verzekeringen zlm "Ver/tondig verzekeren" viemoutuo £1 De Gezinsongevallenverzekering Reeds nu voorbereiding jaarnota ÜST0OUUJIMA0 De Algemene Periodieke Keuring van uw auto Prijzen wegvervoer kunnen omlaag verzekeringen zlm Eurosuper waarschijnlijk nog dit jaar algemeen beschikbaar ai De vakantie is voor de meerderheid van onze leden weer afgelopen. Gezien het weer, hebben de vakantiegangers het dit jaar goed getrof fen. Voor de akkerbouwers is het de afgelopen 2 maanden nogal erg droog geweest, bovendien scheen het zonnetje vaak té intensief. Dit kan de opbrengsten aanzienlijk verminderen. Als nu echter de prijs ontwikkeling dusdanig wordt aangepast, behoeft dit nog geen pro bleem te worden. De vakanties zijn naar wij hopen voorspoedig en zonder ongelukken verlopen. Indien dit niet zo was hopen wij dat u een goede reisverzekering had afgesloten; de diverse risico's zijn dan redelijk gedekt. De reisverzekeringen geven voor vele zaken dekking; ook voor overlijden en blijvende invaliditeit. Deze dek king is alleen gedurende de vakantie periode van toepassing. Buiten deze periode kan echter ook een ongeval plaatsvinden, zeker als men weet dat 80% van alle ongevallen in en om het huis gebeurden. Scholieren heb ben bovendien een langere vakantie dan de periode waarvoor een reisver zekering wordt afgesloten. Geduren de de periode dat de kinderen thuis vakantie houden, komen ook vaak ongevallen voor. Voor deze zaken is men dan vaak niet gedekt. Toch heeft de Verzekeringen ZLM ook hier een polis voor. De gezinsongevallenverzekering Deze verzekering biedt u het hele jaar door, dekking tegen overlijden en blijvende invaliditeit, als gevolg van een ongeval. Zoals het woord al omschrijft is het hele gezin gedekt door deze polis. Dit betekent dat uw kinderen gedu rende de tijd dat ze naar school gaan ook verzekerd zijn. Vooral voor de kinderen die het eerste jaar van het voortgezet onderwijs ingaan, en die nog niet zo gewend zijn aan het naar school fietsen, is dit een belangrijke verzekering. Hetzelfde geldt voor diegenen die dit jaar voor het eerst met de brommer naar school gaan. Deze groepen lopen door de oner varenheid met het verkeer meer risi co dan men vermoedt. De gezinsongevallenverzekering kan in dit geval de scholierenongevallen verzekering vormen voor de school gaande kinderen. Wat de gezinson gevallenverzekering echter niet heeft en de scholierenongevallenverzeke ring wèl, dat is de extra dekking voor tandartskosten en de kosten voor geneeskundige behandeling. Indien deze noodzakelijk wordt geacht kunt u zich middels een scho lierenongevallenverzekering verze keren. Men moet echter wel beden ken dat dan alleen de scholier verze kerd is en niet het hele gezin. Boven dien kan het voorkomen dat u de ex tra dekking niet nodig heeft omdat u hiervoor al dekking heeft middels het Ziekenfonds of de Ziektekosten verzekering. A.J. Hoondert De verzekerde bedragen voor de ge zinsongevallenverzekering zijn voor kinderen bij overlijden3.000,en bij blijvende invaliditeit 50.000,Voor volwassenen zijn deze bedragen respectievelijk 10.000,— en 50.000,—. De pre mie van deze verzekering bedraagt voor het hele gezin 40,per jaar. De scholierenongevallenverzekering kent een premie variërend van 12,tot 60,(afhankelijk van het wel of niet verzekeren van extra tandarts- en/of geneeskundige be- handelingskosten) per scholier. Vooral voor jonge gezinnen is de ge zinsongevallenverzekering een goed kope manier om het hele gezin van jong tot oud te verzekeren. Mocht u bovenstaande verzekerde bedragen te laag vinden dan kunt u ook 2x de ze bedragen afsluiten; de premie wordt dan 80, A.J. Hoondert Sinds januari van dit jaar is de prijs van dieselolie ruim gehalveerd. Maar die prijsdaling werkt niet altijd automatisch door in de vrachtprijs, die de verlader aan de vervoerder be taalt. Daarover moeten beide partij en afspraken maken, zegt de verla dersorganisatie EVO in Zoetermeer. In de officiële tarieven is nog een oude - hogere - dieselolieprijs ver werkt. Als ruw gemiddelde is deze 15% van de totale kosten van het binnenlands vervoer en 20% voor buitenlands vervoer. De EVO meent dat de lagere prijzen tot een kostenvermindering kunnen leiden. Deze kan voor het binnen lands vervoer tussen 3% en 6% en voor grensoverschrijdend vervoer op 2,5% worden geraamd. Industrie- en handelsbedrijven, die grootschalig van het beroepsvervoer over de weg gebruik maken, werken met een dieselolieclausule als een aparte afspraak bij het vrachtkon- trakt. Dat is een mogelijkheid om met een schommelende brandstof prijs rekening te houden. Al lijkt het misschien wat vroeg, de polisafdeling van Verzekeringen ZLM begint langzaam maar zeker al weer aan de voorbereidingen voor de Jaar nota 1987. Deze nota, welke in de cember 1986 wordt verstuurd, vereist een goede voorbereiding en u, onze verzekerde, kunt ons daarbij helpen. Wij streven ernaar altijd een juiste no ta te sturen. Desondanks komt het soms voor dat de nota premie ver meldt voor een voertuig dat niet meer in het bezit is van verzekerde. De be treffende auto is dan bijvoorbeeld in december verkocht en op dat tijdstip zijn de nota's al gedrukt. Daarom, beste mensen, als u van te voren weet dat u een auto of bromfiets niet voor het nieuwe verzekeringsjaar wilt ver zekeren, laat ons dit dan ruim van te voren weten. Dit geldt ook voor de omzetting van All-Risks naar een W.A.-verzekering. Wanneer u uw auto in het nieuwe jaar niet meer All- Risks wilt verzekeren, moet dit vóór 1 november 1986 schriftelijk door u zijn gemeld. Deze wijziging dient per se schriftelijk gemeld te worden om dat de omzetting van All Risks naar W.A. een beperking van de dekking tot gevolg heeft. Wanneer wij deze omzetting telefonisch zouden afhan delen, dan ontbreekt het bewijs dat u werkelijk om deze omzetting heeft ge vraagd en dit kan in geval van scha de tot vervelende consequenties aanleiding geven. Wij adviseren u echter niet te snel de overschakeling van All-Risks naar W.A. te maken. Met de lage premies van Verzekeringen ZLM is het ver schil in premie tussen deze verzeke- ringsvormen vaak zeer gering, zeker wanneer u een hoog no-claim percenta ge heeft. Schrijf daarom niet te snel een brief met het verzoek tot omzetting. U krijgt er misschien spijt van. Wanneer u twijfelt wat in uw geval het beste is - omzetten of niet - willen wij u graag van advies dienen. U kunt hiervoor kontakt opnemen met uw Minister Winsemius van Milieube heer zal waarschijnlijk geen nadere stimuleringsmaatregelen hoeven te nemen om de loodvrije Eurosuper- benzine in Nederland in te voeren. Naar verwachting zal namelijk nog dit jaar op een groot aantal benzi nestations langs de rijkswegen en in de steden Eurosuperbenzine ver krijgbaar zijn. De huidige maatrege len, die ervoor zorgen dat loodvrije benzine circa 4 cent goedkoper is dan loodhoudende, zijn daarvoor stimulans genoeg. Dit schrijft de minister in een brief aan de Tweede Kamer in antwoord op de motie Oomen-Ruyten, waarin gevraagd is om grootschalige invoe ring van Eurosuper per 1 oktober 1986. (Een EG-richtlijn schrijft grootschalige beschikbaarheid van Eurosuper voor per 1 oktober 1989). In zijn brief zegt de minister verder, dat hij in november van dit jaar zal nagaan of de introduktie van Euro superbenzine inderdaad volgens de verwachtingen verloopt. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal hij alsnog nadere stimuleringsmaatregelen overwegen. Markt voor Eurosuper Minister Winsemius vindt een snelle grootschalige introduktie van Euro superbenzine erg belangrijk. Cijfers van de RAI onderstrepen dit belang. C.A. Toorenaar vertegenwoordiger of met de polisaf deling van Verzekeringen ZLM, tele foon: 01100-38880. Op de nieuwe nota staan ook even tueel verzekerde bromfietsen vermeld, terwijl het verzekeringsplaatje pas in februari wordt verzonden. Wanneer u de brommer na 1 maart 1987 niet meer verzekerd wilt hebben, laat dit ons dan nu al weten, zodat de brom mer niet meer op de jaarnota vermeld zal staan. Anders kunnen wij de brommerpremie voor het nieuwe ver zekeringsjaar pas restitueren als wij het verzekeringsplaatje retour hebben ontvangen. Zo ziet u, dat u ons bij onze voorbe reidingen kunt helpen door de ko mende maanden uw verzekeringszaken eens grondig door te nemen en eventuele fouten of wij zigingen zo vroeg mogelijk aan ons door te geven. Dan maken wij u er tenslotte nog op attent dat vanaf 1 augustus 1986 per sonenauto's met een kataloguswaar- de van meer dan ƒ50.000,door ons slechts All Risks verzekerd worden wanneer er een deugdelijke alar minstallatie op is gemonteerd. Alweer een stukje preventie van uw eigen on derlinge. Tot een volgend keer. C.A. Toorenaar, polisafdeling Als Eurosuper in 1987 grootschalig beschikbaar is, zal er namelijk een potentieel ekstra aanbod van 65.000 katalysatorauto's ontstaan. Verder heeft de RAI de minister er nog op gewezen dat een aanzienlijk aantal auto's zonder katalysator geschikt is om op Eurosuper te rijden. Normaal loodvrij, loodhoudende superbenzine en loodvrije Eurosuper Eurosuper (octaangetal 95 RON) kan als derde benzinesoort op de markt komen naast normaal lood vrij (91 RON) en loodhoudende su per (98 RON). Het is ook mogelijk de loodvrije normale benzine door Eurosuper te vervangen. Deze keuze zullen de oliemaatschappijen en benzinehan delaren zelf moeten maken. De oliemaatschappijen raden de mi nister af dwingend voor te schrijven om normaal loodvrij in één keer ge heel door Eurosuper te vervangen. Zij wijzen erop dat de produktieka- paciteit van Eurosuper mogelijk nog onvoldoende is, waardoor deze ben zine onnodig duur zou worden. Ver der zouden de automobilisten die nu op normaal loodvrij rijden, dan over moeten stappen op de duurdere Eu rosuper, wat voor al die automobi listen samen een ekstra uitgave van 25 miljoen per jaar zou betekenen. 7 U geeft uw portemonnaie toch ook niet aan iedere wildvreemde mee??? Dat kunt u met uw verzekeringen ook maar beter niet doen!!! Neem een betrouwbare verzekering die net zo zuinig op uw spulletjes is als u zelf. Verzekeringen voorbeeld ZLM bij- ^Postbus 70 - 4460 BA Goes Voor 1 januari 1987 moeten alle auto's, die ouder zijn dan zeven jaar, naar de Algemene Periodieke Keuring (APK) zijn geweest. Velen van ons zullen hier dan ook mee te maken krijgen. Voor deze keuringen kunt u terecht bij verschillende instanties: er kende keuringsstations (garages), de ANWB en de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW). Een goedgekeur de auto krijgt een rond stickertje op het nummerbord. Het keuringsrap port bewaart u bij uw kentekenbewijs om eventueel aan de politie te kunnen laten zien. De auto dient hierna ieder jaar op nieuw gekeurd te worden. Een APK kost ƒ50,Als u de APK kombi- neert met een grote onderhoudsbeurt van uw auto is keuring meestal gra tis. Wanneer uw auto wordt afge keurd mag er niet meer mee gereden worden. Doet u dit toch, dan kan dat u een boete van ƒ120,kosten. Wel kunt u een afgekeurde auto laten re pareren. De auto dient hierna op nieuw gekeurd te worden, wat u dus weer ƒ50,kan kosten. De APK is ingesteld om de veiligheid Vrijdag 12 september 1986 van auto's te waarborgen. Banden, remmen en stuurinrichting worden nagekeken. Echter niet de motor, ver snellingsbak of accu. Wanneer u een tweedehands auto gaat kopen is een keuringsrapport van groot belang. Bovendien is het voor de verzekering van een auto die acht jaar of ouder is bij onze maatschappij vereist een positief keuringsrapport in te leveren. Het APK-keuringsrapport is hiervoor geldig, evenals het bekende Veilig Verkeer Nederland (VVN)- en ANWB-keuringsrapport Wij adviseren u de keuring ruim op tijd aan te vragen omdat de wachttijd bij sommige keuringsstations enkele maanden is. Tenslotte wijzen wij u er op dat een auto van acht jaar of ouder dobr onze maatschappij eerst dan in verzekering wordt genomen wanneer een geldig positief keuringsbewijs is opgemaakt.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 7