Landinrichtingsplan "Sluis-Oostburg" de inspraak in V Veldspuiten met... luchtondersteuning DEMONSTRATIE-SHOW RIEMENS B.V. CIMMS TE KOOP P.C. DHONT ook voor 0PRAAP-PERSEN Gebr. Weststrate b.v. Krabbendijke (tel. 01134-2610) - De Braakman b.v. van de nieuwe serie H.D. veldspuiten, o.a. MB Trak 900 met het unieke Airtec systeem MB Trak 1000 op 95x 48 wielen en kabine voorop. Ideale gewichtsverdeling, bodemvrijheid en 4-wielaandrijving Unimog 600 HD opbouwveldspuit Getrokken serie veldspuiten wel/niet spoorvolgend Computers opgebouwd "in bedrijf" te zien 's HEER ARENDSKERKE Uitnodiging VOORLICHTINGS- EN INSPRAAKBIJEENKOMSTEN aV DE OOGSTSPECIALIST Het voorontwerp van het plan voor de ruilverkaveling met een admi nistratief karakter "Sluis-Oostburg" is klaar. Het is toegezonden aan de betrokken grondgebruikers en gebrui kers en ligt voorts ter inzage op de be treffende gemeentehuizen. De Landinrichtingskommissie geeft een ieder de gelegenheid op het voorontwerp-plan in te spreken. Daartoe worden in het gebied van "Sluis-Oostburg" begin 1987 een aantal voorlichtings- en inspraakbij eenkomsten georganiseerd. Tijdens de bijeenkomsten wil de Landinrich tingskommissie alle betrokkenen zo veel mogelijk informeren en tevens suggesties verzamelen die tot verbe tering van het plan kunnen leiden. Het voorontwerp-plan is met name gericht op de verbetering van de kon- kurrentiepositie en de werkomstan digheden in de landbouw. Daartoe voorziet het plan vooral in het ruilen van kavels en de daaruit voortvloei ende werken. Ten behoeve van het scheppen van goede uitruilmogelijkheden van de kavels worden enkele bestaande we gen verbeterd en wordt het tracé van enkele waterlopen aangepast. Om de hoofdstruktuur van het landschap te accentueren is in het plan berm- en dijkbeplanting opgenomen. Verder zullen enkele looppaden voor de sport visserij worden aangelegd. De ruilverkavelingswerken worden mede afgestemd op het handhaven van na tuur en kultuurhistorische waarden. Het plan voor "Sluis-Oostburg" heeft betrekking op het ruim 3000 ha grote landelijke gebied tussen Sluis, Oostburg en Aardenburg. De uitvoe ring van het plan wordt geraamd op 3,6 miljoen gulden. Stemgerechtigde grondeigenaren en pachters zullen uiteindelijk via een stemming beslissen of de ruilverkave ling wel of niet moet doorgaan. Over ongeveer twee jaar zal dit gebeuren. De landinrichtingskommissie heeft het plan, dat nu de inspraak ingaat, in een jaar ontwikkeld. Dat is uitermate snel in vergelijking tot andere ruilverkavelingen. Een be langrijke reden daarvoor is dat "Sluis-Oostburg" een ruilverkaveling is met administratief karakter. In dergelijke ruilverkavelingen be draagt het aandeel van de rijksover heid in de kosten van het plan niet meer dan ongeveer éénvijfde van het rijksaandeel in de kosten van gewo ne ruilverkavelingen. Dit komt neer op 1100 gulden per ha. Momenteel kan nog geen toede lingsplan worden gemaakt. Dit komt pas in de uitvoeringsfase van de ruil verkaveling aan de orde (dus na de stemming). Eerst moet namelijk be kend zijn welke waarde aan grond een ieder inbrengt. Ook moeten de wen sen van de belanghebbenden worden opgenomen. En er moeten richtlijnen voor het maken van een toede lingsplan worden vastgesteld. Tenslotte veranderen er in de loop der tijd ook allerlei zaken door verkoop, pachtwijzigingen, overlijden, e.d. In de volgende ruilverkavelingskrant wordt hier verder op ingegaan. Natuur en landschap In het plan wordt er naar gestreefd de aanwezige landschappelijke, natuur- Van deze waterloop wordt het tracé aangepast. y'é Dus als U wilt "bijblijven" en "bijpraten" kom dan donderdag 8, vrijdag 9 en zaterdag 10 januari tussen 9 en 18 uur naar.... 1 M.F. 690 1900 uur 1 M.F. 675 MP 1800 uur 1 M.F. 590 MP 1850 uur 1 M.F. 575 MP 34Ö0 uur 1 M.F. 178 i.g.st. 3 M.F. 165 MKIII 1 M.F. 35 X 1 M.F. 1200 i.g.st. 1 M.F. 175 S met Urgent sproeimachine 21 mtr. hydr. Dorpsstraat 7 4504 AE Nieuwvliet Tel. 01171-1294 en kultuurhistorische waarden zoveel mogelijk te handhaven. Door middel van beplanting van de oude zeedijk langs het voormalige eiland van Cad- zand wordt de begrenzing van het vroegere eiland geaccentueerd. Ook dijken op de overgangen van de He en 19e eeuwse polders zijn beplant ge dacht. Verder voorziet het plan in bermbeplanting langs een deel van de Maagdenbergweg Door deze benadering zullen de voor malige Zwingeul en de Aardenburg- sche Havenpolder (voor wat betreft het noordelijk gedeelte) als open ge bieden worden ervaren. De afwisseling welke is aangebracht is dus niet willekeurig tot stand geko men, de historische opbouw van het gebied is als leidraad gebruikt. In veel gevallen zijn de dijken waar het om gaat eens beplant geweest of zijn dat (ten dele) nog. Omdat het in het plan gaat om het beplanten van belangrij ke lijnen in het landschap (de zoge naamde hoofdstruktuur) zal gebruik worden gemaakt van soorten met een lange omloop, zoals es, zwarte popu lier en iep. Openluchtrekreatie Het ruilverkavelingsgebied kan wor den gebruikt voor het fietsen, wande len en toerrijden met de auto. De kreken in het gebied zijn in trek bij de sportvisserij. Het plan voorziet in de aanleg van looppaden voor sport vissers langs de Stierskreek of Praat- vliet. Ook het beheer en onderhoud wordt geregeld. Sommige stukken naar en langs de kreek zijn nu al als pad in gebruik. Ook is in het plan aangegeven dat, als de gemeente Sluis - langs de plaats waar vroeger de bui- tenwallen van de vestiging Sluis lagen - een wandel- en/of fietspad zou wil len aanleggen, in het kader van de toedeling daaraan meegewerkt zal worden. Grondverwerving Voor het realiseren van het totale plan is een oppervlakte grond nodig. De oppervlakte die nodig is voor het ver beteren van wegen en het aanpassen van de tracé's van waterlopen wordt verkregen via korting. Dat is korting op alle ingebrachte grondeigendom men. De benodigde oppervlakte is in totaal 1,6 hektare (ha), wat neerkomt op een korting van 0,1%. Dit is, ver geleken met gewone ruilverkavelin gen, bijzonder weinig. De korting wordt in geld vergoed op basis van verkeerswaarde. De overige grond zal op basis van vrijwilligheid worden verworven door het Bureau Beheer Landbouwgronden. In totaal is 73 ha nodig. Hiervan zal ca. 59 ha worden gebruikt om de nieuwe kavelindeling mogelijk te maken. Verder zal ca. 12,5 ha worden ge bruikt voor uitruil van de dijken die worden beplant. Tot slot is ca. 1,5 ha nodig voor aan leg van de verdichtingswegen en re- kreatieve looppaden. Er is nu al 40 ha aangekocht. Gebieden waar de ontsluiting en wa terbeheersing in het algemeen vol doende is en waar de verkavelingssituatie met een beperkt budget verbeterd kan worden, kun nen in aanmerking komen voor een ruilverkaveling met administratief ka rakter. "Sluis-Oostburg" is zo'n ge bied. Verder wordt in 1987 gestart met de voorbereiding van een plan voor een dergelijke ruilverkaveling in de gebieden "Breskens-Zuidzande", "Schoondijke" en "St. Philipsland". Tot 23 maart 1987 is er gelegenheid om eventuele inspraakreakties ken baar te maken. Dit dient te gebeuren bij het sekretariaat van de Landin richtingskommissie, adres: Westsingel 58, 4461 DM Goes. Daar kunt U ook een exemplaar van het vooronterp- landinrichtingsplan aanvragen en ver dere informatie verkrijgen. Openbare bijeenkomsten voor alle belanghebbenden en belangstellenden: aanvang Dinsdag 27 januari 1987 Sluis Restaurant "De Lindehoeve" 19.30 uur Beestenmarkt 4. Sluis Donderdag 29 januari 1987 Aardenburg Hotel "De Roode Leeuw" 19.30 uur Kaai 31, Aardenburg Bijeenkomsten voor met name de belanghebbenden; zij ontvangen een nadere uitnodi ging voor een van de ondervermelde bijeenkomsten: Maandag 2 februari 1987 Zuidzande Hotel "De Zwaan" Dorpsplein 10, Zuidzande Idem Idem Idem Idem Woensdag Donderdag Maandag Woensdag Maandag 4 februari 1987 Zuidzande 5 februari 1987 Zuidzande 9 februari 1987 Zuidzande II februari 1987 Zuidzande 16 februari 1987 Moerkerke- Gasthof "Ter Schorre" Damme Natiënlaan 6 Moerkerke-Damme (België) 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur 19.30 uur Vertegenwoordigers van de Landinrichtingscommissie zijn aanwezig voor een indivi dueel gesprek op: Maandag 2 maart 1987 Zuidzande Hotel "De Zwaan" Dorpsplein 10, Zuidzande 09.00 uur tot 17.00 uur Robuuste en^betrouwbare aandrijving met ingebouwde beveiliging. Brede pick-up voor snel en schoon invoeren Uiterst betrouwbare knopers Standaard hydr. pick-up, desgewenst hydr. dissel Konkurrerende prijzen Goes (01100-30112) - Koudekerke (01180-11213) landbouwwerktuigen traktoren grondverzetmachines heesters roosendaal bv spoorstraat 79 4702 VW roosendaai telefoon 01650-36652 Biervliet (tel. 01152-1283/1453) 16 Vrijdag 2 januari 1987

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1987 | | pagina 16