Wedstrijd Beste jongens en meisjes Zelf kerstkaarten maken Kerststal zelf maken Aangekleed openhaardhout £Lk 3AM tkF6£NT HST MAAR» wser. ~~3 Poor je ligt, zoals gebruikelijk in een feestkrant, weer een hele pagina voor jullie. Vraag maar aan je ouders ofje hem uit de krant mag halen want je kan hier weer uren mee bezig zijn. Natuurlijk kun je ook deze keer weer meedoen aan een wedstrijd en wel een twee-in-één-wedstrijd. Verder hebben we wat knutslideetjes bij elkaar gesprokkeld die heel leuk zijn om te doen en waar je vast iemand blij mee kunt maken. En natuurlijk ook een verhaal om (voor) te lezen. Je kunt hele mooie kaarten in de winkel kopen om rond kerstmis te versturen maar veel leuker is een zelfgemaakte kaart. Je weet vast wel hoe je beginnen moet: je neemt een vel dik papier of dun karton en vouwt dat dubbel. Dan schrijf je aan de binnenkant wat je zeggen wilt (bijvoorbeeld: 'lieve oma, kom je bij ons kerstfeest vieren?'). Je kunt het beste eerste dunnetjes met potlood schrijven, dan kom je niet verkeerd uit als je met een stift de definitieve tekst schrijft. Dan maak je op de voorkant een mooie, maar eenvoudige tekening bijvoorbeeld een kerstboom, de drie koningen, een sneeuwpop of iets an ders.-Deze kun je dan heel mooi ver sieren met watten of wol (voor haar en baarden!), stukjes stof (voor mooi geplooide mantels) en glitter lovertjes en -sterretjes (voor in de kerstboom en in donkere lucht (ster ren in de nacht). Er zijn nog een he leboel andere mogelijkheden, maar het leukste is daar al doende achter te komen. Van een houten kistje kun je met wat stro op 'het dak' en binnenin heel goed zélf een kerststal maken. De poppen voor de stal maak je als volgt: Je hebt nodig: stevig ijzerdraad, houten kralen, ruwe wol of watten, garen of dun touw, lijm, klei, kurken. Neem een stuk ijzerdraad van twee maal de lengte van de pop. Buig het ijzerdraad dubbel en rijg de houten kraal aan het dubbele ijzer draad en schuif hem tot bijna boven aan de vouw. Neem een tweede stuk ijzerdraad van tweemaal de lengte van de armen en buig de twee uitein den naar het midden toe (zie teke ning). Schuif de armen over het lijf en bind de twee delen met het touw stevig aan elkaar. Neem een pluk schone ruwe wol of watten en leg het om het lijf van de pop. Bind het om de pop vast. Neem nog een pluk wol of watten en doe het zelfde met de armen. Voor de haren worden de wol of watten door de lus van het ijzer draad boven de kraal gehaald en net jes verdeeld over het hoofd vast geplakt. Buig na het aankleden van de pop de armen en benen in de gewenste vorm. Om de pop neer te zetten worden stukken kurk op de vloer van de stal vastgelijmd en de benen hierin gestoken. De kleertjes voor de popjes kun je met wat handigheid (of met wat hulp van anderen) zelf wel in elkaar knutselen. Bij het openhaardhout vind je vaak de meest vreemd gevormde stukken hout. Met een beetje fantasie kun je hierin wel een menselijk figuur ontdekken of dat van een dier. Je kunt met de ze stukken hout hele leuke din gen doen. Laat er je fantasie maar eens over gaan. Ogen schilderen, neus opplakken of ...kleren aantrekken. Bijvoor beeld zoals op het plaatje: een schoen, een zakdoek en een want op z'n kop. Denk er maar eens over na.... je krijgt vast een heleboel leuke ideeën. Hierbij staat een leuke, maar ook een beetje rare plaat afgebeeld. Er klopt iets niet helemaal, nou ja, ei genlijk helemaal niet. Want het moest eigenlijk een hele mooie kerst plaat zijn met een kaars, een kerst boom en natuurlijk ook een kerstman. En de tekenaar heeft dat ook hele maal wel voor jullie getekend, maar toen hij klaar was is de kerstman stiekem van het papier gestapt en heeft zich gauw verstopt. Nu willen we jullie twee vragen stellen: 1. Waar is die kerstman nou ge bleven? 2. Wil je de tekening heel mooi kleuren? Als je de kerstman gevonden hebt en de tekening gekleurd, kun je die opsturen naar de redaktie van het ZLM-blad, Postbus 2116, 4460 MC Goes. Hij of zij die de tekening het mooiste heeft gemaakt krijgt een VVV- kadobon t.w.v. ƒ50,de op één na mooiste verdient een bon van ƒ25,en de op twee na mooiste een bon van ƒ15,—.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 38