Sparen en rente over geld en goed Gewestelijke Raad: aanleg RW 57 heeft ingrijpende gevolgen voor landbouw op Walcheren Bekendmaking voorontwerp-landinrichtingsplan ruilverkaveling "Sluis-Oostburg" Arbeidsvoorwaarden agrarische cao's ongewijzigd per 1 januari a.s. Gewijzigde veerdienstregeling Kruiningen- Perkpolder v.v. Grondbankregeling opgeschort "Hoewel de tracévarianten globaal zijn aangegeven zal de mogelijke aanleg van Rijksweg 57 over Walcheren ingrijpende gevolgen hebben voor de agrarische sektor. Zelfs bij de keuze voor de aanleg van een autoweg, te bundelen met de bestaande infrastruktuur, zullen, zoals uit de nota blijkt, de noodzakelijke aanpassingen leiden tot het af snijden van bedrijven van hun huiskarwei, alsmede tot het kreëren van een barrière voor kruisend landbouwverkeer". Dit stelt de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap vast in een brief aan Rijkswaterstaat. De Raad rea geert daarin op de ter visie gelegde projektstudie naar de mogelijke aan leg van Rijksweg 57 op Walcheren. De Raad spreekt zijn voorkeur uit door een noordoostelijk tracé van de weg om Middelburg. Om de schade lijke gevolgen voor de de agrarische sektor zoveel mogelijk beperkt te houden pleit ze voor een nader on derzoek naar een tracé dat zoveel mogelijk aansluit bij en gebundeld wordt met de bestaande wordt met de bestaande wegenstruktuur en bij het verkavelingspatroon. De Raad acht het terecht dat in de notitie een onderscheid is gemaakt in het aan leggen van een weg bij het al dan niet aannemen van een ruilverkaveling maar konstateert wel te lichtvaardig wordt gedacht over het wegnemen van knelpunten in het kader van het landinrichtingsprojekt via boerderij verplaatsing en herverkaveling. De Raad acht het wenselijk dat reeds in een vroegtijdig stadium onderzoek wordt verricht naar oplossingsrich tingen voor knelpunten die zullen optreden als gevolg van de barrière werking van de weg. "Goede voor zieningen voor het landbouwverkeer zijn voor een perspektief biedend agrarisch bedrijf van wezenlijk be lang om kavels op afstand van het bedrijf (veilig) te kunnen bereiken", aldus de Gewestelijke Raad die graag meer gegevens wil, om vast te kunnen stellen schadesnijdingen en beslag op landbouwgrond plaats vindt. De Raad dringt op het met voortva rendheid ontwikkelen van alternatie ven, zodat deze voorstellen bij de planvorming van de ruilverkaveling meegenomen kunnen worden, van het Landinrichtingsprojekt op Wal cheren vertraging ondervindt. Bij de onderhandelingen over de cao's is tussen de voedingsbonden en de landbouworganisaties overeengeko men een deel van de prijskompensa- tie voor andere doeleinden dan loonsverhoging te bestemmen. Het geld wordt besteed voor het medefi nancieren van de in 1985 doorgevoer de verkorting van de normale arbeidsduur en de in 1986 verlaagde VUT-gerechtigde leeftijd. In de normale arbeidstijden en de VUT-gerechtigde leeftijd verandert er per 1 januari 1987 niets, deze blijven gehandhaafd op het in 1986 reeds gel dende niveau. Het prijsindexcijfer is in de afgelopen twee jaar slechts weinig gestegen. De stijging is minder dan het deel dat vol gens afspraak zou worden gebruikt voor het medefinancieren van de ar beidsduurverkorting en de verlaging van de VUT-gerechtigde leeftijd. Als gevolg hiervan blijven de lonen en va kantiebonwaarden per 1 januari 1987 gehandhaafd op het per eind 1986 gel dende niveau. In de hoofdafdeling Sociale Zaken van het Landbouwschap is begin de ze maand gesproken over andere in dexeringsbepalingen voor vergoedingen in enkele cao's. Zonder een uitspraak te doen over de juiste uitleg van de cao-bepalingen, geeft de hoofdafdeling het dringende advies de desbetreffende bedragen niet te wij zigen. Dit advies is ingegeven door de uiterst geringe wijzigingen die zich in de vergoedingen zouden voordoen en door de einddatum van de lopende cao's op 1 maart a.s. Voor alle tien cao's die in Landbouw- schapsverband zijn afgesloten zijn boekjes verkrijgbaar bij de voedings bonden, de landbouworganisaties en het Landbouwschap. De Landinrichtingskommissie voor de ruilverkaveling "Sluis- Oostburg" deelt U mede, dat voor voornoemde ruilverkaveling het voorontwerp-landinrichtingsplan met ingang van 23 december 1986 voor een ieder kosteloos verkrijgbaar is bij het sekretariaat van de Lan dinrichtingskommissie adres: Westsingel 58, 4461 DM Goes, tel. 01100-37911. Inlichtingen over het voorontwerp- landinrichtingsplan kunnen worden verkregen op bovengenoemd adres. Het voorontwerp-plan is tevens gra tis te verkrijgen op de gemeentehui zen van Aardenburg, Oostburg en Sluis en bij het Waterschap "Het Vrije van Sluis" te Oostburg. In het ruilverkavelingsgebied worden binnenkort een aantal openbare voorlichtings- en inspraakbijeen komsten gehouden, waar het voor ontwerpplan nader zal worden toegelicht en waar gelegenheid bestaat om met vertegenwoordigers van de Landinrichtingskommissie van ge dachten te wisselen. -Het betreft de volgende bijeenkomsten: dinsdag 27 januari 1987 om 19.30 uur in restaurant "De Lindehoeve", Beestenmarkt 4 te Sluis. Donderdag 29 januari 1987 om 19.30 uur in ho tel "De Roode Leeuw", Kaai 31 te Aardenburg. De volgende bijeenkomsten in 1987 zijn met name voor de belanghebben den bedoeld: Maandagmiddag 2 februari; woens dagmiddag 4 februari; donderdag middag 5 februari; maandagmiddag In het algemeen kan gezegd worden dat wij Nederlanders een spaar zaam volk zijn. Praktisch iedereen van jong tot oud is in het bezit van één of meer bankrekeningen alwaar de overtollige geldmiddelen voor kortere of voor langere tijd verblijven. Ons spaartegoed bedroeg vol gens het CBS eind augustus ruim 154 miljard. Dit is per Nederlander - groot en klein - een spaarrekening van bijna /ll.000,De vele spaarvormen die de banken hanteren hebben echter allen één ding ge meen: hoe langer U Uw geld bij de bank uitzet, hoe hoger de rente is, die U krijgt over Uw tegoed. Vroeger was de maand januari bij uit stek de maand dat de banken door kliënten met een bezoek werden ver eerd teneinde de rente op hun boekje te laten "bijschrijven". Echter ook hier heeft het automatiseringsproces de strijd gewonnen. Velen onder U zullen in januari dan ook rekeningaf schriften van hun financiële instelling ontvangen waarop de genoten rente vermeld staat. Het is dan het juiste moment om eens stil te staan bij Uw "belegging". Hebt U Uw geld wel op de juiste wijze belegd? Kunt U met weinig risiko geen hogere rente ver krijgen? Steeds weer blijkt dat privé- salarisrekeningen gedurende een groot deel van het jaar een groot kre- ditsaldo te zien geven waarover dan een zeer kleine rentevergoeding wordt ontvangen, terwijl ook- slapende spaarrekeningen met een lage rente opbrengst bij praktisch iedere bank worden aangetroffen. Vrijdag 19 december 1986 In het algemeen geldt blijkbaar nog steeds dat uzelf aktie dient te onder nemen teneinde met Uw vermogen een hogere opbrengst te verkrijgen. Het is dan ook interessant om met Uw financiële adviseur de mogelijkheden voor het verkrijgen van een hoger (netto) rendement te bespreken. Im mers niet iedere andere van een da gelijks opvraagbare spaar- of privérekening afwijkende spaarvorm houdt per definitie groter beleggings- risiko in. Bovendien wordt de eerste opbrengst door de overheid middels rente- en/of dividentvrijstelling fiskaal vriendelijk behandeld. Het is zelfs mogelijk spaa- reffekten te kopen waarover een be lastingvrije premie van 35% van het aankoopbedrag, echter over niet meer dan ƒ500,per kalenderjaar per per soon, betaald door die overheid kan worden verkregen. Ook hebben de banken, als variant op de onbelaste 9 februari; woensdagmiddag 11 fe bruari. Deze bijeenkomsten vangen aan om 14.00 uur in Hotel "De Zwaan", Dorpsplein 10 te -Zuidzande. Verder wordt er op maandagavond 16 fe bruari 1987 om 19.30 uur in Gasthof "Ter Schorre", Natiënlaan 6 te Moerbeke-Damme (België) een bij eenkomst georganiseerd en is maan dag 2 maart 1987, tussen 9.00 uur en 17.00 uur in hotel "De Zwaan", Dorpsplein 10 te Zuidzande bedoeld voor individuele kontakten met ver tegenwoordigers van de Landinrich tingskommissie. Schriftelijke reakties in het kader van de inspraak kunnen tot 23 maart 1987 worden ingediend bij het sekretariaat van de Landinrichtingskommissie (adres, zie boven). In 1987 is het niet mogelijk bij het Bureau Beheer Landbouwgronden aanvragen in te dienen voor de uit gifte van landbouwgrond in erf pacht, in geval van bedrijfsover name ouder-kind en overname van grond van de verpachter. Aldus een besluit van minister ir. G. Braks van landbouw en visserij van 9 december jl. De maatregel vloeit voort uit het feit dat in de begroting 1987 voor het grondbankstelsel geen bedrag is op genomen voor aanvragen in de beide categorieën. Het indienen van aanvragen in het kader van de grondbankregeling in verband met de vergroting van de bedrijfsoppervlakte blijft met in achtneming van de terzake geldende regels mogelijk, wanneer het be- drijfsvergroting in beheergebieden betreft, waarbij de ondernemer te vens een beheerovereenkomst afsluit. Daarnaast gelden bij aanvragen met betrekking tot bedrijfsvergroting in landinrichtingsprojecten in uitvoe ring onder meer als voorwaarden, dat het gronden zijn in bezit van het Bureau Beheer Landbouwgronden en dat de bedrijfsvergroting op grondbankvoorwaarden in het lan dinrichtingsplan is voorzien. kapitaalverzekeringen voor de In komstenbelasting, in samenwerking met verzekeringsbedrijven fiskaal zeer interessante beleggingsprodukten ont wikkeld. De netto-opbrengst kan de rente van de "gewone" spaarrekening ver overtreffen. Sparen voor later Is een goede zaak, benut echter de mogelijkheden die voor U aanwezig zijn! J.J.C. Zegers Het herstel van de beschadigde laad- brug in Perkpolder zal waarschijnlijk tot de kerstdagen duren. Tot die tijd zal de veerdienst Kruiningen- Perkpolder v.v. volgens de volgende regeling varen: Op zaterdag en zondag wordt vanaf Kruiningen van 13.00 uur tot 18.00 uur en vanaf Perkpolder van 13.30 tot 18.30 uur met twee veerboten geva ren (in plaats van één volgens de oor spronkelijke dienstregeling). De uurdienst wordt dus verruimd tot een half-uurdienst. Van maandag t/m vrijdag, te begin nen om 06.55 uur vanuit Perkpolder, zullen drie afvaarten per uur worden gemaakt (in plaats van twee). Hier door vindt een verschuiving in de dienstregeling plaats van ca. 10 minu ten. De vertrektijden van de boten die aan de busdienst zijn gekoppeld blij ven ongewijzigd: op hele uren vanuit Kruiningen en op halve uren vanaf Perkpolder. Afhankelijk van de druk te zal vanaf 19.30 uur weer volgens de bestaande dienstregeling worden gevaren (dus met twee boten). Het herstelwerk zal zoveel mogelijk 's avonds en 's nachts worden uit gevoerd. Herstel laadbrug Perkpolder Zaterdag 20 december en zondag 21 december a.s. zal de veerdienst Krui ningen - Perkpolder alleen te gebrui ken zijn door voetgangers en fietsers. Dit komt doordat in het weekend in tensief zal worden gewerkt aan het herstel van de laadbrug in Perkpol der, die - zoals bekend - kortgeleden werd beschadigd. Er wordt gevaren volgens de norma le dienstregeling, met dien verstande dat op zaterdag de eerste vaart uitvalt en op zondag de eerste twee vaarten niet doorgaan. bestemmings plannen Kortgene Met ingang van 10 december ligt ter inzage bij de gemeentesecretaris het raadsbesluit dat verklaard dat een herziening van het bestemmingsplan Buitengebied wordt voorbereid, in verband met uitbreiding van de ri oolwaterzuiveringsinstallatie. Someren Met ingang van 11 december ligt ter inzage bij de gemeentesecretarie, bu reau Ruimtelijke Ordening, kamer 4 van 9.00 tot 12.00 uur op werkdagen het ontwerp-bestemmingsplan "13e herziening bestemmingsplan Buiten gebied". Gedurende een maand kan men bezwaren indienen bij de ge meenteraad. Prinsenbeek Met ingang van 12 december ligt ge durende 30 dagen de ontwerp- kampeerverordening bij de gemeen- tesekretarie. Gedurende deze perio de kan een ieder tegen deze verorde ning bezwaren bij de gemeenteraad kenbaar maken. Hooge en Lage Mierde Vanaf 12 december 1986 ligt bij de gemeentesekretarie ter inzage het ontwerp van de kampeerverordening Hooge en Lage Mierde. Gedurende Premieverlaging voor zeugen Nadat het C.B.S. in het afgelopen jaar tot tweemaal toe de premie voor de slachtvarkens heeft verlaagd met in totaal 0,35 per slachtvarken, is nu besloten om de premie voor de zeugen met ƒ1,— te verlagen tot ƒ7,— ingaande 1 januari 1987. 30 dagen kan een ieder tegen dit ont werp bezwaar maken bij de gemeen teraad. Reeds ingediende be- zwaarstukken hoeven niet te worden herhaald. Oudenbosch Met ingang van 15 december 1986 ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van het bestem mingsplan 'Herziening bestem mingsplan Buitengebied 1986 I'. Ge durende deze periode kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij de gemeenteraad. Wissenkerke Vanaf 12 december ligt ter inzage, met bijbehorende tekeningen, bij de gemeentesekretarie een wijziging van het bestemmingsplan 'Buitenge bied' (lokatie Sophiahaven). Arnemuiden De ontwerp- kampeerverordening voor Arnemui den is vanaf 9 december gedurende 30 dagen ter inzage voor iedereen bij de gemeentesekretaris. Bezwaren kunnen schriftelijk worden ingediend bij de gemeenteraad, gedurende deze periode. Oirschot Met ingang van 5 december is gedurende 30 dagen ter inzage bij de gemeentesekretaris de ontwerp- kampeerverordening, van de gemeen te Oirschot. Bezwaren kunnen schriftelijk worden ingediend bij de gemeenteraad, gedurende deze periode. Oirschot Het besluit d.d. 25 novem ber 1986, waarbij wordt verklaard dat er een plan wordt voorbereid voor het Buitengebied van Oirschot ligt ter in zage. In bovengenoemd gebied gelden aanlegvoorschriften.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 3