Voor het vijftiende jaar Agrarische S Het jaar 1987 is het derde lustrum jaar van Agrarische Studiereizen. Een feestjaar waarin uw eigen, vertrouwde reisorganisatie als van ouds reizen naar het buitenland organiseert. Nieuw dit jaar is een reis in het binnenland, Amsterdam en haar omgeving. Gekozen, omdat geble ken is dat veel deelnemers het "buitenland" even goed kennen als hun eigen woonplaats, maar hun eigen hoofdstad nooit van dichtbij gezien hebben. Nieuw zijn dit jaar ook een reis naar de Zwitserse sneeuw, de Ca- narische zon en een gemoedelijke bootreis op de Rijn. Om aan de wensen van het groeiend aantal deelnemers, dat vaker aan een Agrarische Studiereis heeft deelge nomen tegemoet te komen, is de keuzemogelijkheid uitgebreid tot 35 reizen. Voor ieders belangstel ling is er een bestemming uit te kiezen. De voornaamste kenmerken van alle reizen zijn: kompleet, afwisselend agra risch/toeristisch programma uitstekende kwaliteit hotels alles inbegrepen in de reissom begeleiding "uit en thuis". Uw medereizigers zijn gelijk gestemden, uw kollega's uit geheel Nederland, uit alle takken van de land- en tuinbouw. Voorlopig programma 1987 Nieuw-Zwitserland-Graubünden. 08 - 15 januari 8-daagse busreis naar het door sneeuw bedekte oostelijk Zwitser land. Gelegenheid om te wande len, langlaufen, skiën, bezoeken aan Chur en Davos, tocht met de arreslee, agrarische bezoeken. Het nieuwe jaar gezond beginnen in gezonde berglucht! Kenya, 01 - 18 februari 18-daagse vliegreis, rondreis per minibus (5 deelnemers per busje) tocht vanuit Nairobi in westelijke richting via Masai Mara Reserve, Kericho, Nakuru, Molo, bezoeken aan boerenbedrijven, theeplanta ges, aardappelprojekt enz. Weer terug in Nairobi het zuid oostelijke gebied ontdekken en de kustplaatsen Mombassa en Malin- di. Safari's. Overnachtingen in hotels en in het wildreservaat. Kenya, een te mooi land om on ontdekt te laten! Parijs, 09 - 13 maart 5-daagse busreis, met verblijf in de Franse Lichtstad Parijs, uitgebrei de kennismaking met de belang rijkste bezienswaardigheden van de stad en haar omgeving. Bezoek aan agrarisch bedrijf, bezoek aan de Hallen in Rungis, bezoek aan dè grote internationale agrarische tentoonstelling "Salon d'Agricul- ture", op het terrein is ook een huishoudbeurs, 's Avonds "Spec tacle Show". Nieuw, Canarische Eilanden, 19 - 26 maart 8-daagse vliegreis naar Tenerife. Om deze tijd schijnt de zon al heerlijk warm op dit bij de Afri kaanse kust gelegen eiland. De grootste tomatenproducent van en voor Spanje. Bezoeken aan agra rische bedrijven, de hoofdstad Las Palmas en een tocht naar de be sneeuwde bergtop van de Teide. Nieuw, Amsterdam, 07 - 10 april 4-daagse busreis, verblijf in hotel in de stad, tijdens een rondvaart door de grachten ontdekking van "echte Amsterdamse plekjes". Bezoek aan de veiling in Aalsmeer, bezoek aan een kolle- ga agrariër, museabezoek. Leer uw eigen hoofdstad kennen! Zuid-Spanje, Andalusië, 21 - 28 april 8-daagse vliegreis/rondreis via Se- villa, Cördoba, Granada, prach tige steden met veel mozaïk en Moorse gebouwen, zoals het be roemde Alhambra. In Jerez de la. Frontera sherryproeverijen, be zoek aan landbouwkoöperaties. Zwitserland-Lugano, 22 - 31 mei 10-daagse busreis naar het "Ita- liaanse" gedeelte van Zwitserland, bezoeken aan agrarische bedrij-1 ven, de Italiaanse steden Milaan en Como, tocht door het bijna on toegankelijke Verzascadal naar de Zwitserse bergdorpjes, verblijf in een schitterend hotel! De subtropische vegetatie van Lugano! Tunesië, 19 - 26 mei 8-daagse vliegreis/verblijf in Sous- se. Bezoeken aan agrarische be drijven, de hoofdstad Tunis met de Souks, stoeterij van Arabische volbloeds, zonsopgang in de woestijn etc. etc. Een héél veelzijdige reis, een an dere wereld gaat voor u open! Engeland-Lake District, 25 - 30 mei 6-daagse bus/bootreis van Rotter dam naar Huil, verblijf in Amble side, exkursies naar grote schapenfokkerij, kasteel, boot tocht over de meren, genieten van de schitterende omgeving met de bloeiende rhododendron, bezoek aan veebedrijf, kathedraal van York. Genieten van een typisch Engelse sfeer! Italië-Sicilië, 29 mei - 5 juni Nieuw 8-daagse vliegreis naar het mooie eiland waar veel kuituren samen komen. Prachtig handwerk, zoals vele mooie mozaïken, musea, bezoek aan de nog steeds werken de vulkaan de Etna, agrarische be drijven. Een eiland waard om bezocht te worden! Frankrijk-Normandië, 1 - 10 juni 10-daagse rondreis per bus langs o.a. Arras, Amiens, Rouen, Caen, de invasiestranden, St. Michel, Parijs, agrarische bedrijven. Ierland, 11-18 juni 8-daagse vliegreis/rondreis per bus, genieten van de groene, on gerepte natuur, heuvelachtig, vis rijke rivieren en beken, weinig verkeer. Bezoeken aan vee- en ge mengde bedrijven, een zuivelkoö- peratie, bezoeken aan de kristalfabriek in Waterford, Ita liaanse tuinen op het subtropisch eiland Garnish, de steden Dublin, Cork, Killarney en dineren in éch te kastelen. Gaat aan Ierland de moderne tijd voorbij? Engeland-Kent ten zuiden van Londen, 15 - 19 juni 5-daagse bus/bootreis, veel agra rische bezoeken o.a. bezichtiging van groot gemengd bedrijf (2 vee bedrijven, 1 graanbedrijf en klei ne melkfabriek); bezoek aan gemengd bedrijf met lunch ter plaatse, Bosbeschermings Cen trum, stadsbezichtiging van Londen. Noorwegen-Fjorden, 18 - 27 juni 10-daagse vliegreis/rondreis van uit Oslo door de ruige natuur van het fjordengebied. Van Sogneford tot een stuk noordelijker Geiran- gerfjord - door het Gudsbrands- dal met bezoek aan agrarische bedrijven naar Oslo. Een adembe nemende reis! Denemarken, 22 - 29 juni 8-daagse rondreis per bus door het land met de meeste eiland(jes) en meren, door het uitgestrekte, heu velachtige Jutland, Funen, Oden- se, en Seeland. Agrarische bezoeken en toeristische zoals Le- goland, huis van H.C. Andersen, Kopenhagen, Tivoli. Zwitserland, Graubünden, 24 ju ni - 03 juli 10-daagse busreis naar Thusis in het oost-Zwitserse hooggebergte. Gezellige reis, kennismaking met de Zwitserse boeren, bezoeken aan Davos, Chur en Liechtenstein, bergwandelingen, boerenbuffet. Finland, 27 juni - 4 juli vernieuwd 8-daagse vliegreis/rondreis per bus in de midzomertijd! Te beginnen met Helsinki, toeristisch knoop punt tussen Oost en West, langs de Russische grens tot Parikkala. Het merengebied, Kuopio,, boot tocht op het Paijannemeer, agra rische bezoeken. De Rijn, 6-11 juli nieuw 6-daagse bootreis op de Rijn. Ge nieten van het steeds wisselende beeld waar langs u voorbij glijdt. Bezoek aan de gezellige steden Ko blenz, Boppard en Rüdesheim, met de bus op bezoek bij Duitse kollega's. Luxemburg, 13 - 18 juli 6-daagse busreis/verblijf in Cler- vaux, afwisselend bezoeken aan agrarische bedrijven en toeristi sche exkursies, o.a. wijnkelders, wijnmuseum, kasteel en de hoofd stad Luxemburg, bustocht langs de Moezel. Zweden-zuidelijk, 15 - 25 juli 11-daagse bus/bootreis, rondreis per bus langs de zuid-oostkust naar de beroemde glasfabriek van Boda ("Swedish Design"); Jönkö- ping, bezoek Stockholm via het prachtige merengebied, bezoek aan agrarische bedrijven. Meer zon en minder nat dan de Nederlandse zomer - geniet ervan! Duitsland-Schwarzwald, 20 - 25 juli 6-daagse busreis, verblijf in het zuidelijke gedeelte van het Schwarzwald, exkursies naar o.a. Freiburg, het bloemeneiland Mai- nau, en agrarische bedrijven, de waterval van Schaffhausen. Canada-Ontario, 21 juli - 4 au gustus 15-daagse vliegreis/rondreis per bus, bezoeken aan veel agrarische bedrijven, de steden Ottawa, To ronto, Montreal, de Niagara wa tervallen, het gebied van de Huron Indianen. Ontmoet uw Nederlandse kolle ga's in den vreemde! Hongarije 11-18 augustus 8-daagse vliegreis, rondreis per .bus bezoek aan agrarische bedrijven, bijvoorbeeld een wijnbouwbe drijf. Bezoek aan de oude stad Eger, druipsteengrotten, paar- denshow, de schitterende stad Bu dapest aan de Donau. Schotland, 12 - 21 augustus 10-daagse bus/bootreis, rondreis per bus naar agrarische bedrijven, dwars door Schotland langs Loch Ness naar Inverness, kasteel, tap toe van Edinburgh etc. Duitsland, Harz, 24 - 28 augustus 5-daagse busreis, verblijf in Goslar. Bezichtiging van o.a. Goslar, Duderstad en oude kei zerstad Göttingen. Agrarische be drijven, prachtige tochten door het afwisselende bergachtige landschap. V.S. - Californie, 1 - 20 september 20-daagse vliegreis/rondreis per bus door West-Amerika; Los An geles, Las Vegas Grand Canyon, San Franscisco. Exkursies en be zichtigingen onderweg; agrarische bedrijven, nationale parken. Het zal een geweldige reis worden! Mallorca, 16 - 23 september 8-daagse vliegreis met verblijf in Palma Nova, het hele eiland wordt verkend; agrarische bedrijven, de beroemde druipsteengrotten in Drach, demonstraties van aller hande ambachten, Mallorquinse volksdansen, barbecue etc. Mallorca, een eiland vol afwis seling! Frankrijk-Bourgondië, 24 - 30 september Nieuw 7-daagse busreis naar het "wijn departement" Bourgondië. Be zoek aan steden zoals Beaune met huizen met prachtig ingelegde da ken, bezoek aan agrarische bedrij ven èn genieten van de "bourgondische" maaltijden. Duitsland-Sauerland, 5 - 8 oktober 4-daagse busreis/verblijf in Win terberg. Hoch Sauerland is bijzon der fraai. Bezoeken aan een agrarisch bedrijf; tochten vol af wisseling; druipsteengrotten. Niet ver, wel echt buitenland! Griekenland-Kreta, 9 -16 oktober 8-daagse vliegreis met verblijf aan de noordkust van het eiland. Prachtige bustochten over het ei land, bezoek aan leuke plaatsjes en agrarische bedrijven. Kennismaken met de vriendelijke Kretenzer bevolking. Israel, 21-31 oktober 11-daagse vliegreis/rondreis per bus van Tel Aviv door Negev- woestijn naar Galilea, Golanhoog- vlakte, kalksteengrotten, Dode Zee, Jerusalem en veel agrarische bedrijven, overnachting in een kibbutz. Israel, een modern land van 4000 jaar oud! Australië of Nieuw-Zeeland, 2 - 26 november 25-daagse vliegreis/rondreis per bus Laat ons weten waarnaar uw voorkeur uitgaat!! 085 - 512087!! Wenen, 4 - 8 november 5-daagse vliegreis/verblijf in We nen. Stadsbezichtigingen. Folklo ristische avond in Krems, operettevoorstelling, concert, Spaanse Rijschool, Wienerwald. Agrarische bedrijven. Vijf volle dagen in de stad Wenen. Brussel, 18 - 20 november 3-daagse busreis/verblijf in Brus sel, kort bezoek aan onze Belgi sche buren voor een paar leerzame dagen op agrarisch gebied, met be zoek aan de Copa en de Belgische boerenbond. Winkelen en stadsbe zichtiging van het gezellige Brussel. Londen, 28 november - 1 de cember 4-daagse trein/boot/busreis. Be zoek aan een groot gemengd be drijf, stadsbezichtiging van Londen in Kerstsfeer, bezoek Royal Smithfield Show. Genoemde data zijn nog niet al lemaal definitief. Hebt u belangstelling voor een of meer reizen, of wilt u zich al aan melden, belt u dan naar het sekre- tariaat van Agrarische Studiereizen, mevrouw L. Deu- mer, Roermondsplein 20, 6811 JN Arnhem: 085 - 512087 (eventueel 085 - 427784). Ook voor de meerdaagse exkursies van uw Afdeling of uw Coöpera tie kunt u zich wenden tot Agra rische Studiereizen: 085 - 512087. Kleine akkerbouwveldjes in het Zwitserse UIrichen in de deelstaat Wallis

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 34