta. Maria-Granada; bezoek agrarisch bedrijf; tocht door een prachtig berglandschap. 5e dag: be zichtiging van de oude stad Granada met Moorse invloeden en het wereld beroemde Alhambra. 6e dag: vrije ochtend; Granada-Cördoba langs een zeer afwisselende route. 7e dag: stadsrondrit door Cördoba met be zoek aan de imposante moskee Mez- quita: naar Sevilla. 8e dag: vlucht Sevilla-Amsterdam. Andalusië - één van de meest Spaan se gebieden van Spanje! Zwitserland-Lugano, 14 - 23 mei 8-daagse busreis/verblijf in Lugano, le dag: bustocht naar Zuid- Tunesië: 19 - 26 mei 8-daagse vliegreis/verblijf in Sousse. le dag: vlucht Amsterdam- Monastir. 2e dag: tocht in de omge ving van Sousse; bezoek aan de markt voor Iandbouwprodukten in Moknine, weverijen in Hellal. 3e en 4e dag: tocht naar het zuiden van Tunesië via El Djem met het Ro meinse Amphitheater naar het ho- lendorp Matmata aan de rand van de Sahara, bezoek aan de havenstad Sfax, de dadelpalm-oase Gabès; Chott El Djerid; Tozeur, Gafsa, Sbeïtla, de heilige stad Kairouan. 5e dag: ekskursie naar de hoofdstad Tunis, bezoek aan agrarische bedrij ven. 6e dag: bezichtiging van Sousse kamelenmarkt; vrije tijd. 7e dag: be zichtiging groenten- en fruitkoöpe- raties; zuivelfabriek; rozenkwekerij en veeteeltbedrijf met voederfabriek in Enfida. 8e dag: vrije tijd en vlucht Monastir-Amsterdam. Tunesië: heel veel te zien op agra risch en toeristisch gebied in deze an dere wereld. Engeland- Lake District, 25 - 30 mei 6-daagse boot/busreis, le dag: naar Europoort Rotterdam; overnachting aan boord naar Huil. 2e dag: bezich tiging kathedraal van York; tocht dwars door Engeland naar Wirider- mere; bezoek agrarisch bedrijf. 3e dag: tocht naar Keswick; agrarisch bedrijf; landgoed Brockhole; boot tocht op het Windermere. 4e dag: naar Cartmel Priory Gatehouse met automuseum en rhododendrontuin; Holker Hall. 5e dag: enige vrije tijd; tocht over het prachtige Pennine- gebergte naar Huil; overnachting aan boord. 6e dag: aankomst Eu ropoort. Lake District is een van de mooiste streken van Engeland: hoge bergen, diepe blauwe meren. Italië-Sicilië, 29 mei - 5 ju ni Nieuw! 8-daagse vliegreis/rondreis per bus. le dag: vlucht Amsterdam-Palermo; stadsrondrit Palermo. 2e dag: be zoek aan de monumenten uit de Noormannentijd in Monreale; be zoek agrarische bedrijven. 3e dag: tocht langs de noordkust via Messi na (uitzicht op vaste land van Italië7 naar Taormina. 4e dag: rondleiding Taormina; vrije tijd. 5e dag: via de Etna en Catania naar Syracuse; boottocht op de papyrisrivier Ana- po; agrarisch bedrijf. 6e dag: naar Agrigento; bezichtiging Romeinse villa in Piazza Armerina met de be roemde mozaieken; rondleiding door de Vallei der Tempels in Agri gento. 7e dag: naar Palermo; tocht door het westelijke gedeelte van Sici lië; bezoek aan de Antieke Acropolis in Selinunte; agrarisch bedrijf. 8e dag: enige vrije tijd in Palermo, de hoofdstad van Sicilië; vlucht Palermo-Amsterdam. Sicilië - waar vele kuituren samen komen. Frankrijk - Normandië, 1 - 10 juni 10-daagse rondreis per bus. le dag: door België en Noord-Frankrijk naar Amiens; stadsbezichtiging; Hortillonages (oude groentetuinen, slechts per boot bereikbaar). 2e dag: naar Rouen; bezoek agrarisch be drijf; bezichtiging kathedraal van Beauvais; bezoek melkveebedrijf. 3e dag: naar de wonderlijke fallaise kust; bezoek geitenfokkerij; rondlei ding door Rouen. 4e dag: langs de kust naar Bayeux; bezoek aan fruit- teeltbedrijf; schilderachtige visser plaats Honfleur. 5e dag: bezichti ging van het beroemde wandkleed van koningin Mathilde; lunch op agrarisch bedrijf; Invasiestranden van Arromanches-les-Bains, Lan dingsmuseum. 6e dag: naar Dinan; bezoek aan kaasmakerij Vire; be zichtiging Abdijkerk op de driekan tige berg Le Mont St. Michel; bij eb bezoek aan oesterbank. 7e dag: vrije tijd; bezoek aan getijdencentrale; wandeling door St. Malo. 8e dag: bezoek aan groenteteeltbedrijf; lunch op boerderij; stadsbezichti ging (met beroemde kathedraal) Chartres. 9e dag: naar Parijs; stads rondrit; boottocht op de Seine. 10e dag: Museum van het Levende Paard; terugkeer naar Nederland; afscheidsdiner. Maak kennis met uw Franse kolle ga's in de prachtige streek Nor mandië! Ierland, 11 - 18 juni 8-daagse vliegreis/rondreis per bus. le dag: vlucht Amsterdam/Dublin; korte stadsbezichtiging; naar Wex ford. 2e dag: bezichtiging van de Kristalfabriek; mogelijk bezoek aan de zuivelfabriek in Mitchelstown; naar Cork. 3e dag: naar Killarney; bezoek rundveebedrijf; via Bantry en Bantry Bay naar Glengarriff; boottocht naar Garinish Island met subtropische tuinen. 4e dag: ochtend vrij; de zeer fraaie tocht 'Ring of Kerry' over het schiereiland Iveragh. 5e dag: bezoek aan de tuinen van Muckrose House en het Killarney Park. 6e dag: naar Galway; bezoek aan de koöperatie Listowel; via Tar- bert voor de overtocht over rivier de Shannon; langs de Cliffs of Moher. 7e dag: tocht door de ongerepte Connemara naar Limerick; 's avonds Middeleeuws banket in Bun- ratty Castle. 8e dag: bezoek aan hete Folicpark; lunch in Ierland's be ruchtste pub; vlucht Shannon- Amsterdam. Gaat aan Ierland de moderne tijd voorbij? Engeland - Kent, 15 - 19 ju ni Nieuw! 5-daagse boot/busreis, verblijf in Turnbridge Wells, Kent. le dag: per bus naar Vlissingen; overtocht naar Sheerness; bustocht naar Turnbrid ge Wells. 2e dag: tocht door het af wisselende landschap van Kent; be zoek aan agrarisch bedrijf; bezoek aan Leeds Castle, het mooiste kasteel ter wereld. 3e dag: ekskursie naar Londen, uitgebreide stadsron drit; bezoek agrarisch bedrijf Sto- nards Farm. 4e dag: bezoek aan Lo- sely House en de zuivelfabriek in Guildford. 5e dag: naar Sheerness; overtocht Vlissingen. Kent is een prachtig graafschap. Noorwegen - Fjorden, 18 - 27 juni 10-daagse vliegreis/rondreis per bus. le dag: vlucht Amsterdam-Oslo, stadsrondrit. 2e dag: agrarische be drijven. 3e dag: onderzoekstation; openluchtmuseum Maihaugen; Sjus- jföen. 4e dag: Sjusjden-Vagamo; Gudbrandsdalen; landbouwschool. 5e dag: Vagamo-Geiranger; Sladals- weg, Andalsnes, Trollstigvei, Ade- laarsweg. 6e dag: boottocht Geiran- gerfjord; Skei. 7e dag: Skei-Hafslo: ^ergboerenbedrijf; boottocht; Sogn- dal. 8e dag: rustdag. 9e dag: ferry; via de Aurlandsweg naar Geilo. 10e dag: Geilo-Oslo; vlucht Oslo- Amsterdam. Overtuig uzelf ervan dat Noorwegen het mooiste land van Europa is. In de loop van januari 1987 ver schijnt de brochure 'Agrarische Stu diereizen 1987'. Twijfelt u of u in ons adressenbestand voorkomt.... belt u ons of stuur een briefkaart: Agrarische Studiereizen, mevrouw L. Deumer, Roermondsplein 20, 6811 JN Arnhem, telefoon 085 - 512087. Ook voor nadere informatie over de reizen of voor uw aanmelding, belt u ons: 085 - 512087. Agrarische Studiereizen verzorgt ook de meerdaagse ekskursie van uw Afdeling, uw Koöperatie, of uw reis gezelschap. Neem kontakt met ons op. Verzorgd reizen in vertrouwd ge zelschap Deze bon zenden in een open enveloppe, gefrankeerd als drukwerk, naar Agrarische Studiereizen, Roermondsplein 20, 6811 JN Arnhem Aanmelding voor de reis naar naam: geboortedatum: adres: postkode en woonplaats:, telefoon: en naam: geboortedatum: adres: postkode,woonplaats: telefoon: heeft/hebben belangstelling voor de Agrarische Studiereizen en ont vangen) gaarne in de loop van januari de brochure 'Agrarische Stu diereizen 1987'. Gaarne aangeven wat uw bedoeling is. Vrijdag 2 januari 1987 19

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 19